21
  • Quantumleap
    #21
    Törpék nem léteznek, csak kisnövésű emberek. Az más dolog, hogy méretük alapján poénból rájuk mondják.
  • Quantumleap
    #20
    Szerintem ez nem annyira rendhagyó. Az angol nyelvben az "f"-re végződő szavak többesszáma "-ves". (p.wolf-wolves)
  • Hoz_Hun
    #19
    A smurfs az nem törpikék? Csak kérdem. :)

    Amúgy nem értem, a törpét nem Tolkien találta ki, hisz törpék léteznek és angolul dwarf. Namost a többes számában nem vagyok biztos. Én a dwarves-ra tippelnék.
  • BigPunisher
    #18
    legalább megpróbáltad.....
  • winnie
    #17
    ez most ilyen bagoly mondja?:)))

    lehet, hogy neked magas, de szerintem nem az, ha feltételezem, hogy az ember ismeri a gyűrűk urát a hobbitos kommentek között. a hófehérke és a hét törpe eredeti címét dettó sokan ismerik.

    és ilyen alapom azt is illik tudni, noha nem kötelező, hogy tolkiennél miért dwarves van, mint ahogy azt is, hogy ennek miért törp a fordítása réz ádámnak köszönhetően.

    nem mellesleg épp ezért volt apró, de a rajongóknak szemet szúró FAIL a másik inkling, c.s lewis dwarfs-ainak a narnia krónikájának magyar fordításában dettó a törp elnevezést adni. legalábbis a logika alapján.
  • WoodrowWilson
    #16
    És ez most egy Tolkien műről szól, vagy nem?
  • Ender Wiggin #15
    winnie ez nem a te napod. előbb az a memós dolog, most egy újabb magas ló...
  • immovable
    #14
    Olvass utána és még keményebb lesz a hülyeséged.
  • BigPunisher
    #13
    Tolkien a műveiben az angol "dwarf" (törpe) szó többesszámaként rendhagyóan a "dwarves" szót használta ("dwarfs" lenne a helyes). Ezt a fordításban úgy adta vissza a neveket megteremtő Réz Ádám, hogy a törpe szó helyett a törp alakot használta.

    lehet vitatkozni,de nem érdemes....
  • BigPunisher
    #12
    Pratchett uses the plural "dwarfs", not Tolkien's "dwarves", and "dwarfish" instead of "dwarven".

    attól függ, hogy mit olvasol eredetiben...úgy látszik te semmit...
  • Narxis
    #11
    Tudod mi vagy ki a gay...az aki téged ide szalajtott...
  • Polemius
    #10
    BigPunisher:

    Azok bizony törpök a Gyűrűk Urában.
  • winnie
    #9
    uhh, "dwarfs". ez most kemény volt. veszélyességi pótlék kéne a kommentolvasáshoz:) (a nyilvánvalót átengedem másnak.)
  • BigPunisher
    #8
    törpék - dwarfs
    törpök - smurfs
  • Victor1103
    #6
    nagyon jó lesz ez:) jackson igazi mesterművet fog megint az asztalra letenni.

    Sose felejtem azt a két napot amikor mivel még sose láttam egyik gyűrűk ura részt sem úgy döntöttem, hogy megnézem a vágatlan, bővitett verziókat. Első nap este a Gyűrű Szövetségét másnap délután pedig a Két Tornyot és a Király visszatér-t. A második nap közel 8 óra filmezés után mégis úgy álltam fel, hogy elnéztem volna még egy jó pár óráig. Szerintem ez mindent elmond a trilógiáról.

    Számomra a legjobb filmekkel élmény mai napig amit sem a Sötét lovag, sem Eredet, sem Avatar sem egyéb nagy volumenű alkotások nem tudnak überelni. Kíváncsi leszek hogy a Hobbitnak sikerül-e a trónfosztás
  • kalapos01
    #5
    Tök jó lenne beírni, hogy szövegértés egyes, de az is kegyelemjegy lenne. Épp te idézed be, hogy 3D láz van és erre írsz rá egy példát. A kérdés, hogy mi lesz jövő karácsonykor.
  • zetortraktor
    #4
    Ha-ha, a 300 fős teremnél tolonganak 400-an a sokmilliárdból. Ne legyél már szánalmas, hogy a nagy filmeknél mindig nagyon kihasznált IMAX alapján írsz hülyeségeket. Eleve csak pár száz ilyen mozi van a világon.
  • Tower Guard
    #3
    Hát a bal oldalinak mondjuk elég hülye sérója lett :S amúgy jólvan.
    A Bilbós képen mikor bent ültek a törpök, ott komolyabbnak néztek ki
  • RoyalPredator
    #2
    GAY
  • morden
    #1
    "Remélhetőleg addig nem cseng le a 3D-láz." A cikkíró volt mostanság 3D-s pláne IMAX mozi közelében, tolonganak az emberek, jegyet nem lehet kapni, a nézőtéren az első 10 percben csak azt lehet hallani, hogy uhh ahh mekkora ahh.