1345

Google új közösségi hálója.
Meghívó várólistára ITT lehet feliratkozni!
  • GregSB
    #1225
    Hát rohadtul nem. Az emberek közül, akiket meg akarok hívni mindenki fent van fácsén. Google+on eleve nincs fent a nagy részük, sokuknak pedig nincs is gmailos címük vagy egyáltalán nem ismerem az email címüket.
  • skinnyman
    #1224
    Bocsi, de szerintem teljesen hülyeséget beszélsz... Azt róvod fel a Calendar-nak, hogy Google account kell hozzá. Facebook-os naptárhoz talán nem kell Facebook-os account? Ott annál inkább kell, anélkül aztán semmit nem tudsz csinálni. Szóval ilyen szempontból a Facebook nem hogy jobb, de jóval rosszabb is...
    A 21. században pedig szerintem sokkal alapvetőbb feltételezés, hogy valakinek Google fiókja van, minthogy Facebook-on fent van...
  • GregSB
    #1223
    OK, elhiszem hogy tudnám azt is használni alternatívaként. De már megint ott lyukadunk ki, hogy ti az eszköz képességeit próbáljátok firtatni, de mire megyek vele, ha semelyik ismerősöm sem használja?

    2 hét múlvára meg akarok hírdetni egy eseményt 10-15 ismerősöm között, és gondban lennék ha a Gúgli Calendart akarnám használni, mert ezek közül eleve 3-4nek tudom az emailcímét, a többit ki kéne nyomozni. Az se biztos hogy mindnek van google accountja, sokan Yahoo mailt meg mást használnak, azok csak kapnának egy értesítőt az eseményről levélben és szevasz, nem tudnának interaktívan részt venni az esemény kommentelésében.

    FB-n ennek ellenére csak bedobálom ezt a 10-15 emberkét és kész is vagyok, nem kell emailcímet kikeresnem, nem kell attól félnem, hogy valaki más szolgáltatást használ, stb. Ez a legnagyobb bajom a Google Calendarral, hogy nagyon a Gmail-re alapoz. Azt feltételezi, hogy az összes ismerősösdnek ismered az email címét, akit meg akarsz hívni és lehetőleg ezek mind legyenek Gmailosok.

    Hát a francokat. Tudja a fene pl a haverom új barátnőjének az emailcímét, még soha nem leveleztem vele. Alakítsák át a Calendart úgy, hogy Google+os ismerősöket is meg tudj hívni egy eseményre, függetlenítsék az egészet a gmailtől!


    Az Obama "nyilvános" Hangoutját inkjább hagyjuk, kiválasztott emberek hangoutolhattak vele, nem csatlakozhatatt bárki. Az egy szép fizetett hírdetés volt a Google részéről.
  • NessieGraf
    #1222
    Az az igazság, hogyha nem vagy képes felfogni, milyen eszköz van a kezedben és egy csökevényes FB szinthez próbálod hasonlítani azt az eszközt, amin az esemény létrehozása egyetlen kattintás, nem tudok rajtad segíteni mással, minthogy ne hozz létre eseményt a G+-nál. Érdekes, Obama elnöknek nem volt ciki két kattintással megoldani, hogy a nyilvános hangoutot meghirdesse előre. :D
  • skinnyman
    #1221
    Nem értem milyen emailről beszélsz, email nélkül bármit meg lehet szervezni bárkivel a calendarban, és lehet kommentelni is rendezetten, sokkal átláthatóbban, mint facebook-on, ami kb minden esetben egy rendezetlen szemétdombra hasonlít...
  • GregSB
    #1220
    Primitív bulik :D

    Jól van te tudod, mindenki használja azt ami neki tetszik. Ha neked bejön az, hogy egy adott eseményt emailben kommunikálod le a tagokkal, nem rendezett threadekben amikre kommentelni is lehet (wall), akkor használd a Calendart.
  • skinnyman
    #1219
    Nekem eszembe nem jutna az FB naptárát használni, az egész egy szeméthalmaz, teljesen átláthatatlan, használhatatlan... Primitív bulik szervezésére korlátozottan alkalmas, de semmi másra nem jó... Képeknek meg szerintem semmi keresnivalója egy naptárban.
  • GregSB
    #1218
    Azért az ciki, hogy ennyi fejlesztés és erőbedobás után egy nőket megcélzó social-startup ma már több napi aktív userrel rendelkezik, mint a Google+. (a linkelt cikkben nem írják, ez tegnapi adat)

    Ez is jól mutatja, hogy ha sikeres akarsz lenni, akkor nem a geekekre kell alapozni, mert ők vannak kevesebben.
  • GregSB
    #1217
    Igen, valószínűleg az email-alapú google naptárt fogom használni, amikor FB-on külön fala van egy eseménynek, képeket lehet megosztani és tárolni ott stb...

    Ebben fényévekkel le van maradva a gúgli.
  • NessieGraf
    #1216
    Nem jelentkezem fejlesztőnek. Oktatónak jelentkeztem. Azt elfogadták. Nekem ennyi elég.
  • Rage47
    #1215
    ja sajnos csak kiválasztott emberek hangoutolhatnak vele. mondjuk érthető valamilyen szinten, millió ember nézi, minddel nem tud beszélni
  • skinnyman
    #1214
    Gondolom amúgy zárt a cucc, mert nem látom Obama vagy a White House oldalán hogy épp hangouton lenne...
  • Rage47
    #1213
    Lehet az amcsiknak már bejön a G+, akkor megállíthatatlan lesz...
  • desigo
    #1212
    thx
    érdekes
  • skinnyman
    #1211
    Ez poén :)
  • Rage47
    #1210
    Na ebben is jobb a G+ :
    https://plus.google.com/105479712798762608629/posts/ZnkHS3NyJg1


    élőben nézem, ahogy hangoutolnak az emberek Obamával
  • Andr0
    #1209
    Nyugalom.

    Mindenki tudása egyedi ebben az univerzumban. ;)
  • VRSDM
    #1208
    jeeeeeeeeeee!

    NessieGraf az új magyar IT szakembernő! Nem jelentkezel Google fejlesztőnek ha ennyi ismerettel rendelkezel csak te igy egyedülállóan az univerzumban? na köszönöm :D
  • NessieGraf
    #1207
    #1206 És imádom amikor olyanok mondanak valamiről véleményt, akik 0 ismerettel rendelkeznek a témában.
  • NessieGraf
    #1206
    Baszki mi a ráknak van a Google naptár? Ne legyél már ennyire korlátolt! Még webkonferenciát is akkor csinálsz ingyen, amikor akarsz. A Google Dokumentumoknál össze tudsz rakni komplett prezentációt.

    A Google egy minden eszközzel ellátott közösségi projekt, mely esetében a G+ semmi más csak egy apró kiegészítő, hogy az is idetaláljon, aki FB szinten vegetál.

    Egy barátom szerint a G+ az intelligensek Facebookja.
  • GregSB
    #1205
    Hogy valami pozitívat is mondjak: a képszerkesztő funkció (Creative kit) nagyon komoly lett, iszonyat sok mindent lehet állítani a képeken. Már-már azt mondom hogy általános képek megosztásánál ki is lehet hagyni a Photoshopot / Lightroomot.
  • Rage47
    #1204
    és szerintem így is lesz, vagy talán így is marad, hacsak nem talál ki valamit gyorsan a Google...


    Nekem az egyik kedvencem amúgy az Instant Upload az androidos G+ -ban. Nagyon tetszik, hogy itthon bekapcslom a wifit, és máris tölti fel a képeket, amiket egyből megoszthatok PC-n. Itthon is van csomó embernek androidos telefonja, de a nagy része nem tudja kihasználni, tehát a fejekben is kéne változni, már ha akarnak.
  • GregSB
    #1203
    Alapvetően jó eszköz a G+ is (pár dolgot leszámítva, pl hogy eseményeket még mindig nem lehet csinálni + meghívni embereket rájuk), de minden attól függ, hogy hol vannak az ismerőseid, hogy a nagy részük mit használ. Nekem elég vegyes az ismerőseim hálója, nagy részük középiskolai, fősulis ismerősök, + az emberek a jelenlegi és volt munkahelyekről és végül azok a külföldiek, akikkel utazásaim és kintléteim során megismerkedtem. Ezeknek kb a 2/3-ada nincs is fent G+on, amelyik fent van azoknak meg döntő többsége egyáltalán nem használja. G+t szinte kizárólag arra használom, hogy néhány híres, érdekesebb, de számomra ismeretlen emberkét követek rajta.

    Ha le akarok szervezni egy programot mindennapi ismerősökkel, vagy bármit meg akarok osztani velük, akkor FB-hoz nyúlok, mert azt használják még mindig a legtöbben.
  • Rage47
    #1202
    hát az nem kérdés:D
    csak idő kell, míg ezekre rájönnek az emberek.
  • Petka
    #1201
    És a chat is megbízhatóbban működik.
  • NessieGraf
    #1200
    Én is így vagyok vele. Ráadásul sokkal egyszerűbb a körök építése a világ minden tájáról, mint a még mindig iwiwes felállású fb-n
  • Andr0
    #1199
    Detroit-os képen nem picit szakadtam xD
  • Rage47
    #1198
    hát nem tudom, nálam annyian írnak, hogy nem győzöm olvasni :D és 90%-ban értelmes dolgokat lehet olvasni, nem mint fb-on. ott most letiltottam vagy 100 embert a sok értelmetlen spam miatt, és az tűnik halottnak.
  • GregSB
    #1197
  • NessieGraf
    #1196
    Tegnapi emilből idézet: "Úgy látom a Google+ az intelligensek Facebookja."
  • skinnyman
    #1195
    "Google+ now has 90 million worldwide users"
  • akyyy
    #1194
    Zombie Lane v.2.2.6RC11,


    jee
  • NessieGraf
    #1193
    Én tudtam, de valahogy nem azért járok arra.
  • VRSDM
    #1192
    nem tudom... ha ti nem mondjátok hogy vannak játékok nem is tudnék róla :D
    / egy darabot nem látott kapott ...
  • GregSB
    #1191
    Játékfelkéréseket külön le lehet tiltani valahogy. Nekem ott helyben felajánlotta a kérés alatt asszem.
  • akyyy
    #1190
    okés, de akkor miért kapok tőlük felkéréseket játékba? hagyjanka békén
  • GregSB
    #1189
    Nem lehet letiltani, de azzal hogy felvesznek köreikbe még nem értek el semmit. Be tudod állítani a profilodat úgy, hogy a rólad kint lévő infókat csa kazok láthassák, akiket te is felveszel egy körbe.

    Ha valaki felvesz, az csak a "public" megosztásaidat és kiírásaidat fogja látni.
  • akyyy
    #1188
    be lehet állítani hogy senki se vehet fel la körébe? vagy olyasmi kéne hogy cask a a körein ismeretségi körében található személely vehetnek fel. sok külföldi elkezdett most felvenni nemtudom miért és honnan :S
  • akyyy
    #1187
    Végre megjött a Zombie LAne-hez a várva várt frissítés :DDD
  • Voyager5
    #1186
    Internet is serious business..

    Ha van google accountod akkor elég belogolnod vele, és eltűnik.
    Vagy használd keresőként az encrypted.google.com-ot, ott alapból azthiszem nincsen.
    Ezenkívül vannak talán pluginek, bár csak emiatt tuti nem raknék fel egyet sem :)