286
  • Rotyoka
    #1
    Amíg Izrael be nem jelenti hogy tenoristák kezében van és a szart is kibombáztatja belőlük. Pontosan eddig
  • NEXUS6
    #2
    Figyeld meg, addig lesz nagy csak Irán ellenség, amíg csak törekednek a zatomra. Utána, hogy meglesz, már nem mernek hozzájuk nyúlni, így aztán elmennek a puszipajtás kategóriában.

    Ha túl erős az ellenséged, öleld magadhoz!
  • Ronny
    #3
    nukuláris!
  • osztmivan
    #4
    amerika szép, okos, jó és mindig megmondja mi az igaz
    aki ennek ellentmond, a ronda, buta, rossz és hazudik

    bizony eztet mindenki tudhattya
  • Pares
    #5
    Mikor egyeztek meg ezek Netanjahuval, hogy őt szeretnék a zűrbe kűdeni?
  • Pares
    #6
    "A nyugati országok, különösen az Egyesült Államok nem nézik jó szemmel az űrprogram előrelépéseit, a műholdak kilövésére alkalmas rakéták ugyanis földi célpontok ellen is bevethetők, emellett Iránról azt gyanítják, hogy atomfegyvereket fejleszt, bár a vádaskodást az érintett fél elutasítja."

    Á, értem, szóval az senkit nem aggaszt, hogy a Izrael nem csak fejleszt, hanem már birtokában van atomtölteteknek? Méghozzá ellenőrizetlenül? Ja, hogy ők a kiválasztott nép, meg a Zusa irányítói, őőő, bocsánat, khm, "szövetségesei"? Akkor nekik mindent szabad?
  • Amergin
    #7
    Izráel és a kiválasztottak bármiféle bírálata antiszemitizmus. Az pedig egy borzasztó dolog, hiszen mindenki tudja, hogy a zsidók a fasiszta vadmagyarokkal mindíg is csak jót tettek és ha a magyar kultúrából kivonnánk a zsidó kultúrát, akkor csak a fütyülős barack maradna meg, meg a bőgatya...
    Úgyhogy mélységesen elhatárolódom az ilyen véleményektől amik csak arra jók, hogy elriasszák a "nemzetközi pénzügyi befektetői csoportokat", az pedig maga lenne a katasztrófa!!!44!
  • Thrawn
    #8
    Hát igen, Izraelnek a becslések szerint kb.100 atomtöltete van, persze azt nem szeretik, ha ezt felemlegetik. Továbbá ők bombáztak iraki atomlétesítmányeket 1981-ben, szíriait 2007-ben és nem fordítva. Egyébként meg mindenki rohadt antiszemita, tessék azonnal meghunyászkodni.
  • Nos
    #9
    a marson valyon mi lesz a hivatalos nyelv?
  • NEXUS6
    #10
    A Mars vörös, szal kinai, asszem.
  • NEXUS6
    #11
    Ha az irániak nyomnak oda mondjuk az izraeli rakétabázisra, az kb emberiség elleni háborús bűntett, ha a másik oldal támad, akkor az racionális és erkölcsileg is elfogadható megelőző csapás.
  • NEXUS6
    #12
    Vigyázz a nappal szerintem.
  • torreadorz
    #13
    Számomra érdekesebb dolog, hogy lassan Irán képes lesz önerőből arra, amira az USA lassan nem:
    Embert juttatni az ürbe...
  • Molnibalage
    #14
    Apa, kezdődik.....
  • Molnibalage
    #15
    Politikai döntés volt az STS porgram elkaszálása és nem műszaki / emberhiány. Mindig találtak volna olyan embert, aki 2%-os mortalitás esetén is bevállalja a felmenetelt..
  • Pares
    #16
    Ugye hogy ugye?
  • Molnibalage
    #17
    Nem igaz, hogy képtelen eljutni mogyorónyi agyadig az, hogy Izrael nem írta alá semmiféle atomenergiával kapcsolatos egyezményt, Irán igen. Irán ezért kaphatott orosz techtranszfert, mert békés célra lehet, ha az NNPT-t aláírod és vállalod az ellenőrzést. A bibi az, hogy Irán kihasználja a techtranszfert és kibújni próbál az egyezmény alól.

    Azt prsze mélyen elhallagtajátok is Iránfanok, hogy mikor nem teszett nekik a NAÜ baszogatása, hogy szigorúbb ellenőrzést akarnak és Kínához ment sírni, hogy kínai ellenőröket beenegd - naná, hiszen szövetséges valamilyen szinten - akkor Kína üzent, hogy húzz a búsba, bízd a NAÜ-re, nek nekem sírják. Peresze az üzenet nem így fesetett, de lényegében ez volt a tartalma.

    Oda se neki...
  • torreadorz
    #18
    "Politikai döntés volt az STS porgram elkaszálása és nem műszaki / emberhiány"

    És ez miben változtat? Mohácsnál pedig nyertünk volna _ha_ szapolyai odaér időben. Nem képes rá = nincs akarat vagy pénz vagy jelentkező vagy technika és ezek közül bármelyiket választhatod.
  • Molnibalage
    #19
    Az, hogy a többi országban sem gazdasági racionalitás adja a képességet, pont olyan drágák a helyi viszonyokhoz képest fajlagosan, mint jenki szinten a NASA.

    A Cynodia blogon olvashatsz arról, hogy merre tendál a civil űripar. Szerinten nagyon ígéretes. Egyes feladatokat jóval olcsóbban hoznak ki, mint az politikával erősen átitatott NASA. A racionalitást ott régen felülírta a lobbiértdek, hogy milyen munkahelyeket kell megtartani xy politikus választói miatt...
  • Csirke4
    #20
    Azt, hogy az USA azon képessége, hogy ha nagyon akar embert küldeni a zűrbe akkor kb 1 hét alatt kilövik brúsz villiszt, megmarad. Az Irániak itt még nem tartanak.
  • Csirke4
    #21
    Jól monnyák a #10-ben, valszeg a kínai lesz.
  • torreadorz
    #22
    Én ebben sem vagyok biztos. Még 10-20 év és olyan mértékben visszafejlesztik az ürkutatást, hogy maximum majd orosz vagy kinai ürhajókkal tudnak kimenni az ürbe.

    Már ha addigra nem kinai zászló lesz a marson...
  • Pares
    #23
    Köszönöm személyes megjegyzésed, ha megengeded, én nem viszonozom. Veled tök fölösleges vitázni, mert ha tetszik, ha nem, marhára elfogult vagy a sötét oldal irányába, nem látod a fától az erdőt. Az meg hogy én "Iránfan" vagyok, lehet, hogy egy rossz faviccben elférne, de a valóság nem is állhatna tőle messzebb. Izrael a legnagyobb veszélyeztetője bárminemű békének, élükön a cionistákkal, akik a hűn szeretett USA-d is orránál fogva irányítják. A tényeken mit sem változtat az, amit leírtál: Izraelnek már rég több (száz?) bevethető atomtöltete van, Irán meg még a spekulációk szerint is csak a fejlesztgetésnél tart.
  • Pares
    #24
    Ráadásul ha nincs egy pár bátor ember, akkor a mai napig nem tudjuk, hogy Izraelnek vannak atomtöltetei, és így nem tűnnének kettős mércéjű pofátlanságnak Izrael állandó mások felé mutogatása sem.
  • Molnibalage
    #25
    Mi az elfogult abban, hogy tényket közöltem...? Komolyan mondom, hogy lepetézek...

    Iránt aláírt szerződés kötelezi arra, hogy fejlesztenie sem szabad. Izraelt meg semmi, hogy ne legyen.

    Tényleg ennyire nehéz...?
  • Molnibalage
    #26
    Nyílt titok volt előtte is az izraeli atomfegyver...
  • Hugo Chavez
    #27
    Ja, nyílt titok, csak a tévében nem illik beszélni róla, meg minősítgetni.

    Meg a Pentagon nem válaszol az ezzel kapcsolatos újságírói kérdésekre.

    link
  • Molnibalage
    #28
    A Pentagonnak miért kellene nyilatkoznia az izraeli atomfegyverről? Vagy, ha az USAF gépbeszerzésére vagyok kíváncsi, akkor kérdezzem az IAF-et?

    A hétköznapok során hol bújkál ez a sok arctalan hülye, mint te és a hozzád hasonlók...?
  • teddybear
    #29
    Megint hülyeségeket beszélsz. A tévében csak azért nem beszélnek az izraeli atomfegyverekről, mert régen lerágott csont. Már nincs hírértéke. A Pentagon meg csak akkor foglalkozna a zsidók atomkapacitásával, ha félniük kéne. Márpedig nem kell félni tőlük, hagyományos fegyverekkel is szétrúgták a környező országok seggét, nem is egy alkalommal.

    Irán atomfegyvereitől jobban kell óvakodni, nekik ez pöcsnövelő, azt hiszik, ha ez is van, akkor már végre nagyfiúnak nézik őket.
  • teddybear
    #30
    Megelőztél!:-)
  • Hugo Chavez
    #31
    Csak azért mert Bush pl azt mondta, hogy "A legnagyobb veszélyt amerikára és a világra azok a rezsimek jelentik, akik atom-, vegyi-, vagy biológiai fegyvereket fejlesztenek ."
  • Hugo Chavez
    #32
    Van e Izraelnek hivatalosan elismert atomfegyvere?

    Na ugye, hogy tagadják.
  • Molnibalage
    #33
    És kit érdekel egy balfasz véleménye, aki már nem is elnök, de a felmérések szerint mindenidők TOP5 legbénább elnöke között van? Mondjuk ennek fényében ironikus, hogy kétszer is megválasztották.

    Hogyan jön ahhoz a tényhez, hogy Izraelt nem köti semmi Iránt meg igen...?
  • Molnibalage
    #34
    Nem, nem tagadják. Nem erősítik meg. Diplomáciai okai vannak. Egyébként meg számít valamit.

    Úgy mikor fogsz már valami helytállót egyszer leírni...?
  • Molnibalage
    #35
    Egyébként meg számít valamit. ----> Egyébként meg számít valamit?

    Ha én nem erősítem meg, hogy nincs 1 milliárd dollárom, azért ugye nem hiszed el, hogy van? Attól, hogy Izrael nem erősíti meg, ugye nem hiszed azt, hogy nincs...?

    Ugye belátod, hogy felkal a Nap miden reggel, akkor is ha felhős az ég és nem árulja el egy jótét lélek...?

  • Hugo Chavez
    #36
    "Attól, hogy Izrael nem erősíti meg, ugye nem hiszed azt, hogy nincs...?"

    Mondjuk az igaz, hogy attól, hogy az Usa nem erősíti meg, hogy ők döntötték romba a WTC-t, én még tudom.

    De mi van a butított tv nézőkkel, akiknek ezeket a dolgokat nem mondta el senki?
    Éljenek életük végéig tudatlanságban?
  • Molnibalage
    #37
    Mondjuk az igaz, hogy attól, hogy az Usa nem erősíti meg, hogy ők döntötték romba a WTC-t, én még tudom.

    A nap meglaol kommentje.
  • Hugo Chavez
    #38
    Mi az a meglaol?
  • teddybear
    #39
    Ne erőlködj, nem éri fel ésszel. Izrael nem fog atomfegyvert használni, amíg nincs végveszélyben. Mert nincs szüksége rá.
    Iránban viszont egyáltalán nem bízom. Amilyen összevissza a politikai helyzet náluk, még akár egymás ellen is bevethetik.
  • vision5
    #40
    Irán sokkalta kultúráltabb mint Izrael...
    Az USA-nak is jelenleg az fáj hogy a tudományos-technológiai szabadalmak és fejlődés terén kezdi lekörözni őket. Természetesen van/lehet negatív oldala is az országnak, de pusztán a fejlődést tekintve nem ellenséges. Az utóbbi évtizedek hadműveletei pont Irán ellen irányultak: Kuwait, Afganisztán, Irak után ők következnének. Aki nem látja hogy emögött a vezető pozíció megőrzése iránti elkeseredett harc van csupán az vak.