1050
  • Lysandus
    #1050
    Jézus Krisztus!

    Most szántam rá magam az utolsó három részre. Ez nagyon durván gagyi volt. Leírhatatlan...
  • jugen
    #1049
    Már megint egy összecsapott, átgondolatlan, borzalmas befejezés ...

    Kínomban röhögtem a bejutáson, a fő elleneség legyőzésén, Pope visszatérésén, retteget nagy ellenség kézzel való megfolytásán...
  • grebber
    #1048
    A végén én is könnyeztem kár hogy nem lesz több :(
  • Lysandus
    #1047
    Még nem tudtam rávenni magam az utolsó két részre...
  • Zsoxx
    #1046
    Az alagutas jelenetről lerítt, hogy csak az időt húzzák vele.
  • ForzaInter
    #1045
    Halistennek csak 47 perc volt:D
  • ForzaInter
    #1044
    Ahh ez mekkora szar volt, de mar annyira hogy szinte jo is. A vegen mar komolyan rohogtem.:D Mason megnyeri a haborut egyedul, es meg szobrot is allitanak neki.:Ddd Na de nem savazom tovabb a sorozatot, akarmilyen szar is volt sokszor, az 5 evad alatt azert a karaktereket megkedveltem.
  • Pares
    #1043
    A legnagyobb vicc az egészben, hogy szerintem a primitív emberek alatt tényleg a kőkorszaki embereket értettek, csak az a baj, hogy a kőkorszak nagyon nem 1500 éve volt :D Meg ez is mekkora egy értelmezhetetlen baromság, hogy az egész Galaxisban a Föld az egyetlen lakható bolygó, és mekkora hatalmas stratégiai jelentősége van, aha, persze, hát hogyne... először is a "lakható" rohadtul relatív fogalom... másodszor... Na jó nem megyek bele, mert oldalakat tudnék írni arról, hogy mennyi és mekkora hülyeségeket találtak ki... kibaszott nagy szégyen az egész.
  • Zsoxx
    #1042
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Vicces volt, ahogy a darazsak felrobbantak röptükben. Miért nem inkább úgy történt, hogy a királynő halálával leesnek az égből? Egy hangyányit életszerűbb lett volna. Az ősember vs espheni: 1-0-t meg inkább hagyjuk, nevetséges.
  • Borg
    #1041
    Szal akkor leszögezhetjük, hogy jó volt az utolsó rész. (mert végre nem lesz több)
  • Pares
    #1040


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Khm... Szóval 1500(???!!!!WTF!!!!???) éve az Esphenik, akik egy másik galaxisból jöttek, és akik már leigáztak kitudja hány bolygót és civilizációt, köztük a Dorniákat meg a Volmokat is, jöttek elfoglalni a Földet is, de a "primitív" (magyarán korai középkori) emberek nyilakkal, kardokkal meg lándzsákkal seggbe rúgták őket, és ezért bosszúszomjasan jöttek vissza ezerszer nagyobb haderővel... és másodszorra is ugyan úgy végződött a történet...




    Nem is tudom, hogy ennek a mesének melyik része a nagyobb baromság. Történelemtanár a főszereplő (aki persze egy kicsit sem lepődött meg a hallottakon, mintha teljesen természetes dolog lenne, hogy ókori/középkori technológiával rendelkező emberek elkergetik a galaxist elfoglaló idegen fajt), erre ironikus módon ki mernek találni egy ilyen totálisan logikátlan, hihetetlen és a történelemmel is totálisan összeegyezhetetlen kupac gőzölgő lószart, amit forgatókönyvnek mernek csúfolni?



    Szeretem a történelmet, és szeretem a sci-fit, ahogy az idegenekkel kapcsolatos témákat is, de aztakurvahétszentségit, ezek a balfaszok most rendesen megerőszakolták a mind hármat. Nem az alapötlet a rossz, mert ezeknek az összekombinálásából baromi jó történetet is ki lehetett volna találni, de nyilvánvaló, hogy ezek az istenbarmai inkább füveztek a történelemórák helyett... pedig én esküszöm, hogy felkészültem az utolsó részre, tudtam, hogy ótvar szar lesz, na de ez... egy valamit azért el kell ismernem: a készítők profin tudják hogyan kell egy kupac szart híg fossal megkoronázni. Gratulálok.


    Utoljára szerkesztette: Pares, 2015.09.01. 21:22:18
  • stargatelost
    #1039
    Atyaég...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én már tudom, milyen írók írtak ebbe a sorozatba. Felvették egyetem alatt a Forgatókönyvírás 101-t, bejártak pár órára, aztán inkább hagyták a picsába. De amikor tényleges forgatókönyvírásra került a sor ennél a sorozatnál, valamit kezdeniük kellett, így az első pár óráról megmaradt tudásukat használták fel. Így készülhetett el ez a FAÉK egyszerűségű szar, amit mások talán finálénak hívhatnak. Tehát a a FAÉK-ben azt találták ki nekünk az írók, hogy egy varázsdildó segítségével ha kinyírják a királynőt, meghal az összes alien. Igen, még azok is, amik nem Esphenik, mert miért ne, így lesz happy end. Semmi váratlan fordulat, semmi meglepetés, ezt szépen felvázolták az előző részekben, és így is történt. FAÉK, mint ahogy említettem. Persze az írók tudták, hogy egy ilyen nagy horderejű finálénál csakis a főhős küzdhet meg a gonosz királynővel, így egy frappáns húzással elválasztották őt a többiektől. Hm hm, nagyon csavarosak ezek az írók! Aztán persze kellett bele egy kis feszültség is - ezen az órán még bent voltak annó az egyetemen - így hát persze kiesik a kezéből a dildó. A királynő meg szépen addig sétál fel, s alá, amíg Tomunk magához nem jedizi, és bumm (szó szerint bumm), így lett a Chokapik! JAjj, de a főhősünk nem örülhet sokáig, macája meghalt, nem szabad neki happy end, érje őt is veszteség, gondolhatták az írók, csak aztán mit fognak gondolni a nézők? Az "okos és nem idegesítő" khm khm Anne nem halhat meg, deus ex machina másik alien faj megmenti. Ráadásként még lecsücsült oda Pope meghalni, mert hát ezt is miért ne, FAÉK-be belefér egy ilyen "váratlan" fordulat.

    És ennyi volt, Tom tizenéves kölke írja meg az emberiség krónikáját, aztán pedig ő maga több ezer ocsmány CGI ember előtt tart egy szép beszédet. HAPPY END, az írók meg pezsgőt bonthatnak, milyen jól tették, hogy nem jártak be a Forgatókönyvírás órára, mert anélkül is ilyen "fasza" "csavaros" sztorival elő tudtak állni.
  • Lysandus
    #1038
    Mer' össze van csapva az egész. Gagyiznak.
  • Pares
    #1037
    Ez az, hogy minek csinálnak ekkora változást pár résszel a vége előtt, ha aztán ilyen trehány módon zárják le.
  • Montanosz
    #1036
    na ez jó ötlet
  • grebber
    #1035
    Remélem az utolsó rész fasza másfél órás lesz azt mehet a dara.
  • cylonflatus
    #1034
    Ez a Pope féle támadás, Jézusom... teljesen nyilvánvalóan lejött, hogy nem volt idő azt a szálat normálisan lezárni.
  • Pares
    #1033
    Egy Esphenikhez hasonló, nem hogy csillagközi, de galaxisközi űrben közlekedni képes, az emberek technológiai fejlettségéhez viszonyítva szinte isteni hatalommal bíró faj ha valamiért kiszemelné magának a Földet, akkor az emberiségnek abszolút semmi esélye nem lenne ellenük. Főleg nem néhány kalasnyikovval felfegyverzett civilnek... Az a baj ezzel az egésszel, hogy ha egy kicsit is valósághűek akarunk lenni, akkor egy ilyen idegeninváziós filmnek/sorozatnak egyszerűen nem nagyon lehet happy end a vége...
    Szerintem úgy lehetett volna ezt a sorozatot nagyon jól megcsinálni, hogy a Föld inváziójánál nem egy, hanem két, egymással háborúban álló idegen faj jelenik meg, akiket nem izgatják az emberek (mint ahogy minket sem izgatnak a csatamezőn élő hangyák), és az emberek csak próbálnak túlélni az idegenek háborús zónájává váló Földön.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2015.08.29. 13:46:28
  • Montanosz
    #1032
    nem igaz hogy nincs egy nyamvadt nukleáris bombájuk a földönkivülieknek hogy csak szaladgálnak ide-oda meg gyűléseznek de persze eddig a fél galaxist már meghoditották
  • Pares
    #1031

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez valami eszméletlen... Képesek voltak így elintézni Pope-ot? Mint valami kabaré... egy maroknyi emberrel becsönget a katonai bázisra, ahol kitudja hányszoros túlerőben vannak velük szemben, csak hogy kinyírja (az egyébként is halhatatlan) SuperMasont... vagyis nem... azért hogy öngyilkos legyen... hát csak gratulálni tudok annak, aki ezt az egészet kitalálta... Az utolsó epizód sem kecsegtet sok jóval. Persze, a végén megjelenik az utolsó Dornia egy szuperfegyverrel ami egy csapásra megöli az összes Esphenit, hát hogyne... Már látom is mi lesz a vége, a nagy győzelmi menetelésből hirtelen totális vereség lesz és SuperMason egy v egy marad a királynővel, odadobja hozzá azt a szuperfegyót és the end, esetleg egy kis önfeláldozással megfűszerezve...
  • RatBaG #1030
    begyepesedett G.I. Joe-k, már csak ez hiányzott...
  • grebber
    #1029
    Ez jó rész volt. De majd jön a viszkis brigád korcsizzal meg a vad motorossal azt gyáhá
  • Zsoxx
    #1028
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már akkor sejtettem, hogy droidok lakják a bázist, mikor Masonék még be sem mentek.
  • Lysandus
    #1027
    Nekem a negyedik részben amikor elmennek felderíteni Ryannel, ez a képaláírás jutott eszembe:

    Kirk, Spock, McCoy and ensign Ricky :-)
  • Pares
    #1026
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lehet, hogy lemaradtam valamiről, vagy félreértettem valamit, de mi a faszt keres az Esphenik szupertitkos kommunikációs kütyüje, amit a "gonosznácik" Enigmájához hasonlítanak, bedeszkázva és őrizetlenül hagyva egy random fészerben? Meg miért kellett egyáltalán kivenni és elszállítani onnan? Meg mi ez hogy be kell tenni a helyére egy mech alkatrészt? Mattet is schimán átengedték a bejáraton egy motorbiciklivel, csak mert volt rajta egyenruha, hát hogyne. Főleg hogy civileket nem is lehetett látni, gyerekeket meg főleg, csak katonákat, de hát ha katonaruhát húz fel a gyerek, akkor már nem is feltűnő...

    Utoljára szerkesztette: Pares, 2015.08.10. 21:30:09
  • Montanosz
    #1025
    most tényleg beakarja meesélni hogy egy 15 éves gyerek nem tud az ével ota zajlo háborurol miközben az emberiség nagy része elpusztult, jaj már, csak feltünt volna hogy nincs facebook :-D
  • Zsoxx
    #1024
    Furcsa lenne, ha ezzel a jellemmel másképp viselkedne egy ilyen tragédia után.
  • twi452
    #1023
    Igen az első pár megjelenésén kívül egyre szerethetőbb laza karakter lett belőle aztán ez az új lex luthor/hadúr/pszicho vezió.... marhára kellett :D
  • SzinesGeza
    #1022
    Nekem a Pope-féle szál nem tetszik ahogyan szétcseszték.
    Igazából a kedvenc karakterem (lenne/lett volna/lesz?). ;)
  • Pares
    #1021
    Jó, de azért az agyatlan zombik meg egy csillagközi, sőt galaxisközi utazásra képes idegen faj eléggé más kategória...
  • Darthmushroom
    #1020
    az tuti h azért kellet h Ben kiszálljon a képből Maggie-nél, am én se láttam értelmét főleg h az a nagy komplikáció is semmi volt

    am nagyon tölteték rész volt, nem értem h egy ilyen h fér bele egy rövid utolsó évadba. (talán ha gyereket magukkal vitték volna mert szerepe lenne még lett is volna valami értelme)
  • Zsoxx
    #1019
    Biztos sok Walking Dead-et néztek a forgatókönyvírók.
  • Borg
    #1018
    Nem beszélve a műtétről, az is teljesen indokolatlan, és logikátlan volt.
  • Masakari
    #1017
    ahhh..ok. Köszi.

    @Pares Ami a befejezést illeti,sztem elég egyértelmű mi lesz. Hollywood. Happy end kell a népnek.
  • Pares
    #1016
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amikor SuperMason felébredt, még reménykedtem benne, hogy egy újabb Dornia hallucináció... de most komolyan, mégis hogy maradhatna éveken keresztül teljesen érintetlen egy ekkora farm, ami fölött még az időjárás is szebb, sőt a gyerekeknek halvány lila fingjuk sincs arról, hogy éppen egy földönkívüli invázió közepén csücsülnek... Meg Halnak is nagyon fontos volt behozni egy új szeretőt a végére... Nem erőltetik meg magukat az írók, az biztos...


    Ja amúgy nem tudom, hogy 3 részen belül hogyan fogják lezavarni a befejezést, de semmi jóra nem számítok...

    Még valami, néztétek, hogy az utolsó előtti részt maga SuperMason fogja rendezni?
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2015.08.03. 21:04:19
  • Montanosz
    #1015
    10 részes
  • Masakari
    #1014
    Na most ez a rész mi a f.... volt? legjobb emlékeim szerint ez az évad az utolsó és csak 6 részre tervezték,ez meg a 6. rész volt. Akkor most wtf? mert semmit mondó volt nekem ha ez lenne a sorozatzáró epizód
  • Zsoxx
    #1013
    Egy repülő Mason, akinek egy rovar kapaszkodik a hátába, mindenre képes.
  • Pares
    #1012
    Ez az, szerelmi négyszög, már csak ez hiányzott...
  • Pares
    #1011
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A legutóbbi 5. epizódban mondja neki az ismét megjelenő kamu felesége (a Dornia), amikor Hal-ért megy, hogy ha ő meghal, akkor az egész háború elveszik, és az Esphenik egy éven belül visszaállítanak mindent, mintha misem történt volna... Utálom, amikor ilyen világmegmentő godmodeban játszó halhatatlan hőst csinálnak valakiből...