2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • Jim Morrison
    #2219
    Frissítettem az Opera_Next és Firefox verzió. Megjegyzem a firefox verzió még eszméletlen bugos, de az az 1-2 funkció és már sokat könnyít a fórumozgatásban ami működik.
    haditerv: Miután firefox verzió már egész jól fog működni, nekiállok az üzenetközpontnak.
  • j0nNyKa
    #2218
    én úgy tanultam, hogy akkor jó minden, ha zölden világít, és akkor rossz, ha pirosan
    de komolyan, ez nagyon egyedi para - ha nincsenek nagyon féltett kincsed lementve a böngésző profilodban, megpróbálnék egy hard resetet a krómra
  • kifli
    #2217
    azt még nem néztem

    az elosztón nem gond ha ég a piros lámpa?
  • Borg
    #2216
    Akkor azzal lesz a baj :)
  • pxxl
    #2215
    230
  • Borg
    #2214
    220-ba be van dugva a géped? :)
  • kifli
    #2213
    vagy a videó címére igen, tudom hogy kell megnyitni új lapon...
  • MerlinW
    #2212
    Kattints a Youtube feliratra a jobb alsó sarokban :)
  • kifli
    #2211
    továbbra sem jó :/
  • j0nNyKa
    #2210
    erre a kód, amit próbálj ki Kifli:
    $('iframe[src*="youtube"]').attr('src', $('iframe[src*="youtube"]').attr('src') + '?fs=1');
  • Ability
    #2209
    URL vegere ?fs=1 ? Az allowfullscreent .prop()-pal kellene probalni, bar ketlem hogy ez szamitana a lejatszonak betoltes utan.
    Utoljára szerkesztette: Ability, 2015.01.05. 18:36:31
  • j0nNyKa
    #2208
    akkor sajnos no idea, króm faszság, ott az allowfullscreen, jónak kéne lennie
  • kifli
    #2207
    <iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/HFWb0sOVcuo" frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe>

    nem javul meg egyik kódtól sem :/
  • j0nNyKa
    #2206
    nemtom, valami mély króm para lehet, egy ilyen hibás youtube videó forrását ide tudod vágni code tag-be? jobb klikk a videón, elem megtekintése, és valahol a div felett lesz egy ilyesmi kód:
    <iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/HFWb0sOVcuo" frameborder="0" allowfullscreen=""></iframe>
    ebben az iframe-ben neked van allowfullscreen tag?
    szerk: ha beírod ezt ugyanide a dev konzolba:
    $('iframe[src*="youtube"]').attr('allowfullscreen','true');
    pl egy humiari topicban, mi történik? megjavulnak a videók? és ha csak ennyit?
    $('iframe[src*="youtube"]').attr('allowfullscreen','');

    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2015.01.05. 18:09:47
  • kifli
    #2205
    Nemhiszem hogy flash a baj, mert html5-ként vannak beszórva a videók :/

    beírtam a scriptet amit adtál de azzal sem jó
    Utoljára szerkesztette: kifli, 2015.01.05. 17:53:36
  • j0nNyKa
    #2204
    ez elég hiányos, mi az az iframeNode ? abba valahogy be kell töltened a youtube-os iframeket
    valami olyasmi lesz a végleges kód, hogy:
    var iframeNode = $('iframe[src*="youtube"]'); iframeNode.attr('allowfullscreen','true');
    vagy röviden csak:
    $('iframe[src*="youtube"]').attr('allowfullscreen','true');
    bár megjegyzem nálam most krómon jók a videók mindenféle hekk nélkül, szerintem inkább a flash playerrel kéne játszanod
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2015.01.05. 17:32:29
  • kifli
    #2203
    chroem userscriptet sikerült valakinek csinálnia fullscreenhez?

    Utánakerestem és csináltam egy ilyet de nem jó:

    // ==UserScript==
    // @name My Fancy New Userscript
    // @namespace http://use.i.E.your.homepage/
    // @version 0.1
    // @description enter something useful
    // @match http://sg.hu/forum/
    // @copyright 2012+, You
    // ==/UserScript==

    iframeNode.setAttribute('allowfullscreen','true');
  • Borg
    #2202
    Nem megy most se :(
  • j0nNyKa
    #2201
    megoldva, sorry :)
    huzd le ujra legyszi, az a biztos
  • Borg
    #2200
    Ez érdekes, behúztam most a firefoxba, és semmit se csinál az sg-vel, nem alakítja át...
  • j0nNyKa
    #2199
    ezzel be tudod huzni, a "hivataloshoz" meg varom mozillaek review-jat
  • Borg
    #2198
    Van most működő link a firefoxoshoz?
  • j0nNyKa
    #2197
    abba nem tudok belenyúlni, króm butaság, guglizz rá, megoldható
    ha más nem, akkor kell rá egy rövid userscript, ami hozzádobja a youtube-os iframe-ekhez az allowfullscreen szöveget
  • kifli
    #2196
    szerintem mióta kész az új plugin


    btw nekem topikokban a youtube videóknál még mindig nincs teljes képernyő, csak chaten
    Utoljára szerkesztette: kifli, 2015.01.04. 16:01:58
  • Jim Morrison
    #2195
    Miota lett kiemelt tema?
  • j0nNyKa
    #2194
    króm volt a szar, de megoldottam, jó mostmár :)
  • kifli
    #2193
    az új chat tuning bővítmény óta nem lehet fullscreenre rakni a beágyazott youtube videókat?
  • N o N a m e
    #2192
    aham, köszi! :)
  • Jim Morrison
    #2191
    Tudom rég megígértem, hogy most már tényleg befejezem az új verziót, és kiadom mindegyik böngészőre (ég is a pofám, hogy az már régen volt), de már tényleg csak 1 weboldalt kell befejeznem és minden mellékprojektnek vége.
    Anno megkértem j0nnyt, hogy kicsit kisegíthetne, de sajnos nem vette rá magát..
    Az előző bővítmény, az még mindig A bővítmény :) nem fog dzsani munkája elveszni a semmibe(!)
  • j0nNyKa
    #2190
    úgy látom, a chrome k.rja el (ffben jó), itt vannak lehetséges fixek
  • N o N a m e
    #2189
    nálam olyan nincs
  • j0nNyKa
    #2188
    a teljes képernyő gomb nem segít ebben?
  • N o N a m e
    #2187
    A csetes bővítményben be lehet azt állítani, hogy a beágyazott videókat lehessen teljes képernyőn nézni?
  • j0nNyKa
    #2186
    részemről az a terv, hogy ha ez a csetes cucc stabil (van még azért jóféle TODO listám), illetve elkészült a többi bővítményre (na meg mozilláékkal is lefociztam), akkor megbeszélem jimbóval, hogy mitmerre hogyan kéne
    de mindenképp össze kéne gyúrni egybe, igen
  • Dzsini
    #2185

    jó volt, amíg működött.

    Amúgy nem véletlenül nem szeretik bővítmények terén a "csak betöltöm máshonnan" módszert, mert elég komoly biztonsági kockázat, hogy figyelmeztetés, újraküldés nélkül megváltoztathatod a kiegészítő működését, futtathatsz olyasmiket, amit amúgy esetleg nem engedélyeznének, stb.
    Csodálkoztam is, hogy egyszer csak másképp működtek a dolgok anélkül, hogy jelzett volna a böngésző a frissült bővítmény miatt. Az is megvan gyorsan, az SG+ is úgy frissült, türelmetleneknek fejlécben volt a letölthető, akik ráérnek meg 1-2 napon belül megkapták.

    Apropó fejléc - az előző bővítmény érdemei elismerése mellett nyugdíjazásra kerül, vagy lesz belőle valami, vagy összeolvad ezzel, vagy... ? Vannak tervek? (ez főleg Jim felé kérdés)
  • j0nNyKa
    #2184
    úgy van megírva a chrome-os meg a firefoxos bővítmény is, hogy csak egy picike init.js fut le, ami behúzza gitből a tényleges fájlokat, így tudom a háttérben frissíteni a bővítményt úgy, hogy nektek nem kell updatelgetni
    ez a google szerint rendben van, a mozilla szerint adatot lopok / elrontom vele a böngészőjüket.
    megkapta a paraszt a teljes forráskódot, nyalja ki belőle hogy mitől security risk - remélem, hamar feladja, és újra engedélyezi..
  • [HUN]FaTaL
    #2183
    Akkor nem én vagyok láma, köszi az infot :)

    Milyen indokkal utasították el?
  • j0nNyKa
    #2182
    ja mer rejectelték ezek a patkányok az addont.. :|
    rajta vagyok a témán
  • [HUN]FaTaL
    #2181
    Azt írja nem található, biztos jó a link?
  • Maximus4
    #2180
    Ja vágom,azt hittem Jimmel együtt csináljátok.Akkor sorry.