SG.hu bővítmény
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
ui.: viszont a legújabb nightly verzióban megcsináltam a tabindexet, szóval a tab-enter kombó most már majd menni fog.
Ráadásul Opera alatt nem is interaktív a beállítópanel. A többi böngészõben olyan hogy ha rejted a chat-et pl, akkor rögtön kikapja a helyrõl, frissítés nélkül. Majd ha visszakapcsolod, akkor ismét frissítés nélkül visszavonja. Na most Operában van egy olyan bug ami ezt lehetetlenné tette, szóval mindig frissíteni kell. 😄 Amúgy nekem látszólag semmi baja a position:fixed-del.
A régi verzióban jobban tetszett, hogy volt saját Preferences oldal, ahol ki lehetett kapcsolni a böngészõablak sarkában lévõ fix gombokat.... hogy verjem az Opera fejlesztõibe a ~3 éves position:fixed bug miatt.<#violent>#violent>
http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu
Pontosan miért van rossz helyen? Valamit írtál hogy valami más is van ott, de nem igazán értettem.
#518
Jó, második pont felejthetõ, még mindig bal alul vannak (nemjó helyen!), csak fórum fõoldalon hiába kerestem õket.. 😄
#517
Minden faszának tûnik, 2 dolgot leszámítva:
Ez a javascript blabla mindig "odafagy" bal alulra.. szal nem tûnik el onnan a fõoldalon maradva.
Illetve nincs top, meg fõoldal button most seholse. Vagy csak én nem találo megint 😊
Ez a javascript blabla mindig "odafagy" bal alulra.. szal nem tûnik el onnan a fõoldalon maradva.
Illetve nincs top, meg fõoldal button most seholse. Vagy csak én nem találo megint 😊
Jött ki új verzió, sok hibajavítással, fõként a blokkok átrendezésével kapcsolatban. Mindhárom böngészõhöz készült új csomag. A Chrome Webstore telepítések maguktól frissülnek. Az Operás link egyelõre valamiért access denied-dal elszál, meglátjuk késõbb mi lesz vele, valami gáz van a GitHubnál.
Nem igazán van erre jó módszer, szerveroldalon kellene ellenõrizni, abba meg nem tud belenyúlni az ext.
#509
Amúgy a jobb oldali oszlopot nem lehetne ugyanolyan függõleges pontvonallal leválasztani, mint a balt?
#508
Btw, valami kis grafikai glitch is van. A kedvenceket jobbra pakoltam, és úgy tûnik, mintha ez a terület több pixelre lenne a középsõ tartalomtól, mint ami eredetileg is jobb oldalt volt, és a kedvencek alá került.
Szóval na. Pl a szülinaposok listája furán közel van a középsõ dolgokhoz. (bár úgyis kikapcsolom majd, ha mûködni fog a masterben 😊
Szóval na. Pl a szülinaposok listája furán közel van a középsõ dolgokhoz. (bár úgyis kikapcsolom majd, ha mûködni fog a masterben 😊
#507
Nem gond, hogy nincs ott, sõt, jobb így 😊
Csak nem tudtam pontosan, hogy mikor és mitõl tûnt el.
Csak nem tudtam pontosan, hogy mikor és mitõl tûnt el.
A chatet a listám is tiltja. 😊
Tedd be whitelistbe:
@@*sg.hu/forumchat_engine.php*
Tedd be whitelistbe:
@@*sg.hu/forumchat_engine.php*
http://goo.gl/gd6Zi5
Bug: Ha x új hsz van (jelen pillanatban 7 volt) és lapozok akkor a következõ oldalon mutat annyi új hsz-t és oda is görget.
http://goo.gl/gd6Zi5
Chat nekem jól megy minden verzió alatt, lehet tényleg valamilyen más tartalomszûrõ a ludas. A kedvencek toggle gomb színét javítottam, csakúgy mint az elrejtés bugot is. Ha úgy gondolod, a nightly verzióban megtalálod, ott már jó, stabilnak is stabil.
#503
Látom bekerült az ötletem 😊 Köszi!
Köszi, hasznos amit írsz, párat már javítottam is. A napokban majd várható még egy javítócsomag, abban benne lesznek ezek a dolgok is.
#501
Illetve a bal alulra rakott fórum fõoldal link gomb se jó ott, mert ütközik a chrome link tooltipjével, ami ott jelenik meg.
Szerintem ezek jobbak lennének újra jobb felül, a beállító gomb mellett.
Szerintem ezek jobbak lennének újra jobb felül, a beállító gomb mellett.
#500
És tényleg, megvannak az új gombok 😊
Nem jó a fõoldal átrendezgetés... ha kikapcsolom a jobboldali dolgokat, akkor egy frissítés után újra ott vannak.
Illetve a fõoldali chat nekem el van tûnve, akármit kapcsolok a pluginban. (bár ez lehet hogy adblock gond?)
Illetve ha jobbra teszem a kedvencek listát (ami kurvajó), a fejléce kéklesz, de kibontó nyíl még sárga. Ez csak esztétikai gond mondjuk 😊
Nem jó a fõoldal átrendezgetés... ha kikapcsolom a jobboldali dolgokat, akkor egy frissítés után újra ott vannak.
Illetve a fõoldali chat nekem el van tûnve, akármit kapcsolok a pluginban. (bár ez lehet hogy adblock gond?)
Illetve ha jobbra teszem a kedvencek listát (ami kurvajó), a fejléce kéklesz, de kibontó nyíl még sárga. Ez csak esztétikai gond mondjuk 😊
A narancssárga kategóriakiemelést nem lehetne visszahozni? Ez a kék nagyon csúnya nekem 😞
http://goo.gl/gd6Zi5
#495
Chromban frissült, és megy. Csak a beállításokat nem találom 😊
Operán gond nélkül mûködik egyelõre, köszi!
If your idea of "beauty" is narrow, you will rarely see it unless you live a sheltered life and avoid new experiences. The moment I stop having fun with it, I'll be done with it.
A nightly beolvasztásra került a develop és master branchba. Mindhárom böngészõhöz készült új csomag. Aki a Chrome Webstore-ban telepítette, magától fog frissülni. Az Opera és Safari felhasználóknak marad az uninstall-letölt-újratelepít móka.
Nightlyba bekerült a 4.0 Chrome portja, jó lenne ha tesztelné valaki. Ha minden jól megy, még ma készülhet stabil kiadás.
Megjelent a 4.0 végleges Safari build. Találtam még pár hibát, de mostanra megérett egy stabil kiadásra. Szedjétek le újra, ebbe most már tényleg nincs hátra ismert hiba. Chrome és Opera port holnapra várható, de lehet még ma lesz valamelyikbõl tesztverzió.
<#eljen>#eljen>
A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az els? háromnak fáj az ára!
Új Safari build készült, elvileg ebben minden ismert hiba javításra került, lassan megérik egy stabil kiadásra.
Annyira nem kell kiemelezni az írásaimat, én csak annyit mondok hogy valamilyen hiányossággal, hibával mindig találkozom. Ezt Te is megerõsítetted ebben a posztodban. Továbbá nekem nem ezek a legnagyobb érvágásaim, szimplán csak mindig van valamilyen probléma az Operával. Én többnyire szerveroldalon dolgozom, szóval annyira még csak nem is ismertem ki az Operát, de akár munkátársak miatt, akár azért mert néha kliensoldalon is dolgozom, mindig meglep valamivel minket az Opera. És ezek nem a user error kategória. Lentebb írtam arról a hibáról, hogy egy inputba kattintva szétesett az oldal. Na annak az volt az oka, hogy egy a viewportnál sokkal nagyobb konkténert használtunk, ami overflow hiddennel volt elrejtve, és a megfelelõ menüpontra kattintva scrollozott a megfelelõ tartalomhoz. A hiba meg konkrétan annyi volt, hogy Opera szerint ha belekattintasz egy inputba, akkor a többezer pixel magas konténernek mindig az aljára ugrott. És az ilyen hibák azok, amik nem kézzelfoghatóak, nem lehet kikiáltani hogy "ezt és ezt nem tudja", mert itt nem hiányosságról van szó, hanem egyszerûen szarul mûködik. És ilyen hibákkal van tele, és ezek azok, amitõl eldurran bármelyik fejlesztõ agya. Az hogy valamit nem támogat, nem olyan nagy érvágás, legalább tudunk róla, valahogy megkerüljük, ennyi. Én csak azért hoztam fel ilyen példákat is, hogy érzékeltessem, hogy az Opera mennyire távol áll a HTML5 és társai mókától. Továbbá a history objektumra undefined-ot írt nekem, illetve az általad írt tabulátoros hiba is csak Opera alatt jön elõ, szóval nem kell messzire menni jó példáért. 😄
"Pl a HTML5 history objektumát még mindig nem ismeri."
De ismeri... http://beta.html5test.com/
"CSS3 3D transzformáció és animációk is nagyon késve kerültek bele."
3D transform és animációk még nincsenek a fejlesztõi buildekben sem, ahogy text stroke, reflection és radial gradients sem. De ezeknek csak esztétikai haszna van. Ráadásul mivel CSS, még böngészõspecifikus elõtag is van. Ez mennyiben gátol ezen kiegészítõ portálásában?
A szegényes ES5 implementáció már gázosabb. http://files.myopera.com/BS-Harou/files/ES5%20support.html
"szinte mindig beragadt az utolsó elem, így töltött vagy egy percen keresztül."
Ez legendás bug, NSL-ként (never stop loading) emlegetik, mostanság már nem találkoztam vele. Az viszont megmaradt, ami engem személy szerint szintén idegesít, hogy csak teljes betöltõdés után ugrik az anchorra.
A múltkor akartam dühömben írni egy userJS-t, de szomorúan tapasztaltam, hogy nem támogatja a removeNode()-ot. Ezek szerintem sokkal nagyobb hiányosságok, mint az a pár CSS3 tulajdonság.
De ismeri... http://beta.html5test.com/
"CSS3 3D transzformáció és animációk is nagyon késve kerültek bele."
3D transform és animációk még nincsenek a fejlesztõi buildekben sem, ahogy text stroke, reflection és radial gradients sem. De ezeknek csak esztétikai haszna van. Ráadásul mivel CSS, még böngészõspecifikus elõtag is van. Ez mennyiben gátol ezen kiegészítõ portálásában?
A szegényes ES5 implementáció már gázosabb. http://files.myopera.com/BS-Harou/files/ES5%20support.html
"szinte mindig beragadt az utolsó elem, így töltött vagy egy percen keresztül."
Ez legendás bug, NSL-ként (never stop loading) emlegetik, mostanság már nem találkoztam vele. Az viszont megmaradt, ami engem személy szerint szintén idegesít, hogy csak teljes betöltõdés után ugrik az anchorra.
A múltkor akartam dühömben írni egy userJS-t, de szomorúan tapasztaltam, hogy nem támogatja a removeNode()-ot. Ezek szerintem sokkal nagyobb hiányosságok, mint az a pár CSS3 tulajdonság.
http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu
Köszi a hibajelentést, utána nézek.
Hát az Opera még elég messze áll az egységes HTML értelmezéstõl. Egyrész a szabvány még nem végleges, másrészt eddig is nagyon lassan implementálták az újdonságokat. Pl a HTML5 history objektumát még mindig nem ismeri. CSS3 3D transzformáció és animációk is nagyon késve kerültek bele. Elhiszem hogy egyszer újra a régi fényében fog ragyogni, de jelenleg le van maradva a konkurenciához képest, ráadásul rengeteg random hülyeséggel találkozom. Ezekre nem igazán lehet példákat írni, egyszerûen tele van hiányosságokkal, bizonyos esetekben rosszul értelmezi a forrást, stb stb. Maga a program is nagyon sok hibától szenvedett amikor legutóbb aktívan használtam. Kedvencem hogy amíg nem tölt be teljesen az oldal, addig a JS és minden interakció be van lassulva, domreadykor lefutó animációk kb 2 lépésben mennek végbe, _viszont_ betöltéskor szinte mindig beragadt az utolsó elem, így töltött vagy egy percen keresztül. Mind szakmai szemmel, mind felhasználói szemmel mondhatom, hogy a legutóbbi változatokban rengeteg idegesítõ hiba van. Lehet ezeket elkezdték felszámolni, nem tettem fel az új develop verziókat, ha tényleg így van, akkor örülök a változásnak.
Hát az Opera még elég messze áll az egységes HTML értelmezéstõl. Egyrész a szabvány még nem végleges, másrészt eddig is nagyon lassan implementálták az újdonságokat. Pl a HTML5 history objektumát még mindig nem ismeri. CSS3 3D transzformáció és animációk is nagyon késve kerültek bele. Elhiszem hogy egyszer újra a régi fényében fog ragyogni, de jelenleg le van maradva a konkurenciához képest, ráadásul rengeteg random hülyeséggel találkozom. Ezekre nem igazán lehet példákat írni, egyszerûen tele van hiányosságokkal, bizonyos esetekben rosszul értelmezi a forrást, stb stb. Maga a program is nagyon sok hibától szenvedett amikor legutóbb aktívan használtam. Kedvencem hogy amíg nem tölt be teljesen az oldal, addig a JS és minden interakció be van lassulva, domreadykor lefutó animációk kb 2 lépésben mennek végbe, _viszont_ betöltéskor szinte mindig beragadt az utolsó elem, így töltött vagy egy percen keresztül. Mind szakmai szemmel, mind felhasználói szemmel mondhatom, hogy a legutóbbi változatokban rengeteg idegesítõ hiba van. Lehet ezeket elkezdték felszámolni, nem tettem fel az új develop verziókat, ha tényleg így van, akkor örülök a változásnak.
Elõször is: Nagyon jó lett a kiegészítõd. Annyi javaslatom még lenne, hogy lehetne egy opcionálisan bekapcsolható gomb, mellette egy kis számlálóval, hogy van-e új hozzászólás valamelyik kedvencnek jelölt topicban és ha igen, mennyi, amit lenyitva a buborékban egyenesen a legutolsó olvasottra lehetne ugrani.
"közben meg olyan mint a modern kor IE-je, rengeteg random faszsággal fûszerezve."
Például? Nézted a legutóbbi fejlesztõi változatokat (12.00)? Egy rakás sok évvel ezelõtti Core bugot javítottak mostanság. Az új HTML5 parser pedig elvileg azt hozza magával, hogy minden böngészõ egyformán fogja értelmezni a kódot, beleértve a JavaScriptet is. Már csak pár hét kérdése és azt is megkapjuk valamelyik elõzetesben.
Így idõközben egy újabb bug (vagy by design?): A normál hozzászólás dobozban Tab-ot nyomva automatikusan a Mehet gombra ugrik, az overlay hozzászólásdobozban pedig felugrik az eredeti dobozba és vissza kell görgetnem, majd egérrel megnyomnom a Mehet gombot. Nem tudnád lefoglalni a Tab billentyût erre a célra (vagy opcionális Ctrl+Enterrel történõ hsz. küldés).
"közben meg olyan mint a modern kor IE-je, rengeteg random faszsággal fûszerezve."
Például? Nézted a legutóbbi fejlesztõi változatokat (12.00)? Egy rakás sok évvel ezelõtti Core bugot javítottak mostanság. Az új HTML5 parser pedig elvileg azt hozza magával, hogy minden böngészõ egyformán fogja értelmezni a kódot, beleértve a JavaScriptet is. Már csak pár hét kérdése és azt is megkapjuk valamelyik elõzetesben.
Így idõközben egy újabb bug (vagy by design?): A normál hozzászólás dobozban Tab-ot nyomva automatikusan a Mehet gombra ugrik, az overlay hozzászólásdobozban pedig felugrik az eredeti dobozba és vissza kell görgetnem, majd egérrel megnyomnom a Mehet gombot. Nem tudnád lefoglalni a Tab billentyût erre a célra (vagy opcionális Ctrl+Enterrel történõ hsz. küldés).
http://www.thevenusproject.com/ http://magyaropera.blog.hu
végül rájöttem. azokban a topikokban csinálja, ahol új üzenet van és a kedvencek között a linkekhez hozzátesz egy "&order=reverse&index=1&newmsg=9" ilyet, ha ez után nyomok egy frissítést, már jó.
Készült egy új Safari csomag rengeteg hibajabvítással és az új beállítópanellel. Letöltésnél már az újat szedi.
http://goo.gl/gd6Zi5
faszántos 😄
ASUS B550-PLUS, AMD 5600X, 32 GB DDR4, EVGA RTX 3070, SM-OB1, HD 600 + Asus Xonar DX, TonePort UX1 + Alesis Elevate 5, Novation Circuit \o/
Új interaktív beállítópanel a legutóbbi safari nightly branchban. Mivel a Safari beállítópanelja agyon van limitálva, és egyszerûen még ronda is, így kitaláltam hogy az SG-be fogom beágyazni a beállítópanelt. A többi portban is így lesz ez. Ezzel sok elõnyre teszek szert. Egyrészt jobban szinkronban lesznek a portok, másrészt könnyebben tudom növelni az oldallal való interaktivitást. Plusz a Firefox portnál is meg tudom ezzel kerülni a XUL és társait. A lentebbi videóban jól látható hogy sokkal igényesebb és egyszerûbb lesz használni. Gyorsabban el lehet érni, a változások pedig azonnal életbe lépnek. Például a videóban tiltólistára tettem valakit, a beállításokban azonnal megjelent a neve, nem kellett frissíteni hozzá semmit. Majd amikor feloldottam a tiltást, az illetõ kommentjei azonnal megjelentek az oldalon, ehhez sem kellett frissíteni a lapot. Így lesz ez a többi beállítással is. Ha elrejtem a chat-et, akkor azonnal eltûnik, ha visszavonom akkor azonnal megjelenik. video