2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • kifli
    #1939
    changelog van, pl a most másodikán frissíül a chrome verzió is nem? Abban mi vbáltozott? Csak bugfix, vagy van új funkció is?
  • Jim Morrison
    #1938
    Igen, szerencsére Operások nem húzták az időt, mint a Mozillás barátaink :) Ma akartam kitenni a linket, megelőztél :)
  • Dzsini
    #1937
    Röviden: a 15-ös verzióval (a 13-at és a 14-et ki is hagyták) teljesen új alapokra helyezték a programot, gyakorlatilag egy reboot történik, a név ugyanaz, de nagyon sok minden megváltozott, és a 15 egyelőre még csak most kezd kifejlődni, tegnap jelent meg az első változat. A 12 pedig egy évtizedes fejlesztés eredménye, amiben rengeteg olyan funkció van meg, amit nem, vagy csak később fognak újra implementálni.
  • [HUN]FaTaL
    #1936
    Az Opera 15 egy új böngésző. De egy rakás trágyadomb.
  • Bal0924
    #1935
    Mi az hogy az Opera 12 tudja, de a 15 nem? (gondolom ezek a számok, a verzió számai..)
  • Dzsini
    #1934
    Meg is jött, itt elérhető
  • Dzsini
    #1933
    Opera 12 alapból tudja ezt (onnan tanulta az FF), Opera 15 még nem, Chrome lehet, hogy bővítménnyel (kérdezz rá a Chrome topicban).
  • Bal0924
    #1932
    Sziasztok!

    A krómban vagy az Operában van olyan bővítmény, mint a FireFox-ban...
    Speed Dial
    És gomb kombinációval lehet behozni az oldalak..
    A Firefoxban CRTL+1, CRTL+2,3,4,5.... gombokkal tudom behozni...
  • Jim Morrison
    #1931
    Igen, szerencsére teljesen átvették Chromiumból, nem kellett vele bűvészkedni. (Ez is be lett küldve.)
  • Terence007
    #1930
    Sziasztok!

    Tudom, hogy ez az SG.hu bővitmény topikja, de a Chrome topikban senki nem tudott válaszolni a kérdésemre, ezért itt is megkérdezném, hátha több a hozzáértő ember.
    Egy olyan bővítményt keresek, ami YouTube (vagy akármilyen más Flash tartalom) videóknál automatán letiltja a képet, vagyis audio onlyban tud lejátszani videókat? Ismertek esetleg ilyet?
  • [HUN]FaTaL
    #1929
    Ja, az nekem ki van kapcsolva. Az operás verzióban meg nincs. :D
  • kifli
    #1928
    énse, ha kikapcsolom beállításoknál a youtube őrületet, akkor jó...
  • Malakai
    #1927
    Nem jelenik meg a menüben, ha pedig az /issues-ra megyek akkor 404-et dob.
  • Borg
    #1926
    Nemtom mit kezdjek ezzel, egyszerűen üres hozzászólások tömkelege van a humoros aranyosban is...
  • [HUN]FaTaL
    #1925
    Igen.
  • Borg
    #1924
    Csak én nem látok egy ideje egyetlen youtube videot sem?
  • Jim Morrison
    #1923
    szerintem nem lettek kikapcsolva.
  • Malakai
    #1922
    Btw issuek ki lettek kapcsolva githubon, direkt, vagy csak next átállás? :)
  • Dzsini
    #1921
    Az új Operában a Chromeos változat nekem gond nélkül működik, tehát oda valószínűleg csak fel kell tolni és kész, hogy klikkre működjön, ne kelljen a Chrome bővítménytárából kibűvészkedni.
  • Jim Morrison
    #1920
    Jó hírem van (végre):
    Lassan az utolsó vizsgámon is túl vagyok, visszadobott FF verziót kijavítom, és majd újra beküldöm. Látom Chrome verzióban megint megszaporodtak a bugok, ezeket is kijavítom, meg újra nekivágok a gyors linke illetve kép beszúrásnak, spoiler gombnak. Meg megnézem új operában változott e valami ami a kiegészítőket illeti.
    Mindezt a jövőhét végéig megpróbálom megcsinálni (most majd ez lesz az első mert sokáig nem foglalkoztam vele)
  • [HUN]FaTaL
    #1919
    Lehet, hogy az nem működik, én nem használom ezt a funkciót.
  • Rotcsa
    #1918
    Már működik is, köszi!
    A fórumkategóriákat nem emeli ki, amúgy. Chrome-ben igen, de itt FF alatt nem. Neked nincs ezzel bajod?
  • [HUN]FaTaL
    #1917
    Ott a build a githubon, abból csináltam xpi-t.

    Felraktam dropboxra. Innen fel tudod rakni.

  • Rotcsa
    #1916
    Hogyan érhető el??
    Hol van ez az új verzió?
  • Tyler1
    #1915
    Ejj, köszönöm azért :)
  • Malakai
    #1914
    Nem, azt az sg fejlesztőknek kell megoldani.
  • Tyler1
    #1913
    Értem. Tehát a "pofára történő" lepontozást így sem lehet kikerülni?
  • Malakai
    #1912
    Mivel ezek mind böngésző oldalon működnek ezért természetesen minden csak nálad jelenik meg úgy.
  • Tyler1
    #1911
    Üdv! 2 kérdés, topiknál a pontrendszer tiltása csak rám vonatkozik, vagy rám se lehet pontozni, illetve felhasználótiltásnál csak én nem látom az illetőt, vagy fordítva is igaz?
  • [HUN]FaTaL
    #1910
    Megoldva és már működik is. :)
  • [HUN]FaTaL
    #1909
    Látom van új build a firefoxhoz (v3.0) viszont nem került fel a storeba, kódból meg nem tudom, hogy kell telepíteni, a readmeben a link nem jó.

    Nem lehetne kreálni belőle egy xpi-t? :)
  • Rotcsa
    #1908
    A firefoxxal mi van már?
  • Dzsini
    #1907
    Ez már az Opera topicba való téma, hogy kinek mekkora törést jelent az életében, hogy egy változást el kellene fogadni :)

    Itt annyi a lényeg, hogy a bővítmény nálam rendben működik.
  • [HUN]FaTaL
    #1906
    Bohóckodás alatt a tesztelést értettem.

    De mondjuk könyvjelzők és normális letöltéskezelő nélkül szerintem semmit nem ér. Kevesebbet tud még a Chromenál is (aminek a letöltéskezelője szintén ótvar), mégis ki fogja így használni ahelyett? És a maradék usert is elvesztik (legalábbis a nagyrészét).
  • Dzsini
    #1905
    Könyvjelzők ott vannak a Linkben (egyelőre nyitva van egy fülön), majd berakosgatom a fontosabbakat csoportosítva a gyorshívóra amíg az opera://bookmark-importer nem éled fel :)


    Mire használsz te amúgy egy böngészőt bohóckodáson kívül?


    A Chrome meg persze, hogy többet tud, azt nem 1-2 hónapja kezdték el írni.
  • [HUN]FaTaL
    #1904
    És mire használod? Még könyvjelzők sincsenek :D Bohóckodni jó vele, másra nem nagyon. Még a Chrome is többet tud.
  • Dzsini
    #1903
    A sima Opera bővítménytárban bent volt (néhány tíz letöltéssel), és ez most már működik párhuzamosan a Chrome-os változattal, tehát plusz munka sincs vele, csak egy klikk.


    Én bent munkahelyen egy őslelet gépen átálltam rá, egyelőre minden rendben van vele (meglepően normálisan bánik az 512 megányi memóriával), most hétvégén itthon is ezt fogom használni.
  • [HUN]FaTaL
    #1902
    Annak a 3 embernek, aki használni fogja innen azt a vacakot szerintem tökmindegy :D
  • Dzsini
    #1901
    Letöltöttem a Chrome-os .crx bővítményt, beletoltam az új Operába, és egyelőre úgy néz ki, hogy problémamentesen működik minden porcikája.

    De azért majd hivatalossá is lehetne tenni az új bővítménytárban :)
  • Rotcsa
    #1900
    Firefox bővítmény?