841
  • Harbonah
    #680
    Első körben 115 retreirel neki mész akkor meghal az 50 kutya meg az 49 Waldläufer
    második körben 80 milicia és 120 ijjász az megöli chuckot meg néhányat a a nagydarabokból

    akkor már csak a nagy darabból marad azt meg amivel szeretnéd 200 rektrut simán elsöpri

    Láma! javaslata is jó de rosszul emlékezik, biztos hogy megölte az első körben a 49 Waldläufer mert ez a sereg nem végez a chuckos táborral csak a kutyák nélkül

    Én a következő képpen csináltam az egészt

    az első kalandhoz ha minden igaz mindenképpen kell 200 retreier, azt összeszedtem saját istállóval meg vettem lovat 10 aranyért 400 at
    megcsináltam a kalandot kétszer

    aztan ráküldtem a 115 retreiert chuckra, a maradékhoz közben még vettem lovat meg termeltem, mert kell metalgebisre is

    A fáma úgy szól, hogy chuckhoz a 115 retreir után 80 milicet es 120 hosszúíjászt kell küldeni (ez ha mázlid van 2 körből sikerül, ha nem akkor marad pár raufbold, amit simán le leeht már gyakni), de a hosszú íjász szerintem drága, a sima íjat lehet venni a piacon 8 arany/400 darab ért, milichez meg kaptunk ugye vaskardot 1k-t (utóbbi nekem beduplázódott :P ahogy a bánya buffok is, sőt ha jól számolom akkor az egyik +10 területes buff is beduplázódott)

    A maradék retreier (100) ramész metalgebisre rektrut (100) segítséggel az végez a 149 Waldläuferrel
    aztán metalgebis meg az 50 raufboldra kis vegyes felvágottal 30-50 retreier, 40-50 íjász és a maradék meg rekrut vagy milic

    én 30 retrei-t 40 kis ijjasz 5 hosszú ijaszt es 101 rekrut meg 24 miliccel emntem, ebből a 101 rektrut és 9 milic halt meg

    aztán amíg szöttyögsz a 3. szektor katonáival addig újra tudod építeni a retreier sereged

    Youtubeon vannak fent videók

    metallgebiss
    Chuck
  • Láma!
    #679
    ha jól emlékszem 2-szer vagy 3szor mentem neki.
    A lényeg hogy a kutyákat iktasd ki elöször egy nagyobb lovassággal, utána nekem maradt a 100 tokás (nem tudom a neveiket) Chuck és a 3. fajta emberböl vagy 50.

    Ezeknek mentem neki 137 vaskardossal és 63 hosszuijásszal.

    Ennyi elég is volt, kinyirtak mindenkit.
  • BoneDragon
    #678
    Milyen katonákkal kell legyőzni Chuckot? Már vagy 400 katonám odaveszett. :)
  • csocsirocsi
    #677
    Szerintem igazából ők már nem építkeznek, mert mindenük megvan, ők már inkább a seregre gyúrnak és kalandoznak...
  • HM
    #676
    Épp ez az, nem találom :D Se google, se keresgélés a fórumon. (Pedig kíváncsi lennék hogyan néz ki egy magasabb szintű ember épületelrendezése.)
  • csocsirocsi
    #675
    Kedves sirdond!

    Nem tudom,hol de rá kell klikkelni a weiter(tovább) gombra. DE az 1500 gyémántot csak akkor kapod meg, ha üzletet kötsz, gondolom venni kell valamit.

    HM_nemtom

    Dso fórumon merre találni a lvl 40-esek építkezéseit?
  • sirdond
    #674
    én likeoltam
    és ezt lefordítaná valaki,mert nekem nem teljesen tiszta,hogy mit kellene csinálni
    https://www.dealunited.com/public/default/campaignrefi/landingmoreinfo/id/5b7e106d2e70d8e54d8928f7b2f56cef
  • HM
    #673
    Lájkoltátok az edelsteineért?

    Aki olvasgatja a dso fórumot, talált már olyan topikot, ahol képek vannak arról, hogy hogyan építkeznek pl a lvl40 körüli emberek?
  • HM
    #672
    Mindig kapsz jutalmat.
    Tutorialt csak 2x veheted fel. A többit annyiszor ahányszor összegyűlik az adott térkép. Viszont azoknál már lesz veszteség bőven, és alig kapsz érte valamit. (gyakorlatilag csak EP szerzésre való)

    30térképes Räuberbande -ra gyűjtök most. 2000R, 230C, 250S, 180LB. Egyszerre 400 katonát tudok csinálni, szóval 2660db szabad ember is kell hozzá. Aztán kapok pár száz nyersanyagot... (+10K EP)


    Szimulátor azért számol rosszul, mert van min/max sebzés, találati %. És sok egységnél nagy lehet a szórás. Különösen ha Boss-t támadsz annak nagy a HPje és ha nagyon a határon vagy, hogy megölöd vagy nem, akkor lehetnek meglepetések.
  • sirdond
    #671
    én most már 3 félét használok,biztosra megyek :D
  • Harbonah
    #670
    Én is kipróbáltam direkt az általad beírt formációt 4 szimulátorban és ebben tényleg bugos de írtam is ezt :)

    Csori majd hátha beírja németül nekik, vagy beírunk nekik angolul, azt is biztos értik, vagy nem használjuk azt a szimet :D

    én újabban ezt használom http://hallophp.de/dso_kampfsimulator/#sim-result

    ebben lehet nézni azt is melyik egység nemnyit sebzett kire melyik körben
  • Harbonah
    #669
    Hát ha érteném a játékot 100%-osan, akkor nem is lenen annyira probléma, de ez a zwnazig nyelv nekem nagyon nem gyere be, már általánosban is nagyon utáltam, azért jó, hogy megértem mit akarnak, de már nincs akkora szókincsem belőle, google fordítót meg macerás használni mert nem lehet a játékból kivenni a szövegeket max a levelezésből.

    Na meg kinek van kedve annyit számolni papíron, mert jó hogy ki lehet tapasztalni, de az azért jól meglepett pont ennél a chukos tábornál, hogy nagy bőszen ráküldtem egy valag katonát igazi vegyes felvágottat hogy majd a kutyákat parittyásokat elintézik, mert a másik tábornál (9 es szektor) is a bosst utolsónak ütötték. Erre ebben meg mindenki chuckot, és be is darálták a vegyes felvágottam, panaszkodtam is itt a fórumban hogy szépen leamortizáltam magam xD

    A másik dolog amit most néztem meg jobban, hogy bányáknál, ha buffolod a bányát/kőfejtőt, akkor a buff miatt dupla mennyiséget hoz a munkás, de csak szimpla mennyiséggel csökken a termelhető mennyiség, régen ez mintha nem így lett volna, vagy én néztem félre.

    Minden esetre így ugyan annyi nyersiből 4 szer annyi késztermék állítható elő egy kétlépcsős termelésnél, többlépcsősnél még több.

    szal mindenképpen érdemes buffolva tartani pl az egész aranytermelési láncot
  • sirdond
    #668
    én első körben csak az 50 kutyát intéztem el 50 reiterrel
    második körben jött volna chuck (egyébként,ha beírod az általam linkelt szimulátorba az értékeket,akkor te is láthatod,hogy teljesen hibásan számol valamit
    harmadik körben pedig jönne a maradék
    ez azért jobb,mint a másik 3 körös támadás, mert ott 117 reiter-t alapból veszítesz az első körben, így viszont csak összesen 50-et, ami azért kicsit gazdaságosabb

    leírnám a fórumba,hogy bugos,de nem tudok németül

    Láma: gyakorlatilag minden ilyen böngészőben játszható játéknak van szimulátora. ráadásul ilyen szar harcrendszerrel,mint ami dso-ban van,muszáj is használni,mert máshogy nem igazán tudsz taktikázni
  • Láma!
    #667
    nem akarok kötekedni és tényleg jó egy ilyen szimulátor, de a játék lényege pont az hogy játszunk nem?:)

    hogy kitaktikázzuk, kitapasztaljuk mihez mi kell:)

    kicsit olyan tulnagy segitség szaga van a szimulátornak, nem véletlenül nincs a játékba beépitve:)

    [mielött bárki felemelné a hangját, én is használtam már, csak azért ha nem lenne, akkor is el tudnék játszani a játékkal:)]
  • Harbonah
    #666
    Sirdond akárhogy számolom az a mennyiség katonában nem elég egy körre amit írtál, Szerintem elszámoltál valamit az első hullámba ki kell nyírni a táborban az 50 kutyát es a 49 parittyást is. Ha nincsenek ott a parittyások akkor simán kinyírják chuckot

    különben a második hullámot elintézik az első kőrben a rablók

    amúgy tényleg bugosnak tűnik az a szimulátor kellene jelezni a fórumában, pedig jó lenne mert az meg mondja azt is mi kellene a tábor ellen
  • sirdond
    #665
    jaa,sima bogen=bogenchutzen abban a mondatban
  • csocsirocsi
    #664
    Arr írtam, hogy te azt írtad hogy sima bogenből volt neked több
  • sirdond
    #663
    ok,de azt nem értem,hogy mire írtad?
  • csocsirocsi
    #662
    az proviantlagerben lehet csinálni 22-es szint kell hozzá, de hogy mit mennyiért azt konkrétan nem tudom
  • sirdond
    #661
    ???
  • csocsirocsi
    #660
    a sima bogenből iszonyat drágán lehet csinálni 10 darab langbogent
  • sirdond
    #659
    tudom,én is olvastam. amint látod az első hullám már nekem is megvolt
    a másodiknál variáltam,mert nekem több volt a sima bogen
  • csocsirocsi
    #658
    na még írni sem tudok, szal kb 3 napig tart, amíg ezt össze lehet szedni legalábbis ezt mondják a tapasztaltabbak
  • csocsirocsi
    #657
    Kedves sirdond!

    Én így csináltam,mert nekem is ezt ajánlották!

    1 hullám 112 lovas

    2. hullám 164rekrut, 36 hosszúíjász

    3. hullám 200 rekrut

    (kb. 3 napig tartott mire mindent összeszedtem)
  • sirdond
    #656
    65R 50M 54B 31LB
    vs
    1 Chuck 100 Raufbold 49 Waldlaufer

    chuckot akartam kinyírni, amelyiken néztem ott többszöri szimulációnál sem írt 0-t rá
    pedig vagy százszor rákattintottam,az biztos
    most már mindegy, a lényeg,hogy azt az oldalt ne használjátok
  • Motoroj
    #655
    Ha többször kattintasz az Angriefen-re, akkor látod hogy változó értékeket ír ki a maradék egységekre. Valószínűleg van egy szerencse tényező is a képletben.
  • Harbonah
    #654
    Egy küldit akárhányszor megcsinálhatok, mindig kapok érte jutalmat?

    HM te írtál erről valamit, most csináltam meg az első küldit másodszorra, de még nem vettem át az elsőnek a nyereményeit, és most ott van mindkettő levele a postaládában, némi cucc és xp szerzésre nem rossz dolog veszteség nélkül, amíg gyártom a sereget a többi táborra, küldire
  • csocsirocsi
    #653
    Kedves sirdond!

    Én inkább ezt az oldalt ajánlom figyelmedbe, nekem előfordult már olyan, hogy tévedett, de nem rossz irányba, hanem jó irányba, értsd, több egységem szokott néha maradni,mint amit kiír

    http://www.eternally-gilde.de/extras/index.php?action=eksim
  • HM
    #652
    Írd le mit küldtél mi ellen.
  • sirdond
    #651
    http://www.siedler-online-wiki.de/kampfsimulator/
    ne használjátok, mert nem jól számol
    sikeresen elbasztam egy rakás egységet
  • HM
    #650
    Pedig megéri :D
    Már négyesével csinálom (=100) és még így is tele lesz a sternmenü.
  • csocsirocsi
    #649
    Helló emberkék!

    A minap számolgattam, és arra jöttem rá, hogy az élelemraktárban 625 ért vehető Pensionierte Banditen nem igazán éri meg a gyártási időt tekintve.Mivel a Reisende Familiéből, ha 5 darabot csinálok, ami szintén 625 kenyérbe kerül, időt tekintve sokkal jobban kijövök, ugyanis az csak 25 percig tart(mind az 5).A másik meg több mint egy óráig tart... Igaz ugyan, hogy nekem az élelmiszerraktáram 3-as szintű, de az mindkettő kiképzési idejét csökkenti.

    Aztán tapasztaltabb játékosoktól kaptam segítséget, hogy majd a harmadik szektort hogy is lenne célszerű elfoglalni, ezt csak azért írom, mert sokatok érintett a témában. Szóval a következő oldalon, le van írva, hogy hogyan AJÁNLOTT neki esni, persze mindenki a saját szája íze szerint teheti meg.
    http://forum.diesiedleronline.de/threads/10592-All-in-one-Guide-
    Üdv!
  • Motoroj
    #648
    Nálam ma valami nem tökéletes. Nem tudom görgetni a térképet, nem tudom elolvasni az üzeneteket, nem tudom mi van.
  • Harbonah
    #647
    Nah megkezdtem én is a tutorial kalandot :D
  • csocsirocsi
    #646
    Micsoda mázlid van. Tegnap mondta egy srác, hogy neki meg mindig lesz 2500 hala, ha belép a játékba. Komolyan mondom, miért nem velem történnek ilyenek??
  • Harbonah
    #645
    Ma munkahelyen még kiosztottam pár csulokcsontot az eredei vadaknak, hazaértem és újra visszakaptam őket xD egy ilyen universalakarmit is 3 szor tudtam letenni meg egy 25 emberes buffot xD

    a betöltő képernyőről meg leszedték a beta feliratot
  • csocsirocsi
    #644
    Mehet a menet gyerekek!
  • Harbonah
    #643
    nagy eséllyel, ha a loginoldalon rányomtál az angol zászlóra akkor már régóta azt írta ki, nem tudom miért nem hagyták meg settlers onlinenak, majd ha kijön véglegesen kiderül...
  • Harbonah
    #642
    Nálam is bugzik a kút dolog, köszi a fordítást, ezt a chargeos rendszert már nagyon vártam, remélem nem kell majd mindig kijelölni a stermenüből a cuccot hanem amig kattintgatok addig csinálja, mert nem valami élmény amikor halat szaporítok a folytonos menü kibe nyitogatása...
  • HM
    #641
    Akkor az tényleg nem foglal helyet? (Remek, akkor megkímélem az életét.)

    A kútbugról én is kerestem a fórumon, de sokat nem találtam. Nehezen igazodok ki rajta.