37
  • Laza
    #37
    Csak ezzel az a baj, hogy alapból be vannak kapcsolva, és ha egy full laikus regisztrál, akinek a világon fogalma, az még azt sem tudja, hogy mit mire állítson, ha egyáltalán megtalálja.
  • Tetsuo
    #36
    LOL Ne legyel mar ennyire naiv. Azert vannak kenyes temak. Pl. a holokauszt vagy akar egy EU elleni tiltakozas. Elvileg szolasszabadsag van, valojaban nem.
    Persze ha muskatlikrol vagy processzorokrol beszelsz azt mondasz amit akarsz, a "kenyes temakat" meg jobb elkerulni ugye. ;)

    Masreszt pedig, ha telefonon vagy emailen folyamatosan zaklatnak hirdetok, azert az sem olyan kellemes. A kulonfele ismerosok elol meg kulonfele dolgokat rejtenel el esetleg. Hogy kikkel voltal egy bulin meg ilyesmik, ami az arcfelismeres utan esetleg mar nem fog menni.
  • JMáté
    #35
    Hát ŐK. De csak ennyit mondhatok mert engem is figyelnek.
  • egynyári üröm
    #34
    látom dúl az emberbaráti bizalom a facebook meg a kormányok meg a rendőrségek meg minden iránt. komolyan, ki akar expert lenni abból, hogy te hol iszol vagy játszol kiskutyákkal (és a többi tipikus fb-s fotótéma)? paranoid népség.
  • B0nFire
    #33
    Nemtom minek ez a rinya. Mindent szépen be lehet állítgatni. Még úgy is, hogy senki ne lásson téged, sem semmit, amit csinálsz. Ennyi.

  • Rotyoka
    #32
    Mellesleg ebből megint a felhasználó fog jól kijönni, mert nem tampon reklámot fog kapni hanem mondjuk valami elektronikus cuccét ami érdekli
  • Rotyoka
    #31
    Jaj ne milesz most... Nem kell megadni nyíltan minden adatot hülyegyerekek és kész.

    Ki nem szarja le, hogy valaki megtudja a nevem ? Holnemérdekel?
  • Reparamorf
    #30
    Na, ezért nem regisztrálok a facebook-on.
    Nem a terroristák miat, mert azok a CIA FBI -ban csücsülnek, és mindenfajta
    ellenséget kreálnak, hogy elfoglalják és beleavatkozzanak
    az emberek magánéletébe.Nem szeretik a szabad dolgokat ezért is üldözik a fájlcserélőket, mert nem lehet 100% -osan nyomon követni.
  • B0nFire
    #29
    Mondjuk engem zavar, mert engem semmilyen reklám nem érdekel! Ezért is használok reklámszűrőt, így nem is látok reklámokat egyáltalán a Facebookon.
  • viasz
    #28
    Csak egy apró gondolat:
    Tulajdonképp kit zavar, ha olyan reklámot lát, ami érdekli őt, ahelyett, hogy olyat látna, ami nem érdekli.
    Mert nekem ez a fő problémám a reklámokkal, h 99%-uk nem érdekel. Ha csak azt az 1%-ok mutogatnák nekem, lehet meg is köszönném...!
  • fergusonpapa
    #27
    pontossan.

    örüljünk h van egy szolgáltatás amit midenki használ és ingyenes és nincs tele reklámmal.(kb észrevehetetlen ami van)
    menjen fel más myvipre iwiwre és megvakul.
  • JMáté
    #26
    Uramisten! Mi lesz itt ha statisztikákat kezdenek el készíteni emberekről? Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön!
  • karmicsek
    #25
    Nagy Testvér
    Figyel

    Orwell, lesz még igazad!
  • djw
    #24
    töröljétek csak magatokat, de látszik, hogy nem vágjátok, hogy mire megy ki a játék :) Attól, hogy Te törlöd magad a FB-ról, a többi 600 millió még nem fogja és a többi 600 milló ember adataiból simán elkészíthető az a vásárlói profil, ami rád is illik és biztos lehetsz benne, hogy akkor is meg fog téged találni a megfelelő reklám, ha Te nem vagy sem a FB, sem a többi hasonló oldal tagja. Az meg, hogy a Te adataid olyan fontosak... ugyan kérem :) Ha van smart kártyád, super shop kártyád, tesco kártyád, vagy akármilyen kártyád, beleértve a bankkártyádat is, akkor máris minden lényegeset tudni fog rólad az, aki tudni akar rólad... és most nem a szomszédpisti gyerekre kell gondolni... bár mit lehet tudni :D
  • fergusonpapa
    #23
    ezt hivják gyogyósnak.Ha valami nagyra tör azt biztos a nagyok csinálják.

    sok zeitgeist dokumentum filmet láttál.

    igen igazad van a politika és más dologban sokan nemt udják mi müködik merre hogy,de azért ne essünk át a ló tuloldalára.


    egy ember neve cime életkora csak adat,adata sok közül.aki meg mindent megoszt magáról az magára vessen.ha eljöna pont h én bünnöznék vagy esetleg fontos ember lennék nem a fészre tenném ki ezeket.igy maradok továbbra is..ADAT,a SOK KÖZÜL! Felesleges ezen parázni,és elég szánalmasnak tartom mikor valaki azért nem regisztrál mert az adatait "eladják".Ha más miat az más de ilyen kifogással csak képébe tudok röhögni a másiknak.
  • szvini
    #22
    Azt szerintem nem úgy gondolta :)
    Azért nem mindegy, hogy kétszer találatból válogatsz vagy feleannyiból, azért a te dolgodat is megkönnyíti.
  • [HUN]FaTaL
    #21
    Nemre mégis minek? Az szerintem elég egyértelmű a nevéből. :D

    Életkor az jogos.
  • JMáté
    #20
    Na jó, de azért lehetne rosszabb is. Például ha a terroristák kezébe került volna...
  • qetuol
    #19
    életkor? nem?
  • Tetsuo
    #18
    A FB harmadik felnek kiadhatja az adatokat, hiszen mindenki elfogadta a szerzodest...
  • maestro85
    #17
    Én speciel nem "fosok" senkitől. De pont az ilyen "lángészek" információ és annak szokásait használják fel, hogy a a médián keresztül a lehető legjobban mossák ki a fejünket mindenféle szar műsorral, filmmel, zenével, reklámmal. Ehhez tuti nem értesz, különben nem szájhősködnél itt. Akik felemelik a hangjukat, tudják miért teszik, mert tudják hogyan működnek az ilyen szájtok. Szerinted a Face alapítója mitől lett mrd-s? Mert pár év alatt megtérült a befektetése? Ne legyél naív! Megfelelő pénzes emberek akik az információ áradatban pénzt láttak, megvették kilóra, megtömték pénzzel a tulajokat meg a céget és megy minden aszerint, ahogy ők akarják. A politika is biztos magas neked... Ki kellene mozdulj néha a szobából :). Bár valószínő az egyetlen kontaktod a világgal a weblapod és a géped amit kiírsz az aláírásodba, már ne is haragudj. Régen vettem fel ezt a kiosztós stílust, de te most kiérdemelted.
  • [HUN]FaTaL
    #16
    Mégis mire kéne tudni keresni a nevén, lakhelyén, iskoláin, e-mail címén kívül?
  • Hugo Chavez
    #15
    Ezt azoknak a csajoknak találták ki, akik tudni szeretnék kivel dugtak a tegnapi buliban, de csak a srácok fényképe van meg a mobiljukban.
  • BIZ0906
    #14
    Mitől fostok ennyire bűnözők vagytok vagy mi ugyan már ki kíváncsi ennyi emberre?
  • Richard90
    #13
    Az a baj, hogy elég ha bejelöl egy haver és kész... nem kell profilkép
  • KAWAszaki
    #12
    Máris törlöm magam a fészbúkról meg az "ekszöszájzbúk"-ról is!!!!
  • hdo
    #11
    De ha nincs is egy darab kép se a profilomon, de az ismerősömmel van egy közös képünk a profilján, attól ő még simán odaírhatja a nevemet! Na, ennyi volt, törlöm magam faszbúkról!
  • syn7h37ic
    #10
    Mijaza fészbúk?
  • thsanyi5
    #9
    Velem nem b@asznak ki. :D Egy darab kép nincs fent facebookon.
  • tmisi
    #8
    Ez is azt jelzi, hogy lehet még boldogulni FB nélkül az életben! xD
  • shenmuedc #7
    Érdekes nekem vannak ismerőseim, és meg is találom őket, pedig nem vagyok a facebookon! Lehet szabadalmaztatnom kéne?
  • xxdani
    #6
    Mármint az ő neve. Tehát ha nem ismerősöd nem fogja beazonosítani neked a Facebook
  • xxdani
    #5
    Kevés mert csak akkor fog aláíródni a neved ha ismerősöd
  • hopp
    #4
    "Ez az egyes felhasználók arcához kötődő biometriai adatok kiértékelésén alapul, a közösségi portálon lévő képeinkre odaírja, hogy azon ki látható ha az illető szintén Facebook tag, és megjelölték egymást ismerősként."

    "és megjelölték egymást ismerősként."

    Magyarul csak akkor működik, ha a képen szereplő ember az ismerősöd (és van róla fenn már kép)
  • zola2000
    #3
    de az mekkora már, hogy ha valakit nem ismerünk, és szembe jön velünk az utcán, elég lefotózni hogy megtudjuk ki ő hol lakik stb?
  • Master91
    #2
    Amúgy tényleg, nehéz meg keresni valakit, ha mázlid van akkor akad 1-2 közös ismerős, akkor előrébb tolja az illetőt, de ha nincs, akkor vagy fél órát szenvedsz mire meg találsz valakit.
  • Laza
    #1
    Mekkora fos ... ugyan nem lehet részletesen keresni emberekre, max meg lehet adni 1-2 adatot, ami alapján kiköp 600.000 embert, majd abból mazsolázd ki akit keresel ..... de az arcképeink alapján megjelöl mások fényképein kéretlenül .... na ezért fogom most leszedni a képeimet ....