3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • pike011
    #460
    Hello.
    Milyen valós gépigénye van a játéknak? Mert mindenhol mást írnak, így nem bírok eligazodni rajta.
    Aki tolja a bétákat megírná milyen gépe van és hogyan fut neki?
    Előre is köszi!
  • Eftörsokk
    #459
    jól van, nyomok majd több hp-t, de azért én próbálkozok a dodge-os buildel, úgy se hc-n fogok menni először, max ha nem jön be akkor új kari :)
  • Psychedelic #458
    250-300% max life, 350 str, iron grip, és iron reflex, igy evasion rating helyett armort kapnék, 170 dex passivokból megvan, eva gearhez elég. 0 db bow dmg növelő passive, iron grip teszi a dolgát. Igy is meghal minden pillanatok alatt, elemental hit single targetre, split arrow group ellen, 5-6k hp simán, és armor, igy ha kapok is dmg-et kisebbet sebez. A mostani HC racen is ilyen buildel ment az aki az első lett, ha egyszer inditok rangert, biztos hasonló lesz. Persze én hc-t tolok, sc-ba lehet kevésbé defenzív buildet is csinálni, de meghalni ott se a legjobb, szóval azért nem 0-50% max life kell. Arról nem is beszélve, hogyha a reflectes mobon magad 1 hiteled, mert 10k dmg-ed van 1000 hp mellé, az se akkora poén, föleg rangerrel, ahol lehet nem is látod mit fogsz eltalálni mert messze áll a reflectes mob.
  • Szaruman
    #457
    Minél több, erre sztem nem lehet mást válaszolni :)
  • Eftörsokk
    #456
    én is ilyesmire gondoltam, csak te pontosítottad, lényegében a dodge gear független effektív hp, nyilván van amikor nem jön be, viszont cserébe mindíg ott van.

    amúgy nem ugyanaz a dodge meg az evade, a dodge az csak passzívból rakható, 30% az evade meg amit a dex meg az itemek adnak, és a kettővel külön számol a progi.

    szóval, a buildemben van +60% max hp és +70 str alapból, mennyi lenne szerintetek az ideális ?
  • Szaruman
    #455
    Teljesen rosszul gondolod. Egyrészt a képlet HP*(1/(1-dodge/100)), ami 50es dodge-nál 2xes effektív HPt jelent (értelemszerűen az ütések fele mellémegy-> 2x annyi ütés kell), 75%nál 4xes hp, 100% dodge-nál pedig végtelen hp (gyk nem tudnak eltalálni). Másrészt mivel a hp pool ha alacsony, akkor 1hitelnek, így nem biztos, hogy csak a dodge/evade (az ua, nem?) elég védelemnek.
  • Eftörsokk
    #454
    lehet rosszul gondolom, de én úgy nézek a dodge-ra, mint +hp, szóval 30%dodge az olyan mint +30% hp nagyjából (persze nem mindíg jön be) mellette meg ott van még az evade-is, az is számít azért gondolom, de ok, kell több hp, bár gondolom azért cuccokból is lehet hp-t rakni rendesen.

  • attiGT
    #453
    Ezt akartam még írni, hogy arrow dodging, acrobatics meg phase acrobatics teljesen felesleges, talán pvp-ben lesz némi hasznuk de nem tudom...
  • Psychedelic #452
    Hit and run taktikával az a baj, hogy sok mob van ami elől nem tud elfutni az ember, pl. flicker strike-os mobok, shield charge, vagy csak ami alapból sokkal gyorsabb mint te, de sok ranged attackot se fog tudni kikerülni az ember. Dodge-ra se a legjobb ötlet építkezni, mert olyat nem tud elérni az ember, hogy mindent dodge-oljon, és elég 1 dmg és meghaltál egy ilyen buildel, ami magas szinten nem kellemes.
  • attiGT
    #451
    Jó kalandozást akkor :)
    Viszont ha megengeded szólok előre, hogy sokkal de sokkal több Hpra lesz szükséged cruel+
  • Eftörsokk
    #450
    játszottam vele, bár nem sokat, 35-ös volt a legnagyobb karim, pont azért nem akartam nagyon bele merülni, hogy ne lőjek le sok mindent magamnak még mielőtt érdemben elkezdődne a játék

    gondoltam rá én is hogy több hp kéne neki, de íjásszal azért hit and run taktikával meg lifesteales cuccokkal csak ki lehet bírni, de majd meglátom játék közben mennyire megy, aztán közben biztos alakulni fog a build ha látom hogy mi hogy működik, mi lenne jobb

    ha meg nem akkor meg új kari aztán azzal meg jobb lesz :)
  • attiGT
    #449
    Aki csak holnap este 10től kezd el játszani először, az ne aggódjon ilyesmik miatt, 2-3 karival kivégzed a contentet bizonyos idő alatt, addigra sokat megtanulsz. Ha a hivatalos fórumon belenézel a topicokba találsz jó pár működő buildet, viszont az open beta patch még nem jött meg, nem lehet tudni mi lesz a működőképes és mi nem, mert ráadásul act3-mal sokkal nehezebb lesz a játék, ezt alphás tapasztalatokból mondom.
  • attiGT
    #448
    Az a helyzet, hogy ebben a játékban egy buildből semmit nem lehet megállapítani, hozzá kell tenni, hogy milyen skilleket akarsz használni, hogyan gearelnéd a karit, stb... Ránéztem de brutálisan kevés hp-d lenne és cruelnél tovább nem jutnál soloba, de groupba is sokat halnál.
    Játszottál a játékkal vagy olvasottak alapján próbáltad a buildet összehozni? Mert úgy itt nem fog menni.
  • Since
    #447
    Pontosan, ezért is gondoltam egy balance-d buildre, de nemtudom mennyire tudna érvényesülni játék közben, mivel nincs tapasztalatom.
  • Psychedelic #446
    Az elején senki se látja át, de hamar bele lehet tanulni, pár karaktert felhúz az ember, kiismeri a játékot aztán már simán megy a dolog.
    Játék közben jön rá az ember, hogy jó egy passive skill vagy sem, kell e neki vagy sem.
    Amúgy a full defes karaktereknek is simán van elég dmgük megölni mindent, csak mig egy full dmg kari 1 hitel majd mindent, addig neki kell 3-4 ütés mondjuk. Viszont a full dmg karaktereket minden 1 hiteli high lvl contentben, igy HC-ban pl. szóba se jöhet más mint full def-re épitett karakter. De SC-ban se lesz kellemes, amikor magas szinten 5 órányi xp veszik oda, csak mert kapunk egy nyílvesszőt a térdünkbe.
  • farferi
    #445
    Nullázzák a karikat holnap, kezdhetem újra a boszim.
  • Since
    #444
    Végülis meg kell találni a balance-ot és ennyi :)
    Ha túlságosan defensere megy az ember akkor nem lesz meg akkor kevés lesz a damage input, fordítva meg (gondolom) a bossok fognak kicsinálni.
    Meglátjuk hogy mi lesz, el kezdek vele szórakozni ha lesz egy kis időm, majd postolom a Marás buildemet :)
  • b0ss
    #443
    Nem átláthatalan csak el kell tölteni vele egy kis időt. Az elején én is csak tátottam a számat, aztán minden este "egy kis kripp" :)
  • Since
    #442
    Megmondom őszintén én nem nagyon látom át a passive skill tree-t.
    Pl. egy Maraudernél ki tudja eldönteni hogy mi a "legjobb" választás, amit láttam ezek lesznek a főbb statok :

    Defense :
    1. + HP
    2. HP Regeneration
    3. Armour Increase
    4. Stun increased
    5. Shield Mastery (egy kezes fegyónál)
    6. + Resistance

    Attack :
    1. + Physical Damage
    2. One or two handed
    3. + Strength
    4. + Critical Strike

    Ember legyen a talpán aki eltudja dönteni melyik a "helyes" út, bár ilyen nem nagyon van szerintem :)
  • Eftörsokk
    #441
    na, szépen kezd pörögni a fórum ahogy beindul a játék :)
    ki milyen karit fog indítani elsőre ?

    én valami ilyesmire gondoltam : http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgIBr-sB0fT4okDEotwVq9Kn1P7IBfmjipsm6NbN6gW11CPdqMaiMHFLeDpCsTCGznfU-Va0xQuRmvEIiZMlXWjBMyLqayTwQsqP2mRf4ZXpoaQQLeHbbz0bARn-FfD5Y73mPs9RR2_yOdSgn-dUJP3VABrb7g5W-nRBd9eVBTKUfwLZxgWEpuB_KzH6IXZ298qp1ooj9u_wWkiquKp_hxkM8qXLNj3ndGHih9sWv_PqcFJw1cBRMwz-KxnV_94karg3FHXB2PzFkL6w0tGp3Q0s6bQa4sslP9qNh0E=

    nem egy túl bonyolított kari, de első karinak szerintem ideális pont az egyszerűsége miatt
  • Psychedelic #440
    Casternek nagyon erős skill volt eddig, 1 hp, de sok energy shieldet adott magas szinten, jó gearben 10k feletti energy shieldet is simán elértél, hp-ból ennyit nem hoz össze az ember és pláne nem ilyen kevés pontból, és immunitást chaos dmg-re, ami nagyon táp volt eddig. Open beta után viszont 1 helyett 4 pontot kell költened, hogy megkapd ugyanezt, illetve már nem kapsz chaos dmg-re immunitást, csak hp helyett az energy shieldet sebzi. Igy ezután nem lesz alap skill egy casternek, de azért persze nem lesz rosz utána se, csak máshogy kell tervezni a buildet.
  • farferi
    #439
    Köszi.Azt néztem én is, de ha jól fordítottam az élet lemegy 1-re tőle és elriasztott, hogy felvegyem később.
  • Psychedelic #438
    Chaos inoculation, witch felett van a szélén a passive fának, open betaval nagy nerfet kap.
  • farferi
    #437
    Ott a pont, feküdnöm kellene már.Megtudod mondani mi az a CI rövidítés? Fórumon olvasom rendszeresen,mindig bajba vagyok ezekkel ha angolt olvasok.
  • Psychedelic #436
    Szerencsére még nem 2000 forint 1 dollár, szóval kicsit azért kevesebb. :)
    De az is szerencse, hogy sokan megtehetik, hogy supportoljanak, igy a fejlesztők, nyugodtan alkothatnak olyan játékot, ami értéket képvisel, és nem a megélhetésért kell eladni a lelküket is.
  • farferi
    #435
    De 1000 dollár!!!Hát az 2 millió huf.Agyam eldobom mire képesek a fanatikusok.Na mindegy, támogassák csak a céget, ha tehetik legalább jó lesz a játék.
  • attiGT
    #434
    Nézd meg az oldalukon milyen Supporter Packokat lehet vásárolni. Van sima supporter asszem 25 dolcsiért, kapsz egy in game Kiwi petet és némi pontot, amit majd a real money shopban költhetsz el, pl + stash tabért. Bronz, silver, gold és az ezer dolláros a Diamond. Azért már mindezek mellett egy Unique itemet készíthetsz a devekkel együtt, amit később beraknak a játékba és úgyanúgy eshet, mint bármelyik másik. Art cuccokat is küldenek mailbe, asszem posztert, soundtracket is elküldik, poe dvd-t a készítők aláírásával, stb... minden ott van az oldalukon. A diamond kiwi pedig így néz ki.
  • farferi
    #433
    1000-et?Minek?
  • attiGT
    #432
    Durva tény: lassan 200 emberke fizetett 1000 dollárt a játékért. Ha a D3-nak ilyen hosszú alpha és beta tesztelése lett volna mondjuk act3 végéig még az alap 60 dolcsit sem fizette volna ki senki...
  • attiGT
    #431
    Már most tele van a hivatalos fórum pöcsfejekkel. Ezer topicot találni arról, hogy vajon a holnap utáni lesz-e az utolsó full reset a játékban, melyik a legjobb build, amivel wtfpwnolni lehet mindent, fuck d3 go poe, stb....
  • Psychedelic #430
    Ha azt irja crit chance for spells, akkor az csak spellnek fogja, ha mondjuk azt, hogy crit chance for bow attacks akkor annak, ha simán crit chance 20%, akkor pedig mindennek, legyen az cast spell, vagy melee attack.

    Fegyveren lévő global crit chance, pedig a fegyver alap critjét növeli, minden fegyvernek van egy alap critje, amit a passive crit talentekkel növelsz. Ha egy fegyverre ír 5% critet alapból, és passiveból kiraksz 100% crit chancet, akkor a crited nem 5% lesz hanem 10%.
    A talent itt nem úgy működik, hogy kirakok egy 40% crit chance talentet és akkor 40% crit chancem van, a passive skillek, csak a fegyver alap critjét növelik.
    Ha a fegyveren van 5% crit, és 100% global crit chance, akkor a fegyver alap critje már 10% lesz, és erre jön rá a passive skill, ha abból is van 100% chance, akkor 20% lesz a critünk. Ha alap 5 crit van fegyveren és nincs global, a 100% crit chance passive után csak 10% critünk lesz.
    Szóval a fegyver alap critje elég fontos.
  • farferi
    #429
    Előbb rakott ki egy játékos a tradere vagy 10 barna cuccost.Biztos sokat nyomja.Volt egy olyan kafa kisszintű kesztyű, hogy elolvdtam tőle de meg se kérdeztem mit kérne érte.
  • farferi
    #428
    Majd megnézem akkor a hivatalos oldalon, mert elrontani nem akarom a kis boszit.Tárgyakon is láttam olyat hogy global chrit. chance,az már akkor a harmadik fajta, ezért vacilálok.
  • Psychedelic #427
    Nekem az venné el a kedvem, ha folyamatosan lehetne resetelni. A küldetések adnak annyi pontot, illetve esik annyi currency amivel, lehet változtatni a builden, nem is keveset, azt viszont szerencsére nem támogatja a rendszer, hogy minden 2 percben tök nulláról újra rakosgathassunk, és most caster legyek, esik egy bow, akkor meg archer. Pont ez a legjobb a játékban, hogy egy karakternél gondolkodnod kell, előre tervezned, számolgatnod. Régen is erről szólt a dolog, ha diablo 2-ben, akartam egy sorcit, eldöntöttem milyen spell és ugy fejlesztettem, ha másmilyet akartam, akkor csinalt egy olyan sorcit. Ha esett egy durva kard, huzott az ember egy sword barbárt, ha esett egy mace, akkor olyat, nem pedig fogtam és retalent.

    Számtalan jó build van, és rengeteg érdekes karaktert lehet csinálni, ez nem egy 1 karakteres játék mint amilyen a diablo 3 lett, itt mindenkinek lesz rengeteg karaktere, és ha ismeri az ember a játékot, pillanatok alatt fel tudja huzni a karaktereket a high lvl contenthez. Arról nem is beszélve, hogy itt esik is használható gear, nem ah-ból kel venni, igy amig felhuzol egy karit mondjuk 70-re, és ott inkább vmi mással játszanál biztos hogy addigra esett sok olyan jó item, amire csinalhatsz egy másmilyen karaktert.
    A régi arpg-k mind igy működtek, ez a játék pedig egy old school arpg, amit leginkább HC embereknek készítenek. Itt ne is várjunk, ilyen dolgokat, amiket mostanában odadobnak a népnek, csak hogy több miliós eladásokat csináljanak. Nem lesz full retalent, a max lvl-t nem fogja mindenki elérni, csak azok akik éjjel nappal tolják a játékot és nem lesz pénzért megveszem a legjobb itemeket dolog sem, ha pedig indulnak szintező és stb versenyek, azt is a leg hc-b arcok fogják megnyerni, casualnak esélye se lesz.

    Mondjuk én már előre félek a diablo 3 player áradattól, akik már nem tolják a diablo 3-at, mert szar, és ez nem jó az nem jó, de ebben a játékban majd minden rosz lesz nekik, mert miért nem olyan mind a diablo 3-ban. :)
  • Eftörsokk
    #426
    szerintem aminél nincs kiírva hogy konkrétan minek növeli a krit esélyét, az növeli mindenét, de nem 100%
  • farferi
    #425
    A kritikus esélyt növelő skillek a varázslatokét is növeli vagy csak a fegyverekét?Felvettem egy skillt aminél ki is írja hogy a spellét, de a többinél nem tudom.
  • attiGT
    #424
    Ha annyira sok órát beleöltél és annyira nagyon változtatni akarsz a buildeden, akkor lesz elegendő currencyd ahhoz, hogy vásárolj elegendő Orb of Regretet.
  • Since
    #423
    Elvileg nem lesz fizetős passive tree reset. Reroll eléggé elszomorító főleg ha beleöltél x órát...
  • attiGT
    #422
    téves. sosem lesz pay2win a játék. ez pedig egy nagy előny lenne másokkal szemben. nem véletlen van egy külön orb ezért a játékban.
  • b0ss
    #421
    Egyébként amit hiányolok az a full passive tree reset. Gondolom majd fizetősen lesz megoldva.
    Én pl mindig változtatgatnék valamit a pontokon és az nagyon kevés erre a célre amit kapok :O