3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • tom77tom
    #300
    Béta kulcsa feleslegben valakinek?Megköszönném!
  • spybot919
    #299
    Merciless nehézség elött ne használd el az alchemy orbokat Mert sip sup átugrod a szinted és értéktelenné válik és később nem lesz a jó cuccokra.
  • farferi
    #298
    Áh, mit csináljak?Szeretném növelni az elementális védelmem de ahhoz a diamond skin illik ami 15 pontnyira van, az erővonalon.Mondjuk némi erő nem ártana a sebzés miatt, de ennyire elmenni nem tudom érdemes e.
  • farferi
    #297
    Én meg azon "görcsölök", hogy mikor használjam el a hozzávalókat a tárgyakhoz.Még szinte alig csináltam valamit, van már egy csomó hozzávaló, de inkább várok.Amíg solóban nem gond az ellen, addig had gyűljön.
  • Traky70
    #296
    Köszi a rövid összefoglalót. Hamarosan kiderül, hogy tetszik-e.
  • Psychedelic #295
    Ha nem akarsz görcsölni rajt, forumon lehet találni buildeket, de ez a játék ilyen, és nem azért mert hülyék berakni a retalentet, hanem mert egy old school játékot akarnak. Ez nem is fog változni, el kell fogadni.

    Viszont, csak az elején nehéz a döntés, ha kiismered a játékot, akkor már könnyen fogsz boldogulni, és ha magas fokozaton is toltad a játékot, már tudni fogod mire is van szükséd és mire nincs. De nem érdemes görcsölni ezeken, ez csak béta, uj buildek jönnek, olyankor törlik pl a pontokat, ha nagyobb patch jön, akkor akár át is rakhatják legacy leagebe a karikat, és kezdődik elölről az egész.

    De amugy ez az egész játékra igaz, az itemizácio, a skillek, minden jóval összetettebb mint mondjuk diablo 3-ban, ehez idő kell, mire kiismered, viszont ha ez megvan, már könnyen csinálsz jó karikat.
    Ezt hardcore jateknak tervezik, ha valakinek nincs ehez kedve, ne eröltesse, mert ez nem fog változni, ez arról szól, mennyire ismered a játékot, a lehetőségeket, a buildeket, és ezáltal, hogy mennyire tudsz jó karit összehozni. Itt a jó geart, is inkább gyártja magának az ember mint találja. Ehez meg idő kell, és kitartás, meg sok karakter.
  • Traky70
    #294
    Én még csak most kezdek játszani vele, de ez az egyik legnagyobb fenntartásom a játék felé. Ha könnyebben (nem mondom, hogy minden feltétel nélkül) vissza lehetne szedni a pskill pontokat, nem lenne görcsölés, hogy "rossz" helyre teszem. Én pl. nem szeretek órákig malmozni, hogy milyen skill utat jelöljek ki, inkább kipróbálnám. Vagy nem ilyen vészes a helyzet?
  • farferi
    #293
    ÁHÁ,akkor ez volt a gond(mondjuk kiírhatná)Köszi.
  • Szaruman
    #292
    Max 2 lehet 1 kék tárgyon.
  • farferi
    #291
    Az orb of aug... elvileg egy mágikus tárgyra rak egy újabb random képességet.Próbáltam egy páncélon használni de nem engedte.Ez bug vagy nem lehet?
  • tom77tom
    #290
    Sziasztok nem tudna valaki küldeni 1 béta kulcsot?
  • Savmacska
    #289
    Még mindig kell neki béta kulcs igaz ? :\
  • farferi
    #288
    na jó meglett.
  • farferi
    #287
    Ezt a szégyent, elakadok egy ilyen tipusú játékban.A chamber of sins 2 szintjén vagyok, 3. szintet nem találok, a küldetés célját, egy gemet meg szintén nem.Már kiirtottam mindent, rohangálok körbe-körbe és semmi.
  • spybot919
    #286
    megjelenési dátum nincs de ezután is csak az open béta jön szóval a megjelenés még messze ha azt vesszük ,hogy 1éve már closed béta. Megéri kicsengetni inkább a dolcsit mielőtt élesbe kóstolnál bele tudd ,hogy mit építs és nem hiába fizetsz mert kapsz a 10dolcsiból 100store pontot amit később elkölthetsz az ingame store ban.
  • Gabesz026
    #285
    Sziasztok!
    Mikor jelenik meg a játék amúgy vagy ezt a minimum 2 dolcsit mindenképp ki kel csengetni?
  • Psychedelic #284
    Igen, csak azzal lehet, ha nagyon sok skillt cserélnél egyszerübb új karit huzni. Ők nem támogatják a d3 féle, barhol barmikor cserélhetsz skill rendszert, érdemes jól megfontolni mire raksz.
  • Szaruman
    #283
    Pskillt resetelni/visszaosztani csak orb of regrettel lehet? (meg 1-2 questből, de az lóf*sz)
  • farferi
    #282
    Reflexes skill + a mellete lévő 8 10%-os növelő elég?
  • farferi
    #281
    Rájöttem közben, mondjuk itt az act 2-ben már dobálja ezeket, úgyhogy nem kellett volna venni de legalább kipróbáltam.Az evasiont milyen skillel lehet még jól megnövelni?Most raktam ki a plusz kritikust, most a védelmet erősíteném egy kicsit.
  • Psychedelic #280
    Igen, az evasion statbol, armort csinal, ha van a cuccon 126 eva, az iron reflex után olyan mintha 126 armor lenne. ÉS evasion passive skillek utána is hatnak rá.
  • farferi
    #279
    No küldtem adományt, játszhatok unásig.Azt kérdezném valakitől, aki járatos a gaméban, hogy vehetnék egy tunikát aminek 126-os az evasionja.mivel az iron reflex meg van, jól gondolom, hogy érdemes lecserélnem a 60-as páncélom erre?Ahogy én értelmezem, elvesztem a 60 armort de nyerek 120-at az armorra a skill miatt,az +60 armour.Jól gondolom?
  • farferi
    #278
    Köszi a válaszokat, tanácsokat, elteszem magam holnapra aztán küldhetem az adományt(Hacsak ki nem sorsolnak addig egy bétakulcsra)
  • Psychedelic #277
    Rangert is meglehet csinalni iron reflex skillel, hogy evasion helyett armor legyen, szerintem messze jobb, alap skill kb, ha nem akarsz könnyen halni.
    Haver Marauderrel tolja, 2h macessel, elég komoly dmg-et tol és jól is birja, elemental dmg ellen késöbb könnyen tudsz védekezne, itemekből könnyen lehet magas resistet csinálni, illetve van is 1-2 skill.
    Ha tank karit csinálsz belőle, akkor pláne életképes magas szinten, sőt régen kb nélkülözhetetlen volt, amig meg maelstorm volt a high lvl content. Most ebben az uj rendszerben, még nem jutottam el magas szintre, nemtudom mi változott, de szerintem marauder, még mindig az egyik legerősebb.
  • Szaruman
    #276
    Akkor én is kérdezek :)
    Mennyire életképes magas szinten a ranger? Evasionnal pont az a gond, h ha eltalálnak (és el fognak, még 99%-kal is), akkor az fájni fog :) 27-30 körül ez még nem gond, de 1-2 bossnál már szopok (a2 vége felé járok).
    A mara a másik, amit néztem, sok hp+magas armor (max az elemental dmg szopat meg). Ha vkinek van magas mara (vagy legalábbis stres kari) írhatna pár sort a tapasztalatairól.
  • Psychedelic #275
    Van 1-2 item tipus amire érdemes elnyomni, föleg az elején jó, amig nem kezdenek rarek esni. Amugy van olyan is, ami a sima tárgyból raret csinál, nah azok sokat érnek, és az az alapja a jo cucc gyártásnak. Keresni kell sima feher itemeket amiken jó a socket kiosztás, összekötve meg minden, aztán az ilyen itemekre elnyomod a rare-t és bizakodsz benne hogy szerencséd lesz, ha nem arra az esetre is van több lehetőség, amivel resetelheted, variálhatsz rajt stb. Az egész játék az itemekre épül, meg a jo socket kiosztásra, amivel a legjobb skilleket összehozhatod. Érdemes minden ilyen itemet eltenni, mind hasznos. Amugy mivel vendornál is ebből vásárolsz, az alacsony szintü tekercseket stb ki tudod cserélgetni másfajtákra, akár a legjobb dolgokra is.

    És kérdezz nyugodtan, amire tudok válaszolok, a továbbiakban meg aki csak kötekedni akar simán ignorálom, és nem lesz vita. :)
  • farferi
    #274
    Act 1 boss leverve egyedülNem tudom mennyire nagy szám de örülök.Azt hiszem holnap küldhetek 10 dollárt a készítőknek.
    Lenne még egy kérdésem utoljára, remélem ez nem kavar vitát.Szóval mennyire gyakran szoktátok használni az olyan dolgokat amik mágikussá tesznek egy sima tárgyat?Érdemes próbálkozni vele vele vagy úgyis találok jobbakat?
  • Psychedelic #273
    Pontosan mióta tolod path of exilet, milyen karaktereid voltak, és milyen szinten? Csak hogy tudjam, ki ad tanácsot, mivel az armorokkal bakot löttél, de még a low lvl itemeken lévő statokkal sem vagy tisztában mint kiderül. Engem nem zavar ha valaki tanácsot ad, csak ezt a nagyképü stilust felejtsd el plz, hogy majd jól meglátom, nekem volt nem 1 60-70 körüli karim, nem én vagyok a legnagyobb PoE jatekost, nem is tudok róla mindent, de ez a kioktató stílus nem igazán hiányzik, egy olyan embertől aki 5 perce még azt se tudta, hogy lehet evasion increase stat a cuccokon, és nem csak armor...

    Amugy nem értem mi ez amit itt bizonyítani akarsz, hogy próbálsz mindenbe belekötni amit irok, senki nem bántott téged, nem is neked irogattam, leirtam a véleményem 1 skillről, jöttél kioktattál, leirtam nincs igazad tovább oktattál, megint megmutattam hogy nincs igazad, most támadsz a passive skillekkel meg hogy majd magas szinten meglátom.... bohoc vagy.
  • spybot919
    #272
    Szóval azzal érvelsz ,hogy azért van több evasionod mert több van a skill tree -be hát te tudod ha kirakosgatod azokat akkor eléggé pofára fogsz esni mikor elemental resistesz szörnyek fognak szaladgálni mindenhol és cseszheted.
  • Psychedelic #271
    Skillekkel kell összekapcsolni, ha olyan socketbe teszed, ami össze van kötve egy másik socketel, amiben valami skill van, akkor arra a skillre fog hatni, az accuracy kavics nem epp a legjobb. Ha pl a burning arrow melle berakod a a 3 arrow-t lövö support gemet, és igy 1 lövéssel 3 fog menni.

    spybot, azért lesz több, mert van rakat skill ami növeli evasiont. Irtam, hogy mennyi, de armorra ennyit nem tudsz kiraki, en meg kitudom armor skilleket és eva skilleket is. Főleg ha vmi dmg skilleket is akarsz rakni, ami nekem alig kell mert csak az elemental dmg-et kell feltolnom, és amig azokhoz eljutok, siman összeszedhetem az összes armor, resist, hp növelő passivot. De majd ha magas szintre jutok, rakok fel képet, kiváncsi leszek én is, ezzel a buildel sztem még defensivebbre lehet csinalni a karit mint eddig.
  • farferi
    #270
    Azt meg hogy? Amúgy mi az a support gem?Most kaptam, megyek a főellenfél ellen és a plussz 60 accuracyt választottam, de hiába teszem be a fegyverbe, nem nő a pontossága.
  • spybot919
    #269
    De így meg a tiéd sem állja meg a helyet miszerint azt állítottad hogy fényévekkel több armort lehet csinálni evasion-ból mint sima armor-ból ami tudjuk nem igaz mert egál. Ahogy észrevettem nincs külömbség a sebzések között mert ami itt lényeges a skill gem.
  • Psychedelic #268
    Én duelistböl is archert szoktam csinálni. :)
  • farferi
    #267
    Nagyon vágjátok ezt, nem is nagyon akarok beleszólni, csak anyit , hogy duelistel vagyok ami kevert kaszt, így str és dex is kell, szerintem itt jó megoldás a lreflex mert közepesen erős páncélt az evvel még megdobok.Ha jól értem.Meg is van azóta most azon filózok merre tovább...
  • Psychedelic #266
    Volt már több magas szintü HC karim, nagyjábol tisztában vagyok vele mit éri meg kirakni, rangernel en az elemental dmg rangerre esküszök, rohadt nagy armort, all rest, és rengeted hp-t lehet neki kirakni föleg ezzel az uj buildel, miközben a legmagasabb alap sebzése van.
  • Psychedelic #265
    De van ilyen evasionre is, ha szeretnéd rakhatok képet csak nincs kedvem vele vesződni. Az en csukamra is van stat, armor/evasion item, arra azt irja hogy increades armour and evasion, ha sima evas akkor csak increased evasion. Van mindenre. Azthittem vmi itemet mondasz amit rá lehet pakolni cuccra, de ilyen stat van mindenhez.

    Szóval nem állja meg a helyét amit mondasz, ugyanolyan szintü item, ugyanakkora armort ad mint evat, felszedtem több itemet most csak emiatt, 17-es chestek, az armoros 126 armort ad, az evas 126 evat, ar armot/evas, meg 63armort/63evat, és mind2-re tud %-os növelő skillt.

    A skill pontok meg nem kidobás, ugyanis rangerrel, nekem nem lesz annyi str-em, hogy feltudjam venni a nagy armor itemeket, csak nagy dex itemeket fogok tudni, szoval rangerrel amugy se játszik az armoros item, de nem is kell.
  • spybot919
    #264
    Lehet benne valami de mindig gondolkozz el azon megéri -e erre építeni. Mert sok esetben az armor nem ér semmit Föleg ha nem psyhicalbol kapod a sebzést hanem elementalból ami eléggé esélyes magasabb league-ben. Így én sem építek armora csak a legmagasabb armoros cuccokat szerzem be ,hogy ne legyen gond mikor a bossokat solozom de ennyi és nem több.
  • spybot919
    #263

    Erre gondoltam. Úgy tudom evasiont nem lehet ebbe a formába növelni. Így talán kompenzálja azt amit te evasional raksz a skill tree be mert mindkettő százalékosan van értve. És ha igazad van akkor 50%/50% mindkettő így ha átalakítod az evasiont armorá akkor úgyan annyi armorod lesz mint akinek csak armor ja van. +Ráadásul itt az ami fentebb linkeltem kompenzálja a te skill tree -det míg te pontokat vesztegetsz az evasion rating növelésére így a str-es karinak nem kell semmi pontot rakni a skill tree-n mert elég ha csak megveszi az str es high armoros itemet és levan tudva. Gondold meg hogy neked megéri -e ilyen áron a full armor hogy skill pontot vesztegess rá mert lehetne helyette jobb is.
  • Psychedelic #262
    Nah most esett 2 item, mind2 lvl 17-re, egyik 50 str masik 50 dex, az egyik 126 armor masik 126 eva. Nem tudom neked miért nem egyforma, nekem azok.
  • Psychedelic #261
    Pontosan mi ennek az itemnek a neve, mert eddig meg ilyennel nem találkoztam, nemtudom mikor rakták be, az oldalon az itemeknél se találtam ilyet. Valami linket dobj már róla.

    Nemtudom neked hogy mutat olyan keveset, 30 dexes armornak lvl 9-re 70 evaja van, meg nem vagyok 20-as, majd megnézem azok mit adnak, utoljára shadow class elötti patchel játszottam komolyabban, akkor nem ugy rémlik, hogy az armoros cuccok 2x akkora armort adtak volna. Illetve akkor simán több armorom volt, 68-as ranger karival, mint havernak marauderrel. Mind1, tesztelem hamarosan.