3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • farferi
    #1020
    Köszi, akkor PB visszavesz a skillpont megy némi sebzésnövelésre....mert most egy kicsit witchezek , ég és föld a különbség a két kari közt.
  • Since
    #1019
    Sziasztok,
    Ha valakinek lenne lvl 55-60 kétkzes kalapácsa eladó az kérem jelezze. Olyan árajánlatokat kaptam ingame, hogy esélytelen a dolog, illetve elég kevés ajánlat érkezett. Köszönöm!
  • attiGT
    #1018
    Alchemist egyáltalán nem szükséges, Point Blank nagyon szar, jó, hogy a közeli mobokon plusz dps, de legtöbbször, főleg crueltől kezdve, távol akarsz tőlük maradni, DPS meg lesz elég egy közepesen jó fegyverrel, fire trap, bear trap, stb... Perfect Aimot felvehetnéd a legelején ha már azt az 1 szem accuracy nodet felvetted, Perfect Aim dobna a DPSeden.

    Ha nem akarsz sok gombot nyomogatni, tartok attól, hogy nem sok build lesz megfelelő a számodra. Ground Slam marauder talán, de frenzy, LA/PA rangerkent sem kell sokat nyomogatni, frenzy az a single target skilled, LA/PA aoe, emellé fire trapet eltolhatsz, idáig 3 skill, bear trap iszonyat erős single target, ez így 4. Enduring Cry pedig endurance chargeokat ad, attól függően mennyi mob van a közeledben. Ezzel megdobhatod a védelmedet. 5 skill, ebből (ha használod a középső gombot) 3 skill az egereden lesz, 2-t meg vmelyik kezeddel használsz, ha játszottál FPS-t és a WASD-hez hozzá vagy szokva átrakhatod azokra is akár, másra a billentyűzetet nagyon nem használod combatban.
    DPShez még annyit, ha felvetted a 30as int node-t akkor használhatsz Wrath aurát és/vagy Anger-t. Ezek mind megdobják a dpsed csak lefoglalnak némi manát, ezért is jó a blood magic.
  • farferi
    #1017
    Ez a frenzys dolog meg endurance nekem új, vagyis láttam már csak sose használtam.Nem szeretek sok gombot nyomogatni egyszerre, nem én vagyok a reflex király, azért terveztem ezt az iron gippes dolgot.Lemérgezem jobb gomb, szétlüvüm bal gomb.A witcemnél is ez a helyzet, középsővel frostbite, jobbgomb FP ha meg messze van ballal ice shark.Én már csak ilyen egyszerű gyerek vagyok.De ez akkor a rangernél lehet nem fog működni.
  • farferi
    #1016
    http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgIBAdEILg6tFHUVIBjbGY4ZtCP2KaUs6TB8NZJDnEp9TZJOyFFHVvpnoGqTdEF08XfXfyuHdpAKks2bjZ65pMKsR6_rwA_B2MrT037dDeKA6mLtg-4O-rH8xQ==
    itt vagyok most, remélem látható.
  • Sunrider924
    #1015
    Hat tudja a fene, en Nugiyen buildjet kovettem, amit Cruel Fetid Pools-os Roak megragtak reggelire es kikoptek nekem Ressurect felirat formajaban, Irongrip-el, Iron reflexel, grace auras 3k+ armorral egyutt az 1200-as hp-m melle.
    Ranger-el marha sokat kell mozogni, allandoan, es a mobokat benne tartani a poison arrow felhojeben, arra meg eleg 1 loves es ugy mozogsz korbe korbe, hogy a mob benne maradjon a meregtocsaban. Nalam a PA az aoe skill volt(cserelgettem rajta a fork/pierce gemmeket, meg lmp-t is ) a single target a Frenzy volt, az megoldotta a dps problemat, aoeba meg ment a fire trap is, iszonyat tap skill. Supportnak ott volt a Warlords mark az endurance charge-kert, AttiGT szerelmet is vallott nekem emiatt, amikor felfigyelt arra az aprosagra, hogy 3 endurance gombocske kering korulotte es alig sebzodik a moboktol.
    Az Iron grip az meg kurva nagy csalodas volt, valamiert semmit nem dobott a dps-en nekem, holott addig felvettem minden str node-ot, tobb mint 150 str-em volt, a dps-em meg marad ugyanannyi mint Iron Grip elott. Otletem sincs hogy bug vagy sem.
    TL:DR gondoltam jo ha ezeknek azert tudataban vagy.
  • Sunrider924
    #1014
    Jah a linkelt skillfat lehet resetelni es atpakolgatni a pontokat ugy, hogy megmutathasd a builded.
  • farferi
    #1013
    Nem mentem én arra szándékosan, de csak 1 pontba került és felvettem próbaként. Aztán most találtam ezt a gemet, ezért kérdeztem.Biztos a kicsi sebzésem miatt de a kisbossok ígyis-úgyis elérnek,labiritusos pályán pláne. meg szaladgálok én sokat de néha megunom.És ha 1 pont ráfordítással 100 százalék plusz sebzés azért nem rossz.Mivel sok hp-s, strenghes kari a tarv a közeljövés sem izgat annyira, messzire poison arow mire odaér legyengül, aztán bumm a fejbe.DE ezt csak akkor veszem számításba, ha a passiv skill és a gem tényleg működik eggyütt.Van most 5 skillpontom és utoljára a point blankot vettem fel, tehát még vissza tudnám venni ha a kettő nem működik együtt,6-ból meg növelném a sebzést máshogy.Viszont ha megy a kettő együtt akkor elérném az iron grippet a hatból.Kritikusra nem mennék, arra ott a witchem.
  • Sunrider924
    #1012
    Ha a Point Balnk fele mentel, akkor te inkabb fizikai sebzo ranger vagy, akkor meg van jobb mint a PB, a Deadly draw a buildben
    A ranger meg ne engedjen kozel senkit/semmit. Szerintem.

  • farferi
    #1011
    A point blank passiv skill működik együtt a pb gemmeml?Mert ha igen akkor elgondoltató a 100 százalék plusz sebzés azon az áron , hogy közelebb engeded az ellenfeleket.
  • ZsebTigriske
    #1010
    looool, köszi :D
  • Devil_Gy
    #1009
    Ott egy nyilacska, kattintol és látol :)
  • ZsebTigriske
    #1008
    Vajon miért nem látom attiGT hozzászólásait?:D
  • Devil_Gy
    #1007
    Jójó :)

    Az tuti, ha még 1 perec lesz akkor egyenlőre hanyagolom a HC-t. Jó móka de nem akarok idegbajt kapni :)

    Nincs 1-2 apró ranger cucc vkinek. Kezdő szintre. Elég sok cuccot elvitt a witch halál tegnap :S Atti ha jól emléxem te kínálgattál cuccokat nemrég. Van még belőle pár apróság?
  • Sunrider924
    #1006
    Az open beta fazis lenyege minden jatekban eppen az, hogy kiszurjek a halozati problemakbol adodo kellemetlen bibiket.
  • Devil_Gy
    #1005
    Akkor ezt jó gyorsba kéne javítani. 7mp telik el az utolsó Leap és a kövi mobcsoport között. Az nem kevés idő....
    Azért ez ilyenek 1 hanygányit ki tudnak borítani. Ok hogy ez még csak beta de sztem ez elég nagy bibi!
  • attiGT
    #1004
    @ Avenger: HP-d iszonyat alacsony, nem néztem a builded de tuti nem vettél fel minden HP node-t, vagy nincs elég HP a geareden.

    @ Devil: első héten kb 3-4 witchem halt meg HCn ilyen és hasonló okokból (lag, desync) Nem tudni még mi okozza, de például egyes skillek, mint pl Whirling Blades, Leep Slam és minden egyéb hasonló mobility skill okozhat desyncet. Viszonylag el lehet kerülni, szűk mapokon, keskeny folyósokkal például ne engedd, hogy körbevegyenek a mobok, mert amint kiakarnál közülük kerülni, okozhat desyncet. Ha a képernyődön ütöd a mobot de nem mozdul a HPja és nem is mozog, akkor jobb ha visszafelé futni kezdesz, mert valszeg desyncelsz. Kungen halálánál pont látszik, hogy leap slam miatt desyncelt be.
  • Sunrider924
    #1003
    Enduring cry vagy Warlords mark. Az endurance orbok csokentik a karidon a bekapott fizikai sebzest. Tipp: Van egy fasza szinergia az endurance charge es az Imortal Call skill kozott, erdemes utananezni.
  • Fletley9
    #1002
    ha már loot szerintem figyelembe veszi a játék ,hogy milyen karit csinálsz (vagy csak hatalmas szerencsém van loot ügyileg) ha nem partizunk öcsémmel akkor maraudert húzok jelenleg shield+mace párossal (bár most még kétkezek maceval mert azzal gyorsabban haladni). De tegnap esett 2 sárga two handed meg 2 sárga one handed mace is (kb 3 óra alatt), mondjuk az egyik act 1-es bossból másik meg a templomos csaj mentős küldiből, lehet ennek is köze van van hozzá nem tudom. Lehet csak szerencsém van tényleg. Egyébként az endurance charge az mi is pontosan most néztem buildeket és mindenhol azt írják, hogy az "szükséges" gemből jön? melyikből?
  • Sunrider924
    #1001
    Amikor megdoglott az elso hc ranger karim es atkerult default ligaba, azt hittem, hogy mekkora josag lesz atvenni a def rangerem gearjet es go rush. Nagy megdobbenessel vettem eszre, hogy a hc karim gearje merfoldekkel jobb volt minden egyes sloton, a fegyo kivetelevel, es az is csak azert, mert a def rangerem mar cruel act3 korul jart a hc ranger meg csak cruel act1 elejen, tehat eselye sem volt az 5L death arrow-ra.
    Ertem en, hogy a currency az fontos, de en marhara nem aszerint merem a zsakmanyt, hogy hany alchemy esett az elso 3 kuldi alatt act1/2/3ban.
    Hc rangeremnek volt 4L kesztyuje normalon, amitol AttiGT-t a sarga irigyseg vette elo, amikor megmutattam neki. Default karimon meg 3L a legtobb ami esett. Es ezen az orbozas/craft se segitett/valtoztatott semmit.
  • ZsebTigriske
    #1000
    Annyira speciális lootot kapunk, hogy a softcora karimon sokkal több orb esett mint hardcora karimon azonos szintnél :D
  • Devil_Gy
    #999
    Persze, hogy az! De amikor ilyen idegesítő hiba miatt bukod el a karit már nem olyan fun!
  • Sunrider924
    #998
    En meg ezt talaltam, keresek tovabbi konkretumot:

    "Because the real purpose of hardcore is being able to brag to people about how hard core you are. And that's fine. The reason you wouldn't want to get killed and be reduced to casual or normal is because then everyone would know you werent hard core, especially if you went and bragged about how well your hard core character was doing.

    If death is a punishment, then getting knocked down to normal/casual would be even more of a punishment. I dunno, I would think that would appeal to hard core players. They not only get to lord the fact that they're hard core over everyone, they'd get to laugh at the people who couldn't hack it.

    I dunno, seems like that would make it more attractive to the kind of personality that plays hardcore for the epeen factor.

    Of course, in PoE it has furthur consequences, since hardcore gets special loot. I have a problem with it in that game just because of that. I don't have an issue with it in Torchlight II, since alls fair in soft and hardcore. People can wave their epeens at me all they like.

    Really."

    Dolt betus kiemeles az utolso paragrafusban tolem szarmazik.
  • ZsebTigriske
    #997
    Hát, azért mert izgalmasabb.
    Én is softcore-ba kezdtem.Amíg eljutottam 43-ig vagy 100x meghaltam, mert nem érdekelt, nem vesztettem semmit, max xp-t Cruel szinten.
    De HC az más, ott meg kell fontolnod mit, hogyan csinálsz, mert bossoknál észre se veszed és halott vagy.
    Tegnap act2 bossnál partyztam és egyik ranger közel ment a bosshoz, csapott egy olyan fröccsenő véreset és ennyi volt a csávó elhullott.
    Szerintem jobb játékélményt nyújt, inspirál a partyzásra, cuccaid fejlesztésére farmolásra. Csak ajánlani tudom :D
  • Devil_Gy
    #996
    kezd gyanús lenni hogy csak a halál. mivel nem veszted el a karit szten túl op lenne.
  • Devil_Gy
    #995
    Jól látható desync.... Perec lett a vége....

  • Fletley9
    #994
    hc egyébként csak a "halál" miatt más vagy pl jobb a droprate vagy bármi más módosító?
  • ZsebTigriske
    #993
    Uhh, akkor elnézést és sajnálom.
    Végül is volt hasonló szituáció, de nem ebben a formában.
    Nálam az volt, hogy öltem a mobot és egyszer csak "elteleportál" mintha nem is sebeztem volna meg.Nem tudom, hogy a 2 összefügg-e, de mindenesetre érdekes dolog.
    Kungen egyik karija is poolba halt meg, most már tudom, hogy eza hiba végett.
    Gyanítom, hogy pool-al lehet a probléma ha ilyen sokszor előfurdul.
    Én tuti agyfaszt kapnék ha most meghalna az 50-es HC Rangerem xD
  • Sunrider924
    #992
    Lag/Desync
    Ha vegigolvasod, akkor megerted hogy az egvilagon semmit se tudsz tenni ellene, tehat a megjegyzesed az ovatossagrol itt nem all meg. Az en witchem lvl 28 volt egy 23as szintu mobokkal teli zonaban. A megfekves nalam ugy nezett ki, hogy belepek az ember taborba, full hp/ES, kidobtam a firetrappot a tolem jobbra meszebb levo emberekre, es azonnal meghaltam. Miutan kiirta hogy resurrect hirtelen megjelent 3 mob a hullamon, ami elotte nem is volt ott + 5 kobra tolem balra. A sebesseg amivel ez lejatszodott annyira gyors volt hogy mire felfogtam mar legalabb fel perce bamultam a resurrect feliratot.
    Egyebkent ez nem panaszkodas reszemrol, es kifejezetten orulok ha neked eddig nem volt ilyen elmenyed, akkor lehet van valami koze ISP/hardware-hez, ezen viszont nem tudok segiteni, marad akkor a default liga ha megpurcan a 4ik hc karim is.
  • Fletley9
    #991
    BTW a hivatalos oldalon említett többi liga bekerül majd? (gondolom ha vége a bétának) mert pl a "Cut-throat" tényleg érdekesnek hangzik :D
  • ZsebTigriske
    #990
    Lehet nem vagytok elég óvatosak :D
    Én simán elvoltam a kobrákkal, sárgákkal is.
    Amúgy mi az a desync?
    Hányas volt szegény witch?
  • Sunrider924
    #989
  • Devil_Gy
    #988
    Ami mocskosan bosszantó, hogy pont portalt nyitottam mert szaladt le a hp-m. Beléptem kiírta hogy entering "város" erre kilépett. Login vissza és default pawa! :S
  • Sunrider924
    #987
    Az vicces, mert az en witchem is pont ott halt meg, ugyanazoktol a kobraktol desyncbe. Eleg goreny dolog, mert azok chaos sebzest lovoldoznek, es a desync eseteben ugy sebzodsz toluk, hogy nincsennek is a kepernyodon.
  • Devil_Gy
    #986
    Este megint perec volt :S Magenek is annyi! Desync.....Kobrák hazavágtak poolsba. Adok még 1 esélyt a HC nak de lassan idegbajt kapok tőle.
  • Avenger
    #985
    Igen, a közelharci támadások nem fájnak igazán. Kivéve talán a krites champion medvék :) De van olyan potin, ami ad 30% movement speedet az ilyen helyzetekre :D Viszont dread thicket-ben pl a mambák pillanatok alatt leszednek, ha nem figyelek és beszaladok 5 közé. Ilyenkor általában két spectre bemegy, én meg szaladok körbe, és amelyik nem figyel azt lecsapom egy jól irányzott glacial hammerrel.
    Skilljeim amúgy: glacial hammer a jobb egér gombon, Q - gyógyító totem, W - ground sweep, E - Ground slam, R - determination, T - Spectre. Középső egeren molten armor van általában, de most olyan páncél kombinációt próbálok, amin nincs slot rá szabadon.
  • Avenger
    #984
    Akkor fejlesztem az életerőmet kicsit. Van legalább 5 pont feleslegesen kiosztva, de még magasabb szinten akarok használni a respec pontokból. A spectre idézést használom, mert valamire akartam a hibridséget is használni, ha már nem maraudert indítottam. :) És nagyon sokat ad hozzá a játékélményhez is, hogy azt idézek, amit akarok szinte. Két medve pl betankol szinte bármit, főleg ha egy gyógyító totemet is rakok alájuk, én meg a hátuk mögül szoktam ground slamet nyomni. Ha meg felbátorodok, akkor beállok a medvék mellé és sweep spam. Ha meg olyan kedvem van, akkor valami durvább rangedet támasztok fel, és én tankolok. Ráadásul a feltámasztott mobok minden tulajdonságukat tudják használni. Vicces volt, amikor egy fehér köpenyes nekrót támasztotta, és az még idézett 4 zombit. :D
  • Sunrider924
    #983
    Meg annyi, hogy a ranged mob minden korulmenyek kozott prio, semmi mas nem szamit elsonek kell haljon, a kozelharcot tuti birod ha idaig eljutottal, de a ranged az megbac, ha hagyod(mad alchemist seversbe chaos sebzo, csonti nyilasok lightning arrow-al sokkolnak, battlemagek battlefronton arc stb)
  • Eftörsokk
    #982
    úgy ahogy a koma mondja, de nincs nagy para, mert jó sok hp node van a közeledben ahogy látom, én biztos pakolnék a marauder kezdő körül levőkre pl, meg templar felett is van még hp node, én pakolnék rájuk :)
  • Sunrider924
    #981
    Nem a Chaos dmg a baj szerintem, a hc ladder top maraudernek -60 mercilessen a chaos resi es megis halad. A vedelmed lehet a ludas, valoszinuleg keves az armorod, ezert keves a fizikai dmg reduction(min 60% ajanlott), a maxos resik az jo de nem eleg, a hp-d NAGYON keves, nekem 43on van 1200 hp es van melle 200 ES is(wand templarra gyurok). Valoszinuleg a flaskaid is rendbe kellene tenni, probalj szerezni egy granite flaskat(+4000 armor) es megfelelo idozitessel hasznalni(granite utan azonnal nyomod a lassu hp toltoset is), hp flaskaidat is aszerint rendezni, hogy legyen egy, ami gyorsan tolt(instant recovery on low hp)veszhelyzetben es egy ami lassan-sokaig. Mana flaskaknal lehet jatszadozni, hogy curse leszedos is legyen meg resi novelos is. Aztan ha minden kotel szakad akkor elfut, portalt nyit, regen, majd vissza a masodik menetre. Marad meg az a verzio, hogy valami izmosabb 1h+shieldre valtol, megnezed hogy ugy milyen a haladas. A block chance az nem elhanyagolhato, foleg ha kombozod Tempest shieldel(+ block chance).
    A builded erdekes, crit+minion+elemental dmg. Ha nem summoner builden tolod akkor a minionos node-ot kihagynam es atraknam elemi sebzes/resi + hp-ra.