3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • xxxpaulxxx
    #1860
    Egyébként meg jól ki van találva ez a microtransaction rendszer is:)
    Tegnap nagyon agyaltam rajta, hogy kéne venni Premium stash bundle-t... aztán ma reggel azt látom, hogy le van értékelve... így vettem is gyorsan egyet + a maradékból kettő turqoise weapon effectet... maradt 5 pontom, de a legolcsóbb cucc a shopban 6-ba kerül (skin transfer)
  • xxxpaulxxx
    #1859
    Nah jó... ez már mondhatni tényleg kóros...
    Az éjjel azt álmodtam, hogy véletlenül felfejlesztettem a Cast when damage taken gem-emet.
  • Savmacska
    #1858
    Sziasztok, nagyon tetszik a játék msot láttam h kijött steamre is. Régen nagyon nagy d2 fan voltam aztan d3, viszont most ez a jatek nekem nagyon uj... Nem értem az armorokat, a gemeket stb. Milyen karival érdemes elkdezni jatszani ? Milyen talenten, mi az ami nagyon pro ? Koszonom a hulye kerdeseimre a válaszokat !
  • kemotox
    #1857
    Szerintem arra gondolt, hogy akik mostanában kezdték, a nyitás után, azok majdnem mind Dominationba vannak, mert az az alap liga.
  • JethroHUN
    #1856
    Ezt nem értem, mi a dominationbe?

    Zsoti90: ti hol tartotok? Nem rég kezdtem neki A Cruelnek de templárral rettenetesen lassan haladok. Brutust, pl 80% blokkolta a karakter.
  • Zan
    #1855
    Szintén zenész..! :)

    Kb. pepitában ugyan ez. Este mint egy darab sz@r érek haza melóból, de azért még arra van energiám, hogy ~3 órát beletoljak a jó kis sepctral-daggeres Shadow-ba:)!
  • xxxpaulxxx
    #1854
    Sziasztok!
    Én ezt a buildet követem és jelenleg itt tartok.

    A játékról néhány szót: Már egy ideje félre volt téve a könyvjelzőim között, hogy ki kéne próbálni, mert sok jót hallottam róla... de erre nem került sor. Aztán kifejlődött steamre a beta stádiumból... mondom nah most!:D
    Eléggé tetszett már első ránézésre is... pötyögtem egy párat, léptem 1-2 szintet, de mondom még nem rakosgatom szét a skillpontokat, mert előbb ahhoz olvasgatni akarok majd. Aztán pár szint után ránéztem a passive skill tree-re -> log out -> uninstall.
    Nekem még egy olyan függésre nincs szükségem, mint amit anno a Diablo II-vel megéltem... + most már nem is engedhetnék meg magamnak ilyesmit.

    Aztán csak nem hagyott nyugodni a téma... a játék nem volt fent, de folyamatosan olvasgattam róla + videókat néztem.
    Majd felkerült és azóta kb 55 órát játszottam (2 hét alatt).:|
    De... emellett a többi kötelező dolgaimat is végzem, ami a mindennapi életemet illeti, szóval ennyi függést megengedek magamnak:D

    Tehát a játék fantasztikus, ez a build meg iszonyat élvezetes:D Csak hát ez a fránya multistrike + folyamatosan sokasodó faster attack skillpontok eléggé igénylik az állandó /oos bepötyögést:D
  • Nearco
    #1853
    Szia, a standard és a domi ugyanaz, csak a domi-ba vannak a headstart utániak, azt javaslom inkább.
  • Zsoti90
    #1852
    Sziasztok, most raktuk fel haverral, melyik módban érdemes kezdeni standard, domi? úgy akarjuk hogy partyban vagy coopban együtt haladva nyomni a gémet :D
  • ToCsEk
    #1851
    a picsa rip :D
    normal 1,2khp 43%light res 40%armor reduc 45% eva
    spectra of good 2szint közép kis uniq traper ledobál földre vagy 5x3light trapot semmi arréb lagoltam aztán összes csapda kinyilt 1sec alatt behaltam semmire nem volt idő reagálni XD
  • ToCsEk
    #1850
    hehe
    én is azt kezdtem el letettem pihenőre cureal act1 trapperem :D
    most értem át act2re nemesisen vele, lehet vele darálni rendesen :D
  • Zan
    #1849
    Amúgy szereztem egy Life Leach és egy Grace követ, ami azért nagy mértékben javított a helyzetemen. Most rámegyek a life node-okra kicsit meg a resistekre, aztán irány az Iron Reflex. Nem tudom mi lesz belőle, max kuka. Minden esetre mellette ki fogok próbálni egy buildet, amit az offical Shadow fórumon találtam, az a neve, hogy Spectral melter. A lényege a Spectral Throw (ki nem találnátok..) daggerrel, life leach-el és sok-sok critelt. A srac azt írta, hogy nem kell hozzá imba gear, szóval tetszetős:)!
  • Zan
    #1848
    Még tudok rakni life-ra, sok life node van a közelben, amit majdhogynem egyből el tudok érni.
    Az Aceobatics sem vészes, még a -50% armorral sem, mert cserébe is kapsz azért egy csinos Dodge-chance-t.
    Itt az a kérdés, hogy az Iron Reflex elég lesz-e Grace auraval. Most talán megpróbálok még egy kicsit a life-ra meg resistekre menni, hátha az segít amíg elérem az IR-t. Ha nem, akkor kuka és kezdem előlről!
  • LaposElem
    #1847
    Igen, kevés a life. Iron reflexet hagynám, elég messze van az a Shadownak. Inkább fölfelé a CI -felé, és Energy Shieldet fejlesztgetni (van ott jóféle dagger crit node halom is). LA -t hanyagolnám, inkább dual strike. Itt van egy build leírás, valami hasonlóban gondolkodtam.
  • Morti666
    #1846
    nincs mit ezen boncolgatni nem raktál life-ra, jó hogy meghalsz:D
    ebben a játékban ha nincs se life-od se armorod akkor meghalsz
    az hogy nem haltál meg fél percenként az a sok evasionnek és dodge-nak köszönhető
  • Szaruman
    #1845
    Én dual claw buildet csináltam. Lvl70ig végig partyban mentem, gyakorlatilag leecheltem :D Szar cuccok miatt lowhp/lowresist van a karin, szóval az elemental mobok 1-2 ütéssel leraknak. Acrobatics sztem szart sem ér, főleg ha armorra mész rá, felezi az armort ugyanis... Amúgy sem való semmire full eva karinál sem, ha van elég LL/LoH, akkor az öl meg csak, ami 1hitel. Az meg acroval is eltalál előbb-utóbb.
    Szóval az a javaslatom, hogy menj el 60-70es szintre, akkor már ki lesz rakva, amit akarsz (nagyjából). Ott majd meglátod, h mi a hiba/hiányosság, akkor ráérsz korrigálni.

    Claws of pride meg sztem nem jó daggerhez.
  • Nearco
    #1844
    Szia, nem néztem meg a linkeket és olvastam végig, de...
    Ha Duelist vagy, akkor az Iron Reflex elég közel van, nem tudom miért nem érted el még. Én is evasion-ra megyek, kitanultam, hatred buff helyett most Grace-t toltam be és van vagy 5k armorom, úgy, hogy csak a chestem az ami új és jó, meg a 2 fegyóm. Óvatosan kell így is olyan helyen, főleg magic dmg-esek ellen, de azért act2 cruelen simán haladok egyedül.
    Mondjuk látom te daggeres vagy, nekem az nem jön be, 2 1h-s swordel megyek, cruelre fókuszálva.
    Buildem (most a Berserker buff felé megyegetek):
    Buildem

    A cuccaid is vizsgáld meg, lehet túl elavult, 1-2 új cucc is csodákra képes.
  • Zan
    #1843
    Szevasztok!

    Nos a kevésbé jól kigondolt Dagger/Acrobatics/Dual Wield/(Iron Reflex->majd ha egyszer elérem) kezd befuccsolni..! Jelenleg itttart a dolog, de már normal végén sz*rrá vernének, ha nem figyelnék oda nagyon. Ennek az oka a gyakorlatilag 0 armor (70) és az ugyan csak alacsony, 40-50% között mozgó resistek. Direkt nem raktam armorra, mert gondoltam, hogy addig, amíg elevickélek az Iron reflexig nem lesz baj...aha..! Most jelen pill már megvan az Acrobatics meg a Phase Acrobatics is amint azt ti is látjátok. Az evasionom az már 1000 felett van jóval, a dodge-om meg olyan 40%. Nem azt mondom, hogy lehetetlen haladni, de szerintem Cruel-re átérve szét fognak tépni, ha így oda beállítok..! A life-al sem nagyon törődtem, nem nagyon lett növelve passive-ból, mert csak arra mentem, hogy nagy legyen az accurancy meg az evasion.
    Szóval, a kérdés:
    Valahogyan ki lehet ebből még hozni értelmes buildet, vagy szarjam ezt le és kezdjek egy új karaktert?
    Tudom, hogy nagyon összevisszának tűnik, főleg a legeleje (olyan, mintha nem tudnám, hogy akkor most merre is..), de aztán elkezdte irányba haladni, csak lehet, hogy már túl későn..!
    Ha esetleg valaki nagyon hozzáértő csinálna nekem egy módosított skill tree-t ami marad a daggernél (Lightning strike+Lesser multi+Inc. Crit Dam-ot használok pakkokra, Dual strike+melee splash-t pedig single targetre) nagy chc-ra koncentrálva, de úgy, hogy ne csak essen keljen a kari, azt nagyon nagyon megköszönném..:)!
  • LaposElem
    #1842
    Piety of Theopolis de megszopatott. Bakker, eg castra elintézte a totemeimet :(
  • Nicco
    #1841
    Közben én is haladok a Newbie builddel :) Cruel Vaal olyan simán ment le, egyszer tudott megsebezni, amikor nablet módon nem álltam ki a kalapács alól. Egyetlen problémát vettem csak észre: chaos damage-nek hívják. Mivel -20% a resistem ellene, ha nem ütök folyamatosan valamit, pikk-pakk eltűnik az életem...
  • LaposElem
    #1840
    Igaz, csak egy fül alatt vannak, az Item Effects fülön.
  • ToCsEk
    #1839
    nah jah de nem is a skin trasnfer volt a kérdés hanem a wepaon/helm effectek :D
  • Avenger
    #1838
    Jó build. :D Bár nem tudom mennyire lehet izgalmas, mert nem kell csinálnia semmit, csak ráállni az ellenségre. :)
  • LaposElem
    #1837
    Ez nem teljesen igaz.
    A skin transfer pl 1x használatos. Ezért lehet pakkban kapni.

    A többi viszont megmarad ja.
  • LocalPatriot
    #1836
    A nap híre!
    Akkor be is ruházok egy maszkra, meg egy weapon effektre:)
    Ja, meg azt a vérfröccsenős effektet még alap, hogy megveszem.
    Ennyivel legalább támogatom a készítőket, ha már ingyenes ez a game, és amivel lehet jó pár hónapig elleszek.
  • ToCsEk
    #1835
    bármennyiszer le és felvehető az effect
  • ToCsEk
    #1834
    variáció a témára :D
  • LocalPatriot
    #1833
    Egyébként vett már itt valaki mondjuk effektet a fegyóhoz? Azt íja jobb egérrel nyomjam rá a fegyverre. Na de azt akkor már nem lehet áttenni másikra? Tehát egyszer megveszem, rányomom az aktuális fegyverre, aztán, ha fegyót cserélek, vehetem meg újra?
    Vagy esetleg le lehet venni, és áttehetem másikra?
  • LocalPatriot
    #1832
    És azt hol találom a fán?
    Egyébként a tegnap linkelt 5 socketes fegyót, megvették 13 chaos-ba. Sztem korrekt ár volt érte. Vettem is egy jó kétkezes mace-et.
  • LaposElem
    #1831
    Csak Mana Leech van mana szerzésre. Vagy a node-ok a skill treen.
  • LocalPatriot
    #1830
    A 67-es Scionomnak ez a buildje: Link

    Igazából két nagy gondom van. Baromi kevés a hp-ja (1980), és a mana reg valami röhejes. Asszem a max mana 550, és a reg 38...

    Kéne vennem valamit, ami a sebzesek utan ad manat. Bllod magic gem meg nem jó, mert nincs slotom.
  • LaposElem
    #1829
    Én 47-es Witch-el megyek. Ez a buildem.

    Dual spark totemes. Mivel ilyenkor saját magam nem okozhatok sebzést, ezért átkokat dobálok, és lightning trap-eket. Pár szinten belülfelveszem a Chaos Inoculation-t, a Templar elemental sebzés nodjait, és rázuhanok a ranger critical nodjaira. Eddig nem volt gondom sehol, bár még csak cruel akt3.
  • Avenger
    #1828
    Most, hogy standard-be került a marauderem neki mertem menni dominusnak is mercilessen. Mintha szándékosan nehezítenék desync-el ezt a harcot. :) Sosem láttam még ennyit mióta játszok. HC-ben egyedül nem tudom, hogy lehetne halál nélkül megcsinálni. Viszont az egyik imperátorból esett egy egész jó unique csizma->Blood dance. Majd jó lesz az íjászomnak.
  • kemotox
    #1827
    Én ezt a buildet követem. Most 31-es vagyok, legnagyobb karim eddig, még baromi kezdő vagyok. Nemtom, hogy mennyire jó ez a build, biztos vannak gyenge pontjai meg hibái, de mindenesetre biztos, hogy jobb, mint ha magamtól rakosgatnám össze vissza a pontokat :D
    Eddig jó, csak arra kell figyelni, hogy legyen valami normálisabb elemental dmg-ed cuccokból, aztán az jól felszorzódik hála a ~45% elemental dmg gemnek, meg a cleavenek. Nagyon durva, ha van mondjuk a mittomén cipődön 5-10 fire dam, akkor az cleave-vel kapásból 10-20, mert két fegyverrel üt egyszerre (dual wield), és mindkét fegyver sebzéséhez hozzáadja. Én eddig teljesen meg vagyok elégedve a builddel, bátran tudom ajánlani a hozzám hasonló kezdőknek:P
  • LaposElem
    #1826
    Ki milyen builddel, megy? Skill tree?
  • kemotox
    #1825
    Csináltam gyorsan egy logót meg egy hátteret a topicban, ha többeknek tetszik akkor be lehet rakatni, modi topicba kell írni. Nemtom, hogy témaindítónak kell-e írnia ez ügyben, de szerintem/ahogy láttam más is berakathatja a képeket.
    Logo
    Háttér
  • LocalPatriot
    #1824
    Van esetleg valakinek eladó beltje, amin van valamilyen manareg?
    +mana, resist is jó lenne.
  • ToCsEk
    #1823
    bannerba vele :D jah banner se ártana esetleg hg :D

    Domination Currency Rates 11/4/2013
  • Nicco
    #1822
    Nah, gyorsan elfutottam cruel szinten Mervilig. 39-es szinten tök simán feküdt el. Ez a build tényleg nagyon kezdő barát (sok hp, sok leech és maxos resistek - persze, majd ha jön a chaos sebzés, akkor lesz gáz).
  • Avenger
    #1821
    Valami hasonlóval nyomtam én is. Merciless act 2ben vigyázni kell már a kobrákkal, meg vaal is leütheti könnyen egy ütéssel. Act 3-ban meg Kole veszélyes, bár egy gránittal megoldható. Dominus is gondolom egy ütéssel leütheti, de ott még nem járok. :)

    Nekem valami ilyen szinten halhatatlan, de ranged karakter kéne most. Mert már unom a melee-t. :)