3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • Fletley9
    #1820
    Ahham, tényleg érdekes build és ha valóban életképes akkor jóságvan kezdőknek. Nekem annyiban szerencsém van, hogy nagy kariról ládában maradt jó pár itemem a mostani kicsire amivel azért gyorsabb a haladás (két tápos barna item egy fejes meg egy kard) ami nincs szinthez kötve így az elején gyors haladást biztosít. Asszem kb 40 perc alatt jutottunk el act 1 első bossáig -úgy hogy személyem még másnapos is volt és csak félig voltam ébren egyáltalán :D - csak sajna hétvégén tudunk csak játszani -és akkor se mindig
  • Nicco
    #1819
    http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/73072
    Itt az elmaradt link... sajnos telefonról sehogy nem tudtam belinkelni, de most pótlom az elmaradást. Nagyon jó guide, mindenre kitér, és a legjobb, hogy tényleg működik is. Kipróbáltam, ranger buildet és két freezing pulse buildet is, de ezzel messze a legkönnyebb haladni. Cuccok szépen gyűlnek közben a többihez is :)
  • CAC
    #1818
    Ergo egy witch is mehet buzogánnyal (ami full erő alapú), ha megvan hozzá a minimum erő követelménye, és semmi előnye nem származik, ha a saját kasztjának a fegyverét (wand) használja?
  • Szaruman
    #1817
    Nem, az erő az összes melee fegyver sebzését növeli, még a 100% dex alapúakét is, mint a rapierek (vagy mi a bánat).
  • CAC
    #1816
    Talán erre gondolt.

    Lenne nekem is egy kérdésem: mindegy, hogy az adott kaszton belül milyen fegyvert használok? Úgy értem pl a Marauder fő tulajdonsága az erő. Az egy és kétkezes buzogányok csak erőt igényelnek. Szenvedek bármilyen hátrányt, ha buzogányok helyett, mondjuk baltát használok (ami erő és ügyesség alapú ugyebár)?
  • Fletley9
    #1815
    Amit amúgy be is linkelhettél volna, bár már nem vagyok kezdő érdekelne, de magamtól nem találtam meg :D
  • Nicco
    #1814
    Új játékosoknak javasolnám, hogy Marauder fórumban nézzék meg a Newbie buildet. Tanulásnak, ismerkedésnek tökéletes, nem kell hozzá imba gear, és act 3-tól már mana sincs :) szerintem kezdéshez ennél jobb nem kell. Ja, és nem halsz kék cuccban sem, endbossok is simán halnak :)
  • LaposElem
    #1813
    Egyébként a trade része a játéknak, hogy is mondjam finoman: nem a legjobb.

    Zárt béta óta játszom, de nem tudom megszokni az orbokkal való kereskedést. Idiótaság. Pláne, mondom, hogy kinek mi felel meg, illetve mire van szüksége.
  • ToCsEk
    #1812
    miröl is beszéltek?:D
    irja radk fel forumra 3-4exalt b/o-ra arre írod hogy 9chaos érte jo ár?:D
    1ex 24chaosért megy szoval ennek a 3x nem 9 xD
    amúgy meg 9chaosnál első offernál többet kapsz spamold trade1et esetleg rakd fel fórumra és bumpold 1óránként
  • CAC
    #1811
    Köszi a választ!
    Az én szintemen sajnos még nincs annyi orb, hogy "ne szarozzak". :)

    A slotokkal már megszívtam egyszer. Volt 2 chromatic orbom. Mondom átszínezem az egyetlen erő alapú foglalatot a fegyverben IQ alapúra (egy IQ alapú staffról van szó). Na pirosból lett zöld....mondom bazz, másodjára tuti sikerül...erre visszaszínezte pirosra. :)
    Ez csak azért érdekes, mert a gamepedia szerint 90%-ban olyan színű lesz a slot, amilyen a tárgy besorolása. Jelen esetben kék.
    Hát nem. :)
  • LaposElem
    #1810
    azért nézegesd előtte a chanelt :)
  • LocalPatriot
    #1809
    Rendben, köszönöm. Akkor bepróbálom 15 chaosba. Remélem elmegy, vagy legalább írnak, mert több napja árulok, és még egy pm se jött...
  • LaposElem
    #1808
    Persze, hogy elírtam, hülye vagyok :)
    Dobd fel 15 -ért, azt a ligát nem ismerem. Standardba kb 5-öt adnának érte, bár most friss a játékosmag :)
  • LocalPatriot
    #1807
    Na de várj. Nem írtad el? Az exalted orb ér a legtöbbet nem?
    Itt azt írja egy exalted 25 chaos. nyilván kevesebb, domiba. Nekem chaos kellene, mert abból tudok venni gemeket, meg cuccokat. Hány chaos-t kérjek??
  • LaposElem
    #1806
    Ezt neked kell eldönteni. Én szeretek szarakodni az itmeekkel, én inkább charmatic orbot, meg orb of fusiont orb of alchemyt szoktam kérni nagy mennyiségben. Én nem adnék érte többet, de rakd be trade chanelbe, és várd meg mit ajánlanak érte, max nem adod el ha kevesled.
  • LocalPatriot
    #1805
    Domination ligába vagyok. 4-5 exalted orb, akkor kb 9 chaos-t ha kapok érte már nem vagyok átverve? Nyilván, ha tudok kérek többet, de akkor az említett mennyiség már jónak számít érte?
  • LaposElem
    #1804
    4-5 exalted orb max (kb 10-ért dobd fel párszor, hátha). Ezen a szinten már sokkal jobb dps-es fegyverek vannak. Pl.. Kaom's Primacy -t szokták használni azok, akik nem 2g mace-t használnak. A 2h balták nem annyira keresettek sajnos (standardba legalábbis, más ligába esetleg, ahol nincs még item dömping). Meg azért nézegesd a trade chanelt, hátha belinkel valaki hasonlót.
  • LocalPatriot
    #1803
    Talán most:
  • LaposElem
    #1802
    Elsőre a quantity-t told fel 20% -ra (4 darab kavics), ha rare cuccot tolsz fel, akkor kövenként 1%-ot javít csak.

    Én nem szoktam szarozni, rare-t gyből. Ha nem tetszik, akkor leszedem a tulajdonságait, és előröl. A lényeg, hogy a likak meg a kapcsolatok jók legyenek benne.
  • LocalPatriot
    #1801
  • LocalPatriot
    #1800
    Üdv!

    Tegnap map-on esett egy jó fegyó. A partytársak is írták, hogy mázlista vagyok. Szerintetek mit ér, mit kérjek érte, hogy ne legyek átverve?
  • Fletley9
    #1799
    Köszi én is valami hasonlóra gondoltam fejlesztési iránynak akkor nem lőttem mellé. amúgy mint mondtam öcsémmel játszunk standarban, és főleg csak hétvégén :) én akkor érek rá :)
  • CAC
    #1798
    Találtam egy egész jó normal tárgyat. Hogy érdemes elkezdeni orbokkal alakítani?
    Előszór csináljak belőle varázstárgyat, kovácsoljam újra, amíg nem tetszik, majd csináljak belőle rare-t; vagy rögtön csináljak belőle ritka tárgyat?

    Azért kérdem, mert a rare cuccokra sok orb nem hat már.
  • Nearco
    #1797
    Azt kihagytam hogy akár tőled is, akár más duelist-el is, szívesen értekezek a buildekről, játékstílusról, gemekről, akármiről. Mert nekem is nagyon bejön a játék.
    Dominion ligába vagyok, IGN: Savalas
    Hétvégén nem szoktam fent lenni, de azért viszonylag sokat vagyok online.
  • Nearco
    #1796
    Szia, én duelist vagyok és csak 43-as mondjuk, de blender buildet csinálok.
    A buildem ez ill. ezt követem:
    Blender build skill tree

    Én őt tartom jó játékosnak, aki duelist és őt követem, remélem neked is megtetszik és meggyőz téged is a srác. Több lehetőséget is felajánl a buildedre.
    Meggyőző video :)


  • Fletley9
    #1795
    3: nem, az csak act2-be visz :D cruel majd akkor lesz ha végigviszed az összes actot és kezded újra act1-től.

    más:

    Dualistnek valaki linkel egy skill tree-t ami jó? dual wieldes rapier/kardos-t gondoltam .van egy hardcore módban ő 17 körüli és aprít, de elkezdtünk öcsémmel megint együtt játszani és standarban is ilyen karit szeretnék.csak a kérdés ,hogy merre fejlesszem.
  • CAC
    #1794
    Köszi a válaszokat!

    2. Valahol mintha olvastam volna, hogy ha egy kereskedőnél bizonyos tárgyakat rakok be eladásra, akkor lehet az alap váltóeszközök helyett közvetlenül orb-okat kapni.
    3. Az Act2-be való lépés egyenlő a Cruel-lel?

    Egyébként nincs magyarítás, csak nem tudtam, hogy Cemetery vagy Graveyard volt a játékban, így gondoltam magyarosítok.
  • CAC
    #1793
    Köszi a válaszokat!

    2. Valahol mintha olvastam volna, hogy ha egy kereskedőnél bizonyos tárgyakat rakok be eladásra, akkor lehet az alap váltóeszközök helyett közvetlenül orb-okat kapni.
    3. Az Act2-be való lépés egyenlő a Cruel-lel?

    Egyébként nincs magyarítás, csak nem tudtam, hogy Cemetery vagy Graveyard volt a játékban, így gondoltam magyarosítok.
  • Avenger
    #1792
    Ilyen ez a hardcore. Ha fent lett volna mind a 6 endurance, meg iszok egy gránitot, akkor röhögve kibírom az ütését, nem beszélve arról, hogy az immortal call is bevolt készítve. A probléma inkább a desync volt(halál után egyből néztem 40-50es pingem volt végig). Másodjára nekimentem standard-ban, esélye sem volt, sőt még csak használni sem tudta a nagy ütését, mivel tartottam a távolságot mindig.

    Jó tanács: vissza portolás a városba a bossok előtt és/vagy /oos. :)

    Lehet kezdek egy új nemesist, csak valami ranged/íjász kéne, de félek, hogy azok esnek kelnek. :) Ha van valakinek egy jó halhatatlan build-je ranged shadowhoz, akkor szóljon.
  • Morti666
    #1791
    1.partyban mindenki kap xp-t nem csak aki öl és mindenki többet mint soloban részletesebben http://pathofexile.gamepedia.com/Experience#Party_Play
    2.orb of chancet ugyanugy lehet szerezni mint bármi más orbot, találsz vagy veszel a tradechaten másfajta orbbal. a ratio-k kb ilyesmik http://exilestats.com/ex/
    3. cruelre kb lvl 35-40között szoktak átérni a playerek. fogalmam sincs honnan szereztétek erre a játékra a magyarítást de engem pl nagyon zavar sosem értem hogy miről van szó, mint pl régen mikor diablo 2-ben jött egy gyerek hogy adjak neki egy magasisten átka amulettet, ami fél óra után esett le hogy a highlord wrath amu:)
  • Morti666
    #1790
    hát nekem egyáltalán nem lett laggos sőt 1.0 óta desynchem is 2x vagy 3x volt
    nemesist pedig ugy kell tolni hogy ne one shotoljon senki, vaalnál a rengeteg armour +erre még rá min 4 endurance charge az alap hogy kibírd a vaal smasht-t

    ezt pedig éppen a mai hírben írták
    "Please note that these improvements only affect the disconnections that people were experiencing. They don't address other areas like combat sync (which we're still working on)."
  • CAC
    #1789
    Sziasztok!

    Nemrég kezdtem el játszani a játékkal, és lenne pár kérdésem.

    1. Ha partiban megyek valakivel, akkor hogy oszlik meg az xp? Gondolom nem csak az kap, aki a végső csapást viszi be.
    2. Orb of Chance szerzésére van valami biztos módszer? Sajna lv13-on meg nem potyogott ki senkiből sem.
    3. Egész a végén vagyok már az Act1-nek (a Hajótemetőben). Mekkora az a szint, amivel általában az emberek befejezik az első részt?
    4. Régebben kérdeztem már: van rá mód, hogy kikapcsoljam a HUD-ot?

    Köszi előre is!
  • ToCsEk
    #1788
    régen nem volt ennyire durva, 1.0óta nagyon durván laggos lett
    azt nyilatkozták régebben hogy nem tudják megoldani...
  • hapi
    #1787
    Ugyan ez jutott eszembe nekem is hogy a jelenlegi lag és desync mellett a HC kari sztem felesleges.
    Tudja valaki hogy ez fog e változni?
  • Avenger
    #1786
    Pont ez a lényege. Minél később meghalni. :) Tekintve, hogy a legnagyobb standard karakterem eddig 61-es volt. A 65-ös HC halál egész jó eredmény.
    Egyedül azt sajnálom, hogy nem domination-be rak át a nemesis halál.
  • LocalPatriot
    #1785
    RIP:((
    Egyébként pont ezért nem értem, miért kezdenek nemesis karit az emberek.
    Nincs meg hozzá a technikai feltétel. És kb mindneki tudja ezt, aki ott kezd. Lényegében tudja, hogy meghal, csak nem tudja mikor.
  • Avenger
    #1784
    Na fasza. Levertem vaal-t félig minden gond nélkül. Idéz addokat, majd feljön a földből alattam. Szaladok arrébb, majd meghalok, miközben emeli fel a csápját nagy ütésre. :D Jó kis 3 másodperces desync, csak tudnám mitől... Abban a teremben nem nagyon lehet beakadni semmibe.
    Na mindegy, folytatom standardban, vagy kezdek egy rangedet domination-ben.
  • Szaruman
    #1783
    1: a legtöbb kígyószerű szar chaos damázst nyom. Ellenük jó, illetve a poison skillek ellen (viper strike, poison arrow, alchemist a3ban).

    2:dodge, evasion
    itt jól le van írva, h melyik pontosan hogy működik
  • LaposElem
    #1782
    1., Chaos Inoculation - Életed 1 lesz, de immunis leszel a chaos sebzésre. Tipikusan alacsony élettel rendelkező buildeknél jó használni. Chaos sebzés átüt a védelmen, lehet akárhány energy shielded, és a resistes cuccok sem túl gyakorik. Az, hogy mivel kombinálod, már csak rajtad múlik, viszont 1-2 dologra érdemes odafigyelni, pl vannak olyan tárgyak amik low life esetén adnak plusz képességeket, na azokat bukod, és a lifeból castolás is felejtős lesz.

    2., dodge és evasion - hatása ugyanaz, csak más támadási fázisban vannak (ezért nem adódnak össze, tehát elsőre evasion utána dodge). A lényege, hogy kikerülöd/elkerülöd a fizikai támadásokat.
  • Zan
    #1781
    Sziasztok! Összegyűlt pár kérdés:
    1. A Chaos Inoculation pontosan mire jó? Mármint értem, hogy mit csinál, csak azt nem tudom, hogy mi sebez chaos dmg-el? Gondolom ez csak úgy jó, ha sok az energy shield-ed és még mellé a Ghost Reaver-t is használod.

    2. Mi a különbség a dodge és az evasion között? Most rányomtam az Acrobatics-ra, és lett 30% dodge-om +ba még az evasion rating mellett. Én meg azt hittem nagy naivan, hogy majd +30% evasion-t fogok belőle kapni...aha..!