3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • Fletley9
    #2100
    Na folytattam a scionomat. Belevettem magam a tradeingbe adtam vettem az orbokat relatíve olcsón de egy missclick/elnézés miatt (amivel elcsesztem a fejszém) 8 chaos-t dobtam a kukába, hogy hátha visszatudom csinálni..ami lvl 58-on hatalmas butaság volt. (Jó csak szar volt látni ,hogy egy ezrest esett vissza a heavy strike dps-e) mindenesetre nem húztam fel magam. Elég sokat mentem random partyval is és meglepően gyorsan lehet haladni a questekkel. Merc Oak után járok. holnap reggel folyt köv.
  • Nicco
    #2099
    Multistrike, reduced mana ritkán esik, ezért szerintem egyszerűbb megvenni. Persze, nekem is fájt az a 6 chaos, amiért vettem multit, de rá kell szánni. Ki kell farmolni a hozzávalókat (alteration-t el lehet adni 20:1 chaos-ért, ráadásul chronomatic orbot is viszik szépen, abból meg jó sok jön). Ami azért valószínű, hoy 65-70 körül akkor is megakad az ember. Nekem is mostanra van 60+ res mindenre, CI 3300 ES-sel (nem sok, de másnak még 2000 sincs), viszont a 62-es lvl dock mapon még így is halok rendesen, főleg ha jönnek a magic kutyák :)
    Egyébként a legjobb szerintem, ha csapatban mész át a kígyókon, hagyd, hogy a többiek öljenek, te meg alibizel a zombikkal.
  • Psychedelic #2098
    Hát egyszerü, tradelsz. Játék része, még gemeket ki lehet farmolni, ha sokat játszik az ember, nekem is van minden pedig nem tradeltem. Viszont jobb itemeket jó esélyel csak tradelni fog az ember. Top itemeket meg pláne. Chaos resre totál nincs szükség, nekem is csak annyi van amit 2 passive ad, summonoknak 0, mégis röhögve haladnak és nem halnak meg. És ennél a summoner buildnél, gear igénytelenebb karakter nem létezik.
    Zombik dmg-e se rosz, szép lassan leirtanak nálam mindent, all res max, 7k hp van nekik, def aurakat kapják, chaos res nincs nekik, de nem volt gond merciles act3 se. Bár zombi dmg-re nincs is szükség, burned miscreationok bekapcsoljak a spelljüket, csak bámészkodnak, mert minde meghal 2 mp alatt.
    24 chaos rese pedig azért van a képen, mert normalon csinálta, és a 2 passive pont annyit ad.
  • berlinboy6329
    #2097
    Ja,csak baszhatom, ha sehol nem esik, ami kéne. Reduced mana, multistrike, chaos rest nem növeli az ele res. A guideban nem tom hogy van csávókámnak 24 chaos rese,mikor egyik linkelt item se ad +chaos rest. Kb. minden build hasonló,BM-ekkel,choberrel meg mittudomén,úgyhogy tisztában vagyok mi kéne, de hát nem questből kapja az ember, hogy oké megvan, zsír. Azt meg egyik guide se írja, mi van, ha nincs lószarom se. Jobb híján partyban farmolok vhol. Vagyis követem a népet, és ha esik loot felveszem meg leechelem az XP-t,merthogy 0 dmge van a zombiknak egy full partyban,úgyhogy hagyom, hogy más végezze el a munkát helyettem. Ha meg is halnak a zombik,ők irtanak tovább.
  • Psychedelic #2096
    Jelenleg ez a summoner build fut nagyon. Mellesleg a srác magyar, twitchen stream-el, Sampudrinker néven.
    Witchnél kell pár talent pluszba hogy ki tudd rakni. Ahhoz meg hogy petek birják a dmg-et, kell a necromantik aegis, minion resistance gem, meg sok aura, resist armor evasion regen.
    Most én is épp ezt tolom, 68-on, nagyon durva dmg-et osztanak spectrek, piety farm pörög, csak rohanni kell előre, 1-2 mp alatt meghal minden mob.
  • berlinboy6329
    #2095
    Tipp summoner witchhez mercilessen?

    Buzi kígyók act3-ban (főleg) átlőnek mindenen, a zombik meg pukkadnak ki,mint a lufik,semmit nem tudok nekik segíteni. Van vagy 3K HP-jük,de sokat nem ér. Chaos dmg meg engem is megbasz. -52%,az "all res" meg nem all res, mert chaosra nem ad. Mert még ha a zombik bírnák, akkor nem kellene annyira nekem se a chaos res, CI-re meg nem tudom tudok-e menni,mert 1. kari, noob vagyok és life buildet tolok guide alapján, 65-ös szinten. Reduced mana gem nem esik, se multistrike,a library quest érte meg még messze van. Egész idáig aránylag ól haladtam,ahhoz képest, hogy a summonerek az early gameben a legszarabbak,mercilessen meg fúú de jók, a sima fehér mobok is elpicsázzák a seregem. Bírni bírják végülis, csak nem optimális. Ha elfogy a hulla annyi volt,meg nekem is. És gyorsan fogy a hulla.
  • Fletley9
    #2094
    Ajj, hogy ilyen fos időben vannak a jó eventek. 2 órás endless ledge-re 50 percet érted oda és így is 16-os voltam a végére. Kíváncsi vagyok mennyi lett volna rendesen. na majd legközelebb :/
  • Snowpaws
    #2093
    "Híres utolsó mondatok" PoE verzió :)

  • Csabolcs
    #2092
    Van esetleg valami magyar klán vagy chat? Jó lenne honfitársakkal is kommunikálni :D
  • Nicco
    #2091
    Na, közben eszembe a wow korszakból a mondás: L2Patchnotes :) így már értek mindent :)
  • Nicco
    #2090
    Itt szerintem valami gond lesz a kiírással, mert 1700 dps Hatreddel 0 frenzy charge-al is és 5-tel is, de mégis oneshotolom a mobokat.
  • ToCsEk
    #2089
    én is ezen pörögtem de már megvilágosodtam :D
    ugyan annyi a dps nefoss csak ugye:
    "Some skills now display average damage per skill use instead of DPS, as DPS would not make sense for them."
  • Nicco
    #2088
    Hát, én átraktam magam CI-re, egyetlen dps node nem lett lecserélve, egyetlen dps cuccom nem lett kicserélve, de a 7700 tooltip dps Flicker Strike, most 1400 lett... hogy ez hogy jött ki, nem tudom.
  • ToCsEk
    #2087
    aki a Spectral Melter buildet tolja nem lett kevesebb dps-e patch után?
  • Psychedelic #2086
    Illetve akartam már írni, mert láttam az utóbbi időben ide hülye buildeket belinkelve, amiket fórumról szedtek az emberek. Hogy csak mert az elsö oldalon van egy build, még nem jelenti, hogy jó is, oltári baromságokat tudnak összehozni az emberek, és bereklámozni, hogy micsoda jó build ez. Ne dőljünk be mindennek. Meg sajnos a legtöbb build a fórumon nincs frissitve 2.0 utánra. És érdemes olyan buildet választani fórumon, ahol le is írja hogy pl mennyire gear igényes stb.
    Kezdőként pedig nem feltétlen érdemes nekiugrani egy olyan buildnek karakternek, ami mondjuk rohadtul gear és gem igényes. Kezdetnek valami egyszerüvel érdemes kezdeni, mert az hogy kripparian összerak egy discharger karaktert, amit lazán megtehet olyan háttérrel, ismerettel stb. egy dolog, de csupasz seggel 0 ról elkezdve, nem ismerve a játékot, nem biztos hogy érdemes erőltetni, mert késöbb amikor gear stb hiányában szenved vele az ember, már nem biztos, hogy olyan érdekes lesz az a build.
    Nem egy ember láttam azért kiégni a játékból, mert ment a vágyai után, hogy ö is olyan karaktert akart mint xy, meg neki unalmas lenne a basic egyszerü build, de mivel nem volt miből x db exalted orbot belenyomni a gearbe, csak szenvedett, majd abbahagyta hogy ez a játék egy szar.
    Én mindig valami egyszerüvel kezdek neki a játéknak, open bétakor spark totem witchel toltam, mert totál gear igénytelen és könnyen lehet vele haladni. Most meg egy spectral throw karakterrel tolom. Aztán az ilyesmikkel, könnyen eljut az ember mercilesre és ott farmolgathat, haladhat, aztán amikor már van egy háttér, valamennyi játék ismeret, a ládában sokféle gear, currency, akkor neki lehet ugrani esetleg egy érdekesebb karakternek.
    Elsőre lehet időpocsékolásnak tűnhet nem azzal a buildel kezdeni, amivel leginkább akarunk játszani, de hamar rájön az ember, hogy egy karaktert felhuzni 70 fölé, főleg ha már tele vagyunk gemmel gearrel, nem tart semeddig.
  • Nicco
    #2085
    Egy dolog biztos: ebben a játékban nem az első karaktere lesz az embernek lvl100-as. Amikor kivégezzük Merciless-t, már tök mindegy, milyen a build, mindenképpen áldozni kell rá... vagy rengeteg időt a farmoláshoz (10000x dock milyen jó), vagy rengeteg exalted orb-ot, hogy össze tudj szedni cuccot, amivel tudsz tovább haladni.
    Én most lvl65-ön farmolok, de egyedül meg sem próbálok továbbmenni. Először legyen ES gear, aztán jó gemek, meg megfelelő socketek. 65-ig pár nap alatt eljutottam, hogy alig játszottam, de innét már sok idő lesz, amíg tovább tudok lépni.
  • Psychedelic #2084
    A CI illetve energy shield karaktereket is úgy szokták felhúzni, hogy HP-ra is pakolnak, és lvl 70 után, amikor lesz már megfelelő energy shieldes gear, olyankor szokták leszedni a HP pontokat és átrakni máshova, illetve olyankor szokták kirakni a CI-t. Leginkább ilyenkor kerülnek át a HP pontok a dmg pontok helyére.
    Low lvl-en nem érdemes a dmg-re menni, critet növelni stb, mert megfelelő gear hiányában nem ér sokat.
    Coldnál én is inkább a freezing pulset ajánlanám, lesser multi projectile és faster projectile gemekkel. Ez a legjobb szerintem.
    A gemeket ranger már normal act2 küldiből megkapja, ha más nem érdemes felhuzni 1-et oda, legalább kipróbálsz más karaktert is. De nem egy értékes gem, sztem biztos tudni adni is valaki.
    Amúgy CI-tol nem kell félni, elég erős, csak gear igényes, mert nem mind1, hogy 2k energy shieldel futkosol, vagy 8k-val. HP-ra vagy hybridre egyszerübb gearezni.
    Talentfát nagyot át kéne alakítani, lehet egyszerűbb lenne kezdeni egy új karaktert, én valami ilyesmit raknék össze. Build
    Igy lenne valamennyi HP pont is, kis dmg növelés, és ami fontos, az aurák mana csökkentése. Ugyanis legalább egy clarity elég fontos lenne pl. na meg mellé egy discipline, illetve késöbb egy purity aura se árthat.
  • Fletley9
    #2083
    500-600 ES nagyon kevés CI-hez! 2000 körül már el lehet rajta gondolkodni ,hogy merjem-e vagy sem. LMP meg biztos nem csak rangernek esik, mert pl a scionomnak is az van :D, viszont ha lehet tudsz venni olcsóért minthogy karit húzz miatta. Az a baj witch-ben nem vagyok otthon így passzolom hova rakd a 10 pontot ha visszaveszed (amit szvsz nem ér meg) viszont hp node-t nem nagyon láttam a közelben így viszont marad az ES. Amúgy még én se mertem CI-s karaktert csinálni valahogy nekem is para az 1 hp dolog :D, de majd a következő vagy az azutáni az lesz :)
  • RABBY7
    #2082
    Köszönöm!
    Lesser multit kéne szereznem,esik az monstból vagy jol olvastam hogy az csak a rangernek esik az act 2 be valahol?
    Ha van 10 pontom amit vissza tudok vonni, akkor azt honnan vonjam és hova tegyem szerintetek? Mindenki a energi shieldre esküszik, de nekem para az 1 hpra csökkenés...vagy az annyira nem gáz? Most 500-600közt van a ES-em.
  • Morti666
    #2081
    ha már ice witchet szeretnél akkor freeze pulse+lesser multi proj
    egyik legnépszerűbb és legjobb fejlődésre
    az ice nova lvl 10 felett gagyi, ice spear pedig másra való

    ezen kivül cuccokon life res, passive treen life és akkor még halni se fogsz ennyi
  • Fletley9
    #2080
    Ha nem is ,hogy letörlöd a játékot ,de szerintem egy új karit kezdhetnél :S. Egyetlen egy hp node sincs, resistből is minimális cold, aztán csodálkozol ,hogy a karid nem életképes? A PoE-ben a passzív fát főleg defensre kell építeni sebzésre minimálisat, és azt is inkább később (plusz itemből/gemekből/aurából). Vagy ha van egy rakás ES-ed megpróbálhatsz rámenni a CI-re, de szvsz rizikós az is. Nézz szét hivatalos fórumon ice wich buildeket / fákat hátha ott több okosat látsz.
  • Csabolcs
    #2079
    Kéne 1 kis segítség, a játékot ha elindítom nagyon lassan tölt be és a menüben iszonyatos nagy késések vannak van valakinek hasonló problémája?
  • RABBY7
    #2078
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget kérnék...
    Van egy cold witch-en standardon, csak épp nem tul életképes( aztán persze lehet én vagyok noob :S )
    Nem tudom hogy tudom megmutatni milyen tárgyaim és spelljeim vannak...de talán a tree segit.
    Az act3 végén levő főmonstot sacc a 30adik halál után vertem le...(kapu a lépcső előtt - felmegy -lőttem bele párat - agyonütött - resurect townba-go to 1... sok idő volt de meghallt...:) ).
    Taktika hogy amit lehet ice spear, ha meg tömeg jön közel, akkor cold nova. Mégis nemegyszer meghalok, és a minusz xp miatt nehéz igy fejlődni...( egy aura van rajtam ami gyorsabb manaregent ad, aztán ennyi-nem bonyolitom)
    Tudtok tanácsot adni,mit kellene csinálnom és hogyan? (azt amit a LoL ba adtak pár halál után, hogy töröljem le azt inkább hagyjuk,szeretek játszani vele nagyon... :D)
    http://www.pathofexile.com/passive-skill-tree/AAAAAgMAAP0FQhFQFLAXVCKBLJwtHzeBO-E9X0GWRKtMs066UDBSU1WuVkpe-l8qbRl0VXzOfll_xoIQgh6IQot6jjyPpo_6lQSeoZ8BpyusmK6zr5u71sHFwfPDbdte37Di9-NW5Ovr5OwY8h38qw==
    Köszi mindenkitől előre is!
  • ToCsEk
    #2077
    yap ide :D
    GGG 7. szüilnapi buli
  • kemotox
    #2076
    Ezmiez? Ide akartad?
  • ToCsEk
    #2075
    jó a buli


  • ToCsEk
    #2074
    nem kell low life, vagy lifera építed vagy ci-re sok crit és crit dmg multi
    nah meg vaal pact és mehet a durvulás
  • kingstonhyper
    #2073
    köszönöm ismételten. :D közben találtam egy ilyet is, de itt azt írják, hogy "Righteous fire is no longer viable in this build as RF now is calculated of off life AND energy shield." rf nélkül mennyire lehet "életképes" ez a build? mert nyilván az nem éri meg, hogy leszívja a pajzsomat. :D http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/434732/page/1
  • ToCsEk
    #2072
    discharge buildra szavazok, nagyon durva dmg-et tol, és ez a leggyorsabb map clearing build :) jo kis fun bumm bumm bumm :D nekem is van egy 77es xd
  • kingstonhyper
    #2071
    persze witch buildre gondoltam, elnézést a dupláért.
  • kingstonhyper
    #2070
    köszönöm a választ!:)

    újabb kérdés, witch. melyik a jobb/élvezetesebb szerintetek e közül a 2 közül:
    http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/547356/page/1
    http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/564774
    vagy ha tudtok vmi jó kis buildet, linkeket is szívesen fogadok, köszönöm előre is!:)
  • Fletley9
    #2069
    Nálunk laptopon szokta ezt játszani. első indításnál 20-30 percet is tölt akár fekete képernyővel aztán hibával kidob másodjára úgyszintén harmadjára viszont megy pöcre. Mi hardweres dologra gondoltunk öcsémmel ,hogy esetleg nem szeret valamit, de ha korábban nem csinálta akkor passz :/
  • Running
    #2068
    Sziasztok. Pár napja folyamatosan kifagy a játék az első 1-2 indulásnál. A Path of Exile működése leállt hibaüzenettel lép ki, hang befagyva. A karakter kiválasztása után szinte rögtön, vagy a városban pár mp után. Eddig semmi gond nem volt a játékkal, sose csinált ilyet. A gépen nem történt semmi változás, a játékot egyébként már egyszer teljesen újraraktam, de nem változott semmi, az első két indítás tuti fagyás, aztán jó órákig, illetve ameddig játszom.
    Nem értem mi lehet.
  • Fletley9
    #2067
    Na végül jó hétvégét zártam. Teljesen Cruel Dominussig jutottam délelőtt. Pontosabban előtte a maze még hiányzik (de elérte a legutálatosabb helyszín címét nálam). Azért most már van ,hogy megizzadok. Chaos sebzés fáj. Nem tudom mit fogok még ellene kezdeni. 53-as a scionom. Sebzésem korrekt 600 dps aoe 2000 single target. A "baj" ,hogy nagy része tűz ami miatt pl a tábornokot (nem jut eszembe a neve) egyedül megsebezni se nagyon tudtam. Más kérdés ,hogy csatlakoztam egy csapathoz és 5 perc alatt meglett. Esett 3 uniqe is ,de mind lowlevelre és nem is a karimnak. Ja craftoltam itemet esett 5s3l chest normál jó alap statokkal felhúztam +20-ra majd alcemyt (?) rá , hogy rare legyen, piszok jó lett.
  • kemotox
    #2066
    http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/300860/page/1
    Ezt szokták ajánlani, tényleg elég jónak tűnik, plusz ez a csávó ért hozzá aki írta, szokott streamelni is meg jutubon is vannak videói.
  • Csabolcs
    #2065
    Hali 1 ideje már szemezgetek a játékkal és 1 kis segítséget szeretnék kérni, Rangerhez tudnátok ajánlani 1 jó kezdő buildet? Illetve melyik szerveren vagy ligában érdemes most kezdeni?
  • kemotox
    #2064
    Itt semmi ilyesmi nincs, tényleg egy jól balanceolt, nem pay2win játék. Persze lehet mondani, hogy kezdetben egyik játék sem az, de én személy szerint látok rá esélyt, hogy így is marad a dolog ennél a játéknal :D

    Pénzért csak sminket lehet venni, úgy értem mindenféle csilivili szép dolgot, meg persze néhány hasznos account feature-t amik elég hasznosak de igazából csak kényelmi dolog a legtöbb, szóval nélküle is meg lehet lenni. (több kari slot, nagyobb láda /ami megoldható plusz accounttal is/, ilyesmik).
    Van valami dolog, hogy ezer dollárért tervezhetsz egy itemet (~220ezer forint!! :D), de azt nemtom, hogy csak kinézetre vonatkozik-e, vagy te adhatod meg a statjait is. Meg az is kérdés, hogy megkapod-e, vagy csak bekerül a játékba lootnak.
  • TottiHUN
    #2063
    tudom, csak van egy pár játék ahol lehet bonus kódokat szerezni és azzal kapsz valami kis plusszot kezdéshez.
  • setuh
    #2062
    Nem kell semmi fele meghivo,csak letoltod es tolod ;)
  • TottiHUN
    #2061
    Üdv, azt szeretném kérdezni hogy létezik e itt starter codehoz hasonló dolog vagy valami meghívó kód és ha igen akkor hol tudok olyat szerezni?