3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • Terawatt
    #2140
    Szemrák build ez a flicker strike. Ennél már csak a discharge on hites ember akivel egyszer partiztam volt szemgyilkolóbb. :D

    Desync-be nagyon sokszor haltam már meg és eléggé bosszantó tud lenni, de hát ez van. Diablo 2-ben is volt. (3ban passzolom,nem rémlik)
  • Nicco
    #2139
    Felvettem egy kört a Docksban, ebből látszik, mi is a bajom a builddel (pontosabban a Flicker Strike-kal). Nagyon jól lehet látni, amikor jön a desync.
    http://www.twitch.tv/nicklencz/b/486166060
  • Terawatt
    #2138
    Az valami Proximity Shield amit használnak és igen amiatt van az, hogy távolról nem lehet ölni őket. Láttam olyan summonert aki direkt azokkal mászkált mapokon. :)
  • Ricardo23
    #2137
    Először is sikerült elírnom. Nem Cruel-re gondoltam, hanem Merciless-re. Szóval a 3. nehézségi fokon működhet-e? A charge-os lények azért most is fájnak, de ha kimozgom őket, akkor nincs gond. Tetszik, hogy nem agyatlanul írtok, hanem kell hozzá skill is. :)
    Még egy kérdés: A Dominus-hoz vezető torony szitjein találkoztam egy olyan lénnyel, mely körül egy arany félgömb van és valami kört varázsol alám, ami sebez. Azt távolról nem tudtam sebezni, de közelről, a gömbön belülről igen. Ez tényleg a gömb miatt van? És akkor az mi?
  • Nicco
    #2136
    Cruel-en biztos vagyok benne, hogy életképes, szerintem ott még minden az. Amit olvastam róla, valaki azt mondja, hogy nem fog működni, van aki meg esküszik rá. Szerintem ranger-ként eleve el kéne kerülni, hogy meg tudjanak ütni, projectile támadásokat meg ahogy hallottam, nagy részben elkerülöd. Ami problémát jelenthet, azok a charge-os mobok, ha azok betalálnak, szerintem el is patkolsz. Mint mindenre, erre is van megoldás (letenni egy totemet, vagy ott a Lightning Warp + Reduced Duration + Faster Casting hármas, és már el is teleportáltál).
    Egy szó mint száz: én Nemesisen nem kockáztatnám meg, Domin viszont simán, ott úgyis tökmindegy, hányszor halsz.
  • Ricardo23
    #2135
    43 szintű ranger-t viszek íjjal (a templar most pihen és várja a bálabontást), aminek a támadó skillje még nem fix, csak a területi, ami rain of arrows lesz. Védekezés terén full evasion-ben próbálkozok Acrobatics, Phase Acrobatics és Ondar's Guide keystone-okkal. Most Cruel elején alig találnak el, projectile-lel meg gyakorlatilag nem. Tudom, hogy kell mellé life sok, hogy a tiszta ütéseket kibírjam, de ez a védekező formula életképes lehet cruel-en is?
  • Nicco
    #2134
    Nekem megvan 72 lvl shadow-val. Docks farmmal léptem a szinteket, library-ben lefagyasztanak, pár másodperc alatt lemegy a 3600 ES. Még docks-ban is szerintem vagy egy szintnyi xp-t elbuktam a sok halállal. Viszont kifizetődő volt a farm, összejött egy pár orb, vettem magamnak egy Abyssus-t. Hát, ég is föld a különbség. Igaz, ha nem figyelek, akkor így is meghalok (pl. "beflickerezek" a tömegbe, aztán elfogy a mana, de a gyakoribb, hogy a dysinc öl meg, főleg ha cyclone-t használok). A 800-as average dmg melee splash, multistrike, increased crit dmg gemekkel felment 2k-ra, a 4k-s lightning stirke pedig 16k-ra. Így ha bírom manával, le se kell vennem az ujjam a flicker strike-ról, aztán végigugrálom az egész pályát, egy perc alatt minden hulla :)
  • Fletley9
    #2133
    Na a hétvégét jól zártam, 66-os vagyok már csak piety meg dominus hiányzik (ja meg a maze) aztán mehet a "farm"....bár igazából most is azt csináltam. 85%-os a farmolós itemekkel az IIR, esett 4 uniqe. Ebből egy Death harp bpw (majdnem max rollos), quill rain short bow (ebből már van egy másik), wanderlust woole shoe (szintén második darab), meg egy szintén majdnem max rollos the gull raven mask. Nem panaszkodom, de már az ötödik uniqe bow esett és egyik karim se használ íjat -.-'. Lehet be fogok ruházni láda helyre majd karácsonykor hátha lesz akciózva. mapok is esnek már, velük is számolhatok. Sebzésem nem elég, bár nem is rossz farmoláshoz (alig 2K heavy strike+multistrike+added fire+melee splash) spectral throw meg valahol 500 körül. nem akar esni +%phsy damages két kezes fegyó :/. És mana gondok is vannak, bár a warlord mark sokat segít. És resistekkel is szintén gondban vagyok, még res-es gyűrűimmel is. ha nem figyelek oda dockban meghalok. szal van még hova "fejlődni". Mindenesetre élvezetes nagyon, már maga a farmolás is.
  • RABBY7
    #2132
    Sziasztok!
    Elkezdtem egy ijjászt, de mivel soha semmilyen ilyen stilusu játékban nem játszottam még ezzel a kasztal, nagyon furi/idegen.
    Ettől függetlenül haladok normálon mint kés a vajban, úgy is hogy sacc 9 skill ponton van felhasználatlanul. Tudna valaki ajánlani valamit hogy merre fejlesszem a skilleket hogy mercilesen és cruelen is életképes legyen a kari? Mi az ami életképessé teszi a késöbbiekben?
    Most nagyon primitiv taktikát követek, kiteszek egy totemet,fel egy tüzpajzsot majd pár poison arrow és hagyom hogy meghalljanak... :)))(Természetesen gondolom én hogy az act 1 végefelé az nem a tulélsről kell hogy szóljon :D)
    Szóval milyen jó utak vannak egy ijjász túlélése érdekében?:)
    Köszi előre is!:)
  • sandor555
    #2131
    Sziasztok!
    A ElysiumGate nevű POE guild várja a hardcore és casual játékosokat egyaránt.
    Amit nyújthatunk neked:
    Magyar közösség(...és ami hozzá tartozik), Guild Stash, Saját TS szerver, Baráti kereskedés

    Ingame jelentkezés:
    redhbaby
    __Putypurutty__
    Supra_III


    (Egy névváltoztatást követően jó pár régebbi tagunk még nem lépett vissza, de amint fellépnek ezt orvosolni fogjuk. :))

    http://www.pathofexile.com/guild/profile/91153
  • Morti666
    #2130
    visszavonva:) sry
    nemesisen tényleg 5-10chaos
    de lecsekkoltam domin tényleg 1 ex felett adják
    nem gondoltam hogy ekkora a különbség:)
  • Morti666
    #2129
    nem nagyon szeretnélek elkeseríteni de az a fejes kb 5-10chaosér megy asszem

    én ha nem tudom vmi árát mindig felmegyek a ligámhoz tartozó tradeforumra rákeresek a tárgyra és megnézem az elmúlt 1 hétben mennyiér adták őket
  • Fletley9
    #2128
    túl adtam az Ex-emen. egy max rollos +20-as rat's nest lett belőle. 1ex+8C- ért szvsz megérte.
  • gvarga12
    #2127
    igen lenyegeben ugyan az ACT 1-2-3 az ugyan az marad, a palyak kuldetesek ugyan azok maradnak, ami valtozik az az egyes playak felepitese az mindig random, szal ma bemegyek The Fetid Pool-ba es jobbra megy a palya ive es ott lesz a boss holnap mar mas lesz a palya felepitese, van ami hasono marad pl. ahol a palya elejen van a Waypoint ott ugy is fog maradni
  • kemotox
    #2126
    Jaja láda közös, látja más karid is, ha ugyanabban a ligában van. Pl egy nemesises karival ha beraksz valamit, akkor a dominationos nem látja.
    És igen, ugyanazt az utat kell minden karival végigjárni.
    Varázslót Witchből meg Templarból szoktak csinálni úgy tudom,
  • Savmacska
    #2125
    Rendben köszönöm! Amiket tallok gemeket(skilleket) azokat csak en tudom felhasznalni vagy a ládán keresztül át tudom adni ? Illetve milyen jó varázsló van a játékban ? :) Másik hogy ha kezdek egy uj karit ugyan ezeket kell végig járnom ? Ugyan arra van minden stb ? Köszi
  • kemotox
    #2124
    Eléri őket, csak nem találod el. Majd lvl 20 körül kijön a Resolute Technique passzív skill, azzal mindig találni fogsz. Valahol bal lent van a szélén. Arra menj rá először.
  • Savmacska
    #2123
    Már többször haltam meg azert mert a mobok annyira kozel jönnek hogy a grund slam nem eri el oket.... lvl 11es vagyok, es msot jottem ra hogya skilleket ugy kapod ha beteszed a gemeket a cuccodba :(
  • Savmacska
    #2122
    Ebbol sajnos semmit nem ertettem annyira kezdo vagyok :/ Ez a build amit linkeltetek nem ertek semmit :( Pl a skill vagy talent fat sem talaltam benne, nem ertem ezeket a gemeket stb :( Esetleg valakit ha felvehetek ingame es ott kerdezhetek azt nagyon megkoszonnem :/
  • Morti666
    #2121
    ezek közül a lightning strike jó skill, de azt shadow-ra érdemes csinálni, daggerel crit CI buildnek szokták
    meg a storm call a másik jó amire építeni lehet buildet
    ugy kb fél perc alatt ezt a tree-t találtam hozzá, nem tűnik rossznak

    trade chaten nem a listát kell nézned legtöbbször hanem beírod hogy WTB ide beírod mit keresel milyen statokkal és a max levelt hogy tudjad használni
    aztán elküldöd kb 15-20 chanelre a chaten
    ezzel a parancsal tudsz váltani a chanelek között pl /trade 1
    összes többi parancs /help
  • Ricardo23
    #2120
    Most látom, hogy hülyeséget írtam. Nem mace-t használok, hanem scepter-t a passive tulajdonsága miatt. Amiket használok az a lightning strike, glacial hammer, tempest shield, clarity, storm call, molten shell. Ezekhez ötlet?
    A trade chattel annyi a bajom, hogy nem ismerem még a tárgyakat és így kicsit túl gyorsan pörög a lista, hogy bármire is rá tudjak keresni.
  • Morti666
    #2119
    helo
    erre hogy mit fejlessz senki nem fog neked válaszolni mivel még magát skillt sem árultad el amivel próbálsz menni
    alapvetően az egykezes mace a legkevésbé használt fegyo, egykezesben a kard vagy axe népszerűbb
    CI-re act 2 merci körül szoktak váltani ha valaki akar, amikor összegyült 10+ passive respec pont, és tudsz szerezni valami jóféle 400-500ES++ chestet vagy/meg shieldet

    tradelni a trade chat tökéletes low levelbe
    amikor már nehezebb upgrade cuccot találni lvl 60-70 felett
    akkor még plusszba jön a ez http://poe.xyz.is/
  • ToCsEk
    #2118
    izé dulest
  • ToCsEk
    #2117
    speed farm


    gumimaci marauder xd
  • Ricardo23
    #2116
    Hali!
    Friss játékos vagyok, és szeretnék tanácsot kérni.
    Elkezdtem egy mace+shield Templart, aki most lvl 35. Mit fejlesszek nála, skillek, passive tree? Van elképzelésem, de nem akarom ezzel befolyásolni a válaszadókat. :)
    Egy CI-s shadow-nál mikor érdemes "bekapcsolni" a CI+GR kombót? Szint vagy ES mennyiség vagy leginkább gear kérdése?
    Létezik a trédeléshez "üzenőfal, aukciós ház" vagy valami hasonló vagy csak a chat?
    Válaszokat előre is kösz.
  • kemotox
    #2115
    Megelőztél egy perccel :) Én is ezt a buildet akartam linkelni.
    Több emberke ajánlotta már itt fórumon, többek között nekem is, és nagyon bejött! Elvileg szarabbul sebez, mint a legtöbb build, de nagyon jó túlélő. Max resek, sok hp. Királyság ezerrel. Sebzésről meg annyit, hogy bele gondolni se merek, hogy a többi builddel hogy lehet darálni, mert szerintem ez a marauder is elég jól sebez. 2-3 Ground slam egy csapat szörnyike.
    Van Blood Magic is, ami azt jelenti, hogy mana helyett hp-ből nyomod a skilleket. Én ettől eléggé féltem, de mire kirakod azt a node-ot, bőven lesz annyi hp regened, hogy meg se érezd a dolgot. Nem fog kelleni mana poti egyáltalán. Be tudsz rakni helyette mindenféle jó cuccost, pl resist növelő ital, gyorsanfutós pia. Szóval fasza kis build.
  • Nicco
    #2114
    Ground Slam marauder szerintem a legjobb kezdésnek, azzal még vendor cuccokkal is nagyon jó lehet haladni (kék cuccokkal jutottam el 69-es szintig, csak Dominust nem tudtam leölni). Itt találod: http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/73072

    Tegnap megléptem 70-et a flicker strike-os shadow karimmal. Próbálkoztam már library és catacombs farmmal egyedül, de ott azért halok rendesen. Jönnek a rohadt fagyasztós csontik, 3 mp frozen, én meg hulla vagyok, 3500 ES a 69% frost resist-tel simán lepörög.
  • Savmacska
    #2113
    Sziasztok, teleljesen kezdo vagyok, mivel erdemes kezdeni a jatekot melyik kasztal? Illetve azzal milyen talenten erdemes elindulni ? wow-oztam, dioztam stb, de nekem ez a jatek valahogy sokkal de sokkal bonyolultabb : Elore is koszonom
  • Psychedelic #2112
    Egy zónában kell lennetek, és akkor tudsz tradelni.

    Nem tudom milyen summoner guideot néztél, de az a 90 pontos build egy ritka nagy baromság. Ha ilyen rosz buildeket követsz, ne csodálkozz ha nem lesz életképes a karaktered.
    Mana regen minek summonernek? Arctic armor minek egy summonernek?
    Nem értem, zombiknak kell egy minion life gem, added fire dmg, multistrike gem, és kész, +2 summon sapkában, semmi nem fogja megölni öket, ha megtámogatod aurákkal, és nem clarity meg ilyen barom aurakkal amikre semmi szükség, grace, determination, vitality, all res.
    A nagy dmg-et meg spectrek fognak tolni, zombi is jó, de spectre mégjobb, és nem fognak meghalni soha, nem kell öket újra idézni.

    De multkor is linkeltem a buildet, az a summoner életképes és jó, de szerinted baromság, mert nem volt hozzá ilyen olyan itemed. Az persze jobb ha követed valaki olyannak a buildjét aki full fogalmatlan a játékról, csak feltünési viszketegsége volt és a fos buildjét be kellett nyomnia fórumra. Aztán meg szenvedsz vele, és szar az egész.

    Ezt is leirtam multkor, hogy nem kell minden hülye buildet elhinni amit látunk fórumon. Meg kell kérdezni itt, aztán szerintem eddig mindig jött válasz valakitől, és adtak linket értelmes buildhez. Ha meg mindent jobban tudunk és azért se hallgatunk senkire, csak megyünk a saját fejünk után, akkor meg a kérdést se kell feltenni ide, mert csak raboljuk egymás idejét.
  • berlinboy6329
    #2111
    Azóta meglett,de ahogy gondoltam, úgy alakult minden. Találtam vmi topikot, hogy működik, aszonta:

    Kreálj partit.
    Várd meg, míg csatlakoznak.
    A csatlakozott csávó képére kattintva válaszd ki a tradet..

    Hát nem volt trade...

    Add friend, whisper meg kick volt.
    -------------------------------------------------------------

    Elhúztam közben Lunarisba,felkaptam egy burned miscreationt. Ha nem döglik meg, akkor enélkül nem summoner a summoner. Zombik hozzá képest szart se érnek, hiába a multistrike,splash meg faster attacks.

    Már csak élet meg iszonyat sok mana regen kellene. De hogy?

    Van pár life nodeom,kb 8,meg 1 keystone,mind 8%-ot ad + 12%,de még így is csak 1300 HP-m van. A buildben sincs sokkal több node,amit nézek, kb még 5-6. + life a gearen meg általában 2 számjegyű,ilyen 20-ak, meg 30-ak,abból sok nem fog jönni.

    Mana regenről is azt gondoltam, hogy 100/s bőven elég,hát az arctic armor máshogy képzelte,azt is honna szerezzek?Abból viszont tele vagyok. +40,+50,clarity. Lassan már respecelni akarok Eldricth Batterybe,de így is porba tipor egy lágy fingás is ---1300hp,600es,10%dmg reduction---. Armorra szerzek majd gracet(iron reflex),a battery ad manát,amit tudok rá használni, meg a disciplinere is,de kicsit meg vagyok most akadva,mert kurva lassan jön az új level, meg van az összes psszív questekből, nem tudom mit csináljak. Se mana regen, se élet. Tippek?



    Én buildem.
    Guide build (90 ponttal).
  • Terawatt
    #2110
    Aki esetleg új lenne mint jómagam annak ezt a buildet ajánlanám. Marauder 2h mace, ground slam, blood magic build. Nekem nagyon bejött. Lvl 53 merciless act1 és eddig nagyon szépen haladtam vele.
  • Psychedelic #2109
    Blood magic gem + life steal vagy life on hit, és többet nincs gond. Mana meg maradhat fullra auráknak.
  • Fletley9
    #2108
    A fő problémám az, hogy bár van itemen mana on hit effect ami sok szörny ellen elég is. De ha szembejön egy nagyobb sárga/barna akinek van valami life regenje, azt egyszerűen nem fogom bírni manával, mert nincs akkora regen/pool. megoldás lehetne még egy mana poti, amin el is gondolkozom, de granit flaska többször mentett már meg mint 300 mana. Igazából ténylegesen a mana pool a kicsi 318...hiába tölt a flaska 1300-at elburn-ölöm hamar singletargetre, és nincs több regenem.
  • Nicco
    #2107
    Manával a gondokat többféleképpen lehet orvosolni: vagy passzív pont, vagy mana leech gem, vagy warlord's mark curse (ha fizikai sebzésed van) vagy valamelyik itemen van mana leech. Nekem most van egy passzív pont Mind Drinker-en és használom a warlord's mark-ot, így mehet a perma flicker és a folyamatos cyclone. Persze, ettől függetlenül még mindig néha out of mana vagyok, de erre van bekészítve két mana potim.
  • Psychedelic #2106
    Semmiképp ne használd el. Majd eltradeled valamire ami kell. Exaltedel craftolni annak éri meg, akinek még van 50 másik, meg mellette eternal orb, hogy a perfekt statokat összedobja az itemre.
  • Fletley9
    #2105
    vagy meghagyni és tradelni majd lategame uniqe-ra. talán ez tűnik a legjobb befektetésnek. Egyébként ami tegnap még kimaradt. Egyedül elég nagy gondok vannak az extra life regenes mobokkal. Tegnap egy kígyót megölni se tudtam (nem bírtam manával annyi sebzést fen tartani ,hogy ne regenelje vissza) igen a másik gond a mana. van most 318....
  • Fletley9
    #2104
    Ma öt perc játék után esett egy EX. a tegnap elcseszett összes orbot visszahozza értékben. A kérdés ki mit kezdene vele? tartsam meg később (70-80) körül rányomni egy itemre. Vagy trade. 25-6 chaosért vesztegetik ami azért már nem rossz.
  • Morti666
    #2103
    ajánlom a figyelmedbe az "S" betűt
    barátlista, public partik, és a te partid
    ha valakivel tradelsz a találka hely általában mindig act 1 normal town
    de csak akkor mész oda ha már egy partiban vagytok mert akkor fog ugyanarra az instance-re csatlakozni
    ezen kivül ha a cseten kiválasztod az opciók közül a party-t, a global, trade vagy localok közül, akkor csak a partiban lévő emberek látják amit irsz
    ha mindketten ott vagytok baloldalt megjelenik a másik karakter képe és onnantol jobbegérrel rákattintva arra mehet a trade vagy amit épp akarsz

    2 dolog
    a trade ablakban berakott dolgok csak akkor fognak elcserélődni ha az egeret ráviszed és csekkolod azt amit adni akar
    ha full tele van az inved nem fog sikerülni
    ezen kivül ha az accountod létrehozása az elmúlt 1-2 hónapban történt akkor lvl 24 vagy 25 alatt nem tradelhetsz orbokkal - ez nyilván valóan a real money trading site-ok bizniszét keseríti szerencsére
  • Nicco
    #2102
    Én már nem foglalkozok a tooltip dps-sel. Max. cuccok cserélésénél nézem meg, hogy melyik jobb sebzésben. Ground Slam dps-e 5k a marauderemnél, Cyclone 1400, mégis sokkal gyorsabban szedek le vele mindent. Flicker Strikenál megszűnt a dps, 1400 körül van (jól visszaesett, mert inkább Disciple aurát használok, mint Hatred-et, a sebzés nem ment meg, a +800 ES viszont igen), mégis 100x gyorsabban fekszenek el a mobok, mintha heavy strike-al ütném a 10k-t. Szóval inkább kipróbálom a cuccokat, és ha jobb/könnyebb/élvezetesebb vele a játék, azt használom.
    Most már 69-es a flicker shadow karim is, tegnap egyedül farmolgattam össze 50% xp-t Fellshrine-on. Majd ma, ha lesz időm, csapatok megint bandában, akkor végre egy karim eléri a 70-et :)
  • berlinboy6329
    #2101
    Mielőtt teljesen lehúznak a picsába...Hogy működik a trade?

    Tehát meghirdetem, hogy mi kell, mennyiért akarom. Ha vki bejön partiba, mi következik? Azt se tudom ki az,mert nincs fölé írva a neve. Ha mégis megvan, kattintani kell? Vagy majd várjak,míg ő kezd. Van egyáltalán trade ablak? Próbáltam keresni vidókat YT-n, de mind a vendorról szóltak.