3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • Morti666
    #2180
    általában a buildekhez 1-2 nagyon max 3 aura fér bele
    ha az ember 5-öt szeretne akkor külön erre specifikus build kell.
    a skilltree-ről kell az összes fontos mana reserved node, ezen kivül Eldritch Battery keystone ami az összes energy shieldedet manára alakítja
    +jó evasion/es hybrid cuccok és végezetül ez a unik sityak

    a skilled mana supportját 4 féleképpen lehet megoldani akár low level akár high
    - mana leech gem
    - blood magic gem
    - ha phys damaged van akkor % phys mana leech különböző cuccokról
    - vagy magas mana regen, clarity-vel
  • Ricardo23
    #2179
    Hogyan lehet 4 (5) aurát egyszerre használni (vagy legalább 2őt)? A support skill gem-en és a passive reduction-okon kívül van más? Illetve hogyan lehet folyamatosan valami támadó skill használni clarity nélkül kisebb szinteken? A manatöltés/hit ahogy néztem, csak nagy damage-nél és így magas szinten működik, de 40 szint körül meg lehet oldani ezt valahogy?
    Válaszokat előre is kösz.
  • Nicco
    #2178
    Jól hangzik ez a summoner build, de nekem nincs erőm már nekiállni, és végigszenvedni az első 60 szintet. Majd februárban a következő ligában viszont egy ilyen build lesz az első karim asszem.
  • Psychedelic #2177
    Igen, tooltip, minion life gem-el, meg chober chaber + sidhebreath-el idézve. Aegis pedig nagyon fontos hogy ne haljanak meg, kell nekik a max res, pajzs nélkül nehezen lenne meg. Saffel nem létszükség, sokáig én is anélkül mentem, de persze sokat ér. Resistre meg kell egy aurumvorax a kezedbe, és kész, azzal meg purityvel, már nagyon magasak lesznek a resistek, 1-2 itemel amin még van resist már maxon vagy. Aurumvorax meg kb nem kerül semmibe, még egy 60 körüli resest is simán megkapsz pár chaosért.
    Minionok sose halnak meg ha fent van BM-ek auraja, illetve kapják tőlem az aurákat, még Kolet és lazán letankolják. Pietyt is lazán birják, ha végigállják a frost lövéseket is max ilyen 10% hp-t vesztenek, de azt is aura vissza regeneli. De fontos hogy a 4 aura-hoz is meglegyen minden effect növelő talent, sokat számit az is.

    Minion HP flaskot sztem senki nem árul, értéktelen, lazán csinálhatsz te is magadnak ilyent.

    Socketekkel nem érdemes szarakodni, egy 5 link nem nyomja fel az árat, azt nem olyan nehéz összehozni, a 6 link már sokat nyom a latban, de ott meg nagyobb az esély arra, hogy többe fog neked a 6 link kerülni, mint amennyit az egész item ér. Ha eladásra szánod, akkor nem érti meg foglalkozni sockettel.
    Ha neked kell, akkor érdemes költeni rá. De 6 linket, ott is csak tényleg a legjobb itemre érdemes ráeröltetni. Amúgy simán legyen 6 socket, és egy 5 linket összehozni, az nem olyan nehéz, azt rá lehet dobni, nem top itemre is. De a 6 socket fontos, 5 socketet 5 linkre megcsinálni rohadt nehéz, 6 socketböl 5 linket jóval hamarabb beadja.
  • berlinboy6329
    #2176
    A 7K zombi HP-t a tooltip mondja? Nálam 4,5K-t ír csak. De legalább összehasonlítottam Pietyvel. 17-es szinten mind meghalt, 18+2-n mind túlélte. Már ez is haladás.De még mindig kevés.Majd ha mindent túlélnek,majd akkor. Aegist nem akarom rátenni,mert akkor nekem nem marad res...Meg Saffellem sincs.

    Biztos segítene a spellek ellen,meg determination,aztán nem tudom. Mikor halt meg utoljára zombid?


    --------------------------------
    És ha már itt vagyok.

    Olyan life flask,ami instant regenel és minionnak is ad hp-t kb mennyibe kerül?Semi infót nem találtam róla (seething .... of animation)

    És ha találok egy kurva jó itemet,ami olyan jó hogy ihaj,de szarok a socektjei meg linkjei, az mennyivel ér kevesebbet,mint egy több socketes? Tehát megéri-e szarakodni a socketekkel,meg linkekkel, hogy olyan legyen amilyet akarok, v nem ér annyit az egész,akármilyen istendurva statjai vannak az itemnek?
  • Morti666
    #2175
    ja értem
    ha meggondolod magad vannak jo kezdő cuccaim direkt elraktam ha majd meghalok de csak nem haltam meg:)
    de amugy nagyon frankók a nemesis only rare monsták
    a corrupting blood a legdurvább akárhányzor megütöd annyival nagyobb bleed stack lesz rajtad
    meg van inner treasuer rare mob aki garantált unikot dob
    jó ritka :)
  • Psychedelic #2174
    Mennék, de sima HC-n vagyok, jó pár hónapot kihagytam, és kb. csak tesztelni jöttem vissza, hogy mennyit változott az end game, ezzel hogy jobb xp-t kap az ember mapon kivül, meg nagyobb mapok stb. Nem gondoltam, hogy újra ráfüggök, igy nem az uj ligákban kezdtem, hanem ott ahol voltak gemjeim stb. Most meg már nem akarok belekezdeni, így hogy a liga fele már lement.
  • Morti666
    #2173
    és mapokra nem akarsz jönni partizni nemesisen? mindenki akit ismerek dominationon játszik
    5 aurás buildem van úgy hogy erős zombik lennének :)
    na ha van kedved írj
  • Fletley9
    #2172
    Magic findből levágtam volna, csak sehogy se tudtam belőni mi lehet summonernél :D. Dió-t sose toltam annyit /meg multiztam vele ,hogy érintsen ilyen mélyen :D. Amúgy a mostani után én is summonerben gondolkodom, de jelenleg élvezem az első nagy karit.
  • Psychedelic #2171
    MF - Magic find, még diablobol ragadt meg kb ez az elnevezés.
    Itt item rarity, meg item quantity stat van, itt az a magic find gear amin sok van ezekből.
  • Fletley9
    #2170
    MF mindek a rövidítése?
  • Psychedelic #2169
    Gear hasonló mint a linkelt buildnél, a uniq öv helyett van rare, illetve tabula rasa chestel megyek, többi uniq megegyezik, most vettem egy andvariust is. Sapka nekem is +2 minion.
    Statok, lvl 80, 3200 hp, 14k armor, max all res, -25 chaos res. Hp armor kicsit low, de most már kb csak azokat fogom növelni szint lépések után.
    Btw HC kari, szóval még nem estem össze vele.
    Zombiknak 7k+ hp, 19-es gemekkel, 20-as qualityssel ez még böven nőne, spectreknek nemtom statjait, de max res megvan nekik.
    4 aura pörög, grace, determination, vitality, purity.
    189 rarity 61 quantity.
    Kb csupasz seggel kezdtem a karit, a uniq cuccokat abbol vettem, amit kb vele farmoltam, illetve estek.
  • berlinboy6329
    #2168
    Geared,statod MF geraben be tod rakni, h össze tudjam hasonlítani az enyémmel?
  • Psychedelic #2167
    2-3 stash, az 2-3 inventory akart lenni, pietyig 1x megtelik, meg ott legalább 2x még le kell mennem hogy feltudjak hozni minden itemet.
  • Psychedelic #2166
    Soloban tolom, party nem sokat ad hozzá a dologhoz, sőt inkább csak zavaró. Persze érdemes valami alap MF gearben menni, de az nem olyan vészes, rarity gem + 1-2 item, és már simán 2-3 stash rare összejön 1 run alatt, illetve gyakran esik uniq. Summoner elött spectral throw rangerrel toltam, azon csak siman rarity volt, ilyen 130 körül, de már annak is jól estek itemek, ez a summoner viszont nagyon OP mivel kb minden slotra mehet MF gear, nem sok mindennel kell foglalkozni.
    Ezt a buildet tolom.
    Most 61 quantity, 131 rarity-vel tolom, nem olyan sok, de ezzel is jó pénzt ki lehet szedni. Most lehet veszek majd még egy andvariust, meg a rarity flaskot, igy már lenne kb 240 rarity, 90 quantity.
  • Terawatt
    #2165
    Egyedül vagy partiban tolod az mfet? Hogy érdemes?
  • Psychedelic #2164
    MF-elni nem mapon kell, hanem pietynel vagy dominusnal.
    Én summonerrel tolom, rohadt gyors, rohadt easy, és mehetek full MF gearben.
    Arra viszont kár számolni, hogy majd mf-elsz és esnek a rohadt értékes lootok, elég ritka az ami sokat ér. Viszont a sok raret eladod vendornak, az alteration shardot meg bevaltod chaosra vagy Ex-re, illetve tolni kell a chaos orb receptet.
    Múlt héten pietyn felhuztam a summonert 72-röl 80-ra, pillanatok alatt, és 15 exalted simán összejött ezalatt.
    Summonernél egyszerübb farmolás nincs, petek sose halnak, csak jól kell összerakni a karit. És minden mob instant összeesik, pietyvel eggyütt.
  • berlinboy6329
    #2163
    Olyan kéne,ami óccsó...Summoenerm van most,de még nekem sincs elég életem,nemhogy a minionoknak.lvl 70-es mapokig lazán tolom, de ha nem teszem le a rejuv totemet, vagy futok el erősebb mobok elől felfordul mindenki. És akkor még csak MF gearem sincsen. Pl. Orchard boss szarráver mindannyiunkat 1 ütésből. Wharf boss 3-ból. Ma volt szerencsém egy dupla Wharf bosshoz, erre nem egy chaosos kígyó?


    Ahhoz, hogy bírják, meg kellene egy csomó kurva drága cucc.

    Pl seething+animationös life flask. Honnan? Azt se tom mennyiért adják.
    Montregul,chober,sidhebreath,egy normális chest,6L,de egy 5-ös is jó lenne,esetleg egy tabula is.

    Nézegettem mf guideokat,de nem találtam egyet se, ami bejött volna.

  • ToCsEk
    #2162
    maponként :)
    hát culler, van a spark totemes de ez nerfelve lett
    van a zombis build ezt meg nem nagyon szeretik sokak szerint de ha te kreálod mapkat és kírod a raritd meg quantitid 1perc alatt teli a parti :)
    lehet akkor vanderből is, meg igazábol bármiből csak kell 6link pár item aztán ggwp, láttam már dischargebőé, trapperből, crti ijjászból is..
  • berlinboy6329
    #2161
    Egy jó mf culler buildet tud vki? Unom, hogy nem esik semmi jó, meg a sárga ia kevés a mapokon. És talán még ingyen is bejuthatok vmelyik 70+ mapos partyba.

    Ezeket a feeket egyébként 1x szedik vagy /map?
  • Terawatt
    #2160
    Én általában a fórumra szoktam ránézni, hogy mennyiért kelt el egy tárgy és megpróbálom belőni, hogy az mennyivel jobb mint az enyém. Igazából sokat néztem egy időben a chatet ami sokat segített. (Chaten sokszor tolvajok vannak, kifosztanak a gatyádból olyan árat szabnak meg ).

    @Nicco: Szerintem az a plusz lightning damage opcionális, gondolom olyan gearje volt, hogy az dobott a sebzésén. A shieldre/defensere meg szerintem megéri rakni, mert ha megdöglesz akkor nem sebzel túl sokat.

    Ahogy néztem a shieldre csak a CI buildnél rakott. Ahhoz meg nem értek. Lehetséges, hogy kell az a plusz védelem az ES mellé. Nekem jobban bejött a life build. Majd a cold banyával rakok arra.
  • M1S1
    #2159
    Már csak azt lenne jó tudni,h mik a jó chaos orb árszabások itemek tekintetében!?
    Nincs erre valami általános leírás?Nemrég lezdtem poe-t szóval passz :)
  • Nicco
    #2158
    Közben találtam még valamit:
    "it is a projectile rather than a melee attack and benefits from x% increased Projectile Damage and x% increased (Weapon) Physical Damage but not x% increased Melee (Physical) Damage"
    Ezt a Spectral Throwról írták. Ha ez így van, akkor rögtön az elején a buildnek, nem jobb a One Handed Damage node-okat felvenni +12% sebzésért (increased physical damage), mint a +8% projectile sebzést?
  • Nicco
    #2157
    Megnéztem ezt a shadow buildet... lényegében véve nagyon hasonló az enyémhez. Viszont: eleve ahogy néztem, a jobb alsó sarokban 4 dex node-ot vesz fel az emberünk, pedig csak három kéne, ha frenzy charge utána megy a vaal pact irányába. Másik érdekes dolog: miért kell az a +30% lightning damage? Valamit nem vettem észre, amit használ (én spec. lightning strike-os vagyok, és én sem vettem fel, mert van annál jobb is)? Ja, meg ott van az a 3 shield node... na, azt én még letesztelem, hogy a +20% defense megéri-e, mert a 6% shield blockra nem tennék ennyi pontot.
    Nekem eddig amiben különbözik (a fentieken kívül), az, hogy nem a 3x8% projectile damage van kirakva. Azért, mivel szeretnék még pár távolsági skillt kipróbálni, lehet megpróbálom Spectral Throw-t én is.
  • parlucci
    #2156
    Hétvégén elhasaltam az 57-es rangeremmel mercilessben. Azóta lett egy 42-es firing witchem (firestorm+némi support), de nem tetszik. Vagy más build lesz belőle vagy másik class, csak még nem tudom mi.
  • Terawatt
    #2155
    Elvileg igen. Valaki írta, hogy lvl 85 nemesisen ezzel a buildel. Cruel után váltott dagger+shieldre és eva/armour + hp-ra koncentrált.
  • parlucci
    #2154
    Ez működik nemesis ligában is?
  • Terawatt
    #2153
    Egy kis élménybeszámoló: Még a hétvégén kezdtem egy shadow-t amit Spectral Throw és double+multistrike kombóval tolok. Az egész akkor lesz táp amikor dagger/dagger+shielddel iszonyatos crit dmg-et tolok. Lvl 45 voltam amikor átjöttem mercilessre és Ledgen farmolok egy kis xp-t és cuccot. (nálam közel 10 szinttel nagyobb területet könnyedén kipucolok. )

    Akit érdekel itt a build.
  • Nicco
    #2152
    Én szereztem magamnak egy vaal regaliat, ahhoz 40+ jeweller's kellett, hogy egyáltalán 5 socket legyen rajta. Már több mint 50 fusing ment el a linkelésre, nem jött ki az 5L. Több mint 50 chrono, hogy legyen RRGGB, vagy RRRGB, de három kék alatt még nem volt. Több mint ötven alt, de a legjobb eddig 410 ES volt, és 600+ kéne, hogy legyen. Szóval jó dolog a craftolgatás, de szerintem tök fölösleges ezt high end cuccok előtt erőltetni. Én úgy döntöttem, inkább eladom az orbokat, aztán veszek előre kész itemeket a chaos/exa orbokból.
  • Terawatt
    #2151
    Orb of fusingra gondolsz. Qualityt lenullázza mint rájöttél, ne aggódj én is saját bőrömön tapasztaltam meg egy +20as fegyver elrontása után. Nem lehet befolyásolni, minél több socketet akarsz össze kötni annál kisebb az esély rá, hogy kijön. 6 socketes itemre eszméletlen mennyiségű fusingot használnak fel, hogy mind a hatot össze kössék.
  • M1S1
    #2150
    Köszönöm!Bocsi az írásjelekért,nem szereti a fórum a másik irànyba döntött ékezeteket!a másik kérdésem az lett volna,h a linked gem,miért veszi nullára a qualityt,és sehogy sem lehet befolyásolni?mert tegnap sikeresen degradàltam egy 4linkes armort 2re :(
  • Nicco
    #2149
    Annyit kihámoztam belőle, hogy szürkék a tárgyak. Az azért van, mert mindig egy közelben lévő partitagnak dobja a cuccot, csak az tudja felvenni egyből. Át lehet állítani a lootosztást a party panelen:
    - Free for all: semmi nem lesz szürke, aki először kapja fel, azé a cucc
    - Short allocation: egy rövid ideig csak az tudja felvenni, akinek dobta a mob, de pár másodperc múlva már mindenki
    - Permanent allocation: csak az az egy ember tudja felvenni, akinek dobta, egészen addig, amíg el nem hagyja a mapot.
    Én a Permanent allocation-t szeretem a legjobban, a ranged karakterek sem kerülnek hátrányba, másrészt meg jobban szeretem, ha előbb leverünk minden mobot, aztán lootolunk. Az ilyen partik nevében általában benne van, hogy "PA".
    Arra még érdemes figyelni, ha fullon van a tatyó, és felvennél valamit, akkor egyből el is dobod, aztán már mindenki fel tudja venni.
  • Terawatt
    #2148
    Csak a vipesek tudják. Viszont ha leírod újra rendesen akkor még válaszolni is tudok a kérdésre. :P
  • M1S1
    #2147
    Hol is van a szerkesztes gomb?o.O
  • M1S1
    #2146
    Üdv, meg tudnàtok nekem mondani,h ha pl partyban farmolok,vagyunk 6-an,58-62 szint között,mièrt szürkèk az esett tàrgyak?èn mièrt nem tudom felvenni õket,màs meg igen!unique cuccnàl kb àtütnèm a moncsit,ha ne szeretnèm ennyire!
    A màsik,h a linked orb mindig random müködik?tegnap sikeresen lerontottam vele a pàncèlom..a quality nullàzàsról màr szòt sem ejtek :@
  • Nicco
    #2145
    Hehe, én divine orbot még nem is láttam, exa-t is csak vettem. Sajnos a karimnak megvan az a hátránya, ha kések egy másodpercet, hulla vagyok, mert se armor, se eva. Vagy én ölöm meg a mobokat gyorsan, vagy ők engem :)
  • Terawatt
    #2144
    Én is ezt olvastam. Szerintem akkor fogunk új actot is kapni. /bár szerintem nem lesz teljesen befejezte hanem két részletben kapjuk meg. /Szépen lezárták a harmadikat. Amit Dominus mondott azon pislogtam egy párat. Epic szagot érzek már előre. :D
  • kemotox
    #2143
    Februárban vagy mikor vége lesz a dominak (és jönnek az új ligák), és átrakja standardba. Valami ilyesmit olvastam valahol.
  • Terawatt
    #2142
    Szép kör volt akkor. Én standardba tolom. Van egy lvl 3mas marauderem dominationben dobott egy divine orbot és a falat kapartam amikor rájöttem, hogy rossz ligába csináltam meg. Újként kicsit kiborított.
  • Nicco
    #2141
    Azért discharge-nál kevésbé idegesítő, én legalább nem villogok mint egy karácsonyfaizzó :) Tegnap azért sikerült 5x halnom még, kétszer desync miatt, utána öngyilkoltam magam egy rossz flaskával (30% manatöltést az életből vesz le, amiből nekem 1 van), megkoronázva az egészet pedig jött egy diamond shrine (100% crit), amit felszedtem, aztán meg rárepültem a reflect shrine körüli mobokra. Ezek után az ideg miatt még egyszer meghaltam, így sikerült a szint elejére visszakerülnöm. Ma meglépem a 73-at, inkább nem is használom addig a flickert, amíg nincs meg a szint, jó lesz a lightning strike, azzal nem ölöm meg magam :)