3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • gvarga12
    #2260
    igen en is arra jutottam hogy a marimat viszem tovabb aztan piety farm ...
  • gvarga12
    #2259
    na jo de az aktualis ligaknak domi/nem februar 23. lesz vege nem?
  • Psychedelic #2258
    Igen, kb 4 hónaposak ezek a ligák, aztán az ottani karik átkerülnek a sima SC-HC szerverekre és ott játszhatsz velük tovább.
    Utána megint indulnak új ligák, ahol megint 0-ról kezd az ember.
  • hawkie22
    #2257
    Nekem a karim a Domi ligában van. Be fogják zárni a ligát vagy mi lesz, amiért nem érdemes ott karit húzni?
    Ha igen, akkor mi lesz az ottani karikkal? 20-as szintü a rangerem, tegnapelött kezdtem újra az elrontott skillezés miatt, de nem örülnék neki, ha megint újra kéne kezdenem.
  • Psychedelic #2256
    Ha egy merciles pietyt tudsz valami karival farmolni, akár 0 MF-el már az is jó, mert elég sok raret dob úgy is, ha van vmi mf persze mégjobb.
    De persze mondjuk egy full mf summonerrel a legjobb farmolni, bőven megéri az árát és a befektetett időt. Amúgy szerintem MF karira alapból nem sokat kell költeni, a legtöbb MF uniq vmi low item, azokat egy piety elég gyakran kidobja mf nélkül is. Aztán idővel majd javul az mf gear.
  • gvarga12
    #2255
    na igen inkabb 20-30 chaos kellene :)

    Megolni Dominust a legnehezebb fokozaton azzal fejeznem be a Mercilest aztan mapolnek lassacskan

    van low level gearom tudnam gyorsitani a kezdo karim fejlodeset
    mert domi/nem nem februar 23. ig megy ?
    nezegettem mar mit akarnek a karimnak venni de egyenlore respec utan van eleg resistem meg a fegyom se tul rossz
    de mikor nezegetem mi lenne jo mindig elszalad a lo es 2-3 exaltos cuccokra teved a tekintetem :) 3 resist health meg dmg modos ov meg hasonlok
    azert gondoltam hatha MF karival konnyebb lenne kifarmolni az arat ezeknek
  • Fletley9
    #2254
    igazából 10 chaos egyikhez se elég

    Végzel Merciles alatt mit értesz? Ha szereted a marudert játsz azzal, ha szeretnél valami mást ami mf-re jó, húzz új karit. Low lvl-es uniqe semmi nem esett eddig? vagy pár rare ami megkönnyíti a kari húzást. Vagy ha van már currecy a ládába nagyon felgyorsítja a dolgokat. Még ezek nélkül átlagos játékidővel egy nap 6-7 nap körül egy kezdő is feltudja húzni addigra a kariját. Domi/Nem ligába már szvsz fölös új karit húzni, majd az újakban. Amúgy meg nézz szét milyen itemet szeretnél és mennyiért vesztegetik. Ez alapján dönts.
  • gvarga12
    #2253
    hali kellene egy kis pro help :)
    elerkeztem groundslam marauderemmel 57-es szintre es kellene farmolnom felszerelesre resistjeim meg vannak de szeretnek HP-s cuccokat meg jobb fegyot
    erdemes lenne most a meglevo kb. 10 chaos orbombol megprobalmi felhuzni egy MF-es karit vagy inkabb koltsem ra a karira az orbokat aztan ha mar vegeztem mercilessel akkor kezdjek MF-kariba?
  • Fletley9
    #2252
    Ahham, na tulajdonképpen erre voltam kíváncsi, hogy most én értem nagyon rosszul vagy mizu van, de így már tiszta. Köszi szépen.
  • Morti666
    #2251
    összekevered a dolgokat
    egy unik gloves-on van reduce casting, de az semmi jót nem jelent
    lassítja a cast speed-et csökkenti a damot, amit ráraktak hogy ne legyen túl brutal a 40+spell damage lowlevelbe
    mellesleg a castspeed trapokra nem vonatkozik, szoval az a legjobb leveling gloves trap buildekhez

    és nem csak a kesztyűben lévő gemekre vonatkozik amugy hanem mindenre

    sztem amire te gondolsz az a reduced duration skillgem, ami nem a castot lassítja hanem az időtartamot, van egy pár skill amihez jól passzol mint pl lightning warp
  • Psychedelic #2250
    Úgy hogy, nem 20 life nodeot raksz ki, hanem 40-et, meg sok str node, gearen str + life. 9k meg leginkább kaom chestel lesz meg. Dmg node meg 1-2, csak amit könnyü megszerezni, útba esik, és elég erős. Dmg meg jó fegyverrel, sok support gemes dmg skillel lesz.
  • berlinboy6329
    #2249
    Hogy lehet sok HP-t szerezni?Gondoltam csinálok egy culler marát,mert str class és lesz kibaszott sok HP-ja. Van neki 3300. Minden itemen van legalább 60 élet,kb fele-fele arányban 70+-osokkal, még kb 14 db life nodeot tudok beltöfködni a buildbe,de az ilyen level 93-on lesz meg.Azok nélkül kb. 7 van még. Bezzeg a summoner witchemnek alig van kevesebb HP-ja,2300. Hogy lehet 5-6 v akár 9K-kat szerezni?
  • Fletley9
    #2248
    Valaki aki vágja: Hogy a fenébe működik a reduced casting support gem /dolog. Kezdtem nemesisen egy storm caller templart. Va negy kesztyűm amin van +20% reduced casting. na már most, ezt azokra a gemekre fogja megadni amiket abba a kesztyűbe teszek? És tulajdonképpen mit is csinál? mert mintha azt olvastam volna ,hogy storcall-al valamint lighting warp-al van értelme/működik egyáltalán, de próbáltam mindkettőt és semmi különbséget nem vettem észre. Már magával azzal nem vagyok tisztában ,hogy mit is kéne csinálnia. so?
  • Szaruman
    #2247
    Vagy beleechelem partyban :D

    Btw, orb of chancevel lehet csinálni most mapos junikokat is, ugye? Szóval ha elkezdem orbozni a sinner tricornet, amit begyűjtöttem, akkor abból előbb-utóbb lesz egy alpha howl?
  • ToCsEk
    #2246
    persze hogy dobnak, csak farmolni kell sokat akár partyban is
    piety jégnyilait legegyszerűbb kivédeni beállsz oszlop mögé aztán lőhet :D
  • Szaruman
    #2245
    Sima mobokat farmolni? Dobnak értelmeset? Bossokat próbáltam, de piety azzal a icearrow skillel megb*sz folyamatosan (10k armor/77% res/7 endu charge mellett).
  • ToCsEk
    #2244
    sarn (act3 előtti rész ahogy kijössz vaaltól)
    dock
    catacomb
    lunaris
    csinálj mf karit azzal majd felszereled lazán többi karid :)
  • Szaruman
    #2243
    Valaki tudni vmi tanácsot adni, h merre/mit/mivel érdemes farmolni? Eddig 3 70+os karit csináltam, de mind3 kalap szart ér merc a3ban. Merveil pedig lószart sem dob.
  • gvarga12
    #2242
    szerintem nincs hazigazdaja a topiknak, asszem a hazigazda tudna allitgatni a bannert linekeket, vagy az admin topikban kell megkerni talan?
  • derEEEN
    #2241
    Köszönöm szépen a választ.A "currency árak" oldal nagyon jól jött, mivel fogalmam nem volt mi mennyi:D Most nézem az összes vendor receptet, és így már nem is tűnik olyan lehetetlennek egy jó geart össze szedni.Holnap akkor elkezdek farmolni úgy, hogy a recepteket figyelembe veszem, nem pedig őrült módjára mindent eladni a venodrnál.Még egyszer köszönöm a választ, Boldog Karácsonyt.
  • Psychedelic #2240
    Legjobb pénz farm, a rare item farm, identify eladod vendornak, ad alteration shardot, az orbokat meg eltradeled, chaosra vagy exalted orbra.
    Azokon meg tradelsz itemet. Illetve van egy vendor recept, itt minden itemslotra való NEM identifyolt 60+ itemlevel raret kell eladni. Tehát kell 2 gyürü 1 amulett, öv, fegyver, chest, csuka, sapka, kesztyü. Ha ezeket egyben eladod vendornak kapsz 2 chaos orbot. Szóval érdemes rámenni item rarityre és item quantityre ha sok raret szeretnénk. Boss farm meg a legjobb, Piety mercilesen leginkább. Illetve ha uniq itemeket akarsz megint csak boss farm.
    Currency önmagában nem nagyon fog esni, erre kár építeni, illetve arra is necces, hogy esik olyan item ami jó, persze ha sokat farmolsz elöbb utóbb lesz már egy jobb geared, de ha meg akarja szedni magát az ember, akkor a vendor receptekkel kell szarakodni. 6 socket itemeket is összeszedni eladni vendornak, orb of alchemy shardokat is gyakran adnak a rarek, ha nagyon nincs gear, azokat el lehet lőni itemekre hátha ad vmi használhatót, vagy tradelni azokon is itemet.
    Elég olcsón össze lehet hozni egy olyan geart, amivel már nem gond merciles, trade + vendor receptek a gear titka.
    Hasznos linkek tradehez:
    Poe wiki
    Currency árak
    Item kereső
    Valaki csinálhatná egy bannert és berakhatná ezeket a linkeket, hogy mindig szem előtt legyen, ha valaki idetéved.
  • derEEEN
    #2239
    Sziasztok, nemrég kezdtem a játékot, kb 2 hete úgyhogy még vannak homályok a játékkal kapcsolatba.Azt szeretném kérdezni hogy farmolni hogy is kell pontosan?Van egy 64-es Ranger-em és azt ott hagytam mert act3-ba már alig bírtam, hiába farmoltam több órán keresztül de szinte semmilyen currency nem esett.Kezdtem 2 napja egy EK scion-t és eddig nagyon tetszik, sokkal erősebb is mint a Rangerem.Ma farmoltam kb 4-5 óra hosszát Fellshrine ruinsba, és fel is fejlődtem 55-ről 62-re és 1db chaos orbot kaptam.Szerintem ez nagyon kevés, így hát gondoltam megkérdezem hogy igy kell farmolni, és akkor szánjak rá több időt?
  • ToCsEk
    #2238
    nincs, legutóbb 1.0 miatt volt passív reset
  • RABBY7
    #2237
    Olyan nincs hogy 1 havonta az ember visszakapja az összes skillfára rakott pontját? Ha tetszik a buildje amit eddig összerakott akkor ujrarakja, de ha nem akkor kezdhet egy másik stilust...:)
  • hawkie22
    #2236
    Az igaz, lehet, hogy az lesz, hogy újrakezdem a karit.
  • Psychedelic #2235
    Bárhol bármi dobhatja. De küldetésekért is kapsz respec pontot. Vagy kezdesz egy új karaktert, lvl 18 nem túl magas, 1 óra alatt simán feltudsz húzni oda 1 karit, főleg, hogyha már valami geart is tudsz rá rakni.
  • hawkie22
    #2234
    Egy pöppet eltoltam a Buildem. Egyelöre lvl 18on járok, de szeretném újraosztani a skillpontokat vagy legalább egy részét. Van rá lehetöség?

    Ha igen, akkor mi? Valami Org of Regretröl már hallottam, de azt nem tudom, hogy tudnék hozzájutni. Vagy hogy hányas szinttöl dobják a mobok, ha dobják egyáltalán.
  • Nicco
    #2233
    Ma akartam streamelni, de valami miatt "invalid login". Volt már valakinek hasonló problémája? Két hete simán ment, most meg jelszót változtattam, csináltam másik twitch acc-ot, leállítottam windows tűzfalat, de nem műxik...
  • Szaruman
    #2232
    Tudom, h már 77en megkérdezték, de van magyar guild, ami főleg domi ligára koncentrál?
  • Fletley9
    #2231
    Eh öcsém nem igazán van tisztában a currecy-vel megyek, nézem játszik, pakol a ládájába: óh amúgy tegnap esett egy ilyen orb valami sárga.

    Nézem ex...k bro.
  • Psychedelic #2230
    Kék itemekre nem érdemes elhasználni őket, simán identify nélkül eladod vendornak, jobban jársz.
  • Morti666
    #2229
    scroll of wisdommal lehet csak
    de ezekért az orbokért kapsz a vendortol ha eladod neki
    transmutation orbér 4-et
    portal scrollér 1
    armourer scrap 2
    blacksmith whetstone 4
  • gvarga12
    #2228
    nemreg kezdtem en is, ha jol tudom csak a Scrollal lehet azonositani a dolgokat
    elsore nem rossz a ranger, probalj meg valami alap buildet osszerakni innen:
    Ranger buildek
    valami olcso es finomat :)
    en ground slam maraudert kezdtem most 53-on vagyok es kene kicsit optimalizalnom
  • hawkie22
    #2227
    Sziasztok!

    Tegnap kezdtem a játékot, most olyan 9es szint környékén lehetek, az elsö városban. A kérdésem a következö:
    van lehetöség identify-ra a Scroll of Wisdom-on kívül? Mint pl. Diabloban Deckard Cain?
    Ha igen, akkor hol? Azért kérdem, mert jelenleg nincs egyetlen egy darab Scroll-om se, viszont a tatyóm meg tele van kék cuccokkal. :)
    Köszi

    Amúgy tetszik a játék nagyon, egy ranger-t indítottam, viszont ez a Skillfa még egy kicsit átláthatatlan nekem.
  • Nicco
    #2226
    Miután megléptem a 77-et flickeremmel, és halok vele rendszeresen (eddig 437x sikerült, egy rossz húzás és hulla vagyok), gondoltam átkonvertálom ground slam marauderemet facebraker infernal blow buildre. Nagyon nem bántam meg! 69-en 1000x könnyebben farmolom Piety-t, és nagyon fun dolog, ha Dominating Blow-val megyek :) 30+ mob simán tankol nekem, én meg Cyclone-nal simán leszedek addig mindent. Ezt a buildet tényleg ajánlani tudom mindenkinek, kell egy jó Facebreaker meg egy Abyssus, és mehet is a móka :)
  • Szaruman
    #2225
    Meh... a lvl8as enfeeble reqlvlje 40, a lvl5ös cwdt viszont csak 39ig castolja a linkelt cuccot. Azért nem működik. Vagy emeld a szintet a cwdt gemeden (és az enfeeblet NE szintezd tovább), vagy tegyél be egy kisebb szintű enfeeblet.
  • Kalinka
    #2224
    Az előzőekhez:
    Kipróbáltam másik lvl1-es átokkal és azzal működik a (lvl5ös) cwdt gem, de a lvl8-as enfeeble-vel meg nem.

    Meghagyom a következőt szintén első szinten (ha találok) ;)
  • Szaruman
    #2223
    A req lvl 31 hozzá, ami számít a cwdt gemnél.
  • Szaruman
    #2222
    Tudtommal nem 1xre kell megkapni a 700 damázst, hanem részletenként is lehet. Aztán lehet, h rosszul tudom.
  • Kalinka
    #2221
    Az 5ös enfeeble az 31es szintű... ez hogy van, kifejtenéd? :)

    Azt hittem a gem szintje maga az, hogy 5, vmit nem értek itt :D