3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • gvarga12
    #2380
    Szerintem ez egy eleg jo build
  • kubistar
    #2379
    Sziasztok,

    en Templarral kezdtem, meg kezdo vagyok, sok nalam meg a homaly, tenyleg osszetett, komplex jatek, ezert ha tudnatok nemi segitseget adni a karakterhez, esetleg linket adni, hogyan jo elindulni, akkor nagyon meg koszonnem, egyebkent nagyon lekot a jatek!!! Ezer hala
  • gvarga12
    #2378
    megjelenes utan a POE WIKI-n fent szokott lenni
  • gvarga12
    #2377
    nincs mit :)
  • Atisz #2376
    Köszönöm a tippet, úgy tűnik bevált. Magam is néztem a fórumot a játék honlapján, de mivel ott a creative hangkártyákkal kapcsolatban jött fel ez a fajta megoldás, ezért nem is gondoltam rá.

    Eléggé sistereg így a hang és az 5.1-es hörgésektől is el kellett búcsúznom, de a kékhalálnál minden jobb. Szóval köszönöm még1x.
  • Fletley9
    #2375
    Amúgy elvielg a patchben (a mostaniban és a következőben is) jöttek/fognak jönni új receptek azokról tudni valamit?
  • Fletley9
    #2374
    2h és crit? hmm nem hiszem, vagyis én nem találkoztam vele még. Esetleg valami spectral throw cast on crites dolgot tudok elképzelni mást nem nem nagyon. Amúgy szeritnem annyira nem nagy gond a hit lategame se, inkább az ,hogy aoe-vel ütsz gyorsan akkor a biztos találat miatt nagyobb a sebzésed mintha egyszer-egyszer critelnél (meg kisebb eséllyel halsz bele reflectbe is ugye)
  • setchoo
    #2373
    ÁÁÁ, kiszúrta a szemem! :) köszi!
  • RABBY7
    #2372
    http://pathofexile.gamepedia.com/Vendor_recipes
    Szerintem ez segít neked... :)
  • setchoo
    #2371
    Ismételten belevetettem magam ebbe a nagyszerű játékba! Már a béta alatt is neki ugrottam, de akkor még tartott a Diablo III újdonsága, nem sokáig. :D
    Egy 50-es Shadow karakternél járok. A Bulidet egy séma alapján készítem, így legalább kiismerem a játék működését.
    Jelenleg azt tapasztalom Curel Act III-ban, hogy nagyon rá kell feküdnöm a gear összerakására. Tulajdonképpen az alapanyag szerzés szabályaira lennék kíváncsi.
    Egy tárgyon lévő 3 különböző színű összekapcsolt socket összetöréséért kapok egy színező kavicsot.
    Egy 6 socketes mellvért összetöréséből kapok ilyen socket készítő követ.
    Bocs a nyers magyarságért, de fejből nem megy az eredeti angol.
    Szóval, az ilyen miből mit kapok összefüggésekre lennék kíváncsi. Sajnos magyar leírást nem találtam, vagy rosszul kerestem.
  • RABBY7
    #2370
    Sziasztok!
    Nem is tudom ki irta, de igaza volt : nem az ember első karaktere lesz level 100 as. Nagyon rápörögtem a jégmágusomra, hogy de majd én megmutatom...:D. Megöltük csapatban a Dominiont, aztán a 3 nehézségi szinten pikpakk lecsapnak a sárga mobok... szóval most egy Summoner witchel nyomom, 40 es szinten egyenlőre csak a Dominion okoz gondot...zavaró hogy folyton el kell futni a városba hogy ujratöltődjenek a potik, majd vissza...:S
  • Atisz #2369
    Köszönöm a gyors választ, de nem hinném, hogy ez lenne a probléma (ettől függetlenül természetesen majd kipróbálom), mivel nem creative, hanem alaplapi integrált realtek hangkártyám van.
  • gvarga12
    #2368
    jo kerdes lehet a hangkartyad szzrakszik, probald ki ezt hatha segit
  • Atisz #2367
    Sziasztok!
    Egy kérdésem lenne: hogyan lehet elhárítani a totál random módon jelentkező kékhalált a játék alatt?
    A hiba tuti nem nálam van, mivel tele a net hasonló kritikákkal és semmi más játéknál nincs ilyen jellegű problémám.
  • sirdond
    #2366
    mármint az kérdés lett volna,azaz hogy van e olyan build ami 2 handed + crit?

    vagy a chance to hit annyira problémás lesz endgame-ben,hogy nem éri meg?
    akkor gondolom azért mennek olyan sokan Resolute-ra,hogy ezt elkerüljék.
  • Fletley9
    #2365
    Attól függ, igazából 2handed igazából gyorsabb haladni nagyobb az owerall damage. 1h+shield biztonságosabb cserébe lassabb. Sweep azt hiszem nerfed, bár abban nem vagyok teljesen biztos.

    "2 handed és crit-re épít, mert, ahogy néztem általában mindegyik build Resolute-ot használ. plusz még egy: a Sweep mint main" ezt úgy igazából nem értem hisz resolute az kizárja a critet ?! amúgy később is AoR lesz a mained csoportok ellen single targetra meg más (vagy single target spell splash-el)
  • sirdond
    #2364
    hali. én is ma kezdtem el játszani (igaz,anno mikor először indult a béta volt egy duelist-em, de csak act1-et játszottam végig vele). marauder level 25 jelenleg, de nem igazán tudom merre tovább, jelenleg van 8 kiosztatlan skill pontom. tapasztalatotok szerint, untwinked-ként mi lenne jobb, 1h+shield vagy 2 handed weapon-ra elindulni? illetve van olyan build ami 2 handed és crit-re épít, mert, ahogy néztem általában mindegyik build Resolute-ot használ. plusz még egy: a Sweep mint main AoE skill mennyire életképes később, mert eddig elég jól működik?
  • krisztajo
    #2363
    Ööö bocs, de leírnád pontosan hogyan!
    Elég gyenge vagyok angolból, úgyhogy bocs ha nagyon lámát kérdezek.
    De én azt sem tudom mi az a tradechatre.
  • Morti666
    #2362
    felmész tradechatre
    és veszel 1 alchemy orbér
  • krisztajo
    #2361
    Hát ez marha jó, már bocsánat a kifejezésért.
    Akkor az aki ezt a build-ot készítette mégis hogyan jutott hozzá?
    Dobhatom ki az egész karit?
    Egyébként ezt a build-ot használnám: http://pathofexilebuilds.com/builds_show.php?id=250
    De így hogyan???
  • Szaruman
    #2360
    Cyclone

    Quest reward

    This skill can be gained as a reward for finishing quest:

    Lost in Love in Act 3 (Normal), by Templar, Marauder and Duelist
    Enemy at the Gate in Act 1 (Cruel), by Shadow
    The Caged Brute in Act 1 (Cruel), by Duelist
    Lost in Love in Act 3 (Cruel), by Marauder
    The Caged Brute in Act 1 (Merciless), by Templar

    Rangerként nem kapsz cyclone gemet.
  • krisztajo
    #2359
    Tanácsot szeretnék kérni.
    Elindítottam a rangeremet jelenleg lev. 20 vagyok.
    Találtam egy jól felépített build-ot az alapján haladok.
    Közelharcos ciklon rangert szeretnék két fegyverrel.
    De eddig még senkitől sem kaptam ciklon skillkövet.
    Hogyan lehet ehhez hozzájutni, van olyan akitől venni is lehet ilyesmit?
  • Morti666
    #2358
    4link: LA-lmp-chain-manaleech vagy bloodmagic
    5Link: La-lmp-chain-bloodmagic-lifegainonhit
  • kakispelus
    #2357
    Köszi, így már érthető. A CoDT gem nálam nem igazán működik, mivel armor nélküli karakterem van (crit dagger shadow).
    Lightning Arrowra van valakinek ötlete, mikkel lehetne supportolni? 4 illetve 5 linkes lehetőségeim vannak. Jelenleg LA-LMP-AddedColdD-ManaL van terítéken.
  • Sleth
    #2356
    Enduring Cry: pl. ha 12 charge-t kapsz 100 ellenségre, az egyenlő azzal, mintha azt írták volna, hogy 0,12 charge-t kapsz ellenségeként, csak szarul néz ki.
    Cast-os support gemekhez kötött skillek mindegyike aktiválódik egyszerre, nem hiába használják sokan a Cast on Damage Taken (lvl 1)- Enduring Cry (lvl 5) - Molten Shell (lvl 7) - Temp Chains (lvl 5) kombót (beleértve engem is).
    Immortal Callt én úgy használnám, hogy a fenti kombó mellé külön egy magas szintű Cast on Damage Taken-hez kötném, mivel így csak nagyobb sebzés után aktiválódna, mint az előbbi kombó, ezáltal csak erősebb bossoknál jönne elő főképp, amik jó nagyokat csapnak.
  • krisztajo
    #2355
    Köszi szépen, sikerült.
  • Fletley9
    #2354
    Az unlockot én se tudom ,hogy lehet leszedni ,és engem is idegesít, de biztos nem a program újrarakás lesz az ellenszere (sőt szerintem ki se lehet kapcsolni az az igazság)

    #2352 neked semmi biztosat nem tudok ,hogy-smint mükődik így nem válaszolok inkább :D

    #2353 ahogy entert nyomsz ott látod ugye a chatet, a fenti csíkon a megnyitott chat csatornák nevei, na ha ott klikk a zöld gömbre és voala.
  • krisztajo
    #2353
    Help! A Chat ablakot hogyan lehet kikapcsolni?
    Nagyon zavaró alig látok tőle valamit és az enter-rel nem tudom.
  • kakispelus
    #2352
    Hali!
    Az Enduring Cry működését a számok viszonylatában el tudná valaki magyarázni, mert nem értem a szintenként növekvő összeget, ha csak 3 charge lehet alapból. Előre is köszi.
    Illetve láttam egy ilyen kombót: Attack+CastonCritStrike+EnduringCry+ImmortalCall. Ez müködik így? Addig tiszta, hogy CritStrikera varázsolja, de mind a kettőt? Továbbá az Immortal Call hosszát befolyásolja az előtte??? kisülő Enduring Cry?
  • berlinboy6329
    #2351
    Lehet vmit kezdeni az unlock szarsággal? A tököm kezd tele lenni, hogy minden nap unlockolni kell, ha megszakad a net,megint feldobja. Újretenni se akarom, ha nem muszáj.
  • Fletley9
    #2350
    Pontosan sc ligában bármikor hc-n nem. Dominationban volt ,hogy merc maze-ben kukac nem tudom mekkorát sebezhetett (crit), de 3500 hp meg minimális shield az úgy másodperc töredéke volt (egy hit igen). És ilyen miatt bukni hc karit szívfájdító lenne :D
  • nxs
    #2349
    Kiskarinak szerintem csak a unique cuccokat rakd félre,merciless pietyig lazán el lehet menni abba ami közben potyog. :)

    Evasion buildhez : Ha megvannak a dodge passiveok és tartod az 5-6 frenzy chargeot akkor szerintem nem lehet gond,ha ez nincsen meg akkor szerintem ne nagyon gondolkozz eva buildben.
    Ami még fontos lehet az a reflect,ezt a játék a te Acc/Eva/Dodge statjaid alapján számolja,és ez ki is zárja a 100% hit ratet ado cuccokat.
    Saját tapasztalat alapján,ha van ~60% eva + 6 frenzy charge jól lehet haladni. Persze bármikor becsúszhat 1 csúnya crit,esetleg visszajön reflectből 1-1 durva dmg és borulsz.
    Softcore ligába élvezetes szerintem,HCba pedig eszembe se jutna :)
  • Fletley9
    #2348
    rare cuccokat fölös stackelni, főleg low lvl-en nagyon ritka amit megéri. Ha esnek low lvl uniquek akkor azokkal húzz karit (cipő/kard szokott elég sűrűn). Plusz hatalmas löket egy-egy low lvl tápos gyűrű nyaklánc és öv.
    Nálam a négy tab elosztás így néz ki:
    Első: currecy-k rendezve
    Második: gyűrűk,nyakláncok
    Harmadik: Gemek szintén szín alapján rendevze, valamint külön a ritka/+q-s darabok eladás céljából(ami gemből van több és egyébként is könnyű szerezni mehet vendornak vagy fel se vedd hacsak nem +q-s)
    Negyedik: Uniquek itemek / ritka flaskák.
    Épp elférek, 2 karira elég. De számomra is esedékes egy beruházás.

  • MrStokes
    #2347
    Igazabol mar van a 40-es kari mellett 3-4 masik lvl 20 es 30 kozotti karakter es meg az elejen elkezdtem a skill gem-eket, rare fegyokat es armor-okat gyujtogetni a tovabbiakban inditando uj karakterek eletet megkonnyitendo. Igy hat az elso tab mar szinte csurig van, es a maradek haromban is egyre jobban fogy a hely.

    Valoszinuleg a felretett rare cuccok ketharmada mehetne igazabol a vendornak, csak meg nem teljesen vagyok kepben a kivanatos item statokat illetoen. Meg valahogy megis csak jo erzes, ha egybol sargaban feszulhet az ember. :D
  • gvarga12
    #2346
    en siman el voltam a 4 stash tabbal azert vettem hogy tamogassam a jatekot meg kenyelmesebb igy fel tudom cimkezni a tabokat :)
  • MrStokes
    #2345
    Koszonom a valaszt, igy akkor mar nyugodt szivvel aldozok egy kis penzmagot a stash bovitesere, kezd az alap 4 stash csunyan megtelni.
  • gvarga12
    #2344
    [URL=http://sg.hu/listazas_msg.php3?id=1307696391&no=2323]#2323[/URL]
    mint itt itram mar a Domi karik mennek a Standard ligaba cuccal egyutt
  • MrStokes
    #2343
    Sziasztok!

    Nemreg kezdtem a jatekot, a fo karim 40 koruli, a domination ligaban inditottam. Most olvastam a jatek Wiki oldalan, hogy a domination csak februar valamenddig el. Ez a karaktereimre nezve mit fog pontosan jelenteni? Bukom az eddigi osszes karakteremet, a stash osszes tartalmaval egyutt?
  • Sleth
    #2342
    Tiszta evasion mellé nagyon sok hp/es kell, hogy túléld az erősebb mobok ütéseit, amit remélhetőleg life leechből visszaszedsz, mielőtt bejön a következő ütés.
    CI build mellé egyértelműen pajzs is kell, mert a belőle jövő tiszta ES nélkülözhetetlen a túléléshez, és a dual wield nem ad annyi pluszt, hogy emiatt lemondj róla. Főleg, ha daggert választasz, ahol simán belehalhatsz a saját critedbe a reflect miatt.
    whirling blades-et nem sebzés miatt választják, hanem a gyors helyváltoztatás miatt(=jó menekülő skill), arra meg tökéletes, max annyi a hátránya, hogy nem tudsz átugrani a tereptárgyakat, mint a leap slammel.
  • Ricardo23
    #2341
    Hali.
    2 kérdésem lenne: Van-e "élet" armor, chaos inoculation és iron reflexes nélkül lvl70-en túl? Szóval csak simán evasion-nel esetleg azt megbolondítva egy kis ES-sel életképes lehet-e a kari?
    Másik, hogy ha CI-t használok crit dagger shadowval, akkor a végjátékra le kell-e cserélnem az egyik dagger shield-re vagy van esély a túlélésre 2 dagger-rel is? Main skill-ként a dual strike-ot illetve a whirling blades-et szeretném használni. Tudom, hogy LS-t mondanak anagytudásúak végjátékra, de nekem nagyon feelinges a WB.
    Köszi a válaszokat előre is.