3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • egonn
    #2500
    jól mutat , csak nagy a rizikó:( nekem 15-ből csak 3 lett sárga , a többi kék:( narancs egy sem lett:)
  • ToCsEk
    #2499


    rng luck
  • kubistar
    #2498
    a gyors utazashoz portal -t hasznalj!
  • FlyHigh
    #2497
    Hali,

    hogy lehet gyorsan utazni a játékban? Pl vissza a kereskedőkhöz, aztán újra az aktuális pályára.
  • ToCsEk
    #2496
    nekem meg kéne egy build amit nem unok meg mert vagy vagy 14karim 70körül de mindig újba kezdek :(
  • gvarga12
    #2495
    johetne par uj terkep, act, boss :)
    erdekes akkor az uj bovitmeny nem az uj ligakkal jon hmm abar mind1
    lassan haladok az MF summoner Scionnal mar 44-es facebreaker rules, csak kellene a unique phys damage ov de tul draga nem fogom tudni megvenni
  • ToCsEk
    #2494
    upcoming mini expansion 1.1.0

    A little bit about Patch 1.1.0: This patch is expected tol come in March. There is a pile of new content, including some new game areas, a new monster... and you'll find out more information starting in early February!
  • Snowpaws
    #2493
    az aura ilyen helyzetben nem segít, mindig az aktuális max hp-d számít 100%nak. szerintem elég, ha más skillt használsz culling strike-al, life gain on hit nélkül. ha túl sok a regened, akkor olyat, ami többet fogyaszt, pl. lightning arrow.
  • Fletley9
    #2492
    Ha jól emlékszem és aurával leviszed a hp-d akkor onnantól az fog a 100%-nak számítani az ilyen esetekben. Bár teljesen biztos nem vagyok benne oO
  • Sleth
    #2491
    Igen, tudom, hogy Berlinboy nincs megelégedve a spectral throw-al, és csak példának akartam felhozni az én karimat.

    Nem akartalak kioktatni, csak egy sima értelmes vitát akartam folytatni, ha kioktatásnak tűnt, akkor bocsánatot kérek, nem annak szántam. Nem téged akartalak meggyőzni, hogy mf summonert nem ér semmit, hanem hogy mf kari nélkül is lehet jót játszani, anélkül, hogy percenként halna a karakterünk.
  • berlinboy6329
    #2490
    Az tényleg komoly, h a Divination Distillate csak addig megy míg nem vagyok full HP-n? Akkor kb kurva felesleges megvennem?

    Quill rain Life gain on hit+split arrow+chain kb 2 lövésből feltölt fél életről, ha sok a monszta. És mivel általában hátul állok, nagyon meg se ütnek. Lőhetek éjjel nappal, a HP-m is gyorsabban tölt, mint ahogy lövök (Blood magic, manám nincs). Hogy használjam akkor a cucoot majd? Vagy tegyek életre vmi aurát, hogy sose legyen maxon?
  • Psychedelic #2489
    Senki nem mondta azt, hogy attól HC valami, hogy egész nap elötte kell seggelni. Pont ezt mondom, hogyha van geared, és táp karid sokkal kevesebbet kell elötte seggelni, mert gyorsabban haladsz, ha én 20 óra alatt felhuzok egy karit 70-re, neked meg ehhez kell 40 óra, akkor most ki seggelt többet a karakterével?
    Azt se írtam, hogy csak az MF kari a járható út, de van 1 szint amit ha elakarsz érni, már kevés lesz az hogy lvl 60-ra felszinteztél.
    És pont a témára írsz baromságot, mert Berlinboynak van spectral throw karaktere, és nincs vele megelégedve, és sokkal erősebb karaktert szeretne, neked erre az a válaszod, hogy spectral throw karit kell csinálni, 8-10 chaosból, mert ez az erős build...

    De fejet hajtok elötted, már eljutottál merciless act2-be egy spectral throw karival, és csak 1x haltál. Most már mindent tudsz, mindent láttál, jogos hogy itt oktatsz engem. Én még csak 2011 óta tolom poe-ban a HC-t, spectral throw karim is csak egy 80-as van, azért van még mit tanulnom nem tagadom.
    Sok szerencsét a HC-hoz kövi seasonban, mutasd meg, hogyan is tolják a profik, akik 8-10 chaosbol olyan karit csinalnak, ami csukott szemmel viszi a 75+ mapokat, a sok gyökér meg több száz exaltedet költ a karijára, hogy aztán a 8-9k hp-jukat lazán 1 hiteljék.
    Nem is értem, hogy mertem leírni ide a véleményem, ha tudom hogy ilyen csekély a tudásom és a tapasztalatom, nem mertem volna megtenni.

    Öreg vagyok én már ehhez, hogy bármit írjak ebbe a topicba, azonnal popoljon valaki aki még mapot se látott soha és kioktasson a faszba, és megmondja hogy az nem úgy van, francnak se hiányzik ez, nincs nekem ehhez már türelmem, föleg hogy meg se érti miről beszélek.
  • Sleth
    #2488
    HC karit a következő ligában tervezek kezdeni, nem vagyok akkora májer csávó, hogy az első karijaimat már hc-ban kezdjem, és most már a mostani nemesis ligába már nem érdemes becsatlakoznom, mert kevesebb mint 1 hónap és vége lesz.
    Sztem HC game mai viszonylatban inkább azt jelenti, hogy nem tesz mindent a játékos alá, és van benne kihívás, mint azt, hogy sokat kell rajta függni, hogy elérhess benne valamit.
    Pont a téma miatt írtam, hogy nem feltétlen kell top gear, hogy jó legyen az adott build.
    Amúgy meg én egy csóró spetral throw-os scion buildet tolok soloban, és eddig 1x halt, pedig már merciless act 2-ben vagyok, és az se a dominusnál volt, én erre mondanám az erős buildet, nem arra, amibe beleköltesz egy csomó exalted-ot.
  • Psychedelic #2487
    Ha izgalmat akarsz, pörgesd te is hc-t, ott sajnos nem elég a 10 chaos gear. Nem gondolom hogy munka lenne, mennyivel másabb mapon grindolni a mobokat, mint monjuk piety elött? Egyéb karival is lehet mf-elni nem csak summonerrel.
    Számomra ebben a játékban az a munka, ha 15 percig farmolok 1 mapot, ami 5 perc alatt is menne, ha hetekig huzok 1 karit 70+ra mert szar a gearem, ahelyett hogy 2 napig tartana. Ha 1 hét alatt lépem meg azt a szintet, ami mehetne 1 nap alatt is. Időpocsékolás számomra, felhuztam már vagy 30 karaktert 60+ szintre, már nem hat meg a szintezés, ha találok egy buildet ami tetszik, akkor azt minél elöbb fel akar húzni olyan szintre, ahol már használható, és ahol élvezni is lehet már.
    Ha nincs currencyd, szintben is leragadsz, ahhoz hogy ne fogyjanak el a mapok, 70 fölöttieknél már pörgetni kell rá a currencyt rendesen.

    Én is játszottam így, hogy nem huzok mf karit, nem farmolok, csak mapozok ez az. Az lett a vége, hogy volt egy olyan karim, amivel 81-re eljutva azt vettem észre, hogy nincs gearem, nincs dmg-em, és már mapjaim sincsenek mert rohadtul nem akarja dobni, se currencym nincs, se semmi.

    Ha valaki úgy játszik, hogy nem akar 80-90-es karit, nem akar jó geart, csak egy héten 1x 2x leül a gép elé és játszogat, annak nem kell. Minden máshoz kell valami amivel pénzt szerez az ember.
    Dehát ki miért játszik, én azért hogy táp karaktereim legyenek, minél magasabb szintem stb. Ez egy elég HC game, én úgy látom értelmét, ha effektiven is tolom. Ami időm elmegy MF runokra, annak a sokszorosát nyerem vissza időben azzal, hogy jó gearben tudok haladni, egy esetleges main karakterrel.
    Illetve most a téma az volt, hogy hogyan lehet erős buildet csinálni, én mondtam hogy úgy ha farmolsz, és veszel geart. Most az hogy te nem akarsz erős karit, 8-10 chaosos gearben is élvezed a játékot, teljesen rendben van, de ha valaki ennél többet, és erősebb karit szeretne, akkor nem követheti a példádat.
  • Sleth
    #2486
    Ez egy jó buildnek néz ki, elég részletesen le vannak írva a dolgok, és nem is drága:
    http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/560312
  • Lokker
    #2485
    Esetleg tudsz linkelni ilyen mf summoner buildet? Amiket én találtam az mind drága build.
  • Sleth
    #2484
    Ha vki top geart akar, annak így is úgy is szarrá kell magát farmolnia, nekem erre nincs időm sajnos. Másrészt elég nekem annyi, hogy életképes legyen az adott kari, és ez megoldható legyen egy közepes gear-el. Az, hogy 50k helyett csak 5k-t sebzek nem zavar, mivel az a lényeg, hogy élvezzem a játékot. Csak azért kifejleszteni egy mf summonert, hogy jobb cuccaim legyenek, szinte már munkaként fogható fel, ha nem szereted a summoner karikat, mint pl én. Persze, ahogy mondtam, így könnyebb új karit kezdeni, de én jobban szeretem, ha nincs minden a karim segge alá tolva, sokkal izgalmasabb a top gearhez vezető út, mint amikor már top gearben vagy.
  • Psychedelic #2483
    20 chaos az kb 1 EX, abból nem fogsz 60k dps karit csinálni mint amit említettek, én azalatt amig a leirt currencyt kiszedtem, 1 alphas howlt huztam be, totál szerencse kérdése, 0 mf-el is eshet néha jobb uniq, de attól még nem fogsz meggazdagodni, illetve mehetsz 500 mf-el akkor se fog naponta 1 alphas howl esni.
    Persze kinek mi a medium gear, ha valakinek megfelel egy olyan gear ami 5-10 chaosbol összejön, annak nem kell mf karival farmolnia, de ha valaki durva karit szeretne, egy olyat ami a sárga moboknak 20% hp-jat leveszi 1 ütéssel, az nem fogja 5-10 chaosbol megcsinalni.
    A top geart meg se említem, aminél monjuk egy soul taker, vagy kaom chest, 40-50 exaltednél kezdődik.
  • Sleth
    #2482
    Egy medium geart simán össze lehet szedni 5-10 chaosból, és akinek nincs kedve mf summonert indítani, az beéri az item rarity-culling strike kombóval. Nekem csak két 70 alatti karakterem van és mf-nek csak a fent említett kombót használom a sárga és az unique mobokra, de már szereztem minimum 20 chaost, emellett pár értékesebb unique tárgyat, mint például Alpha's Howl és Eye of Chayula (Mivel fő karim CI buildre épül, ezért mind2 nagyon jól jött neki). Eddig csak 3 piety-runt nyomtam, meg kb 10 low mapot, tehát nem mondható, hogy sokat farmoltam.
  • Psychedelic #2481
    Hát a kettő együtt jár, drága gearben nagy dmg, olcsó gearben szar dmg. Ha lenne olcsón táp karakter, mindenki azzal játszana.
    Még mindig érdemes mf kariban gondolkozni, olcsóbban összehozza az ember mint egy értelmesebb dmg karit, és onnantól elég jó buildek válnak életképessé, mert pillanatok alatt meglesz a gearhez a pénz. MF farmolás nélkül soha nem lesz értelmes karaktered, mapon bohóckodva nem lehet pénzt keresni, csak ha kifogod a lottó ötöst, és esik egy kaom chest, vagy soul taker, az meg nem fog esni.
    Amikor az open beta elindult, én is leszartam mf-et, aztán a karim segge kilógott a gatyából, nagy szar volt az egész. Most amikor visszajöttem, felhuztam egy mf summonert, piety farmal most léptem meg a 84-et, jött kb 40-50 exalted, ebböl olyan 30 tisztan currencykből, a többi meg ilyen 1-5 exalted körüli item dropokból. Igy már lehet mindenféle buildet csinálni, ha ezt nem tolom, még mindig nem lenne egy fillérem se, és fos 3-4k hp-s 2-3k dps-es karival szarakodnák low lvl maponkon.
    És nem is kell ehez sokat tolni, még most 84-en is 1% xp jön egy piety runnal ami megvan 5-6 perc alatt.
  • berlinboy6329
    #2480
    Ele dmg kaki. kezdem megbánni,hogy felhúztam egy ele spectral throw sciont mer béna, mint a szar. Hasonló szintű emberekkel játszva partiban, hibáa próbáltam 15K Lightning strikeot, ami a spectral thrownál jóval gyorsabbnak érzdődik a tesztejim alapján, mikor megláttam más mennyit sebez crit builddel( Critt spectral throw,split arrow), meg mittudomén milyen más builddel elszégyeltem magam.Míg én kb. ütésenként jó, ha 1-2% HP-t leveszek egy sárga mobból pl, jön vmi random ember, egy lövés hopp 20%...

    Esetleg vki egy nem drága, hanem olcsó kurvanagy dps buildet tud adni? Akármit néztem vagy drága, v nem elég erős. RF buildet néztem, de 60K+ dps ide vagy oda még az én ele throwmnál is lassabbnak tűnik.
  • Psychedelic #2479
    Hacsak nem direkt elemental dmg-es buildre gyúrsz, a physical dmg mindig jobb. A skillek is azt erősítik leginkább, illetve a passive skillek nagy része is physical alapú. Bár ilyen alacsony dmgnél, nem sok különbség fog látszódni.
  • kubistar
    #2478
    helloztok, help, melyik a jobb:

    mindketto one handed axe

    1., ahol physical damage 44-82, DPS 243
    2., ahol physical damage 28-47, elemental damage 10-18 (cold) + 2-55 (lighting, DPS 238

    szoval DPS kb egyforma, viszont a main hand total combined damage az elsonel 111-247 a masiknal pedig 138-258

    koszi
  • berlinboy6329
    #2477
    RNG,előfordul. Mint, hogy 2 fusingból 6L-t csinálsz egy kakibb chestből, amiből valójában nem is akartál, csak találtál egy 6 socketes chestet mapon és gondoltad mekkora lol lenne ha összejönne. (Battle lamellar).
  • Szaruman
    #2476
    Igen.
  • Vorrhess
    #2475
    Sorry ha noob kérdés de az normális ,hogy lvl 45 vagyok és nem esett még uniqe? 79 % increased raritym van, gondolom nem sok :D
  • kubistar
    #2474
    a tabornokot gond nelkul meg tudtam olni, nem mindenkivel (mar rajottem h lag volt a ludas), csak a Hight Templarral, o nagyon eros, foleg amikor azt a lighting csovat varazsolja....
  • Fletley9
    #2473
    szóval mindenkivel? :D
    Amúgy dominusra ráférne egy kis nerf, az összes előtte lévő boss-hoz képest óriási az erő különbség. korábban talán a tábornok tud kellemetlenséget okozni, de ő meg opcionális ugye.
  • kubistar
    #2472
    Heloztok, kinyirtam a fo boss-t, eleg nagy es nehez csata volt, kb 15 teleportal scroll-t hasznaltam el, legnagyobb gondom a High Templar-ral volt, meg picit az elso ill. masodik garda ellensegekkel :-(
  • gvarga12
    #2471
    En e szerint a guide szerint megyek
    igen olcso / koltseghatekony tud lenni de elso karinak azert nem optimalis szerintem
  • Csabolcs
    #2470
    Értem akkor esetleg egy jó kis spell DPS-elős varázslós buildet tud valaki adni?
  • Szaruman
    #2469
    Ez egy faszság. A summoner onnan életképes, h tudsz idézni burning miscreationt lunaris 2-3ról.
    Kezdő buildnek summoner elvan kékekkel (fehérekkel is), a legolcsóbb/legköltséghatékonyabb.
  • egonn
    #2468
    ha már summoner :nem tudok skeletont idézni , mert nincs hozzá gem-em:( Legalábbis még eddig nem találtam! Ha valakinek van skelton gemje, és nem használja, cserélhetnénk ! van 1 halom amit nem hasznákok :mele és ranged típusok!
  • gvarga12
    #2467
    ja mint az elottem szolo mar emlitette a summoner az nem eletkepes lvl 65+ ig
    addig power leveling valami jo kis buildel ami nem summoner, ahhoz pedig kell par jobb item
    aztan a egy jobb summoner buildje 3-4 ex-nel kezdodik
  • Fletley9
    #2466
    a kettő üti egymást, olyat nem fogsz találni :)
  • Csabolcs
    #2465
    Hali tud valaki ajánlani 1 jó kis minionmaster-buildet amit kezdőként is könnyen lehet kezelni?
  • ToCsEk
    #2464
    elírtam nem felshrineon van gólem hanem kettővel előtte
  • ToCsEk
    #2463
    hát ha ezt nézzük nincs is uniq monster a játékban :D
    van a sima fehér mob
    van a kék ami a magic
    van a sárga a rare
    vannak a zónabossok ezek is narancsok pl nagypók rohadós zombi, akkor felshrinon nagygólem stb :D
    vannak az acontkénti bossok meg ugye mapbossok
    meg vannak a rogue exilek amik narancsok szinten és oda tudnak suhintani :D
  • setchoo
    #2462
    Na igen, ezek nem kicsit szopatósak. Legalább is engem még megizzasztanak.
    A kezdeti nehézségek után haladok a karival. Átértékeltem a buildet és letettem az energia shieldről. Kezdésnek nagyon nehéz és drága buildet választottam.
    Az átalakítás során életerőre és evansionra gyúrtam rá. Most már merci Act II-ben csapatom. És haladok szépen előre (Lv:60) közben potyogat a gear is. Élvezetes a játék és szórakoztat.

    A múltkori problémámra végül ToCsEk tapintott rá! A mana poti között volt egy ami az életerőből is levett mikor benyomtam. Szóval semmiféle lag meg bugos Chaos Inoculation.
    Simán user error volt. :)
  • Szaruman
    #2461
    De ezek elméletileg nem számítanak junik monsternek :)