9274
Wii - Wii U - Switch - és a többi
  • Botond #8832
    8,2 millió switch fogyott a fekete péntek napján? 22 millió 3DS? Vagy rosszul értelmezem a lentieket?
  • Pio
    Igen és az volt a lényeg, hogy ha beregisztráltál az oldalra, megadtál egy számlaszámot és betetted vagy a csatornád egészének vagy az egyes videóknak a linkjét, akkor azok után megkaptad előbbi esetben 70, uóbbi esetben 60%-át a bevételnek, a többit behúzta a Nintendo. A logika emögött valami olyasmi volt, hogy a Nintendo dolgozott a terméken, aminek a segítségével Te műsort csinálsz, ezért osztoztok a bevételen, ami persze eleve kikezdhető logika, hisz a konzolt, játékot megvetted, akkor már fizettél a Nintendonak.
    De a probléma nem is ez volt igazából, hanem az, hogy a jutúberek jelentőssége látványosan megnőtt, komoly marketing tőkét képviselnek, amit ráadásul ingyen csinálnak. Az egy nagyon érdekes kérdés, hogy mennyi bevételt termelt a Nintendonak a claimelés, amitől ezzel teljes egészében el fognak esni és hogy ezt kompenzálja az ilyen módon nyert extra reklám.
    Szinte biztos vagyok benne, hogy anyagilag ez egy minuszos húzás a részükről, rövid távon mindenképp, de pont most tehetnek meg ilyesmit, amikor amúgy jól megy a szekér és nem ezen fog múlni a negyedéves üzleti jelentés.

A filozófiai jelentősége viszont szerintem elég nagy a változásnak. Teljesen egyértelmű volt, hogy a Nintendo of America, Europe, UK már rég meglépte volna ezt, de az anyacég ragaszkodott a korábbi elvekhez. Úgy néz ki, hogy az új vezetőség nyitottabb a trendekre és hallgat a cég nyugati ágainak javaslataira is, aminek a hiánya eddig eléggé jellemző probléma volt a Nintendo működésére.

Féligmeddig ide kapcsolódik, hogy többek közt miért is merik most meglépni, hogy elengedik ezt a bevételt, hogy US piacon különösen erősre sikeredett a Black Friday időszak:
    - $250 millió értékű termékértékesítés
    - Switch eladások 115%-al nőttel a 2017-es hasonló időszakhoz képest
    - ezzel a Switché lett a legsikeresebb black friday a cég történetében (eddig a Wii-é volt)
    - az adott időszak legjobban fogyó video gaming terméke volt online az Adobe Analytics szerint
    - több, mint 1 millió first party játék fogyott, 78%-os yoy növekedés

overall US:
    - Pokémon 1,5 millió felett
    - Super Mario Party 1 millió felett, a sorozat legsikeresebb darabja
    - Switch 8,2 millió felett
    - 3DS 22 millió felett
    - SNES classic 2,5 millió felett
    - NES classic 2 millió felett

Japánban pedig a Pokémon tolta meg a Switch eladásokat a szokásos heti mennyiség nagyjából ötszörösére.
  • Negritis
    a Nintendo nem copyright strike-t tolt rá (mint páran) hanem igen Claimelte ami a nagyobb youtuberek esetében jelentős mivel ők sok pénzt kapnak belőle

pokemon speedrun-st tudok akinek minden videoja claimelve volt, de leszarta és nem csinált hisztit mint pl Angry Joe
    ugye itt a kérdés hogy meg akarsz élni a videózásból, vagy csak csinálod a közönségnek

claim-strike
  • Pio
    Jól értelmezed, a program megszűnik és nem fogják claimelni a videókat, mindenki megtarthatja a teljes reklámbevételt.

Annyit hozzátennék azért, hogy még mindig azt látni, hogy totális félreértés volt a korábbi rendszerrel kapcsolatban és sokan még mindig azt hiszik, hogy a Nintendo töröltette az emberek videóit/csatornáját, ha Nintendo tartalmat töltöttek fel, de ez nem így volt. Egyszerűen annyi történt, hogy ha Nintendo játékról tettél fel videót (Nintendo fejlesztésű játékról, tehát például a Pokémonra ez nem vonatkozott), akkor abból nem kaptál reklámbevételt, kivéve ha regisztráltad a csatornádat vagy csak a konkrét videót ebben a programban, ekkor pedig a bevétel nagyjából kétharmada lett a tied, a többi a Nintendoé.

Nade pont azért, mert mindenki tudta, hogy valami katyvasz van a Nintendo tartalmak körül ezért sok jutúber bele se merült abba, hogy pontosan miről van szó, egyszerűen ignorálta a Nintendot, mint platformot, szóval mindenképp káros rendszer volt ez a jutúberek és a közönség számára is, tök jó, hogy eltörlik és a lehető legjobbkor, ugyanis a Smash úgy néz ki elég nagyot fog menni és minden esélye megvan arra, hogy egy közepesen népszerű játékká váljon Twitchen. Már 2 héttel a megjelenése előtt megdöntötte a Switches játékok előrendelési rekordját.
  • TDC Geronimo
    Jó reggelt nintendo. 10+ évet késtek csak ezzel is...
  • Negritis
    nah elvileg nyögdíjazzák a creators programot és a Nintie átlép a 21. századba ha jól értelmezem a polygon cikkét gyorsan átfutva
  • Pio
    Hehh, most nézem, ezeket jól bedarálta a Nintendo, persze eléggé várható volt. :)
  • Negritis
    https://www.reddit.com/r/pokemon/comments/a0qi5w/sabrina_confirming_that_lets_go_goldsilver_is/

• Pio
    Felkerült a teljes Smash soundtrack a netre, piszok jó feldolgozások vannak benne, összesen ugyebár nagyjából 800 darab.

Néhány példa:

• SlickAdam
    na ez igazi ugras 3DS utan. remelem jövöre jön EU-ba is (meg csak most decemberben jön a 3DS-es 3. resz)
  • Negritis
    hát ez a black friday sem arról szól h beszerszek egy extra set joy-cont :D
    egyrészt továbbra se láttam fasza szín kombót (szürke+sticker még beleférhet)
    másrészt max kamu kedvezmény van rá (alá emag)
  • Negritis
    tudom, és én még az eredeti ninja gaident is imádom a nes minin :D
  • Pio
    The Messenger nagyon jó játék, nem véletlenül van ott az idei The Game Awards jelöltlistáján, csak ajánlani tudom. :)
  • Negritis
    engem valahogy kb csak a Messenger ami megfogott ebből
    viszont az meg platform függetlenül van leértékelve
  • Pio
    Eshopban nézzetek körül, 140 játék van leárazva, köztük komolyabb darabok is, Odyssey, Xeno 2, BOTW, DKC, Warriors játékok, stb...
  • Pio
    Méltó tisztelgés az elődje előtt, ez ugye egy Yellow remake alapvetően. Engem eléggé elkapott benne a pvp, a sztorival nem is haladtam még sokat. :)
  • Negritis
    konzolok szervízében 50-80%os switch játék leárazások
  • Negritis
    én agyalok h eladom a sajátom, újat sztem már nem
  • Nirz
    Lehet még valahol Wii u-t kapni?
  • Negritis
    sztem igen
  • SlickAdam
    na mivan, jo az uj pokemon?
  • Negritis
    vjb elbaszta és csak holnap tudok menni érte :(
  • Pio
    nosztalgia launch trailer:

• Negritis
    Sports Party-t próbálta valaki?
  • Negritis
  • Maala
    Omg... És már csak egy hónap?! :-D
  • Pio
  • Pio
    Ja, még szerencse, hogy sok szabim maradt decemberre... :)
  • Pio
    Smash főtéma, éneklős verzió a trailerből:

• Rage47
    kell egy Switch.. meg egy második élet :D
  • Pio
    Ez a játék nagyon duván masszív lesz. Már most beígértek kontentet hozzá 2020-ra, de amennyi dolog lesz benne el is fog tartani addig, mire mindent kimaxolok... :)

single player mód trailer:

• Negritis
    twitfcen smash bros direct
    elvileg 7.00 am PT
    10 am ET
    szal hamarost
  • n000rbi
  • SlickAdam
    1 év
  • Negritis
  • Negritis
  • Evoluti0N
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott tartok, h legyőztem (legyőzött?) Jean Claude van Damme-ot és csatlakozott a csapathoz.
  • Maala
    Mondjuk konkrétan a Xeno2-ben (ha a fő történeti szálat nézzük) akkor mindig meg van magyarázva, hogy miért győz le a csata után téged a boss. (a plot armoron túl) Bár nem tudom, hogy Evo hol tart éppen. :-)
  • Pio
    Egyszerűen csak arról van szó, hogy a videójáték nem film és ezen a ponton keveredik a két világ. Dramaturgiailag úgy erős a jelenet, ha nagyon megszenvedtél a küzdelemmel és a plot esetleg úgy megy tovább, hogy az ellenség lelép vagy ő jön ki jobban a csatából, ad egy nagy pofont a protagonista egójának, de a játék nem akar teljesen átmenni anime epizódba, ezért a játékos kezébe adja az irányítást a csatára, ami pedig játékmenetbeli dolog, a lefolyása függ a skilledtől és a csapatod fejlettségétől, nem feltétlenül van teljes szinkronban a dramaturgiával és azzal, hogyan megy tovább a plot.

Az meg ugye tényleg abszolút animés stíluselem, hogy két ellenfél küzdelme 30 epizódon keresztül zajlik és közben többször is kiderül, hogy az egyik-másik fél eddig még csak az ereje 1%át használta, de most már megkarcolódott, úgyhogy aktivál még 3%-ot, satöbbi... :D

Azzal esetleg javíthattak volna a játékmenet-átvezető összekötésen, hogy a játékmeneti részben ha alacsonyra ér az ellen HP-ja és jön a cutscene, akkor üvölt valami keményet és elnyom valami nagyon erős spellt, ami jól hátralök meg lesebez 1HPra és utána indul a cutscene.
  • Negritis
    én erre mondom azt h reverse plot armor :D

rosszul van scriptelve pár dolog sajnos ezek szerint