38447
  • a.carkey
    #34569
    Véleményem szerint kb. most ez a sorrend tierenként (legelöl a legjobb, utána a többi sorrendben). E korai, L későbbi modellek:

    T1E USSR, GBR, USA, GER, JPN
    T1L GBR, USSR, JPN, GER, USA
    T2E GBR, USSR, JPN, USA, GER
    T2L GBR, USSR, USA, GER, JPN
    T3E USA, USSR, JPN, GER, GBR
    T3L USSR, GER, USA, JPN, GBR
    T4E USSR, USA, GER, GBR, JPN
    T4L USSR, GER, USA, GBR, JPN
    T5E USSR, GER, GBR, USA, JPN
    T5L USA, USSR, GER, GBR, JPN

    Persze mindenkinek más jön be, én jelenleg így látom.
  • Volfram42
    #34568
    Ezzel teljesen egyetértek. Kicsit illúzióromboló, hogy Koreán a kifutón keresztbe szállnak fel a gépek, mert úgy gyorsabban tudsz rusholni. Csak a fullos gépek a nem teljesen kifejlesztettek fel se tudnak szállni úgy, ezt viszont az újonc nem tudja ezért összetöri magát. Talán T5-ben a legnagyobb a különbség a maxos és alap gép között. Shootingal esélyem se volt alapon a Kometek ellen, majdnem teljesen kifejlesztve, meg ha ésszel csináltam megváltozott a helyzet. Ez RB-ben volt. SB-ben nem repültem még jettel, képzelem ennyi lehet a várakozás.
  • Coral Springs
    #34567
    Én a T4 -ben több mint egy hónapot repültem egyhuzamban az orosz Kingcobra -val miután megszereztem, ott se teljesen jó a balance de azért összehoztam AB -ban ~1800 kill -t, RB -ben pedig közel 300 -at. Köztudottan jobb gépek jöttek szembe mint a Kingcobra, elég csak a Shiden Kai -ra vagy akár a Bearcat -re gondolni, tehát egyáltalán nem lehetetlen érvényesülni egy "szarabb" géppel is. Ellenben a T5 az már egy dühöngő, ott ha nincs full -ra kifejlesztve a géped mondhatni hogy labdába se rúghatsz, kevesen játsszák ezért a matchmaker rendre összebasz a top jet -ekkel, azt próbálj lelőni egy MiG-15 -öt a Shooting Star -al. Ezt még lehet fokozni azzal is hogy rengeteg a 4+ fős squad akik könnyűszerrel lehozzák a csatát, az átlagparaszt meg mindig a fasz rossz oldalán áll. Nem egy jet -el 30% körüli win ratio -m van, ez mindent elmond. A sort pedig még lehetne folytatni de felesleges, aki kipróbálta a T5 -öt az leginkább menekül onnan.
  • vajakos21
    #34566
    http://devblog.warthunder.com/2014/07/10/nakajima-kitsuka-kikka/?hl=en
  • Volfram42
    #34565
    Egy mésik fórumon Colos1 leírta nagyon jól. Rá érdemes hallgatni. Szóval nem saját szerzemény, csak jobban úgy se tudnám bpötyögni ezért inkább tőle idézek.:

    Az IAS az Indikált (Indicated) Air Speed, a TAS pedig a Valós (True) Air Speed. A tengerszinten - ha a légkör gáztechnikai normál állapotban van, azaz 101,325 KPa nyomáson, 15°C -on, és a páratartalom elhanyagolható, akkor a kettő megegyezik. Gyakorlatilag pici eltérés mindig van.
    A kettő szükségességét egy példával próbálom szemléltetni.
    Tengerszinten van egy kifutó, ahonnan felszállsz. A repülőnek mondjuk 200 Km/h -val kell mennie, hogy elemelkedjen. Mondjuk, hogy van egy másik kifutó is Tibetben, 6500 méter magasan. Itt hiába gyorsulsz fel 200 Km/h -ra, a ritkább levegő miatt nem fog elég felhajtóerő keletkezni, és kb. 350 -nél szállsz csak fel.
    Ha a sebességet a levegőhöz képest mérjük (pl. a Prandl-Pitot csővel), akkor a levegő sűrűsége befolyásolja a mérési eredményt, pont úgy, mint ahogyan a szárnyakon a felhajtóerőt is. Tehát egy ilyen készülék a tengerszinten is, meg a 6500 méter magasan lévő kifutón is 200 Km/h -t fog a felszálláskor mutatni, annak ellenére, hogy kb. 350 -el repesztesz. Ez az IAS, amely azért fontos, mert ebből tudod, hogy a repülő hogyan viselkedik.
    A TAS a földhöz képest mért sebesség, amennyivel a repülő valójában megy. Minél ritkább a levegő, azaz minél magasabban vagy, annál nagyobb az IAS -hoz képest a TAS.
    Ezek után mindenki döntse el, hogy melyikre van szüksége légiharcban :)
  • robi3
    #34564
    miért, IAS-t hogy számolja?
  • gezu1025
    #34563
    Miért a t4 olyan csodálatosan balanszos? Na na röhögtess.
  • Volfram42
    #34562
    Akkor a megoldas az lesz, hogy 740-nel gondolom alacsonyabban voltal. Magasabb legsuruseg, hamarabb torik. Ezert jobb az IAS.
  • robi3
    #34561
    IAS-t nem használom illetve nem figyelem, tehát valós sebességre gondolok, és realisticről beszélek
  • bgabor
    #34560
    A GF elején volt mindennap 90-100.000 játékos.
  • Torzonborz
    #34559
    GF miatt jóval több online játékosnak kellene lennie mint ahogy volt is .
    A mostani adat az a GF elötti .
  • Coral Springs
    #34558
    Mihez képest csökkent a játékosszám ? Csúcsidőben 50 ezer körül mozog, kb év elején volt ez a maximum rekord, és azóta stagnál. Az hogy volt már 100 ezres rekord is egy event alkalmával meg nem jelent semmit, stabil 100 ezres játékosszám még nem volt. Az pedig régóta köztudott tény hogy a tier 5 el van baszva, én sem egy kisregényben elemeztem ki hogy mi a probléma vele. Aki ott akar játszani meg is érdemli a sorsát, én is ritkán veszem elő valamelyik jet -em, meg nem is érdekel már annyira mint régebben.
  • a.carkey
    #34557
    Bombázhatott bázist az elején. Kb. pont egy bázisnyi ponttal van többje.
  • Coral Springs
    #34556
    Ezt nem igazán értem. AB -n nem szoktam kizárólag egy embert támadni, csak ha okot ad rá. RB -n pedig az újoncok támadják az első spot -olt gépet, én ebből a kategóriából azt hiszem már kinőttem.
  • Coral Springs
    #34555
    Nem emlékszem olyanra hogy megtámadtam valakit és én hagytam ott a fogam, vagy ha volt is ilyen akkor elenyésző, mindig mérlegelek mielőtt támadást indítok. Az előfordult már hogy valakivel elhúzódott a matek azt időközben megérkeztek a haverjai, de erre azért oda szoktam figyelni, meg amúgy sem a fordulóharcot preferálom. A nickem pedig SnakeF66, azt hittem már mindenki tudja.
  • bgabor
    #34554
    Nekem is ez a gondom. Ha már az én fajtám, aki a béta óta folyamatosan tolja a repülős részt, és eljutott a top gépekig, is tömegesen eljut oda hogy abbahagyja a játékot akkor az nem sok jót jelent a War Thundernek.
  • rubber785
    #34553
    értem, köszönöm a válaszokat, ezekre nem is gondoltam volna.. hmm..
  • gstup
    #34552
    Sőt.Akár több hitet és critet is bevihetett mint Te.
  • Susarc
    #34551
    lehet neki égtek a targetjei picit mielőtt robbantak volna végleg...
  • rubber785
    #34550
    most nemazé.. de! én miért nem lettem első? mindkettőnknek 7 kill, 1 assist, de ő 2x meghalt, én meg egyszerse.. a gép nemírta ki a mig 3 15 nevét, de azzal lőttem ki 7-et.. ő neki meg 300 -al több score.. hogy is van ez kéremszépen?
  • gezu1025
    #34549
    A játékosbázis csökkenését én is észrevettem. És a minősége is romlott. Ugyanakkor, vannak még páran. Mindesetre nem jó egy ilyen hsz-t olvasni, éppen akkor amikor végre nekiállhatok a mig15-öt kutatni.
  • gstup
    #34548
    Én úgy vagyok vele hogy ingyen van,ezért még játszogatok vele.De már nem fizetek érte(Nem egy aranysast vettem idáig.).
  • bgabor
    #34547
    Mostanában a német MiG-15bis-el játszogattam.
    Arra jutottam hogy félre fogom tenni mostmár a repülős részt is. A játék egyszerűen élvezhetetlen már, annyit javítgattak rajta. Az atomszar sérülésmodell, hogy rózsaszín sérülés mellett is sokszor irányíthatatlan a gép, a full RUtard csapattársak, akik nemcsak kommunikálni, de sokszor felszállni is képtelenek. Tele van a játék játékosokkal akik ugyan top jet géppel mennek, de egy összecsapás alatt egy percen belül meghalnak négyen. (szinte mind orosz természetesen)

    Vagy említhetném a legújabb bugot hogy koreán az AI B-17esek egyszerűen nem szállnak fel az ellenséges repülőtérről, aztán lőjél szét három B-17est a kifutón, az AAA tűz közepette.

    Vagy a Komet tönkretételét, hogy a szovjet MiG-15el azonos battle ratingon van és 750nél törik.

    Vagy a Squadron battles meg a tankos rész teljesen elbaszott bevezetését.

    Vagy az új típusú "eventjeiket", amikor 20% kedvezményt kapsz. Vagy melózhatsz a játékban egy hétig valami tier1 szarért cserébe.

    A lista egyszerűen végtelen.

    Egyszerűen nem éri meg már elindítani sem a War Thundert, minden élvezetet kiöltek mára belőle. Nem véletlen hogy a játékosok száma 30.000-50.000 között mozog már csak. Sajnálom mert ezzel a motorral, optimalizációval, grafikával és air-land-sea csatakoncepcióval ebből valami igazán nagyot lehetett volna kihozni. De végül sajnos ez is csak egy szokványos orosz játék lett.
  • Glo
    #34546
    Pedig mennyien futnak azzal a vesztükbe, hogy az első kispottolt (általában alacsonyan gyorsan behúzó bombázó) enemy-re rávetik magukat míg a többi vadász hátul emelkedik..
  • Susarc
    #34545
    ez hülyeség! magaddal baxnál ki ha vérszemet kapva csak az első targeteddel foglalkoznál...azért nem ilyen egyszerű a harc :)
  • gazsoksg
    #34544
    Gondolom akkor végtelen a kd-d, ha betartod az elved...persze-persze.
    Aztán még az a "nagy arcú" aki játszik a játékkal, és ez az nagy arc abban nyilvánul meg, hogy megpróbálja az ászt lelőni, ami sose sikerül.
    A te arcod ezekhez képest törpe, nem is értem őket, képesek megtámadni repülővel egy repülős játékban...beteg világ.
    Amúgy mi a nicked?
  • flashpointer2
    #34543
    Nálam is volt már ilyen, de akkor azután számomra vége van a meccsnek és csak rá koncentrálok :D
  • a.carkey
    #34542
    Van nálatok egy _Aptuct_ nevű tag. Az idegbeteg? Lelövök egy gépet amit ő is lő, de én kezdtem, erre lelő, mert lelőttem. Az utóbbi két napban csak ilyenekkel futottam össze. Brazil drukkerek, vagy mi a franc van? :D
  • Coral Springs
    #34541
    Direkt kiraktam az Ace titulust a nevem mellé, azt feltételezve hogy ez majd visszataszítja a noobokat, és csak az támad meg aki kihívást is tud nekem okozni, de tévedtem. A "nagy az arcom majd jól lelövöm" még mindig az ész előtt jár sok embernél, azt ha kilövöm az idiótát az összes gépéből megy a duzzogás. Nálam alap elv hogy akit megtámadok azt le is lövöm, nincs annál nagyobb szégyen amikor 1 vs 1 -ben rárontasz valakire de mégis te hagyod ott a fogad, mert a másik csinál 2-3 olyan fogást hogy mindjárt te vagy a slamasztikában.
  • Coral Springs
    #34540
    Még jól is néz ki.
  • Volfram42
    #34539
    Mashol is pont ma volt tema. Kicsi a vilag. Nos IAS vagy TAS?
  • Nazarov77
    #34538
    Ez de gonosz :D

  • robi3
    #34537
    az hogy van, hogy d-30-as mustang még nincs teljesen tuningolva, egyik csatában 780-790-el rázkódik de semmi több, simán kihoztam belőle, következő csatában 740-nél minden rázkódás nélkül leszakadtak a szárnyak, mindkét esetben sértetlen gépről beszélünk.
  • a.carkey
    #34536
    Használta valaki a Tempest Vickerst? Hogy lehet azzal BÁRMIT eltalálni? (Volt Stukám hasonló gigagunal a szárnyán, de nem mostanában húztam ki, ráadásul fogalmam sincs hogy húztam ki, csak arra emlékszem, hogy nagyon utáltam ...)
  • a.carkey
    #34535
    Ha láttok egy olyan klánt, hogy NAVY*, na kurva messzire kerüljétek el őket, mert idióták, legalábbis az a három akit láttam. Belenyomtam pár órát ebbe a szarba, de ekkora balfasz társaságot én még a büdös életben nem láttam, pedig volt pár necces squadron akikkel egy csapatba kerültem ...
  • gstup
    #34534
  • gezu1025
    #34533
    Áhh, elolvastam a neten, a google csodákra képes. :D
  • gezu1025
    #34532
    Hogyan? :O
  • gstup
    #34531
    Ha ki van fejlesztve igen.
  • gezu1025
    #34530
    Hát igen.

    Lenne egy (balfasz?) kérdésem. Lehet RB-n leszálláskor utólag bombát feltenni egy vadászra mondjuk?