38447
  • JethroHUN
    #34649
    Spitfire MK22-24-nek tényleg 45k a javítása? Ezt hogy gondolták?
  • Amaymon
    #34648
    Német gépek jók SB-n, ott is inkább csak squadban, ha tudják egymás seggét védeni, akkor durván oda pörköl.
  • Frenky
    #34647
    OFF! Sziasztok! Akit érdekel esetleg és szeretne csatlakozni erre tessék:
    DCS World MAGYAR Felhasználók a Fészbuk_ON Várunk mindenkit, akit érdekel a repülés és a DCS World! Szép napot.
  • gezu1025
    #34646
    Azt kell mondanom, hogy én is így vagyok. Egyetlen egy német géppel tudok játszani, az a D13. Hiába van meg az összes propelleres a FW soron, valahogy egyik sem jön be. Ugyanakkor fullosan látok fantáziát a D9-ben és a TA 152-ben, de ember legyen a talpán aki azokhoz kifarmolja a modokat.

    Ugyan nincs meg még, de már most tudom, hogy a 109 G10-el és a K4-el is ez lesz a helyzet. Maxosan valószinűleg bejönne mindkettő, de kifarmolgatni...


    Na míg leírtam mentem egyet a maxos g2-vel: masszív esélytelen szopás.
    5k-ig másztam, majd hirtelen fölöttem 1-2km-el 4db yak9 és 2db la5 megjelenik. Aztán kaptam egyetlen egy hitet a jobb wingbe, piros lett, és rosszabb volt vezetni a gépet, mint a egy szitává lőtt b17-et.
  • Eagle16
    #34645
    Egyelőre még csak a sima Tempest van meg, a Typhoon Mk.1B-t is megszerettem a végére, de ez már alapból is szuper. Pedig csak a legelső fejlesztés van rajta. A Vickers-t csak teszteltem eddig, de ott teljesen jónak tűnt.

    HS-129B3-mal próbálkoztam még ma, de mikor egy rohadt bot gond nélkül lőtte le és semmit nem tudtam csinálni, akkor inkább feladtam. Amíg ezzel nem csinálnak valamit addig messzire elkerülöm. Meg egyelőre az egész német ágat is.
  • a.carkey
    #34644
    Ha a Vickerset tudod repülni, és még eredményes is vagy, szar nem lehetsz.
  • Eagle16
    #34643
    Biztos hogy én vagyok hozzájuk béna, de minden nemzettel játszok és ezeknek egyszerűen valami hányadék az FM-je és nem szeretek velük játszani.
    G2/trop van ami fullos, meg egy Fw-109A5, amivel olyan gépek ellen megyek folyton amik mindenben jobbak. Tudom azt is hogy hogy kell anélkül fordulni hogy idegrángásba kezdene a gép, de akkora is furcsák nekem ezek a német vadászok, nem hiszem el hogy ez így oké...

    Aztán mondom akkor megyek arcade-ban, ott úgyis tökmindegy. Hát jól elszoktam tőle, nagyon rossz :) Pedig régen azzal kezdtem, de most már nem tudok abban a módban játszani, akkora fejetlenség van ott :D 5km-en belül 10 ellenfél, aztán folyamatosan spawnolnak befelé ilyen távolságról...

    Pedig már közel voltam az utolsó Me-410-hez amikkel B-17-eseket akartam lelőni, de hát semmi RP nem jön, alig haladok és nem is élvezem.
  • gezu1025
    #34642
    Azért a 20-ast nem szabad lebecsülni. Air lősszerrel nagyon nagyon jó az. De a többi dologban igazad van.
  • Eagle16
    #34641
    Köszi! Fejlesztem a Vickers P verziót is, olyan szinten használhatóbb mint a HS-129B3, hogy azt leírni se lehet. Kipróbáltam teszten, hát ég és föld a különbség. Főleg az tetszik benne, hogy 36 lövésem van, nem 13, valamint nem érződik úgy mintha egy 70 tonnás gépet vezetnék és nem azzal kell küzdeni állandóan hogy ne menjek neki a földnek...és a BR-jük megegyezik, 4.0...a lövedék is gyorsabb, könnyebb célozni.

    A németeket viszont feladtam, minden nemzettel megy a játék, de ezek csak felidegesítenek folyamatosan, az imbolygó gépekkel, meg a semmit nem sebző 20mm-essel. Egy előnyük lenne, hogy jól emelkednek és így nem is kell jól fordulniuk...ehhez képest minimum egy szinten van velem az ellenség folyton, aztán ha szemtől szemben nem lövöm ki akkor csak menekülhetek...csaták 90%-ban ez van.
  • Glo
    #34640
    A másik csapat is a helyzet magaslatán állt :D

    Én is csípem az ilyet mikor egyedül kell elvinnem a meccset.. 2 kill után megnézem a statot és csak ai-k vannak nálunk, az ellennél meg vagy 3 humán.. na ott kezdődik a móka :))

    Grat az 5 killhez :)
  • Eagle16
    #34639
    És ez lett a vége :D



    Rohadt jó ez a Tempest! Erre is számítottam. Az első jet kill-t is ezzel csináltam ma, P-80-ast sikerült leszedni.
  • Eagle16
    #34638
    Tipikus amerikai csapat, 3-an felszállni se tudnak a reptérről és összetörik a gépet :DD Hát ez...
  • a.carkey
    #34637
    Egy olyan japó gép van, aminek takarodnia kellene a tierjéből, vagy ha már oda is kell egy akkor egy korábbinak kellene bepofátlankodnia, timeline ide v. oda. Ez pedig a A5M5 Reisen. Hiába a legjobb speed a zérók között, nem állja meg helyét T4ben úgy, hogy bepakol hozzá jeteket is. Az otsuval már sokkal jobban boldogultam, ennek ellenére a mod22 zero szerintem a legjobb zero.
  • Glo
    #34636
    Mindig megy a sírás.. múltkor az egyik jóképességű a B17 védelmének növeléséről írt.. gondolhatod :))
  • a.carkey
    #34635
    Mákista.
  • Eagle16
    #34634
    Arról. Amúgy ezeken a Ki-61-eseken kívül egy csíter szar az összes, nem tudom miért megy a sírás hogy magas a BR.
  • gezu1025
    #34633
    "A Typhoonokról már nem is beszélek. Azok tudnak aztán kis sérüléstõl is eltûnni az égrõl!"


    Hát nemtudom. :D Nekem ma a prem typhoonom kigyúlladt, majd (igaz szimetrikusan) de megsérült mindkét szárny, és a farok is. Mintha kicsit lassabban fordult, de ennyi, lőttem vele még 1-et utána, majd leszálltam :D
  • a.carkey
    #34632
    A Ki-61 hei hienről beszélünk? Mert ha ott téged Bearcatek ellen pakol be vele, akkor marha peches ember vagy. De amúgy meg pakolhat! Fullosan marha jó gép. Persze volt már itt aki leszólta a Mustangot is, aztán kiderült, hogy csak nem úgy kell használni, ahogy ő tette. A legkisebb sérüléstől a Corsair és az A-20 is beleáll a földbe, különösen ha olyat találnak el nála, amitől nem tud az ember emelkedni. A Typhoonokról már nem is beszélek. Azok tudnak aztán kis sérüléstől is eltűnni az égről!
  • Eagle16
    #34631
    Jaja, Bearcat-ek ellen nagyon jó. Se nem gyors, se nem fordul, a tűzerő is elmegy kategória. Plusz a legkisebb sérüléstől is beleáll a földbe. Fölösleges volt belerakni a pilótát, a Ki-84 mérföldekkel jobb lesz a tesztelés alapján.
  • a.carkey
    #34630
    A japó T4esek BRje talán az első T4es zérónál hülyeség, mondjuk annál a T4 is, de ez van, a többi esetben nem rossz. A két grif spit meg tényleg nem odavaló, különösen a második. A tempestekkel egyet értek. Azt sem értem, hogy a Vickers mit keres T4ben? Az egyedüli gép amit tuti nem fogok repülni a britektől, pedig elite a két G stuka is, és azokat is nagyon utáltam, de legalább volt esélyed, mert nem 10vs10es meccsek voltak.
  • a.carkey
    #34629
    Ugyan már! :) Remek gép. :)
  • Coral Springs
    #34628
    Vagy akár a Shiden Kai -al ami talán a játék legerősebb propellerese. Nagyon jól van a BR -jük úgy ahogy van, biztos vannak nagy BR problémák, de hogy ez nem az abban biztos vagyok.
  • Glo
    #34627
    Azért a Ki84-esekkel simán lehentelnek a japók bárkit :)
  • gezu1025
    #34626
    Jaj ne túlozzunk. A Japán t4-es gépek BR-je nagyon el van szállva. És ez igaz a németekre is. Az angolnál pedig a tempestek BR-jét nem értem. (az is igaz, hogy a griffon spitekét sem -.-)
  • Coral Springs
    #34625
    Hagyjuk már. Egy hónapja van talán hogy próbálgattam a japán gépeket, még ide is írtam hogy milyen cheater gépek, op az összes. Tapasztaltam amikor ellenük repültem, és tapasztaltam a saját kezemmel is. De ugyan ilyenek az angolok is, elég csak a Spitfire -re gondolni. Talán a németek a kakukk tojás, azokat egy kicsit visszafogták, de azokkal sem reménytelen a helyzet. A Cobra -val meg ám az a helyzet hogy vannak nála sokkal jobb gépek is, de ha ráérzel hogy kell vele repülni, hogy kell célozni a cannon -al akkor jó gép, ha meg nem akkor nem jó gép, kétesélyes.
  • Eagle16
    #34624
    Az utolsó Ki-61-est ne vegyétek meg, 4.7es BR-el ez egy vicc. 3.3-mal esetleg...
  • vajakos21
    #34623
    Csak a fair playt hiányolom .Mondjuk csak simet megyek,főleg eventet és ha máshol nem is ott lehetnének korrektek.Igértek most nehezitést simre kivánci vagyok hogy valósul meg....persze sokat segîtene ha figyele
    mbe vennék a játékosok véleményét
  • Amaymon
    #34622
    "Ilyenkor hol a történelmi hitelesség?"

    Felesleges nagyon túlzásba esni a játék kapcsán a történelmi hitelesség kérdésében. Lehet párhuzamot vonni, de nem érdemes szorosan vaskalaposan ragaszkodni és történészkedni. Sokkal nagyobb hibák és beígért mulasztások vannak.
  • gezu1025
    #34621
    Persze, hogy neked teljesen mindegy. Az egész amcsi és ruszki tree a kedvezményezett mindenféle BR állítás tekintetében. Azt csinálok amit akarok bármelyik kobrával/p47-el/p51-el/i185-el, yak3-al, stb. Vicc az egész. Az F2A-3 pedig az egyik legjobb vadász, és akkor is az lenne ha 1-1,5-el nagyobb lenne a BR-je.
  • Coral Springs
    #34620
    A BR javítással kapcsolatban is tehetnének fel külön kérdőíveket bizonyos szempontok szerint, bizonyos gépekkel kapcsolatban. Egyelőre vagy bejön vagy nem alapon állítgatják, és ezért van sok probléma. Mondjuk nekem teljesen mindegy hogy állítgatják be, pár napja olyan vérengzést csináltam az F2A-3 -al tier 3 -ban hogy mindenki füstölt.
  • vajakos21
    #34619
    Olvassák a saját fórumukat...az oroszt.Ott meg mindenki boldog.Én nem várok csodát.Amíg olyan légvédelmi lövegeket tesznek be prémnek amit be se vetettek,ráadásul a ruszki pont löveggondok miatt nem ment ...Ilyenkor hol a történelmi hitelesség? A shermann páncêlját egyből javitották...vajon a löveg ágyuja elakad,besül majd? Lehet tippelni.Igérettel tele a padlás A beau már elejétől bennt van,de egy nyomi fülke nem készült hozzá...De jó hogy rekorder gép mennyiségben,de feleenyi gép normálisan megcsinálva többet érne.
  • Nohab
    #34618
    Itt vannak az illetékesek.
  • Cobra.
    #34617
    Valahogy megoldhatnának dinamikus BR-t, mert van jónéhány gép, ahol óriási különbségek vannak az alap és a maxra kifejlesztett verzió között. Vagy csökkenteni kellene a különbségeket.
  • gezu1025
    #34616
    Értem, hogy bünti meg felkiálltójel, de ~6 hónapja rajtam van és idegesít, mi a tökömet kéne csinálnom, hogy végre levegyék? -.-' Valaki?
  • gezu1025
    #34615
    Én is szavaztam. :P

    De hiszem ha látom. Ami BR-hez hozzányúltak az elmúlt időben az csak roszabb lett. Remélem végre vernek magukba egy kis józan észt. Pedig elég lenne a saját fórumjukat olvasni...
  • Glo
    #34614
    A szavazáson is pont ezek vezetnek. Amúgy a következő patchbe már ígérik a BR javításokat és az újrabalanszolást.
  • gezu1025
    #34613
    Ez így igaz. A tankos rész egy nagy 0. Viszont a repülők terén döbbenetes a minőség. Tényleg nem kéne sok a gajintól és az AF tökéletesen játszható lenne:

    - egy "kis" BR igazítás
    - pár FM és DM
    - BUG javítások

    Nekem valahogy az az érzésem, hogy mióta kijöttek a tankok, egyik részre sem jut elég idejük gatyába rázni.
  • Amaymon
    #34612
    Optimális sebességgel hány m/s-et tudsz feljebb haladni, magasságfüggő. Ez gépenként változó. Ígértek erre egy chartot ingame, de sehol semmi.
  • Amaymon
    #34611
    Akár hogy is az AF rész még mindig k*eci fun. De a GF egy trágyahalom, kis túlzással és nem nagyon erőltetik meg magukat mint régen, hogy 2-3 hónaponta skalpoltuk magunkat az örömtől. Látszik is a player basen tervezett 100k peak-ről maradt az AF 50k táján. Talán hétvégén néha több de 50k körüli ingadozik az tuti. Én nem töröltem 2 hetente felnézek de semmi érdemleges változás.
  • rubber785
    #34610
    hello, egy kérdés: mit jelent az emelkedőképesség? nemtudok rájönni, már gondolkodtam rajta, de hülyeséget nem írok inkább...