38447
  • Volfram42
    #34729
    Na ide is. :)
    Fordítottam kicsit, remélem jól jön valakinek. :)
    Ebben a topicban írta a válaszok zömét lastGrayAngel.
    Nem szó szerint fordítom, csak a lényeget, sőt van ahol egy hosszú példákkal felsorolt kérdésnek csak a lényegét írtam le. A kérdések nem egy személytől jöttek.
    Kérdés: A reptér felderítése miatt a bázis minden csatában máshol lesz? Ha nem akkor emlékezetből könnyedén felderítem.
    Válasz: Nem vagyok biztos ebben. Megpróbálom, de nem biztos, hogy lehetséges. Ha az ellenfél megtalálja a repteredet akkor a kifutó megsemmisítésére vonatkozó küldetés nem jelenik meg azonnal. Esély lesz rá, hogy aktiválódik.
    Kérdés: Jól hangzik. A szárazföldi csaták is részt vesznek ebben?
    Válasz: Mi először a légi ütközetekre fejlesztjük ezt, de később, ha a tesztek lefutottak és a felhasználói véleményeket is láttuk akkor mi be akarjuk oda is vezetni.
    Kérdés: A cél jelölés. Itt is lesznek úgy, mint az egyszemélyes küldetésekben azok a sárga karikák? Bölcsen kell hozzá adni. Különben mindenki ezek körül fog legyeskedni.
    Válasz: Mi tervezünk hozzáadni valamiféle indikátort a küldetések végrehajtásához a te térképeden. Például ha ellenséges harckocsi jelenik meg és megkapod az elpusztítására vonatkozó küldetést akkor egy piros karika dog a térképeden megjelenni. A mérete egy cella lesz.
    Kérdés: Lesz szárazföldi célok támadása vagy védése a feladat, ami összességében elég nagy lesz ahhoz, hogy egy magányos támadó ne tudja teljesíteni? Ugyan ez lesz-e bombázók és csatarepülők védésére?
    Válasz: Igen, fogunk ilyen küldetéseket csinálni.
    Kérdés: Nagyszerű lenne ha az küldetések céljai nem mesterségesen hozzáadott kis bázisok lennének hanem igazi zónák vagy épületek lennének a térképen, mint: Sztálingrádi gyár, Berlinben a Reichtag. Kikötők, vasútállomások, hidak. Sokkal jelentőségteljesebbé tenné a harcokat.
    Válasz: Megpróbáljuk felhasználni ezeket az objektumokat ahol ez lehetséges lesz.
    Kérdés: Lényegében arra irányul a kérdés, hogy lesznek-e hajókkal telepakolt küldetések.
    Válasz: Nem vagyok biztos a tengerészeti küldetésekkel kapcsolatban. Lehetséges megalkotni őket, de egy csomó glitch van a hajókkal. Ezért nem tudnánk ilyen küldetéseket csinálni bugok nélkül.
    Kérdés: Pontosan mit jelent az, hogy a csaták több óráig fognak tartani? Csatlakozhatok egy csatába és újra beléphetek később ha akarok?
    Válasz: Be tudsz csatlakozni a küldetésbe, ha van szabad hely benne és képes leszel egyfajta feltámadásra ezen belül. Ki is léphetsz és újra csatlakozhatsz ha van üres hely ahova beférsz.
    Kérdés: Mi történik ha nem megfelelő a gépet az adott feladatra?
    Válasz: Képes leszel cserélni a repülőidet a küldetés alatt. Ugyanakkor néhány küldetés egyszerre fog megjelenni ezért te kiválaszthatod, hogy milyen feladatot akarsz ellátni. Vadászol vagy bombázol.
    Kérdés: Ez meg fogja változtatni az emelkedés fontosságát?
    Válasz: Minden feladatnak saját ideje lesz és mi tervezzük, hogy eltávolítjuk a ticket rendszert a játékmódból. Emelkedhetsz ha akarsz, de ha elveszíted a feladatot ne sírj. Az a csapat amelyik feladatot teljesít valamilyen előnyhöz fog jutni. (Ezt még nem árulhatjuk el.)
    Kérdés: Valamilyen információ a térképek méretéről és a játékosok számáról?
    Válasz.: Az első térkép Sztálingrád lesz 64*64. Bocsi srácok. A következő 128*128-as lesz. Nem tervezzük növelni a játékosok számát, de még meg fogjuk tárgyalni a dolgot, ha a tesztek elkezdődtek.
    Kérdés: Mikor jön?
    Válasz: Következő nagy patch vagy szeptember, ha a nagy tapaszt előbb adnák ki.
    Kérdés: Milyen módban lesz ez? AB/RB/SB vagy mind? Hogyan fogunk respawnolni és hogyan lesz az újracsatlakozás? HA nem lehet akkor aki elment az helyett jön új játékos?
    RB/SB-n ha nem olyan gépet hozol amit a feladat igényel akkor nem tudsz mit csinálni?
    Válasz: Minden módban indítható lesz. Szerintem az AB ezzel a móddal lenyűgöző, de a prioritás az RB/SB módokon van. Újraszülethetsz a csatába valamilyen fizetségér, de ez még nem áll készen a megvitatáshoz. A játékos akár mikor otthagyhatja a csatát és vissza is jöhet ha van üres hely. Néhány küldetés egyszerre fog indulni szóval kiválaszthatod, hogy mit akarsz hozni.
    Kérdés: Fogunk kapni Moszkvához hasonló térképet?
    Válasz: Éppen azon dolgozunk. (megj. nem mondja ki, hogy Moszkván dolgoznak. Csak, hogy az új térképen)
    Kérdés: Halál után újjászülethetünk valamelyik betett géppel?
    Válasz: Az elején engedni fogjuk az újjászületést, de később meg fogjuk vitatni, hogy mi legyen. Amikor a tesztek véget értek és lesznek játékos visszajelzések is. Jelenleg nagyon sokan akarják ezért engedjük.
    Kérdés: Szóval nincs Csendes-óceáni térkép?
    Válasz: Az első két térkép nem az lesz. Tudjuk, hogy nagyon népszerűek ezek a pályák ezért később ide is próbálunk csinálni valamit.
    Kérdés: Nem értem mi van ha meghalok? Mások is csatlakozhatnak?
    Válasz: Halott ember újjáéledhet, ha elhagyja a csatát akkor más bejöhet helyette. (Direkt írtam ezt is. Tele van olyan kérdéssel amit már megválaszolt.)
    Nincs kérdés csak válasz, mert valaki találgatott, hogy melyik a legnagyobb pálya: A legnagyobb Spanyolország 128*128 a következő nagy pálya Norvégia 128*128 és mi dolgozunk már a következő nagy pályán.
    Kérdés: Bocsi ha már volt. Meghalsz, kilépsz, javítasz és visszamehetsz ugyan azzal a géppel?
    Válasz: Igen.
    Kérdés: Egy kis térképeket készítő közösségtől jött, mert éppen egy kis 80*80 vagy 100*100 észak német térképet csinálnak és félnek, hogy csak nagy pályán lesz ez a mód.
    Válasz: A méret nem számít. Az Afrikai Kanyon pályán is megcsinálhatnánk ha akarnánk.

    Ennyi most. Valahol volt egy olyan kérdés is, hogy hol lesznek elérhetőek ezek a küldetések. Nem találtam így ide írom. Először az event módba rakják be és ha beválik akkor lesz a normál csata is ilyen.
    Ha valamit nagyon elértettem nyugodtan javítsatok ki.
  • f24sg
    #34728
    jav.:
    *Gondolom, mire meglesz már vmi PATCH átmegy rajt
  • f24sg
    #34727
    sÁrkítottam kicsit, hogy több emfázis légyen a mondandóban, na. (mer tudtam ám, hogy erre beírsz:)

    más:
    Fw D-12 kellemes csalódás fejlesztett motor, szárny, compresszor megléte után. Már majdnem alkalmas B17 rutinszerű levadászásra.
    GER-el RB-zve (ó, beszép) most annyira beharagudtam a bomberekre, hogy minden mást elejtve elkezdtem kutatni az 50mm puskájú Me 262-t. Gondolom, mire meglesz már vmi átmegy rajt, ill. nem tudom, jelenleg mennyire jó, de kell.

  • Susarc
    #34726
    azért van egy nagy hátránya: lassú mint a tetű.....
  • bgabor
    #34725
    Jó pilóták nem mennek szembe head ont, ott kezdődik. Ja amúgy ez arcade vagy rb volt?
  • rubber785
    #34724
    *más
  • rubber785
    #34723
    erre csak azt tudom írni, hogy józan paraszti ésszel RB -ben és SB -ban is eltalálod, egy idő után beidegződik hogy hova lőjj, mert már tudod hol jelenne meg a fehér kör.. egyszerű célzás, nemkell ide több.. nyilván a vlóságban ez más tészta..
  • RiCSi1234
    #34722
    Hát nagyon elrontottad a kedvem. :) 1 hete kb, hogy kiriszörcsöltem ( :D ), és mentem vele egyet, igen jóra sikerült. Persze hogy OP, AB-ban melyik gép nem az?! :) Na peace!
  • Coral Springs
    #34721
    Nem akarom elrontani a kedved, de az I-16 komoly szinten op, valószínűleg az összes játékmódban. Valamelyik nap a Cobra -val kb 5km -en spot -oltam egyet nem sokkal a kezdés után, elkerültük egymást, de hogy az a fostalicska kis híján otthagyja a Cobra -t emelkedésben vicc kategória. De régebbről is van egy moment, amikor Koreában (RB) 1 vs 1 -ben maradtam egy I-16 -al és 8km(!) magasról kellett lekergetnem. Mindemellett jól fordul, ha beáll a picsádba alig lehet lerázni, és ha eltalál szinte biztosan kigyújt. Nevetséges.
  • Coral Springs
    #34720
    Ez amúgy egy jó nagy hülyeség, mert a gépek karakterisztikája, a szabályok ahogy egy géppel repülni kell az ugyan úgy érvényes AB -ban is. Ha ezeket nem tartod be hátrányban leszel, elkenik a szádat és hozhatod a következő gépet. Amit leírtál példát azt a Zero megcsinálja 100km/h -nál is hogy akkor már én is írjak egy hasonlót, és egyből ott vagy a slamasztikában azzal a lófasz sebességgel egy bnz gépben ülve. A könnyített fizika nem azt jelenti hogy az egyik gép felnőtt a másikhoz és fordítva, ha rád kevésbé hat a gravitáció akkor kevésbé hat a másikra is. Mellesleg a Bearcat -el nem egy jet -et lelőttem RB -ben, ha valaki balfasz akkor tökmindegy mivel és hol repül. Ilyenre irl példa is van, Chuck Yeager 1944 -ben lelőtt egy Me 262 -öt egy Mustang -al.
  • RiCSi1234
    #34719
    Mint ahogy én a minap az I-16 20mm-es nem prém változatával 19 kill-t. :P
  • Coral Springs
    #34718
    Megint előszedtem az A-20G -t a rakétákkal együtt, hogy én milyen gyilkolást rendezek azzal a géppel még mindig. Egy-két ember már szóvá is tette hogy szerintük nem lehet az A-20G -vel 10+ kill -t csinálni, biztos cheatelek.
  • f24sg
    #34717
    Hidd el, hogy árkádban 2 gép között a legnagyobb különbség a rárakott skin! Még a fegyverzet is csak ezután jön.
    Nincs valós fizika, pl. egy nehéz fw-190 d12-vel röhögve megyek 90°-ban fölfelé 200 km/h-nál is. Rb-ben 250 alatt már el se nagyon kezdi emelni az orrát. Csak egy példa, lehetne ezer más.
    Realisztik és sim módban egy jetet (talán a Vampire kivételével) utol sem érsz, annyit látsz/hallasz belőle, hogy "ssshhhhhhíííJJÚÚvvvvv....."
  • Vincenzo91
    #34716
    Azt a fekete kis kört a gép előtt, mindenki eltudja találni.. :D
    Amúgy meg ha jó pilóta és ismeri a gépét, és véletlen van 1 csöpp esze, tudni fogja, hogy fóka ellen nem megyünk head on-ba.
  • rubber785
    #34715
    én azt tpsztaltam hogy a jeteket nagyon könnyű kilőni.. hiába gyorsak, meg minden, akkor is.. és ha jó pilótája lenne, egyszer úgy is szembe jönne velem, csak nemlenne esélye, ennyi...
  • RiCSi1234
    #34714
    Zárkádban még a Sabre-t is kilövöm neked Csajkával.. :)
  • bgabor
    #34713
    Minden géppel lehet bénán repülni.
    Nem a P-80 vagy a Meteor F3 ér ennyit, hanem a pilótájuk. Egy jó P-80 vagy Meteor pilóta gépét te propelleres géppel sosem fogod tudni úgy megközelíteni hogy tüzelési helyzetbe juss.
  • rubber785
    #34712
    a meteor is megvolt.. hiába, az fw 190 még a jeteket is kilövi, méghozzá nagyon simán.. :)


  • rubber785
    #34711
    ennyit ér a p80..
  • Coral Springs
    #34710
    Már rég nem repültem P-63 -al, de emlékeim szerint AB -ben is jobb, de RB -ben mindenképp. A videómon is jól látszik hogy milyen jól manőverezik, persze egyik Cobra -t sem fordulóharcra érdemes használni mert elég szűken vannak a korlátai.
  • rubber785
    #34709
    na ezt csináljátok utánam a d9 -el.. :)
  • Cobra.
    #34708
    Mondjuk én 90%-ban AB-t játszom, ott a P-39 simán veri a P-63-at. ami azért vicc, mert jóval alacsonyabb a BR-je.
  • Coral Springs
    #34707
    A P-63 jobban fordul valamivel mint a P-39, persze lehet hogy ha még nincs kifejlesztve más a helyzet. A Spitfire IX gyenge lenne ? Nekem folyton meggyűlik vele a bajom ha összekerülök vele, főleg RB -ben.
  • Cobra.
    #34706
    T4-et még csak most kezdtem, de FW190-A5 meg a Yak 3P eddig mindig sokkal könnyebben megölt, mint más gép. Spitfire Mk IX szerintem elég gyenge a BR-jéhez képest. P-63 meg kb úgy kanyarodik, mint egy heavy fighter, hiába erős a fegyverzete.
  • gstup
    #34705
    Hogy mi? :) Spitfire-ről nem hallottál már?P51 mustang?Cobrák?Banális kijelentés volt részedről.Miért gondolod hogy az fw-k a legerősebbek?De pl ott van La-7,9 is.Eszméletlen jó gép.Mivel játszottál eddig? :)
  • Cobra.
    #34704
    FW190-ek meg a Yakok a legerősebbek szerintem minden szinten. Angolok elég erőtlenek 1-3-ban, T4-re még csak alap szintű gépeim vannak. Próbálgatásnál azt ne felejtsd el, hogy némelyik gépnél óriási különbség van az alap és a maxra kifejlesztett gép között.
  • sWbFII
    #34703
    Üdv, arcade dogfightra 4. 5. szintre (nem user szintre gondolok :D) melyik nemzetet javasolnátok? Illetve örülnék ha valaki írna mindegyikről kicsit (vagy mondjuk egy ilyen "erősségi" sorrendet a kritérium szerint).
    Nézegettem őket, de azért biztos jobban értetek itt hozzá. Amiket neten találtam azok meg több éves leírások, gondolom azóta változtak a dolgok. Engem pedig a jelenlegi helyzet érdekel, hogy ne legyen az hogy pl 5ös szinten jövök rá hogy nem túl jó a választott nemzet.

    Egyébként briteket kezdtem eddig.
  • mabbak
    #34702
    Fuckin' love this plane. :)


  • f24sg
    #34701
    sturmovik-os topikból:

    drone-gépek pilótái
  • Eagle16
    #34700
    B-17E :D Van mikor 3 lövéstől leesik, van mikor egyedül megnyerem vele a csatát...I-185, La-7, Yak-3-asok voltak az áldozatok, egymagam voltam a végén 4 gépre.


  • Volfram42
    #34699
    Reményekkel tekintek felé. Két gondom van az egyik, hogy ez a módosítás lehet, hogy két év fejlesztést jelent. Illetve igen ezt is el lehet rontani alapvető dolgokkal amit aztán két év múlva javítanak. Ugyanakkor ebbe a módba hogyan férnek bele a tankok?
  • f24sg
    #34698
    Neked mi a véleményed róla?

    szvsz ennél egyszerűbb dolgokat is elcsesznek általában, de persze érdekesen hangzik, várjuk tesztre és maradék-haj tépésre!
  • Volfram42
    #34697
    Még más. Kötelező olvasmány.:)
    Jövő
  • f24sg
    #34696
    Sajnos úgy tűnik, a probléma csak akkor oldódik meg, ha RU és EU szerver marad, ezeknél max 70 a ping, EU ált. 50. Úgyhogy röpködhetek a Szerjózsák és Tatjanak közt.


    MÁS:
    "However the valor and dignity of the Soviet warriors alone was enough to prevent the German troops from capturing Stalingrad. After several months of violent battles and the complete destruction of the city, the Soviet forces performed a successful counterattack that resulted in a decisive defeat of the Wehrmacht army, the defeat that the Nazi regime did not recover from.

    Hát röhej megint: valor és digniti, meg az, hogy frankón lelőtték, aki vissza mert fordulni.
    Amúgy meg tél lett, nem volt ruha+kaja a németeknek, jött a hastífusz (egyes források szerint a járvány lehet, hogy biofegyver eredetű volt) és lám, sikeres káunter-offenzívát csaptak az oroszok!!! Hönnye!

  • gezu1025
    #34695
    Nem értem mi a probléma.

    1. Mégis utol éred.
    2. Ahogy kinéz, legalább 2000 métert zuhant, hogy meglegyen az a sebessége. (mellesleg majdnem minden bombázó ezt csinálja AB-ben: utolérem magasan majd elkezd zuhanni a b17-el és nem tudok közeleíteni felé egy FW-al zuhanás közben)
    3. AB, mégis miről beszélünk?
  • Coral Springs
    #34694
    Levideóztam mostmár ezt a köcsög bálnát, 700km/h IAS és nem érem utol. 7-8km magasan pedig úgy szopat meg ahogy akar, képtelenség utolérni.


    Pár napja egy kéttagú H6K squad -ot akartam elkapni, kihagyott a figyelmem azt az egyik buzi lerammolt ahogy kell. Az eset felvitte a pumpám rendesen, azóta vérszemet kapok hogy levadásszam ezeket az op szarokat.
  • Coral Springs
    #34693
    Ezzel én csak arcade szoktam foglalkozni, ott nagyobb problémát jelent ha a fél team hülye, és csak korlátozott lehetőségeid vannak ezt kompenzálni, főleg ha alap feltétel hogy ne vesszél gépet. Az éppen játszott tier -től függ hogy mikor mi a jó, van hogy minden szervert belövök, van hogy csak valamelyiket, nagyjából kiteszteltem magamnak hol tudok folyamatosan jó csatákat tolni. A ping -et meg 300 környékén szoktam észrevenni hogy egy kicsit késik, igazából a packet loss (ha van) jelent gondot mert akkor még a saját gépemet sem tudom hogy hol van.
  • gezu1025
    #34692
    132-es pingel ne csodálkozz. A legjobb akkor amikor lila a jelző lent. Az pedig 60 ping alatt van, bár én jobban szeretem inkább 40 alatt.

    Papíron 100 ping alatt el lehet játszogatni, de már érezhető. Tegnap (csak EU engedélyezett szerverrel) simán debotott RU szerverre. 360 volt a ping, és tele volt balfasszal.
  • vajakos21
    #34691
    http://youtu.be/IMNxkP0c9_Q
    Itt egy nem túl rövid,de hasznos videó joy beállításról
  • f24sg
    #34690
    a ping kicsit magas 132, (most épp), pkett lossz nincse'. Nálam US és EU szerver van engedélyezve, RU-t Élből kikapcsoltam, mert ott kb. *anencephal* szerencsétlenek vannak...