38447
  • bgabor
    #34769
    Próbáljál csak meg az F messzerrel fordulóharcolni a War Thunderben. A kötekedésed meg nem érdekel, majom.
  • Her Laca
    #34768
    F 2-4 el is tökéletesen lehetett ahogy emlékszem. Ergo megint butaságot mondtál.
    Persze ha nem érdekel mi és miként és legfőképp miért működött úgy ahogy akkor bocs:)
  • bgabor
    #34767
    A játékban az E-vel jól lehet fódulózni a későbbi veziókhoz képest, a többi csak BnZ-re jó. Az meg hogy mi hogy volt, rád hagyom, nem érdekel.
  • Her Laca
    #34766
    Most a játékban megy át emilyen változásokon,avagy a valóságról beszélsz?
    De még a játékban sem igaz amit írsz,a valóságban pedig még véletlenül sem. G6 ig pariban voltak fordulásilag a messzerek,az F és még a G2 is meg maga volt a tökély. Pont az Emillel nem nagyon lehetett forgolódni ezért is terezték át a szárnyat és az F már kerekített szárnyvégeket kapott,ami jelentősen javította ezt a készségét a gépnek.
  • Rony94
    #34765
    Majd kitapasztalom. :) Egyszer mentem realisztikus meccset, de egyből lelőttek, úgyhogy azt egyelőre még nagyon hanyagolom.
  • bgabor
    #34764
    Egyrészt Arcadeban gyakorlatilag nincs repmodell, így nem releváns hogy ott mit tapasztalsz. Másrészt a 109 széria nagyon komoly változásokon megy kerszesztül az egyes verziók során. Egy G változatot teljesen másképpen kell repülni mint egy E-t. E-től fölfelé például nemigen tudnak fordulózni.
  • Rony94
    #34763
    Sikerült megvenni a Bf 109-est. Én nem értek veled egyet. Jó kis repülő ez. Legalább is a régebbi gépekhez képest igazi felüdülés. Manőverezni nagyon könnyű vele. Még 90 fokban is tudok vele fölfele szállni. Tök klafa. :)
  • Luciferkee
    #34762
    Azt értem, hogy ha ott van egy másik ellenséges földi/légi, akkor nem lehet foglalni. De földi egységük nem volt már, csak 1 biplane messze-messze. Ezért nem értettem. Vagy ha csak 1 pont van és elfoglalják, akkor nem lehet már visszafoglalni?
  • gstup
    #34761
    Rosszul tudod.Vagyis ez így nem igaz.De a játékban(bf 109-ben) biztos csalódni fogsz benne...Inkább menj FW ágra.Azok még használható kategóriába esnek.
  • Cobra.
    #34760
    Ha ellenséges földi jármű eléri a repteret, akkor az foglalja. Amíg ott van, addig értelemszerűen nem tudod elfoglalni a bázist.
    Oroszok csinálják a játékot, ezért az orosz gépek "kicsit" jobbak, mint néha elvárható lenne. Ez van. De persze sokat számít a lőszer típusa, amivel lőnek egy gépet. Egyébként meg ha az Airframet meg a Covert kifejleszted, akkor valamivel javul a gép életképessége.
  • Luciferkee
    #34759
    Sziasztok:

    Aránylag új vagyok a játékhoz (de nem a szimulátorokhoz), 2 kérdésem lenne:

    Hogyan lehet airfieldet foglalni?
    Most volt egy játék, ellenség a közelében sem járt, mégis lefoglalták, aztán próbáltuk visszafoglalni, 5-en landultunk, de semmi (tőlük csak egy orosz biplane volt 20+ km-re arréb).

    Hogyan lehet a repülőim "durability"-jét növelni?
    Sokszor van az, hogy az ellenség biplane-ja!! 10-15 találatot elbír (i-15 és fajtái), még az én brit gépeim (hurricane, spitfire 1-2 biplanes találattol széthullanak).

    Válaszotokat előre is köszi, és sry, ha hülyeséget kérdeztem.
  • bgabor
    #34758
    Attól függ hogy mit tervezel hosszútávon. A két Panther remek gép, és ott rögtön használható gép van.
    A P-80 nem annyira nagyon tuti gép(bár jó pilóta szépen tud dolgozni vele), de annak a végén van az F2-es Sabre, ami a legjobb jet a játékban. Csak mire oda elér az ember, addigra megőszül. És akkor hirtelen rájön, hogy ez volt eddig a könnyű rész. Az F2 Sabre moduljainak kifullozása lesz az igazán nehéz munka. Ez az a pont ahol a többség aranyhoz nyúl, mert a top jeteknél egyetlen fejlesztés kerül annyi XP-be mint egy tier4 gép teljes kifullozása. Ilyen 50 meg 80 EZER XPkről beszélünk, egyetlen fejlesztésért.
  • Rony94
    #34757
    A német szívás? Pedig én pont azt kezdtem el leginkább fejleszteni. Most egy Bf 109-esre gyűjtök. A valóságban az egyik legjobb repülő volt ha jól tudom. Meglátjuk hogy a játékban is bizonyít-e. :)
  • robi3
    #34756
    f9f vagy p80?
  • RiCSi1234
    #34755
    Jó cudar hangja lett az új 30 mm-esnek.. Olyan se-se, is-is.. :D
  • bgabor
    #34754
    Német mostanság minden szinten totál szívás, nem érdemes fejleszteni.
    Legalábbis a tier5 az használhatatlan mindenki szerint, elég megnézni a hivatalos fórumot. Me-262, Komet egy BR szinten van a koreai jetekkel, CL-13 széttörik a levegőben, MiG-15 bis nem fordul. Úgy értem, szó szerint nem. Balra korányzod és elkezd felfelé menni az orra.
    Hát ezekért aztán biztosan nem érdemes a német ágat húzni.
  • Vaktermesz
    #34753
    Akkor nincs más módja, maximum mindig azzal mész ami a legnagyobb RP bónuszt adja. Német mostanság azon a szinten amúgy is szívás, én is csak nyögvenyelősen húztam ki a G-6-ot.
  • VaniliaThunder
    #34752
    Sziasztok!

    Van valami jó tippetek, hogyan lehet a leggyorsabban fejlődni? Jelenleg Tier III vagyok a németeknél, a G6-ra gyűjtök, de elég gázos hogy 5-10 gép lelövése után is csak ilyen 1000-2000 pontot kapok. Így soká lesz meg a 75k...Ja igen, fizetni nem szeretnék :)
  • Her Laca
    #34751
    Azt vártam ,hogy amikor leszakadt a szárnya a végén ,mikor ugrik ki a csonkra pár emberke oszt visszaszegecseli:)
  • Vaktermesz
    #34750
    Ezt hívom UFO-nak nem az I-185-öt!
  • robi3
    #34749
    Ennyire érvénytelen legyen egy egész nemzet... :(
  • RiCSi1234
    #34748
    Nem.. Olyannyira, hogy Ki 84 /4-es tieressel, most jöttem egy Jet csatából, és úgy tele is lett a faszom vele. Mára ennyi volt a WT!
  • Coral Springs
    #34747
    Olvasgatva a hivatalos fórumot, hogy mekkora balhé megy most a team és a fórumozók között szerintem a következő pár hónap sorsdöntő lesz a játék jövője szempontjából. Eddig én nagyon jól elvoltam, de most már elkezdtek érdekelni a közösség problémái is, és azt kell hogy mondjam nem áll jól a játék.
  • Coral Springs
    #34746
    Viszont RAMJB -vel is teljesen egyet kell értenem.
  • bmwcrash
    #34745
    Üdv!

    Elég amatőr kérdéssel fordulnék hozzátok.
    Honnan tudom megállapítani, hogy melyik, "custom battle" ad "convertible RP"-t?
  • Coral Springs
    #34744
    Scarper nagyon jókat mond, én teljesen egyet értek vele. Nem lehet a BR -t teljesen személyre szabni hogy mindenkinek jó legyen, mindig lesznek olyanok akiknek sír a szájuk. Valakinek azért mert nem történelem hű a beállítás, valakinek azért mert szerinte az egyik gép op a másik nem, és mindemellett ott van hogy a játékosok tudása is eltérő, van aki a legszarabb gépekkel alázza meg a másikat, valaki meg a legjobb gépekkel sem tud érvényesülni.
  • R0GERIUS
    #34743
    Csak nem járnak fel SG fórumra.
  • bgabor
    #34742
    Hát pedig a tankos résszel ellentétben a repülősnek fix játékosai vannak.
  • Coral Springs
    #34741
    Tehát nem érted hogy mi a probléma.

  • robi3
    #34740
    bár a peccs nem írja, de szerintem a német gépek még szarabbak lettek mint voltak. 4 kör rb-n ebből 3 a g-6-al 1 az f8-as fókával és nemhogy nem lőttem le senkit de ellenség mögé sem igazán kerültem ráadásul a levegőben alig tudtam fönntartani, 400 fölött volt a sebességem emelkedés, fordulás "átlőtt krumpli" ráadásul fordulás közben spontán bedőlnek valamelyik irányba, alig lehet őket visszadönteni... pedig nem az első köröm volt velük.
  • f24sg
    #34739
    Még szerencse, hogy a BR változásokat - egyelőre - visszavonták...

    Bár nekem úgy tűnik, hogy sg-s szempontból az AF rész (a topikot nézve) teljesen kihalt.
  • rubber785
    #34738
    de a ta 152 -höz még mindig nincs ,,nitró,, ?!
  • Vincenzo91
    #34737
    Gondolom a németek továbbra is szopó ágon vannak... :D (Bár ne legyen igazam!)
  • Vaktermesz
    #34736
    Sok gépnek a javítása és BR-je változott, vannak érdekességek, jó kis olvasmány.
  • vajakos21
    #34735
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/161847-update-220714-1412926/#entry3022156
    meg miegymás
  • vajakos21
    #34734
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/161856-aircraft-br-and-economy-changes-in-14129/#entry3022222
    br változás
  • RiCSi1234
    #34733
    Majd valaki írja már ki magyarul is, hogy mi jött ebben az új 900 MB-os patchbabn. Köszi. :)
  • f24sg
    #34732
    "Its the boost/manifold pressure (same thing) gauge, expressed in atmospheres. 1 ata (= 1 kg / sq.centimeter) is equivalant to 0 lbs/sq.inch, ie. normal ambient air pressure (German boost gauges measure absolute pressure, British ones relative under/overpressure compared to normal pressure.

    IIRC 1.7 ata boost (max. boost of later war DB engines) was equivalant to +7 lbs sq. inch, but our DB 601A engine has max. limit of 1.35ata (1.45ata for 1-min WEP), and a corresponding RPM of 2400 (3000/min allowed for 30 secs)."

    szóval hogy hengerfej nyomást jelzi vagy mi

    a hardcore CloD-osoktól
  • robi3
    #34731
    én is gondolkodtam a kifejlesztésén, de eddig senki nem írt róla se jót, se rosszat, kíváncsian várom a tapasztalataidat. Más, német gépeken az ATA jelzésű óra az pontosan mit mutat?
  • Vaktermesz
    #34730
    Én már várom, kicsit olyan beütése van, mint IL-2-nek, aminek én örülök!