38447
  • rubber785
    #34926
    nemértem mi a bajod a d9 -el.. fullosan még egy jetre is rátudsz zuhanni, 850-el 900-al.. és azoknak elég 1-2 találat és már ki is gyulladt.. 28m/s -el emelkedik ha fullos, azért ezt érdemes kihasználni.. senki nem ér utól jóformán.. az egyik legjobb gép, ha vele megyek sima a 4-5 kill.. (RB)
  • vajakos21
    #34926
    Ha kapsz találatot ês úgy áll le akkor vagy vitorlázol a reptérig vagy J. Sokszor nem látszik hogy sérül de a kopogásból tudod hogy eltalálltak és valszeg azért áll le, álltalában előzmêny nélkül .Karburátoros gêpeknêl van hogy leáll ha pl: háton repülsz.Ha csak dadog és egyenesbe rakod akkor újra indul.Ha teljesen leáll akkor lehet I vel indítani.
  • twi452
    #34925
    ha kis ívben akarsz a földön fordulni akkor állj meg teljesen, tartsd nyomva a féket végig, nyomd a Q/E-t és úgy adj kakaót aztán gyakorlatilag egy helyben megfordulsz :)
  • Rony94
    #34924
    Tudom, arcade nem mérvadó, de én is sokszor ezt tapasztalom. Valamiért nagyon vonzódom a német gépekhez és azt akarom a legjobban kimaxolni, megszerezni az összes gépet. De állandóan leszednek (akár már 2-3. lövésre), mikor meg én támadok meg valakit, akkor lőhetem 5 percen keresztül is, az istenért nem akar kigyulladni vagy valami, pedig már vagy 60x kiírta a játék hogy eltaláltam. Aztán csak úgy átváltok oroszra, amerikaira vagy angolra és félelmetes a különbség. Istennek érzem magam. Aztán visszamegyek németbe és ide-oda megy a gang bang. Megalázó.....
  • Rony94
    #34923
    Köszi szépen a választ.
  • robi3
    #34922
    németekkel (d9-el) zsinórban 9. vereség és nem ilyen majdnem nyertünk, de mégsem. Megalázó amit a németekkel csinálnak , b17-el a g-10-es messza fölé repülnek és úgy lövik le, az a szörnyű, hogy 10-ből 9-szer nem lehet ellene tenni, semmi védekezési lehetősége nincs a németeknek, támadni is már csak akkor tudnak, ha 30mm-es van a gépen. mindenki jobban fordul, jobban emelkedik jobban tartják a sebességet (már ez sem lehetőség, hogy lezuhanjuk őket, mert ahogy egyenesbe hozzuk mindjárt elkezdenek közeledni.) sőt úgy vettem észre, hogy a német, amerika, anglia trió 20mm-ei közül a német leggyengébb, legalábbis pár találatot kapok és már valami fekete és zuhanok is és ez fordítva nem igaz.
  • robi3
    #34921
    ha a földön vagy akkor igen, csak a q,e gombokkal tudsz kanyarodni. ha a reptéren megvárod a javítási időt akkor az automatán beállít téged a reptéren tehát nem kell forgolódnod.
    az instructor felirat alatt látod a géped ha megsérül, ha a motorod fekete akkor az már nem fog újraindulni, de még nem biztos, hogy el kell hagyjad a géped mert ha van a közelben reptér ott megjavítják
  • Rony94
    #34920
    Két kérdésem lenne, mert ezekre nem találtam választ:
    -A repülőmmel hogyan tudok jobbra-balra kanyarodni a földön mert már volt olyan hogy a leszálló pálya végén voltam, meg akartam volna fordulni hogy fölszállhassak, de az istenért se jöttem rá hogy melyik gombbal kéne. Amelyik a legjobban bevált nekem, az a Q és E billentyű volt, de azok csak a hátsó szárnyat működtetik ugye és ezekkel is csak nagyon nagy sugárban tudtam csak befordulni, neki is mentem egy épületnek én béna.

    -Amikor hirtelen leáll a motor, olyankor érdemes várni hátha beindul újra, vagy ilyenre ne is számítsak és nyugodtan nyomhatom ilyenkor a J-t? Mert egyszer kipróbáltam hogy várok vagy 2 percig, de semmi nem történt és mivel a sebességem már nagyon lecsökkent, így lezuhantam.

    Tudom, noob kérdések ezek, de sehogy se jöttem ezekre rá. :-\
  • twi452
    #34919
    és ha olyan jön aki nem "fps módban" nyomja akkor mi a helyzet? :)
    velük nem találkozol igazán headon-ban :)

    ezt meg csak úgy mert rb és joy és nagyon szépen/eredményesen repültek :)
  • rubber785
    #34918
    a hs 129 b2 ha fullos és van rajta 30 -as ( nem 37 -es ) akkor kegyetlen gép szemtől-szembeni harcban.. és ha valakire rátudsz fordulni 1-2 lövés és KO!!! nem egyszer jött szembe velem pl. a8, yak-9 stb.. az esetek 75 % -ban már 800 méterről kilövöm őket szemből, vagy 900 -ról.. a legjobb az hogy alábecsülik a hs -t, és ezt nagyon jó érzés kihasználni.. én ha t3 -ban repülök az a5/u2, a5 mellé mindig ott van a b2 a 30 -assal.. a b3 pedig egy semmi.. ennyi!
  • bgabor
    #34917
    Pont itt van a kutya elásva. A valóságban a CAS és tankvadász gépeket vadászok biztosítják, így volt ez a második VH-ban is. Az amerikaiak sem véletlenül kezdik a hadviselést a légifölény kivívásával és a SEAD gépek bevetésével, utána ha már biztonságos a légtér, kezdhetnek dolgozni a bombázó és tankvadász gépek.

    Nincs semmi baj a gépekkel, egyszerűen egy MMO játékban ahol random emberekkel kerülsz össze csatába mindenki azt csinálja ami neki tetszik. Nincsenek valósághű feladatok és nincs senki rászorítva hogy elvégezze őket.
  • robi3
    #34916
    németeknél van olyan tier amivel lehet győzni? d9-el repülök, de újabban ez is teljesen esélytelen
  • Cobra.
    #34915
    HS-t ne emlegessétek, a halálaim 80%-át egy fa vagy domb okozta velük. Amíg nincs maxra kifejlesztve, addig kb lehetetlen visszafordulni vele a tanksorra.
  • Coral Springs
    #34914
    Van több mint 200 gép amiből tudtok válogatni, én meg azt mondom hogy ami nem megy azt nem kell erőltetni. Mit vártok, mit csináljanak ezekkel a gépekkel ? Ha ilyen volt a valóságban akkor ez van, nem fognak ezért se FM -et változtatni, de még a játékosok sem fognak megváltozni. SB -ben viszont ahogy hallottam elég jól szerepelnek ezek a gépek, talán nem véletlen hogy csak a másik két játékmódban nem.
  • f24sg
    #34913
    Hiába jobb a lassú gép célozni (álá A-10), itt életképtelen, mert a valósággal ellentétben itt SENKI nem védi a segged ground attaK közben, mindig magadra vagy utalva.

    (Erre írják, hogy akkor squadronozzak, meg klán. Erre írom, hogy hektikus munkabeosztással meg 4 hetes gyerekkel nem tudom kivárni, amíg a squad összejön, megyek amikor épp jólesik)
  • a.carkey
    #34912
    A B2 SZERINTEM zseniális bármi ellen, repcsik ellen meg tierjében kb. a legjobb fegyverrel rendelkezik. A B3 csak akkor jó ground ellen, ha nem erdős terepen jönnek a tankok, ill. sok a pillbox.
  • Eagle16
    #34911
    Nem, teljesen hülyék vagyunk.

    Lehet hogy a valóságban a minél lassabb gép volt a jobb, itt viszont 2 perc alatt leszed akármi abban a Hs-129-ben ami csoda hogy egyáltalán fennmarad a levegőben. Egy nyomorék Ai-nak is ingyen kill.
  • a.carkey
    #34910
    Lehet, hogy a B3 G1-2vel is ezért ment jobban.

    Az az igazság, főleg az fáj, hogy míg a b3-g széria tudja a szerepét, és még vadászok ellen is mehetsz velük, addig a XVIII és a Vickers erre totál alkalmatlan. És hogy 5kx2+6kx2, stb modult az ember tankokkal csináljon meg T4ben, ahol mindenki ilyen gépekre vadászik, és még a találat sem biztos (G3al a pillbox egy lövésből, Vickers néha a lightot nem csinálja ki). Nem egyszerű. Még a XVIII csak-csak, de a Vickers ágyúja totál lassú. :(
  • a.carkey
    #34909
    Vágjuk. Nincs ezzel baj, csak T4ben az ember már nem ilyenekre szomjazik. :)
  • bgabor
    #34908
    Azért ez nem ennyire egyszerű történet. Tankelhárító szerepkörre éppenhogy a lassú sebességű gépek az optimálisak, mert sokkal több időd van célozni, és könnyebb is felhúzni őket. 129 B2 és a G2 Stuka épp ezért ideális tankelhárító gép. A Tempest túl gyors erre a szerepkörre. (vagy egy másik lehetséges tankelhárító gép, a Me-410R3)
    Nem véletlen hogy a modern tankvadász gépek is lassú sebességre vannak optimalizálva.
  • bgabor
    #34907
    Úristen, ti repülőgépekre lövöldöztök ezekkel a gépekkel? Lol!
    Azt vágjátok hogy ezek mind tankelhárító gépek? Hogy sosem lőttek velük repülőgépre, és nem is arra tervezték őket?
  • Eagle16
    #34906
    Ésszel kell menni és akkor nem 3 perc lesz belőle. Ha 2 tank kilövése után menekülni kell, akkor menekülök, aztán később bármikor visszamehetek még, mert nagyon gyors gép és sok a lőszer is. Ezt RB-re értem, AB-ben persze hogy 20 gép megy rád 5km-en belül, amint meglátnak. De RB-ben ha egy, max. két gép elkezd üldözni, akkor bemegyek a magasan lévő társak alá és könnyű célpontot csinálok belőlük jó sokáig, mert 500 km/óra körül WEP-el csak nagyon lassan éri be akármi.

    A Hs-129-et ott hagytam abba. mikor egy Ai úgy szedett le hogy semmit nem tudtam csinálni...még manőverezni se lehet vele, ehhez képest az azonos BR-ű Tempest egy másik világ.
  • a.carkey
    #34905
    "Még egy Yer-t is leszedtem vele múltkor, de vadászokat szinte lehetetlen vele eltalálni."

    Na látod. Akkor most mihez képest jó a gép? Mert T3ban a B3 és a Gszéria tökéletesen korrekt, de T4ben ez a két gép haszontalan. Kilövök két tankot (erre tökéletesen jó a Vickers és a XVIII), aztán amit elvágtak. Nem tudom fullosan milyen, de hogy egy géppel ami úgy néz ki, mint hasonszőrű társa ne lehessen repcsire menni, és csak tankokat lövöldözhessen vele az ember majd éljen 3 percig? Mondom, T3ban ez még elmegy. Oda tökéletesen jók.
  • Eagle16
    #34904
    A Vickers teljesen jó, pedig még csak nincs is rajta a fejlesztett ágyú. 600m-re belőttem az összetartást és ha 600m-nél lövök akkor bizony szépen kiszed mindent. A Hs-129 ehhez képest egy roncshalmaz, kb. magától lezuhan...a Tempest-tel meg simán el lehet menekülni sok minden elől, nagyon gyors. Még egy Yer-t is leszedtem vele múltkor, de vadászokat szinte lehetetlen vele eltalálni.
  • a.carkey
    #34903
    La9. A legjobb emelkedés, remek fegyverzet, fordulékony, lassúnak se mondanám. Meg merem kockáztatni, hogy T4ben talán a legjobb ruszki vadász.

    Az UT sem rossz, sőt, a legvariálhatóbb vadász ruszki oldalon. Főleg ha bejött a Jak9 széria korábban. Ha bejött, akkor ez is befog, méghozzá halmozottan. Indulsz 20 és 23 mmes gépágyúval, de rakhatsz rá 37es és 45ös nagyágyút is.

  • a.carkey
    #34902
    Az ágyúja. (A XVIIIról van szó, amelyiknek BIG GUNja van. :) ) Ugyanez igaz a Vickersre is. Pedig a Stuka G széria, He129 B3 mind megvolt, de ezzel a két géppel nem boldogulok. Egyszerűen nem érzem a gépet. :(
  • bgabor
    #34901
    La-9, egyértelműen.
  • Cobra.
    #34900
    Ezek még nincsenek meg, de a La-7/Yak-3 párosból (meg a La-5FN/Yak-9-ből) a Yak mindenben jobb. És mivel a La-7 alacsonyabb BR-ű, mint a 9UT, ezért gondolom megmarad a Yak előnye.
  • rubber785
    #34899
    most abban a nehéz helyzetben vagyok, hogy nemtudom eldönteni melyik gépet fejlesszem?
    - yak 9ut
    - la 9
    melyik a jobb fullosan? melyiknek jobbak a harci képességei? -manőverezés, -emelkedés? nem az érdekel melyiket ,érdemes, kifejleszteni, a yak 15 vagy a la 15 miat, egyszerűen arra lennék kiváncsi melyik a jobb gép FULLON ???
  • Torzonborz
    #34898
    Mosquitoval mi bajod ?
  • a.carkey
    #34897
    Szó volt itt a Jak15-17 szériáról. Nos, nálam a játék három legrosszabb gépe:

    Tempest Vickers
    Mosquito XVIII
    OSU2U széria (tök ua a kettő)

    Ebben a sorrendben.

    Az OSU ebben a játékban ÉLETKÉPTELEN, de szerencsére nem nehéz még így sem kimaxolni, viszont a fenti kettő. OMG!
  • a.carkey
    #34896
    Szombaton nyerni .... 15/4
  • a.carkey
    #34895
    Viszont ezek a jetek ...

    Ennek így tényleg sok értelme nincs. :)
  • rubber785
    #34894
    amíg nincs meg min 20 addig nem.. utána meg min 30 és így tovább :)
  • Rony94
    #34893
    Na uram, le kéne állni!
  • rubber785
    #34892
    újabb rekord..
  • Eagle16
    #34891
    Ez a nyomorék RB meg csak egy emelkedő és türelemjáték, 10 percig megyek a Bearcat-el 6500m-re, csak azért hogy szembetalálkozzak N1K2 szarokkal felettem 1500m-rel...megérte.
  • Eagle16
    #34890
    Én már nem tudom mit kéne csinálni hogy ne álljon fejre ez a hülye Bearcat minden landolás végén, 15km/órával megyek és képes orra esni még ennyinél is.
  • bgabor
    #34889
    Továbbá jelen állás szerint 20mm-essel négymotorosra menni is felesleges kockáztatás, öngyilkosság. Így a D9 csak vadászok ellen jó, bombázók ellen nem.
  • rubber785
    #34888
    attól függ mire használod, én a d9 -el megse támadok bombázókat, csak vadászokra jó.. a d12 vel inkább bombázókat az erősebb fegyverzet miatt..