38447
  • bgabor
    #35284
    Dehogy átlagol, a legnagyobb gép BR értékével számol, mint ahogy azt le is írtam. Ha átlagolna beraknál egy T5-öt meg mellé négy tier1 szart, és aztán mennél tier3-ba szívatni a népet a T5 jettel. Ezt nem lehet engedni, ezért a legnagyobbat nézi.
  • bgabor
    #35283
    Lehet tudni bármit, mi lesz az új peccsben, amit ennyire tesztelni kell?
  • Glo
    #35282
    9-ig nyitva van a Dev szeró, akit érdekel.
  • a.carkey
    #35281
    Sajnos, arcadeban három géped közül rangsorol. Elvileg átlagol, de még trükközni sem lehet, mert ha beviszed a macicicát és mellé két 1.0 BRű reservet, akkor is minimum 6.0s gépek közé kerülsz, +1 BR.
  • bgabor
    #35280
    Ja és ha csapatba mentek, akkor is a legnagyobb BR értákű gépeteket veszi alapul a számításnál. Így a kollégát berántottad a korai jetek közé.
  • bgabor
    #35279
    A játék matchmakere nem tier, hanem a gépek Battle Ratingja alapján sorol be játékba, és arcadeban a legnagyobb berakott gép BR-jét veszi alapul. Ez a Ta-152-nél szép magas érték. Ki is írja a képeden, total battle rating 6.3. A szabály az, hogy legfeljebb 1.0 BR különbségű gépekkel tehet össze, tehát 7.3 BRig bűrmilyen gép jöhet szembe. Amiket bekarikáztál azok mind bele esnek ebbe.
  • rubber785
    #35278
    ezt magyarázza meg nekem valaki, mi ketten mit kerestünk ilyen gépek között?! UNFAIR!!!
  • a.carkey
    #35277
    Szerintem most a japó jetek jönnek. Ők a leggyengébb láncszem egyelőre T5ben.
  • bgabor
    #35276
    Izé, most nézem hogy ez egy olyan sorozat ahol végigveszi nemzetenként a tervezett tech treeben lévő gépeket, ami majd EGYSZER bent lesznek. Már épp kezdtem örülni hogy ezek a következő peccsben jönnek, de nem.
  • bgabor
    #35275
    A 40mm-es híres tankvadász gép, épp itt az ideje hogy bekerüljön.
  • a.carkey
    #35274
    Istenem! Mennyire más a JETkedés, ha nincs bent 2-3 squad 1000+ flyos géppel!

    Szerk. Meglátom, hogy pl. 4444I bent van, és nem nálunk, akkor 10/9x bukó, bárhogy is próbálsz repülni. :(
    Utoljára szerkesztette: a.carkey, 2014.08.22. 09:34:11
  • a.carkey
    #35273
    A 40 milisnek szerintem nem fogsz örülni. Tempest Vickers low tierben. (Undorító!) :D
  • Sherman0070
    #35272
    Na végre! Ezt várom már régóta! Hamarosan jönnek a 20-40mm-es Hurricanok!
  • a.carkey
    #35271
    Ruszki op. :)
  • twi452
    #35270
    napfénytető, feláras extra :D
  • rubber785
    #35269
    miért van ott az a kis ablak? könnyebben hozzáférhető így? nemértem..
  • robgros
    #35268
    Valamiért úgy tudok segédkezni, ha már a brigád nem foglalkozik semmivel-a bombázókat leszámítva-csak a killekkel. Nem 1-szer kapok támogató kitüntetést.
  • robgros
    #35267
    És még én röppenek oda, mikor az ellenfél már a hátsójában van és megajándékozom az üldözőt némi szeretetcsomaggal. Igaz, hogy nem divat megköszönniük-bár volt már példa-, de a rendszer legalább díjazza, hogy csapattárs valagát mentettem meg a korai kilövéstől.
  • a.carkey
    #35266
    Rengeteg ilyen barom van. Komolyan mondom, de T5ben is van ilyen, amit egyszerűen nem értek. Mert aki oda eljut, az már letett valamit a játékban, de miért kockáztatja az accját?
  • rubber785
    #35265
    p63 -al megyek rb -be, kilövöm a bot mosquitot, A BOTOT!! erre a csapattárs p63 (prém az ővé meg az enyém is) tüzet nyit rám, feketére lő, csak azért mert kilőttem a bot mosquitot.. ilyenkor nemtudom felfogni mi járhat a csöppnyi agyába.. tahó.. ja, és persze ki is lőtt a pics*ba..
    Utoljára szerkesztette: rubber785, 2014.08.21. 15:16:41
  • a.carkey
    #35264
    Pár stukánál meglepődtem, hogy végre van sziréna. Ugyan bugos, mint állat, magasság/sebességtől függően kapcsol be, de meglepő fícsör volt számomra, mert eddig nem volt, vagy csak sosem kapcsolt be. :)

    Tegnap a nagy 4k fontos bombával sikerült egyben 11 járművet kinyírni, ami nálam egy bombával személyes rekord. :)
  • rubber785
    #35263
    ha letöltöm a magyarítást, akkor a gépek ismertetője (némelyiknek van, angolul: informations), akkor az is magyar lesz?
  • a.carkey
    #35262
    Itt elkezdtem írni egy rövid összefoglalót a sötétben, de elszállt ... Viszont ma az utolsó nem jetem is elit lett, és azért ennek legalább örülök.
  • a.carkey
    #35261
    Ok. Felfogtam miről van szó. Ezen van csak pipa.
  • a.carkey
    #35260
    OMG. Van olyan, hogy ONLY EU beállítás? Na, szép. December óta erre nem jöttem rá. :)
  • bgabor
    #35259
    Próbálj másik szerveren játszani, only EU szervert beállítva a pingnek jónak kell lennie. És szerintem próbáj meg RB-re átszokni szép lassan, mondjuk azt ne pont jettel kezd el tanulni.
  • a.carkey
    #35258
    Stock jet. Arcade. Előtte poppoltam. Laggfest van. Ide-oda dobál ingame. Alap esetben simán megdöglik, de most nem. Mondjuk senki sem nyírta ki.

    Szerk. De ez egy ilyen szopós nap.
    Utoljára szerkesztette: a.carkey, 2014.08.20. 11:10:49
  • bgabor
    #35257
    Nem is értem. Hogy került F-86al szembe a meccsben P-63? Arcade volt vagy hogy? RBben ilyen nincs. Aztán hogyan tudott tüzelési pozícióba kerülni hogyha te egy Sabre-el voltál? Alap dolog hogy ha egy propos közeledbe jön úgy hogy nemsokára lőni tud, te lenyomod az orrát a gépnek és nagy sebességre gyorsulva állva hagyod egy pillanat alatt, mielőtt egy kilómétermél közelebb érne hozzád.
    "Szemből" Mond légyszi, hogy nem head-onoztál, mint egy amatőr, aki két hete játssza ezt a játékot.
  • a.carkey
    #35256
    A farokszopó mocskos büdös élet, azt! jelenleg laggparasztok gyülekezete nyomja. P63al egy lövéssel oneshotolta az F86omat ... Pici szünet. Még az első duplán se vagyok túl ... (9-10 között mind az ötöt le szoktam nyomni, ma meg még az első sem ment le ...)

    Szerk. Mindezt a Spain mapen, szemből (az ukrán parasztja) ... (Megj. 9k méter felett IS felhő volt. Tovább nem emelkedtem, mert minden gyökér a felhők alatt bohóckodott.)
    Utoljára szerkesztette: a.carkey, 2014.08.20. 10:43:56
  • a.carkey
    #35255
    ÉÉÉÉÉÉSSSSS vesztettünk ...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    (Utálom ezt a mapet! Időelqurás.)
  • a.carkey
    #35254
    Mivel túl vagyok a MosqXVIII és a Vickers kimaxolásán, igen sokat tanultam. Végre a Fjord pályán is látom miért nem talál be egy-egy bomba LPBX kapcsán. :) De mivel tankokat öltem főleg (persze iszonyat sok LPBXet és szintén ennyi repcsi assistom volt velük), iszonyat lassan kell velük repülni, és közvetlen közelről rálőni a tankra hátulról ferdén. A Ki45ök nem feltétlen erre valók, ahogy írod is (meg én is), mivel nem lehet lőszer választani hozzájuk, de bugos a lőszerük (vagy volt? mert március óta én nem nagyon nyomtam velük). Szerintem tankok ellen egy viszonylag lassú gép a jó, vagy pontosabban amelyik remekül (biztonságosan) tud igen lassan repülni. Ki45 és a többi pedig főleg bomberek ellen tökéletes.
  • Cobra.
    #35253
    Nekem a Ki45 meg 102-vel sose sikerült med tankot kilőni. Mivel nem cserélhető a lőszer, így gondolom HEI vagy FI van benne, az meg semmit nem ér páncélozott célpont ellen. tankok ellen igazából csak a HVAP ér valamit.
  • a.carkey
    #35252
    Az amcsiknak a P63 T3ban, a németeknek Me410 A1/B2-U4 T4ben, Hs129 B2/B3 nagyágyúval T3ban, Ju87 G1/G2 T3ban, a ruszkiknál a Jak9ek T3/T4ben, a briteknél a T4es MosqXVIII és a Vickers T4ben, a japóknál a Ki102 és Ki96 T3ban, és Ki45 otsutól felfelé, bár utóbbinál a lőszer nem megfelelő, de HVt seggből szedtem ki velük. A Mosq és a Hs129 (főleg a G3), meg a G3 Stuka amivel viszont KI LEHET SZEDNI pillbox kivételével mindent.
  • a.carkey
    #35251
    Az a baj, hogy a pillbox kivételével minden pályán minden mást egy 20mm körülivel már ki tudsz kapni (még a HV tankot is, ha leszállsz mögötte és kilövöd gurulás közben hátulról, de ilyen eset elenyésző). A pillboxot még a Mosqxviii 57 milisével SEM. A G3éval szintén nem. (Legalábbis amikor nyomtam vele, akkor a pillboxot csak bomba és rakéta vitte ki.) Player ground ellen meg fogalmam sincs mi jön be, mert sosem nyomtam (EDDIG) ellenük repcsivel. Viszont első blikkre a briteknek és a németeknek VAN HV tankok ellen is tökéletesen használható repcsijük, mondjuk nem vadász.
  • bgabor
    #35250
    Yak-9ből mondjuk pont a 37mm-es jó ilyen célra, ahhoz van páncéltörő lőszer. A 45mm-eshez nincs.
  • flashpointer2
    #35249
    Ah köszi az még sincs de még T4-ben sem szeretek menni mert csak jetekkel tesz össze, úgyhogy marad az ijesztgetés, nekem is élvezetes mikor elhúz felettem egy vadász ha tankban ülök :D
  • a.carkey
    #35248
    Amúgy követő nézetben az egér jobb gombjának nyomvatartásával tudjátok a kamerát forgatni.
  • rubber785
    #35247
    ez a kobra.. ájjájjj.. nagyon táccik!! :) :D
  • a.carkey
    #35246
    Milyen patchet szed megint le a progi? Nem találok róla semmi infót. Mellesleg, vasárnap nyerni alig tudtam, tegnap meg alig kaptam ki. Remekül ki van egyensúlyozva a játék. :D
  • a.carkey
    #35245
    Na jó, de amikor felgyújtod, ég, ég, ég, csinál 2-3 critet, esetleg felgyújtod a másik motorját is, vagy mind a négyet, majd jön egy joker, és égés közben belelő egy 37esel, majd a gép leesik, akkor az miért több, mint amit te csináltál? Adná meg neked is, és azt mondom korrekt. 2-3 crit után tiéd is a kill. Vagy lennének fél és negyed killek, mint voltak a háború alatt. :)