38447
  • vass17
    #7831
    Mármint repteret foglalni? Le kell szállni, ugyanakkor nem kötelező megállni, az a lényeg, hogy egy jó ideig lent legyenek a kerekeid, elég ha lassítasz és átgurulsz rajta.
  • Conqvistador
    #7830
    Feltettél két olyan kérdést aminek szerintem nem értjük jó páran a kérdés részét se.

    Az elsőre a válasz fogalmam sincs.
    A másodikra már árnyaltabb a helyzet uyganis ebben a játékban nem kifejezetten a gép skilljeit fejleszted hanem a crew kiszolgálószemélyzetét.
    Ha külön szeretnél olyan Slotot ahol a személyzet bombázó specifikus akkor a Gunners menüpontba lévő skilleket fejlesszed erőteljesebben.

    De mivel általában a Crew szintjétől függ a gépeknél a szeméylzet expert fokozata (géptől függően 130-180 as szintet kell elérni a bónusz pontokhoz amik nagyon jól fognak jönni)
    Javaslom célszerűen minél kevesebb pontból próbáld a 180as crew szintet elérni. Először az 1 pontba kerülő dolgokra pakolj majd ahogy drágulnak a 2-3-4-5 pontokból már ki tudod hozni.
    Minden egyes crew tulajdonság 1 el növeli a crew szintjét de nem mindegy hogy pl a meccsen kapott 20pontodat egy olyanra teszed ami egyből 20pontot kér és ugyanúgy pontot kapsz érte vagy 10db 2 pontot érő fejlesztésre pakolod és így 10pontot nő a crew személyzet szintje.
    meglátásom szerint a 180as szint után érdemes majd specializálódni addig minél gyorsabab érdemes kihúzni.
    Remélem nem kavartalak nagyon össze...
  • Conqvistador
    #7829
    Hát tegnap még Német-Orosz volt. És általában 1 hétig szokták hagyni holott cska 4 napig volt Oroz HB pff
  • Para1
    #7828
    Sajnálattal halljuk h sikeresen elbasztuk a játékot ezért elnézésüket kérjük, de legyenek türelemmel napi 20megás patchekkel fél év múlva szinte minden ugyanolyan lesz mint volt! - by Gaijin
  • csonttika72
    #7827
    Átállítani a repteret?
  • Califa
    #7826
    Sziasztok
    Most kezdtem a játékot,és kéne egy kis segitség igy az elején.
    1. hogyan tudom átállitani a repteret ?
    2.milyen skill pontokra pakoljak bombázó,és milyenre vadászgépnél?
  • Glo
    #7825
    Német-USA HB van :)
  • vass17
    #7824
    Erősen stílus függő, nekem az elején nagyon nem feküdtek a BF109-ek. Aztán meglett az FW190 és azóta elég sok HB-t letoltam, aminek során azért sikerült ráérezni a taktikájukra. Nálam az FW vitathatatlanul a legjobb vadászgép egyelőre, a bombázókat pillanatok alatt eltakarítja, most is 1-1 lecsapással öltem vele P51-et, A6M5-öt és általában hiába próbálnak rátapadni, egy LA-5-öt is állvahagytam. Arról nem is beszélve, hogy arcadeban mindig ezzel jövök ki elsőre és gyakran még mindig használom, amikor a többiek már a 3.-4. gépnél tartanak, nagyon strapabíró az tény.

    Nem mellékes, hogy HB-ban még 940-nél sem esik szét, mikor a LA-5 már 700-nál és nagyon sok lőszer van benne, kár, hogy olyan drága a javítása..
  • Conqvistador
    #7823
    Na végre találtam videókat amiből egyértelműen látom mi a fenét csináltam rosszul :D
    Amúgy ha valakinek volna kedve akár Hb hez is Tier 7es vagy orosszal max tier 9es magasságig azzal szívesen mennék 1 kőrt.
  • twi452
    #7822
    T4-es csata pl most egész jó a német oldalon, van kihívás rendesen :)
    Azért a p-40esek garmadája ellen ésszel kell játszani mert gyorsak a tetvek és tonna lőszert elfröcskölhetnek mindenhova :D
  • Glo
    #7821
    Ezért kell vinni a kis 410-est vagy a 4x20-as Do217-et, mert mindenki a kis B25-ösével megy, ami meg könnyen lenyomható.. Wehehe >o]
  • Glo
    #7820
    Kinek a pap.. :)

    Én spec nagyon imádom a HB-t. No és, ha nem 1500 hanem 4500 a javítás? Na bumm.. 1 kill hoz ott ennyit. Anno én a 410-esemmel úgy "nevelkedtem", hogy 3 gépet le kellett lőnöm hogy 1 halált kihozzak 0-ra :) Ahhoz képest ez maga a megváltás :D
  • twi452
    #7819
    Embere válogatja :)

    Nekem nagyobb élmény 1-2-3 gépet lelőni hb-ben mint 10et árkádban ahol lényegében annyi a helyzet, hogy a kis kör elé célzol 1-2 mmrel és úgy fordulózik mindenki mint a centrifuga :D Meg egy nagy disco az egész általában :)
  • Conqvistador
    #7818
    Na de nem segíti elő a HB-t a 3xos javítási költség és a monotonitás.
    Naponta 1 szer én is benézek ha nyugodt röpködésre vágyok az odaúton.
    Lövöldözök párat ha van bombám ledobom ha összeakadok valakivel vagy lelövöm vagy ő lő le esetleg rammolunk ha túleltem vissz a bázisra.
    Na hogy 30-50 percet röpködjek és ne lőjjek le senkit vagy max 1 főt az nekem nem vonzó. Nem pörgős nem túl izgalmas ráadásul nagyon nem idő és költséghatékony a számomra. És ezzel tuti sokan így vannak.
    Beviszek egy 1500+ os gépet azt már 4500ért javítják + 1000-1500refill ammo és ha 1 gépet kilövök talán 0ba kihoz.
    1óra alatt meccstől és kilátásoktól függően (Peleliu/Lone Island pályákon 1-2gépnél többet be se vittem eddig nagyon) 2-6 arcade meccset is lenyomok. Mért lenne vonzó a HB?
  • twi452
    #7817
    Persze így működik de ahogy előbb is olvashattad másnak is feltűnt, hogy ha sok a bombázó akkor az 90%-ban egy nagy mészárszék csak a meccs.

    Ez most ilyen lottóhúzás szerű lett ami egy részről jó más részről szívás.
    Én remélem, hogy egyre többen fognak beülni historical-ozni is és akkor biztos kicsit elsimulnak a dolgok. De ez még odébb van, annyi játékos kéne ide is mint árkádba és akkor már jó is lenne :)
  • Conqvistador
    #7816
    Ez esetben meg kell az MM et védenem.
    Ha már ígyis 2-3perc mire összejön egy csapat nem szarakodhat hogy miylen az a gép megnézi 7es vagy 9es e azt kész.
  • Conqvistador
    #7815
    Én szeretem az oroszokat lassan 13as leszek velük de tény és való Tier 9ig leeht csak jól játszani velük.
    A németeket még szoknom kell azok 7esek.
    Velük t9-t13 közt is eredményes lehetek majd szerinted ha ráérzek a használatukra? (mondjuk a Do217esek se jöttek be mint reméltem)
  • twi452
    #7814
    Mert hb-ban már az mm állítja össze a "csomagot" :)
    Megvan, hogy a játékosok mit választottak maguknak onnan már csak ő tudja, hogy mi lesz a teljes összeállítás :)

    Ha már elvileg nézi, hogy ki milyen ügyes az adott géppel akkor azt is nézhetné, hogy ne csak bombázókból álljon össze az egész csapat :)
    Persze tudom kevés az ember meg stb..:)
  • vass17
    #7813
    Semmi, csak már unalmas volt, hogy egy jó ideje ugyanaz megy. Az oroszokat nem szeretem, meg is álltam velük 8-as szinten, a németek viszont a kedvenceim, viszont az amerikai ágat is jónak tartom, van sok érdekes gép :)
  • Conqvistador
    #7812
    Már megbocsájts de mért az MM hibája ha 7 bombázó bent van?
    Tudtommal HB nek az a lényege, hogy X nemzet Y nemzet ellen ergo nincs keveredés.
    Ha Az Amcsi oldalon 7db B25 van akkor kénytelen betenni az MM.
    Arcade ba persze más a helyzet na meg ott egy rakat gépet be lehet vinni.
    Én pl úgy állítottam össze a csomagot, hogy ha kell bombát rakok be ha nem akkor rakétát ahol lehet.
    A Németeknél árnyaltabb a helyzet, hisz a Stukák főleg csak bombázásra jók viszont a Me (bf) 109esek szintén tudnak 1 bombát hurcolni ami jól jöhet. De ha domination pálya van ahol már elfoygott a földi cél behozatalnál leveszem róluk.
  • Conqvistador
    #7811
    Mi a baj az orosz német ággal? Találtál jobbat?
  • twi452
    #7810
    Vesztettünk de nem sokkal :) A végén 1 prém spit meg én maradtam az ellennél egy fóka.
    Csak az volt a gond, hogy nekem vissza kellett mennem újratölteni a bombákat és náluk 5 tank maradt nálunk egy légvédelmes kocsi..xD
    Úgyhogy gyorsan kiszedte és vége is volt sajnos.

    De sokat nem lehet tenni hb-n nem látja az ember előre, hogy a csapattársak mikkel mennek. Ez már az mm hülyesége, hogy beoszt egymás mellé 7-8 bombázót :)

    De igazából baromság is bevinni ezeket a nagyokat.. következő körben jött egy 410es 30+20 milisekkel 1 mp alatt szedett le a szárnyát ki tudtam gyújtani ami azonnal el is aludt nem sokat zavarta mert fél perc múlva már a másik b-17et szedte ki egy sorozattal :D

    Azzal a szarral nem is kell célozni elég ha a törzsbe belelő és vége :)
  • vass17
    #7809
    HB, én is akartam kicsit húzni az amcsi ágat (eddig orosz-német volt, ma változott), de amikor ennyi bombázó volt bent, akkor garantáltan veszítünk, úgy meg nem jön sok xp vagy credit..
  • Conqvistador
    #7808
    Hb ra vagy Arcade ra gondolsz?
  • vass17
    #7807
    Ez bizony probléma: a bombázók teljesen elrontják a csapat esélyeit, szinte fogadnék, hogy vesztett a csapat? Nálunk is volt olyan hogy kb 5 db B-25-ös, a túloldal meg tele vadászgépekkel, a német vadászok ellen gyakran még egyenlő számú vadásznak sincs esélye, nemhogy ilyen repülő vonatokkal..
    Majd rájönnek, ha folyamatosan veszít a csapat :)
  • Conqvistador
    #7806
    Ezért érdemes 4 fős Squadokba menni akinek van rá lehetősége.
    Sokszor egy 4 fős összetartó csapat ellensúlyozni tud 10 balféket.

    Épp tegnap olvastam egy cikket a 2. vh német pilótáiról akik gyönyörűen összedolgoztak 2*2 fős csoportokban ROTA és a BF 109 eseikkel kötelékekben repülő Angol repülőkben komoly mészárlást vittek végbe.
    Sokszor egyedül a fedezet hiánya miatt halok meg mert nem tudom a rámakaszkodó 1-3 gépet lerázni pedig mennyit segít sokszor ha csak 5 másodpercre elfonják a figyelmet rólam, addig akár rá tudok fordulni a csávóra és máris fordult a kocka vagy nem :D
  • vass17
    #7805
    Ez kiábrándító, az arcade egyre inkább wot-osodik, az egyik csapat mindig agyonveri a másikat, ami tele van fogyatékosokkal... Az FW190 viszont egy brutális gép megfelelő kezekben, 9 kill-nél álltam meg vele, mert kifogyott az üzemanyag az ellenfél bázisa körül, egyébként ki tudja...Szakaszban voltunk, együtt végülis 21 kill-t húztunk be dominationben és így is maradt egy halom ellenfél, a végén csak ketten harcoltunk ellenük...

    Sajnos ez bármit el tud rontani, a wot-ot is leginkább ezért hagytam abba, nem akarok agyvérzést kapni az ilyen csapattársak miatt..
  • bardocz
    #7804
    Tegnap csak T1-T0 gépekkel T4 ellen rakott be. Örültem, mert ráadásul amcsikkal mentem, amik nem túl erősek szerintem.
  • flashpointer
    #7803
    köszi, csak mert így azt sugallja mintha teljesen jó lenne a matchmaking :)
  • bardocz
    #7802
    Egyáltalán a free xp-t mire használhatom? Itt nem látom úgy, mint wot-ban, hogy fejleszthessek dolgokat.
  • Glo
    #7801
    Dehogynem. Vagy inkább úgy mondom, hogy a Jet-eket szokta néha betennmi kisebb csatákba. Elég fura az MM, láttam mát Jet-et meg Reserve gépet egy meccsben :)
  • flashpointer
    #7800
    Aki már volt 19-20as MM-ben, ott akkor csak jet vs jet van, kisebb tierjű gép be sem kerülhet?
  • Glo
    #7799
    Az award-okért az xp-t hova teszi? Mert se nemzethez, se a profil xp-hez nem rakja. Akkor a free-be tolja? Na nem mintha nem lennének ott milliók, feleslegesen :)
  • twi452
    #7798
    Az igaz..de meg is halt mind..:D
  • Conqvistador
    #7797
    Nyilván olcsóbb is a B25ösök fenntartása még HBban is :D
  • twi452
    #7796
    azért még így is szeretnek bombázóval menni a népek.. vagy csak az újdonság varázsa lehet..:)
  • RiCSi1234
    #7795
    Köszi, meglesem! :)
  • Conqvistador
    #7794
    T3ra bevittem HB be a catalinát.
    Mondanom se kell azzal a 250-300km es cammogásával egyetlen támadásig jutottam el. Kidobtam a 4db 1000es bombát és már nem si lehetett nagyon irányítani a gépet. Ilyen esetben belevezetem egy földi célpontba +1cél kilőve alapon :D
  • twi452
    #7793
    Most bevittem a B-17et hb-be hááát vegyesek az érzéseim :)
    Már 2 db 1000 fontos bomba kell a pillbox-nak direkt néztem 2 telitalálat kellett és annyira nem is kaptam sokat érte mint amilyen nehéz kiszedni.

    Viszont egyszerűen muszáj kidobni őket mert egy-egy pillbox tartott két várost a foglalástól kb 10-15 percig mire a saját tankjaink (6-7 darab) le tudták rombolni.
    Végül kihúztam míg a tankok lerendezték a csatát és 11 földi célponttal egyedüli túlélőként megnyertük a csatát.
    20k lion és 40k exp soványka :)
    Nekem szerencsém volt mert nem tudtak lelőni de a másik két 17es a célpontokig se jutottak el.
    Bombázás így ebben a felállásban felesleges pénzkidobás :)
  • Madi92
    #7792
    ÖÖöö az mi?:P