38447
  • Glo
    #7951
    "egy lyukas szárny aerodinamikailag nem sokat ront az orsózó sebességen, "

    Sőt növeli is, mert a lyukon csökken a légellenállás :D

    Én szívtam már meg Do217-el is, beálltam a földbe mint a gerely, pedig ki se jelezte, hogy baj van.

    Ergo sztem a kis sérülésjelző nincs összhangban a gép valós sebződésével.
  • TommyRH
    #7950
    Egyébként ha logikusan végig gondolod, egy lyukas szárny aerodinamikailag nem sokat ront az orsózó sebességen, max. a felhajtóerőt csökkenti...így valamennyit lassul a gép, és kisebb sebességgel jobban orsózik (egy bizonyos pontig).

    De ha te a szétlőtt csűrőről beszélsz akkor elmondom, hogy ha azt lövik el a Yak9en akkor áll mint a beton...és magától csűr random időkben, ezért le sem lehet fele szállni.
  • CptYossarian
    #7949
    Nyilván a hiba az én készülékemben van amiért szanaszét lyuggatott szárnyakkal is vihogva fordulózik ugyanúgy. Miért ne játsszak másik nemzettel mikor ez ilyen OP, ugye.
  • vass17
    #7948
    Ez mit is bizonyít? Ha repülőképes maradt, akkor pont azt amiről szó van, ha meg nem, csak annyit tennék hozzá, hogy minden gépet le lehet lőnni, csak az nem mind1 mennyiből.

    Az orosz-német összehasonlítás mondjuk pont nem helyénvaló, mert a németek a patch óta nagyon sokat bírnak, már a BF-ket is gyakran félholt állapotban sikerül hazavinni, míg ugyanezt az amcsi oldalon nem tudtam eljátszani, a végén valamiért mindig lezuhanok. Az FW még többet bír, a DO217-el pedig kb lehetetlen állapotban repültem...
    Viszont el kell ismerni, hogy az orosz gépeket általában többet kell lőnni, szerintem ezt mindenki látja..
  • CptYossarian
    #7947
    Figyelembe inkább azt kellene venni hogy két napja elszarták a játékot. Mennyire reveláns az hogy említett két nemzetet 14-re húztad? Megsúgom: kurvára semennyire, mert nem az elmúlt két napon húztad ki ennyire.

    Úgyhogy kérdésedre válaszolva, minden tiszteletem mellett nem vagy kompetensebb a bárki másnál ebben a kérdésben.

    Nyilván feltűnt hogy itt az 1.29-es patch elbaszott damage modeljéről van szó, nem arról hogy hónapokon keresztül placeholder DM volt.
  • TommyRH
    #7946
    "Egyébként az ikonos sérülésjelzőn is remekül elfeketedik, épp csak a FM/DM nincs vele összelinkelve"

    Gondolom a te yak9edről beszélsz, mert az enyémre direkt odafigyeltek...képzeld ha fekete a szárny akkor nem csűr, ha fekete a farka se oldalkormány se magassági. A fenébe bárcsak olyan yakom lenne mint a tiéd!!!
  • CptYossarian
    #7945
    Azt remélem nem kell elmagyaráznom hogy mi a különbség a Flight model / a Damage model / és aközött a model között ami most mutattál, vagy kezdjek bele? Egyébként az ikonos sérülésjelzőn is remekül elfeketedik, épp csak a FM/DM nincs vele összelinkelve. De poénnak amúgy jó ez a két kép, értékelem. :)
  • TommyRH
    #7944
    Jah tényleg, olyan király a Yak 9em h még most is repül pedig már filmet nézek :D...

    Am egy dolgot figyelembe kéne venned...hogy mind az oroszt és a németet is együtt húztam 14-es szintre, prém nélkül...most is ezekkel játszom. Nem gondolod, hogy eléggé kompetens vagyok a kérdésben?
    Te csak kiragadsz példákat, semmi értelme...

    Sőt, ha érdekel amit megfigyeltem...a BF sokkal jobban repül sérülten mint a Yakok, az a tapaszalatom ha egy Yakom egy-két találatot kap onnantól halára van ítélve...ellenben a BF-em még harcképes bőven.
  • Conqvistador
    #7943
    Előlről

    Oldalról

    Íme az OP gép :D
  • CptYossarian
    #7942
    Hadd lám.
  • Conqvistador
    #7941
    Nem sebződik? :D
    Na akkor a mai szétlőtt yak9t met belinkelem neked mindjárt. :D
  • CptYossarian
    #7940
    Ez nem bizonygatás, ez konkrétum. Tény, ha úgy jobban tetszik. Mi több, bizonyítja hogy nem a replay a bugos (az hogyan lenne bugos, meséld már) hanem jó pár orosz gép damage modelle.

    Ha egy nemzet több gépével átmehetsz egy anyahajón, meg fát vághatsz vele és gyakorlatilag UGYANÚGY repülhető marad a másik meg elfröccsen mint Pistike a hetedikben mikor mellet lát akkor az a nemzet OP. Pont. Mi ezen a vita? Nem látod a szemeddel?

    Direkt 9T-kre vadásztam ma, kb. úgy lehetett őket levezérelni az égből hogy 1. kilőttem a pilótát 2. kilőttem a motort. Sajtreszelőre lyuggattam a teljes géptörzset, a farkat, a szárnyakat, feleslegeesen, mert NEM SEBZŐDIK A SZÁRNYUK. Nem OP ugye?
  • TommyRH
    #7939
    Sry, akkor ő ne linkeljen :)
  • Conqvistador
    #7938
    Te miről beszélsz?
    Én semmit nem linkeltem Cypt írta.
    Én csak jeleztem hogy van hogy semmi se esik le van hogy 1 lövésből.
  • TommyRH
    #7937
    Ok te így érzed, semmi gond! Nem is állok neki sírni h mekkora OP az DO...érted a lényeget? Hagyjátok abba a hülye OP-zást...főleg ne linkelj egy bugos replayekből álló videót -.-
    Csak annyit kérek, hogy ezt a témát hanyagold!
  • Conqvistador
    #7936
    Pl ez se igaz Ma is simán kilőttem egy Do217est és amikor vele vagyok tök hamar lehullik. Nem vagyok Do217 párti.
  • TommyRH
    #7935
    Lol, persze...Kiragadott replayek egy bugról...pff és ezzel bizonygatsz, el sem hiszem. Összevágjak egy olyat amiben néhányszor percekig lőnek a BF-emmel, és egyből halok a YAK3-al, mert nem egyszer fordul elő. Faszság ez a OP duma...nincs semmi alapja...VAN AZ ORORSZNÁL IS NEHEZEN KILŐHETŐ GÉP ÉS A TÖBBINÉL IS...azokat a kurva DO-kat alig lehet kiszedni...azért mért nem sírsz?? Ha kilő egy orosz gép...akkor meg rögtön OP mi? Jah és itt röhögtök a fórumon a Yer 2es 1 shotolásokon...

    Játssz orosszal vagy hagyjátok a sírást, akár a játékot, nekem mindegy...kurva unalmas már az OP-zés!
  • bardocz
    #7934
    Ez a patch nagyon elkúrta a játékot.
  • vass17
    #7933
    Nekem is sokkal nehezebbnek tűnik, korábban a 37mm-es pillanatok alatt szakította őket, leginkább a szárnyat, most nem igazán megy. 2db 20mm-esnek is elég sokáig tart, mire megadja egy nehézbombázó esetében a killt, critical-al meg simán közlekednek...
  • CptYossarian
    #7932
    B-17 faroklövészt kell kilőni először, aztán gyújtólövedék motorra, vagy páncéltörő szárnyakra, attól függ mid van.
  • Áron22
    #7931
    Valamelyik mini patchban nem erősítettek a bombázókon?

    A magasabb szintűek(B-17,DO,TU-k) nagyon nehezen kilőhetőek, vagy én csinálok rosszul valamit?
    Meteor 4 hispanojából( nem is alap lőszer, hanem omni-purpose) 3 tár nem elég nekik, pedig telibe lövöm őket, oldalról, hátulról...
    2 perc mire egyet kilövök:S

    Vagy ti h szoktátok leszedni őket? Ne csak lőjem őket középen, hanem nagyítsak és apró sorozatokkal a hajtűművüket szedegessem?
    Bár az se egyszerű, mert ahoz be kell lassítani, és akkor meg bepirosítanak a géppuskáikkal...

    Vagy vegyem meg a tankok ellen javasolt páncéltörős lőszert és azzal próbálkozzak?
  • CptYossarian
    #7930
    Egyébként lfasz van itt nem damage model, és neeeem, nem op ám az orosz ág: http://www.youtube.com/watch?v=htBFUUojhZQ
  • CptYossarian
    #7929
    Jó ötlet, de sajnos nem működik.
  • TommyRH
    #7928
    Próbáld meg rányomsz h go to battle, ott kérdezi h mit csináljon a sérült géppel. Utána nyomj egy cancelt és akkor szokott frissülni!
  • TommyRH
    #7927
    Én az 50 kg-osról beszélek...Csak példának írtam h egy 250-essel is el lehet cseszni...50 kg meg nem viszi ki az tuti!
  • CptYossarian
    #7926
    *1935-
  • CptYossarian
    #7925
    1635-45-ig a Wehrmacht alá volt rendelve a Luftwaffe és a Kriegsmarine. A Waffen SS volt különálló hadrend.
  • Conqvistador
    #7924
    Azt nehezen. Max a Luftwaffésat :D
    A Whermacht szárazföldi.
  • CptYossarian
    #7923
    Reggeli után elbuktam a wehrmachtos La-5-ömet, azóta SEMMIT nem javítottak rajta a hangárban, 3%-on áll. Repair time (elvileg) 12 óra, 30/50(+30) a rep speed, szint is megvan hozzá. Kis hamisak, azt gondolták hogy majd rányomok leszarom alapon, hát pont nem, kaptak róla bugreportot.
  • bardocz
    #7922
    Ahhoz nagyon sok 50 kilós bomba kell, és ugyan ott kell eltalálni, hogy a sebzés összeadódjon. Ha 10 méterekre csapódik be, nem lesz baja túlzottan, ha amúgy az 50kilós bomba fölé van méretezve.
  • Conqvistador
    #7921
    Na de előbb utóbb összeadódik a sebzés :D

    Hiszen a szerkezet folyton sérül és egyre nagyobb és nagyobb szerkezeti kár után valamikor cska el kel süllyednie.
  • Sith
    #7920
    Nem mintha komoly kutatást végeztem volna a témában, de felteszem egy csatahajó aminek a páncélját bőven az 50kg os bombák főlé méretezték nem hiszem, hogy a letépi a korlátot esetleg betöri az ablakokat károkon kívül bármi mást is okozna.
  • Conqvistador
    #7919
    Akkor ez BUG nekünk is Pele izén volt :D
  • SovereignXY
    #7918
    Ma volt iylen nekünk is. 3an mentünk szakazsban. Peleliu a BS. Én rádobtam 3x 500ast meghaltam. Cimborám dettó meghalt. 3. társunk Bf 110el kétszer szórta meg az még 2x 500 bomba. Majd kijött a Ju-88al. 4x 250es és 32x 50es legalább 2szer. Már nagyon nevettönk. Majd a végén utolsó gépével stuka még 2szer 2x 500as meg az a 2 ami még rajta van. Ó! És rá is zuhant. Hajó ég ég ég de ott maradt...
  • Glo
    #7917
    Valahogy engem spec nem is vonz, de akkor leszek bajban ha ezt az xp csík cuccost nem veszik ki, mert egy idő után tuti be fog telni minden kedvenc gépem. Bár ha azt vesszük, hogy mennyi újat akarnak még betenni..

    Mindenesetre engem a TOP tier totál nem vonz :)
  • Conqvistador
    #7916
    Az a anagyobb baj, hogy nincs látható Health point ja a célpontoknak.
    És nem adódik össze a sebzés.
    Tegnap egy Battleshipre több, mint 5 tonna bombát dobtunk természetesen kiseb csomagokba 250kg 100kg 50kiló kivitelbe rakétákkal főszerezve mire megadta magát. Hát na ne...
  • Conqvistador
    #7915
    Írtam ahhoz az 1.29 es gazdaság cikkhez egy hozzászólást.
    Aki gondolja itt véleményezhetne hogy jól gondoltam e?
    És szerinte is fennállnak a valós számadatok okozta veszélyek a játékunk élvezhetőségére. (2-3 évet nem fogok egy Mig 15re várni és egy másik nemzet maxos gépére már nem is álmodhatok :D)
  • SovereignXY
    #7914

    BS, Carrier sztem nem elég neki az a 2 tonna. YER-el az utolsó 1000kgs nem kell rá ami 3 tonányit jelent. Annyit rá kell dobni hogy megadja magát. A 3x 500as bombás ruszkikkal és rá kell fordulni 3szor mire megadja magát. Inkább 3 tonna za a 2
  • SovereignXY
    #7913
    Többit már akkor is drágának ítéltem és az elsőnek volt - lehet még midnig az - a legkisebb a javítási költsége.
  • SovereignXY
    #7912
    P47 javítása miért még mindig 6k? Ez hol balance? Többi 9eshez nézve. Vagy akár 11eshez. Saját javítását nem termeli ki.
    H6K dettó. Főleg most hogy bomba nerf is van. 8k javítás tier 3ban. EPIC FAIL...