38447
  • bgabor
    #8351
    Én majd legközelebb akkor fogok egy fillért is fizetni ezeknek a fejlesztőknek, amikor visszaállítják a régi gazdasági rendszert, vagy legalább jelentősen ésszerűsítik a mostanit. Ez a mostani kapzsi viselkedésük a fejlesztőknek nem az amit bárhogyan is támogatni tudnék.

    Ez a "fejlesztők is pénzből élnek, ez üzlet" című érvet pedig nem kell beszopni. Jól látható határvonal van aközött, hogy emelnek a költségeken hogy kényelmesen termelje a profitot a project, és a brutális kapzsiság között, amit itt látunk, hogy durván lehúzzák a népet minden szar költségért.

    A WoT-nál is ugyanez a helyzet, szerintem ez valami orosz dolog lehet.
  • kocsilajos
    #8350
    az durva lenne ha bejelentenék előre a leárazásokat pl 1 héttel és sokan vennének prém accot h bekockuljanak és megszerezzék a liont mire eljő a leárazás...sztem ez nem lenne rossza a játéknak
  • rrally
    #8349
    Soha nem játszom ingyen mindig prémium előfizető vagyok,de van 1 határ ami felett már nem költök rá mert nem éri meg(nekem legalább is).Ami mondasz a La-5ös hogy jó legyen kb 10000 forintból jönne ki plusz kb 3000 forint havi prém...hát nem tudom... ha tetszik 1 játék sokáig húzom de ugye ennek van anyagi fedezete is....
  • kocsilajos
    #8348
    igen ez sajnos online játék nem lehet csak letölteni és csak kockulni, itt kicsit pént rá kell áldozni én pl 5j-t áldoztam a játékra, még a 1.29 path előtt mert akkor még több lionom volt mint XP-m ezért konvertáltam, de most már max csak prém accra fogok befizetni, xp fejlődéssel nincs gondom...
  • bgabor
    #8347
    Így van, pihentetni kell a játékot amíg nem teszik helyre a gazdasági rendszert, mert olyanok mint a kereskedelmi TV, nem értenek másból, csak az "alacsony nézettségből".
  • CptYossarian
    #8346
    Van pedig megoldás pénzkeresésre, rátettem a német La-5-re még 1.27-ben 300 sast legénységkiképzésnek, plusz ászra húztam a speckóját mikor még millióim voltak. Fő pénzkereső géppé lépett elő, ami elég szomorú. Gazsinak nyilván a játék színesítése (is kellene hogy legyen) a célja, de amikor az összes többi gépemmel jó esetben feleannyi liont tudok kapni azonos teljesítmény mellett akkor ezerszer meggondolom hogy repüljek-e más vadászt. Az is igaz hogy eddig a prémium gépek pluszbevétele nem jelentett nagy különbséget, hát most már jelent.

    Nem a pay-to-win überségét akarom hangsúlyozni, de szerintem ha - legutóbbi economy szétcseszésük mellett - megtiszteljük a fejlesztőket némi befizetéssel akkor nem a prémet hanem a prémium gépeket javaslom, nekem beváltak. Magam is játékfejlesztő vagyok és higgyétek el nem lehet ingyen dolgozni, dolgoztam olyan projectben ahol egyetlen ingame objektum több mint tízmillióba forintba került, és ez csak az alkalmazottak befektetett ÉS kifizetett óradíja volt rezsi/licensz/hardver/biztosítás nélkül.

    Aki ingyen játszik annak lehet véleménye, de kábé olyan súlyú a fikázása mint mikor valaki az ingyenlevesről ugat minden fórumon hogy szar ízű - de attól még azért zabálja kétpofára továbbra is.

    Gazsiék tapasztalják hogy nem játszanak számottevően kevesebben mióta brutálisan megnerfelték a gazdaságot. Lehet hogy több prémium gépet is vettek azóta a játékosok, hogy gyorsabb ritmusban haladjanak. Ha nem tetszik, ne játszd, pláne ne ingyen, azzal szavazol arra hogy nem tetszik. Ilyen egyszerű.

    Akkor mekkora rívás lenne ha behoznának kéttucat új repülőt amiket csak aktív előfizetéssel lehet repülni, térdig gázolnánk a fikagalacsinokban. :)
  • rrally
    #8345
    Nem az a baj hogy tartalékolni kell,hanem már abban kimerül a keret mire kimaxolsz egy gépet.Pl:én német ágon most megálltam T9-nél(egyszerűen nincs keret tovább menni) van 5 gépem költségek :legénység képzés,Lőszer vásásrlás 2x,új motor,air resistance,pilon és bomba.Ez egy olyan cirka 150000 lion szorozva 5-tel.és nincs benne a horror árú elit képzés.PL T9-es Me-410 140000 lionba kerül pilóta elitre képzése 450000 TIPUSONKÉNT.Ha mondjuk az ember nem akar mindig ugyanazzal játszani húz másik ágat is akkor szinte lehetetlen tovább menni.
  • Áron22
    #8344
    Saját vélemény a jelenlegi gazdaságról:

    Eddig amikor volt több órám egy nap játszani, vettem napi prémiumot, az új patch óta nem veszek, mert annyira letekerték a gazdaságot, hogy sajnálom rá a pénzt jelenleg.

    Pár tipp:

    Legjobb pénzszerzés tier 10-11 környéke, és vadászás vadásszal vadászokra. A bomberek vadászelhárítását feljavították, ezért 1-2 bomber kilövése után garantáltan piros lesz minden a repcsin, bombereket attackerrel kell szedni, ez jó változás, de mégse éri meg bomberrel menni, mert egy átlagmeccsen kidobott ~20 földi cél nem hoz annyi pénzt, mint ezalatt kilőtt 5-6 gép.

    Pénz: Az XP jelenleg majdnem mindegy kategória, mert nem azon múlik a dolog, DE!

    Spekuláció:
    2 esetet tudok elképzelni:

    1) Marad a jelenlegihez hasonló arányokkal operáló gazdaság, és havi szinten lesznek események, amikor nagy kedvezményekkel lehet bevásárolni.

    2) rájönnek, hogy túlhúzták a pénznerfet, és vagy növelik a rewardot, vagy csökkentik a gépárakat.

    Ami ezekből nekem következik:

    Annyit érdemes jelenleg játszani, amihez tényleg kedve van valakinek, és ami összegyűlik pénz, abból ne költsön senki semmit, hanem tartalékoljatok, akármilyen nehéz is kibírni. Ennél csak jobb feltételekkel lehet majd vásárolni, az szinte biztos, most ezen az árszinten érdemes tartalékolni, és kivárni.

    Saját átlag: Prém nélkül 1 óra alatt nyugis játékkal megvan kb 70-100K XP és +50K lion tier 10-11-en.

  • Para1
    #8343
    Enne dettó ugyan így jártam van német 18, orosz 14, japán 10, USA 11, Brit 7 szintem és amióta kijött a patch 2meccset mentem és azt mondtam ha akkor már inkább a wot! Az a legnagyobb bajuk a wt-nek h "túl sokat akar egyszere a szarka, de........" Akkor lehetett volna ilyen drasztikusan visszavenni a dolgokat ha már 100k+ valós nap mint nap játszó playere lett volna......De így kb elvesztett abból a kevésből is ami volt.......nem értem az üzletpolitikájuk!
  • Slewy
    #8342
    Az baj, hogy sajna lassabb lett a fejlődés mint Wot-ba. Amúgy szétbombáztam egyedül az ellen bázisát és csak 13 ropit kerestem... nemtoom, hogy miért ilyen keveset. Most nézem, meg akarom venni a B-25-t megvan nagy nehezen a 210 000 lion, de még 42000 a legénység képzése, jó lenne a Bf 109 F4-re qualification-t felhúzni, F6F-et is meg kéne venni. Nagyon visszahúzták a játékot ezzel az 1.29-cel. Így lehet, hogy lassan újra megnézem a Wot-ot, pedig ez a repülősdi sokkal közelebb áll hozzám de irgalmatlan mennyiséget kell így játszani vele, hogy eljuss valahova...
  • Para1
    #8341
    Igen!!! És a nép emelt fővel 100%-ig mellettük volt csak a hülye Para oltja őket mert nem tud játszani......Lényeg a lényeg ne játszatok vele addig amíg nem teszik helyre mert még a végén úgy értelmeik h nekik így is jó...........:)
  • Conqvistador
    #8340
    Lol. :D
  • Dragunow
    #8339
    megvan az új logóm!!!

  • Conqvistador
    #8338
    Át kellene vele állnom óvatosra.
    Sajnos én bele megyek minden csetepatéba főleg mivel bombázókkal vagyok így nehéz akkor is vigyázni ha fightert viszek be. Sokszor rámegyek az ellenre ha üldöz egy mifajtánkat de aztán meg hamar engem is üldöznek és nem vagyok jó lerázásban. Ha mögöttem van akkor már megette a fene.
    talán az segít ha egy saját csapattárs felé repülök nyílegyenesen és akkor gondba kerülhet az üldöző.
    De majd megpróbálok gazdaságosabban vezetni :D lehet a Yak9T vel is BnZ zni kéne mert nem igazán fordul jól szerintem pláne ha elveszti a sebességét.
  • vass17
    #8337
    Engem már nem érdekel, ellenzem, nagyon is, de ameddig ilyen, kihasználom pénzkeresésre.

    Conqvistador: 2 meccset toltam most vele, mindkettőt túléltem gépcsere nélkül, lehet, hogy sérülékeny, de az óvatos taktika megvédi :)
  • Madi92
    #8336
    Mármint azt, hogy lehet zoomolva is lőni, vagy a zoomolva lövés technikájára jöttél rá?:D Ha ez utóbbi akkor megoszthatnád, mert nekem úgy nagyon nem megy, így nem is erőltetem inkább.
  • CptYossarian
    #8335
    A Yak-9T a legfőbb ok amiért német gépeket repülök és kimondottan 9T-kre vadászom. Igen, van nekem is, jó régóta porosodik. Inkább La-5FN meg Yer meg Yak-3 az oroszokkal... Amúgy ahogy elnézem a mai menü 4-5db Havoccal a reptérbombázás. Ja, és a Hienek domination pályán überjók, idefordul-odafordul és hullanak a gépek mint a legyek. Ma is volt 11-killes köröm japókkal, mondjuk sokat segít hogy (cirka egy hónapnyi játék után) felfedeztem miképp kell zoomolva lőni, csodáltam hogy eddig miért szedtek le szemtől-szembe.
  • bardocz
    #8334
    Patch előtt nekem az Ka-61-ek voltak irgalmatlan erősek, szét lehetett velük alázni bármit. most meg árkádban lövöm a kört, semmi,lövök elé, semmi, lövök mögé, semmi,néha jelez valami találatot, aztán úgyis lefordul valaki.
  • Conqvistador
    #8333
    Hát akkor én vagyok szuper béna de a Yak 9T vel is 3 max 4 gépet tudok lelőni mert rámlőnek 1-2 lövést és zuhanok is le. Bezzeg én belelövök egy cannon sorozatot azt többnyire semmi...
  • vass17
    #8332
    Hihetetlen. Elővettem a YAK-9T-t, elvből nem játszom az oroszokkal, de gondoltam kipróbálom. Mégis mi ez? Ezzel a géppel mindenféle tehetség nélkül a lista tetején lehet az ember: első manőverből ráfordulok oldalból egy B-25-re, két lövésből szétesett, inkább nem is kommentálom...mégis mit keres 9-es szinten ez a gép és hogy lehet ilyen pofátlanul op? aki kétségbe vonja ezt, az valószínűleg nem játszott a többi nemzettel...
  • Conqvistador
    #8331
    Döbbenetes hibába bugba vagy nem is tudom mibe futottam.

    A már 2 napja használt 2*1000kg+ 4*500kg os bomba slot eltűnt mintha meg se lett volna véve újra meg kellett vennem harc után. Így be se tudtam vinni azt a gépet a pályára mert minek?
    Nem az 1400 lion bosszant hanem az elv, hogy bármikor megtörténhet?
    És még a drága refill ammokat is elkéri döbbenet.
  • bardocz
    #8330
    T1-en belefutok T5-be, T5-ben nem volt még T7 nélküli meccsem, és nem egyszer előfordult T10-es vagy T11-es bombázó(do-akármi), a többi magasabb szintű repülőt meg szimplán nem ismerem, és lehet fel sem tűnik.
  • Conqvistador
    #8329
    Nem szűnt meg :D
    Bár 2 szintenként sorol be T1en belefuthatsz T5ösök be is és T7en is T11esbe stb.
  • bardocz
    #8328
    Tehát megszűnt a T0-T1 illetve T2-T6, és felső kategóriában meg még várni is kell? Fasza :DDD
  • Dragunow
    #8327
    Egyébként nincs gondom a javítási költségekre. A WT ezt is megoldotta. A patch óta nem kellett sok pénzt költsek a jet javítására ugyanis hiába próbáltam jettel repülni 30 perc várakozás után feladom általában.
    Ezt is köszönöm WT
  • Conqvistador
    #8326
    Nagyon remélem tényleg csak tesztelik a pénzügyi részt és rájönnek hogy használhatatlan. Ha 1-2 héten belül nem változik az tuti meg fog látszani a játékos állományon is.
    Van még mit fejleszteni a játékon.
    Nem vagyok bombaszakértő de azt ne mondja nekem senki ha egy 1tonnás 2. vh s bombánál kiürítenek budapesten egy 2km es sugarú körben lakosságot akkor ha ledobod a bombát nem visz ki 2-3 tankot minimum és nem vágna akkora lyukat a földbe, hogy vígan tovább menjenek a buta NPC tankok?
    Legalább tegyenek eg ypici kerülőt és növeljék emg a bombák hatósugarát. Akár jelölhetnék is nem halnának bele.
    Az Arcade mód az legyen élvezhető mert jelenleg kínlódás.
    Már nem is örömmel megyek a csatába hanem mert kínomba grindelem a gépeket, mondván majd később jobb lesz.
    De most hogy megvan a 2db 4 tonnát szállító gép most se lett sokkal jobb. Van hogy alig találnak van hogy jó pályán pl Port (az ellen oldalon a landing craftok) sikerül 15öt kicsapni 4 tonnával :D
    Hát ott kezdődik az 1 tonnásnak ki kéne 6-7et minimum.
    Ha meg ennyire szarul ad és túl hamar vége tegyenek be 150-300 lőhető célt. De túl gagyik hozzá.

    Lenne 5 Carrier 15 Destroyer 40 Cargo ship 75 Arty 30Pillbox és 120 Tank egy pályán ahol lehet.
    rohadtul nem lenne unalmas mert a pályák többsége az már és lenne némi pénz is meg a vadászok is lehet 1-1 célra rámennének vagy sem.
    De nem ez a cél amint látom.
  • vass17
    #8325
    Nagyon felborult most az arány. De az is vicces, hogy az awardokat is visszafogták, mostanság nem ad bullettproof-ot, hiába élem túl a csatát gépveszteség nélkül, úgy hogy mindenki más veszített gépet, ráadásul öltem is nem egyet... Na mind1, most úgyse tudnék mit kezdeni az érte járó xp-vel, a patch óta sajnos nem az a szűk keresztmetszet..

    Hihetetlen mekkorát hazudtak, azt hitték, hogy a javítási költségekkel be lehet etetni a népet, úgy hogy minden szempontból ezerszer nehezebb lett a pénzszerzés. Igazából nem is értem, ennyire hülyének nézték a játékosokat?
  • Conqvistador
    #8324
    A legnagyobb bajt abban látom, hogy nem ad Az achievmentseknél durva liont az xp mellé.
    Szerintem egy 10géplelövésre vagy 20 földire igenis járna pár tízezer csak acsiból. Az Xp t dugják fel maguknak, úgyse tudunk gépet venni tök 8 hanyas szinten vagyunk....
  • Conqvistador
    #8323
    Mit akarsz neked legalább van lionod :D

    Az 1.29 bejövetelekor 2,6M-m volt. Ma este emgesett a a csúfság, hogy 200lionom maradt :D még a gépet se tudtam megszerelni.
    Amúgy miylen Tierben hoztad ezt össze?
    Sajnos az is számít bár mindenhol fost ad.
  • Dragunow
    #8322
    Köszönöm WT, hogy gondoskodsz az anyagi biztonságomról. Nem is tudom mire fogom költeni ezt a rengeteg oroszlánt amit kapni fogok mostantól.
  • robi3
    #8321
    az f2a3 tegnap próbáltam valahol 800 és 850 között törik szét egyenesen repülve
  • kocsilajos
    #8320
    én a buffaloval 900 ig gyorsultam
  • vass17
    #8319
    A 109-es is szét tud esni valahol 700-800 között, pontosan nem tudom :) A 190-es 900 fölé is megy jóval, persze olyankor nem tanácsos erőteljesen kanyarodni.
  • kocsilajos
    #8318
    a cobrákkal sokat játszottam ha leveszett a lendület bármi utolér
  • twi452
    #8317
    A corsair-ek elég sokat és ha van idejük akkor szépen fel is tudnak gyorsulni, és alacsony sebességen nagyon szűken lehet velük fordulni de azért nem mindig egyszerű esetek :)

    A mustang olyan lehet mint a németeknél a fóka, ezt úgy mondom, hogy fókát nem próbáltam de ahogy itt is elmondták nagy sebességnél is nagyon jól lehet irányítani.
    Na a mustang is ilyen zuhanva is nagyon szépen lehet manőverezni nem billegteti az orrát stb

    A kobrák meg.. nekem túl lomhák ha egyszer elveszted velük a lendületet akkor szívás van.

    Ezek historical-os tapasztalatok, árkádban biztos azért elmosódnak a különbségek.
  • Amaymon
    #8316
    Pár napja üldöztem, nem emlékszem rá milyen US gépet, 109-el. Speed-ből el akart menekülni be a felhőbe. Kb. 630-al mentem, azon gondolkodtam, hogy benyomom a flaps-et rövid időre. Szinte abban a pillanatban rommá törte a légellenállás a menekülőt :)

    US fighterek mennyit bírnak? Azt a nemzetet nem szinteztem egyedül, amit papíron írnak pedig nem valós még.
  • RiCSi1234
    #8315
    Csak mert a németek alá most nagyon beadták a lovat.. KB minden gépük veszett.. 9-es vagyok vele, és.. halálosak..
  • twi452
    #8314
    lvl 6-tól 109-esek és fókák.. ennyi történt az amcsi gépekkel :D
  • kocsilajos
    #8313
    biztos betoljtak :D
  • Amaymon
    #8312
    US gépekkel mi történt, hogy ~1-5 ember várakozik HB-ra lvl 7 és 15 közt? Német oldalon pedig változó, időnként 30 vagy többet eléri.