38447
  • cool 75
    #8391
    Kösz, megvan, hülyén csináltam volna, és át dobott volna gaijin-ékhez.
    Valóban működik.
  • twi452
    #8390
    Na megvan nálam mi a "gond"
    Yuplay account-nál csak a régi béták meg a benchmark alpha aktiválás van én nincsenek feltüntetve a war thunderes csomagok sem
    ha rámegyek valamelyikre akkor meg átdob a gajin oldalára ahol ugye ott van az összes csomag minden, persze euroért :)

    na mindegy most úgysem aktuális a dolog
  • Pluskast
    #8389
    Az valóban érdekes. Én pay pal rendszeren keresztül fizetek de ott marad ugyanúgy dollárban.
  • cool 75
    #8388
    Érdekes mert nekem is dollárt ír, de mikor megvenném átvált euróra.
  • twi452
    #8387
    hm nálam ott is euro van pf..:D
  • bgabor
    #8386
    Egyébként szerintem érdemesebb kétszer 1000 aranysast venni, mint egyszer 2500-at. A havi prém és legtöbb prémium gép(a LA-5 kivételével) kijön 2000-ből.
  • Cimbi
    #8385
    Így valóban nem olyan drága de amíg joy nincs addig pénzt se költök.
  • Pluskast
    #8384
    Győződj meg róla :)
  • kocsilajos
    #8383
    ezt ki kell próbálni, 2500 golden 14 dollárba kerül, és nem 14 euróba?
  • Pluskast
    #8382
    nincs mit ;)
  • bgabor
    #8381
    Valóban, köszi. :)
  • SovereignXY
    #8380
    Nem tudom miért nem lehetne itt is úgy. Jönne a lion abból vehetnéd a havi díjat vagy vennél RL pénzért "plexet" amit aztán vagy beváltasz 1 hónapra vagy eladod és lesz belőle pénzed. Esetleg XP-re váltod tök mindegy.
    EVE-nek bejön mert tudtommal másért nem lehet RL lóvét fizetni. Oké ott vannak ezek a hülye ruhák meg szem implant lófasz ami tényleg csak a külcsíny de azt is veszi a sok marha. Hozzanak be ide is badass skineket jóféle euróért meg dollárért osztán úgy is megveszi a banda 10de.
  • Pluskast
    #8379
    yuplay.com oldalra felmész. ott beírod a játékban használatos email címedet + jelszavad. Rámész a my purchases menüre és láss csodát a 2500 aranyat nem euróért hanem dodóért veheted meg :)
  • SovereignXY
    #8378
    Havi díj. De. Amit vagy fizets pénzért vagy ingame lóvé. Ingame lóvé meg csak időt igényel, és nem is sokat.
  • Conqvistador
    #8377
    hmmm
  • bgabor
    #8376
    Ezt leírnád részletesebben? Szerintem sokunkat érdekelne. Mégis csak 1/3-al drágább az euro mint a dollár.
  • Pluskast
    #8375
    Hali :) Van az már vagy kétezer is :))
  • Cimbi
    #8374
    Jéééé Pluskat.Ezer éve.:DDDD
  • Pluskast
    #8373
    Az 1 euró =1 dollár kérdést elég könnyen meg lehet oldani. Nem a játékon keresztül kell bejelentkezned hanem a nettes oldalról. Egyből ki tudod választani a dollár opciót és a probléma megoldva. Én is így veszek prémiumot.
  • Ry0K3N
    #8372
    Csak plexet kell farmolni vagy mi a rák. Minha bizonyos mennyiségű oroszlánért vehetnél havi prémet.
  • bgabor
    #8371
    Az EVE nem havidíjas? Vagy az is átalakult már?
  • SovereignXY
    #8370
    A pénzes dologra annyit tudok mondani, hogy ott az EVE. Full free to play. Ha nincs ismerős akkor az elsőnek be kell fizetni de ennyi. És tuti azt sem 3 forintból fejlesztik.
  • Cimbi
    #8369
    Na akkor én mint külföldön élő jól kereső cél közönség nyugodt szível állíthatom ez a rész nem érdekel.Nagyon szívesen fizetek:

    -ha a támogatott játék vezérlőkből nem csak egy működik rendesen
    (ez szerintem minimum)
    -ha a premium acc add annyi fedezetett hogy esetleg a kedvenc repülőmet
    nem csak egyszer vehetem elő egy héten(itt azt is eltudom képzelni hogy nincs javítási költség,ha fizetek akkor szórakozni akarok nem farmolni)
    -engem a szimulator része érdekelne szóval:történelmileg hiteles dinamikus kampány, hiteles gépekel(még elég üres ez a rész)nagyobb térképek,több játékos stb.
    -ez az 1 euro=1 dollár is érdekes kérdés

    Szóval részemről kb ennyi ha ebből az első pont megvan akkor lehet már a pénztárca elővesz.

    Ja és egy tipp a végére:109-K14 pénztárca tutti elővesz:DDDDD
  • bgabor
    #8368
    Ezzel teljesen egyetértek, ha élvezetes a játék, és emiatt több a játékos, a bevétel is sokkal több mint kevés játékos és horror költségek mellett.

    Az előző rendszerben meglepően sokan költöttek aranyra, mert reálisan el lehetett érni a jeteket a végén(sokaknak az volt a kitűzött cél). Emiatt aztűn boldog boldogtalan folymatosan prémium számlával játszott, és a legtöbben még extra aranyért konvertáltak free XP-t is, mert ugye akkoriban az XP volt a szűk keresztmetszet a fejlődésben. Haveri körből, akikkel repülni szoktam, legalább tízen tettek szert így jetre, komoly pénzeket belecsavarva a játékba.

    A mostani rendszerben pedig egyszerűen nem éri meg pénzt áldozni a játékra, se prémium számlára(a bevételek úgy is nevetségesek a költségekhez képest), se konvertálásra(úgysincs pénz új gépre), se prémgépre(azzaé se jön sokkal jobban a pénz).


    Szerintem összességében ezzel a kapzsiság vezérelte új gazdasági rendszerrel iratlan pénzektől esett el a Gaijin. És nem hiszem el hogy ezt szépen végiggondolva ne tudták volna előre látni. Mondom, van még mit tanulniuk a keletikenek kapitalizmusból és üzleti kultúrából.
  • Conqvistador
    #8367
    Az utolsó mondatod nagyon tetszik :D

    Az alapvető probléma meg ott van, hogy a meglévő gépeket se tudjuk használni. pláne aki az 1.29 után kapcsolódott be a játékba :D
    Ígérnek ide 500-1000 körüli gépszámot. Mi a ráknak ha 1 gépre 1hét és 2 hónap között tudsz pénz összeszedni?
    Azért abbahagyni nem fogom de jelentősen csökken az aktivitásom és kénytelen leszek low tierbe maradni ahol azért so so leeht még játszani veszteség nélkül. A fejlődésről lemondtam az 1.29el.
    Ha így halad sose lesz pénzem semmiylen jó gépre marad a jelenlegi gép/szint bebetonozása.
  • Ry0K3N
    #8366
    Elhiszem hogy kell nekik a pénz de ez a mostani rendszer a legjobb módszer arra hogy elriasszák a potenciális vásárlókat. Ezelőtt gondolkodtam rajta hogy veszek pár prémrepcsit. Aztán most bejött ez az 1.29-nek nevezett okádék, msot már nem kell rajta gondolkodnom mert tudom pontosan wotból mennyire "fasza" ez a rendszer és köszönöm kurvára nem kérek belőle és nem is fogom támogatni. Kikapcsolódás kell nem pedig agyfasz grind. Azelőtt az szépen megvolt a játékban volt kredit mindenre ki tudtam szépen próbálgatni mindent, most meg kuporgatni kell az oroszlánokat és az hétszentség már nem fogok rá költeni. Most ezzel sikeresen lábon lőtték magukat egyszer, a továbbiakban mit csinálnak az már rajtuk múlik.
    Erről ennyit.
  • CptYossarian
    #8365
    Tökéletesen egyetértek veled, szerintem is fel kellene tolni a liont +50-100%-al, de a befektetőknek grafikonokat kell mutatni hogy miért évekkel később kapják vissza a pénzüket ha ez így folytatódik. Ezért javaslom mindenkinek hogy valóban ne játsszon egy darabig ha ez így nem tetszik.

    Nekem megfelel. Egyetlen veszteséges köröm sem volt, lassan de biztosan jön a lóvé, azt hogy egy hónap múlva veszem meg a következő Fókámat konkrétan leszarom, ráérek, és van 130 repülhető gépem már, és úgy érzem tisztességesen költöttem is a játékra, szóval engem nem vádolhat senki hogy csak lopom a sávszélességüket/munkájuk gyümölcsét.
  • Conqvistador
    #8364
    Ha már iylen szépen levezetted a kiadás oldalt szeretnék egy logikusnak tűnő villámkérdést feltenni. Elvielg ahogy mondtad van rálátásod.

    Szerinted melyik a megtérülőbb?

    Brutál megnehezíted a játékosok dolgát elvéve a kedvet hogy reklámozzák és új játékosokat vonzzanak be és egy leszűkült rétegtől próbálod kinyerni jó drága áron a goldokat.

    Vagy... Csinálsz egy játszható évlezhető economy-t damage modellt hogy a gyengébbek is tudjanak rendesen játszani ezáltal megérje még a csóróbbaknak is prémet venni a profibbak meg ki tudják gyomlálni őket a játékból de még így se gázos hiszen +os köröm volt érzéssel hagyják ott a battle-t és szólnak a haveroknak hú ezt a játékot de eltalálták gyertek ti is?

    Na melyik a jobb? Lehetne burkoltan sok mikrotranzakcióból behúzni a pénzt játszana 100-300k elégedett gamer és nagy részük tuti venni valami keveset hiszen látná az értelmét.
    20000 ember egy online játékban gagyi (gajdin) kategória.
    Amikor a Maffia Wars-al játszottam anno facebookon fénykorában 30-40 millió aktív játékosa volt. Irdatlan nagy bevételt tudtak generálni az amúgy szintén nem feltétlenül olcsóó prémiumokból de annyira gördülékeny volt a játék hogy hónapokig volt értelme naponta belépkedni és játszani vele. Hát itt nincs sok értelme jelenleg :D
  • Conqvistador
    #8363
    De te ezek szerint nem is bombázol.
    Vadássszon egész nap aki akar.
    Én szeretem kicsontozni az ellen földi célpontjait.
    És ahhoz biza nem elég 1-2 bombázó mert rohadtúl levadásszák fent is és lent is. Jól jön az a + egy esetleg két slot.
  • Susarc
    #8362
    Slotot sem érdemes....az elején ki kell bírni,hogy 5 géppel játszol és mire megtabuzlsz játszani már nincs szükség max 2-3 slotra/ game...én az elmúlt hetekben 1-2 gépet használok el játékonként:P ebben azért erős szerepe van annak,hogy megtanúltam játszani:))

    a 37 milis ágyúkkal konkrétan egylövéses! killkeket csinálok:P
  • Áron22
    #8361
    1 millió regisztráltjuk van, abból minden 20. szinte biztos elkölt havi átlag 6000 Ft-ot a játékra.

    Ez kb 300 milla/hó, és sztem alábecsültem...+ reklámbevételek.

    Tippre a játéknak 3 milliárdos árbevétele lesz 2013-ban. Nyilván üzleti mérlegből ki lehetne olvasni pontosabb adatokat, de azt úgyse teszik nyilvánossá:)



  • bgabor
    #8360
    Nyugodtan leszállhatsz a magas lóról, és visszavehetsz a szádból.

    Lehet hogy a költségekre van rálátásod, de arról fingod sincs (nem is lehet) hogy mennyit keresnek az eladott Golden Eagleökön/prémelőfizetéseken/starter packokon/prémiumgépeken/kutyaf@szán.

    A bevételi oldal pontos ismerete nélkül pedig ugye hiába vázolod fel itt a kiadási oldal költségeit, hiszen a kettő aránya lenne a lényeg.

    Szóval örülök hogy rászántál negyedórát erre a levezetésre, de semmit se ér.

    És igen, van egy optimális arany középút, ahol még kényelmesen megél a cég, termeli a profitot a befektetők számára, de még nem is esnek át a ló túlsó oldalára. Érdekes módon a legtöbb nyugati fejlesztőcég megtalálja ezt, az oroszok meg nem. Hiába, van még mit tanulniuk kapitalizmusból és üzleti kultúrából a keleti cégeknek.
  • CptYossarian
    #8359
    "Jól látható határvonal...termelje a profitot a project, és a brutális kapzsiság között"

    Ugyan mesélj már milyen határvonalat látsz, komolyan érdekelne mert hozzászólásod stílusából ítélve nyilván tapasztalatból látod jól és nem csak csíp a pisi.

    Számoljunk picit minimális kerek számokkal, jelentősen alábecsülve ennek a játéknak a valódi költségeit: dolgozik benne mondjuk 100 fejlesztő. Ebből 30 programozó, amiból 6 vezető programozó, 1 részlegvezető. Fizujuk per hó, egyszerűség kedvéért forintban, szarul fozetve, mintha Szibériában dolgoznának: 23x150k (3450), 6x200k (1200), 1x300k (300), összesen 4,95m HUF az ő nettó bérük havonta.

    Mondjuk a maradék hetven fejlesztő is ilyen arányban és ennyit keres, sarokházat nem vesznek belőle ők sem, van köztük modellező, scripter, R&D, effektes, stb. Nem számít, amit havonta kapnak az kb. 11m HUF.

    Csak a fejlesztők nettó, nekik kifizetett bére 16m havonta, erre jönne ideális állam esetén mondjuk egy ehhez képest 50% járulék amit Cár Atyuskának tejelnek, ez 8m forint (meg amennyivel több). 24m forintnál tartunk, havi bérköltségben.

    Tegyük fel hogy a Gazsi nem egy vízfejű cég, legyen mondjuk negyedannyi manager típusú (HR-től CEO-ig) egyén mint fejlesztő, ők fehéring-nyakkendő okán alapból minimum másfélszer annyit keresnek mint a kapucnis fejlesztők, (24/4)x1.5, kilenc millába fájnak fizetésnapon.

    35 millió a havi munkabér. Rezsivel árammal-vízzel-bérletidíjjal-egyébadókkal-egyébkiadásokkal-szerverrel-nettel plusz 5 milla is simán összejön, amúgy is pofátlanul kevés béreket számoltunk amennyiért max Kínában dolgoznak már népek.

    Saccperkábé nagyon halkan suttogva alsó hangon 40 milla havonta csak az hogy egyáltalán dolgoznak rajta.

    Egyszeri(nek tűnő) költségek: van mindnek saját számítógépe (125), és nem kalózszoftveren fejlesztenek, átlagban kijön gépestől 600-ezerre, mert HR-esnek/manágernek lassú noti is elég office-al, leadeknek meg mokány munkaállomás dukál milliós progikkal. 75 millió, aztán erre jön a hardver- és licenszfrissítés.

    Csúcsidőben kb. 30k játékos játszik, szerintem olyan 5% játszik prémiummal (főleg USA/GB/GE játékosok) és ahogy a meccseket elnézem kb. 2% költött prémium gépekre és vett liont 10k hufnál többért.

    Szerintem mielőtt szórakoztató iparágat alázol - pláne olyat ahol NAPONTA új dolgokat kötelező tanulni és fejleszteni ahhoz hogy versenyképes maradj - végezz el egy kis házi feladatot: ugyan számold már ki a befektetés-megtérülési időt, aztán keresd ki a szótárban a "brutális" és a "kapzsiság szavakat", majd fejtsd ki az összefüggést.

    Aztán szégyenkezz.
  • Conqvistador
    #8358
    Eddig az 1.27 ig az volt a lúzer aki nem prémezett.
    Most átbillent az 1.29el hogy az a lúzer aki prémezik :D
    A legnagyobb baromság a folyamatos prémiumot megvenni jelen helyzetben.
    Vagy prémium gépre convert xpre sőt még convert lionra is költeni.
    Szégyen amit művelnek.
    Talán egyedül Slot-ot érdemes venni vagy némi crew fejlesztést a többi szabadrablás a játékosok ellen.
  • vass17
    #8357
    A prémium LA-5 ára pedig nevetséges, gondolom sikertermék volt, ezért meg3-szorozták az árát. Most gondolom megnézhetik magukat, mert szerintem több, mint 3-szorosával eshetett vissza a gép forgalma, igazi "közgazdászok", elég éretlen gondolkodás. A hasonló szintű prémium gépek pedig egyáltalán nem rosszabbak, a japán FW gondolom ugyanolyan jó, mint az eredeti, csak az a gond, hogy japán hb szinte soha sincs...
  • Wlanseraf
    #8356
    Nagyon nagy tévedésben vagy!
    Ugyanis a WG szarrá nerfeli a prem járműveket úgy hogy 10000+ forintba kerülnek... ez egy üzletpolitika mert vennél akkor új prem járművet?

    Meg kell érteni hogy nem azért csinálták a játékot hogy te jól szórakozz hanem hogy ők jól keressenek:)
    Aki nem látja hogy ráléptek a WG útjára az vak teljesen követik ami ők csináltak a keresetek szarrá nerfelésén át a prem járművek nerfelgetése stb. stb.

    Nem lesz más, én ezért kukázom minek merüljek megint bele egy fosvány szarba...
  • bgabor
    #8355
    A vicc az, hogy a jelenlegi gazdasági rendszerben prémiumot venni se éri meg. Minek, hogy körönként ne 8000 hanem 12000 pénzt kapj? Ilyen irdatlan árak mellett ez nem pénz, prémmel és prém nélkül sem. Nevetséges, átgondolatlan az egész.

    12000 pénz egy jó körért, és akkor a következő repülőgép kerül 1.3 millióba, berakni a slotba kétszázezer, a lőszerek, bombatartók bele félmillióba, a kiképzés további félmillió pénz. Hol élnek ezek? Nem érzékelik az arányokat?
  • vass17
    #8354
    Szerintem a legtöbben itt befizetők, legalábbis a patch-ig és ezzel nincs is gond.
    Ezekkel a változtatásokkal viszont azt érték el, hogy mindenki visszafogja, mert nem éri meg jelenleg fizetni érte...
    Egy dolgot pedig nem szabad elfelejteni, hogy belenyúltak 1.29-ben a prémium gépekbe is, nemcsak a catalináról van szó, hanem általánosan csökkentették a bónuszt is rajtuk. Szerintem alapszabály ilyen jellegű játékoknál, hogy ha fizetsz valamiért, akkor az maradjon is olyan, mint amikor megvetted, ez nagyon nagy hiba, a WG se húzná meg az tény...
  • Conqvistador
    #8353
    Ez érdekesen hangzik.
    low tieren ki fogom próbálni.
  • CptYossarian
    #8352
    "Zoomolva lövés technikája", hááát, szerintem nem találom fel a spanyolviaszt de én úgy csinálom hogy lehetőleg minimum 10-30 fokon lássam a "préda" felületét, elétartva követem és rövid sorozatokkal satírozom vadász esetén, ha bombázó akkor a motorját próbálom kilőni olyan körkörös-kenegetős-maszatoló lövésekkel. Ha az egyik motorja már ég akkor jöhet a következő. Szemtől-szembe lődözésnél már ezer méter távon lapos "Z" betű formában szórom az áldást, kósza lövedék is kiiktathajta a pilótát/motort/propellert, kár lenne kihagyni.