38447
  • Glo
    #9072
    Elpukkant az üzemanyag tartály :)

    Amúgy még mindig megvannak ezek a grafikai bugok, hogy némelyik fűst csík ilyen 640*480 felbontású :)
  • Conqvistador
    #9071
    Na pl azt is simán ki lehetne szűrni :D
    Csak úgy véletlenül 2-3 bombát nem leeht ledobni :D
  • Susarc
    #9070
    :D:D

    http://indavideo.hu/video/bomber2

  • CptYossarian
    #9069
    Annak hogy ne vonjon le büntipénzt előfeltétele hogy ne legyen damage. Különben meg azért menne az ugatérozás ha pár jóképességű saját repteret bombázna brahiból.
  • CptYossarian
    #9068
    Leírtam hogy miért két különböző és egymástól független dolog a repcsi sérülésmodellje ha 1. másik repülő rongyol bele 2. lövedék szaggatja telibe.
  • Conqvistador
    #9067
    Ezt te se gondolod komolyan? :D
    Mért ne lőhetnl ki vagy zuhanhatnál rá saját egységre?
    Inkább csak ne vonjon le bünti pénzt. Azért valamennyire valóságos legyne az a harc. Ledobod az 1000kilós bombát a kák tankokra mert ott parkol pl egy ellenséges repülő kényszerleszállás után és a repcsi felrobban a tank meg bocs én barát vagyok :D és tovább megy? :D
  • Torzonborz
    #9066
    De bőven van köze a témához , bgabor leírta hogy miért.
  • CptYossarian
    #9065
    Nem jogos a felvetés mert köze nincs a témához. Kerülő logika példája, pl. A+B azért nem = C MERT D+E sem G (vagy G). :)

    Két, játékos vezette ütközési objektum (nevezzük akár pixelrepülőnek) nem ugyanaz mint ezen objektumok irányvektorán "kilőtt" lövedékek. Nyugodtan maradhat a rammolás úgy ahogy van, gondolom feltűnt hogy azért nem jár pénzbüntetés.
  • CptYossarian
    #9064
    Ha az ütközési modell érdekelne akkor arról vergődnék, de most nem a collision physics a téma, az rammolás témakör. Egyszerű a vágyam: lőszer ne hasson kék modellekre, és kontrollálhatatlan gép már ne okozzon damage-t egyik félnek sem. Igen, a szárnyaszegetten zuhanó bombázóban ülő játékos se várja álló farokkal hogy a gunnerei hátha leszedik még a rátámadó fightert.
  • Torzonborz
    #9063
    A felvetés jogos , akkor már a baráti rammolást is ki kéne venni. Ennyire meg nem kéne hogy arcade legyen az arcade.
  • Glo
    #9062
    Sztem abban is van amúgy bug, mert volt már hogy full rázoomolva egyszercsak átvillant előttem full totálban valaki, és semmi bajom nem lett. Indokolatlanul nagy mázli kellett volna hozzá :)
  • bgabor
    #9061
    Ha kikapcsolad a barátiak között a damage modellt, az ahhoz vezetne, hogy a baráti gépek közül öt darab egymásba olvadva repülve lőne egyszerre egy ellenséges gépet hátulról. :D

    Már ha csak a szárnyatok összesurlódik a csapattársal, akkor is működésbe lép a damage model.
  • kocsilajos
    #9060
    igaza van, hiába hőbörögtök, úgy is tőled vonják le a liont...
  • vajakos21
    #9059
    Én ezt nem érzem nagy problémának.30 as szinten vagyok és max 4(!) baráti lelövésem volt.Engem se nagyon szedett le saját .Persze abban a pillanatban idegesitö, de ennyi.Ha elém áll killt lopni leveszem a kezem az ágyuròl és max finom sorozatokkal operálni mellette.
  • Conqvistador
    #9058
    Te lehet hogy nem.
    De az kicsit genyóság, hogy mondjuk 12 tankot kilövök és annak a bevétele egy az egyben levonódik mert egy balfasz elémrepül amikor már másik géppel vagyok. Ahol én játszok T11 nél már 4900 a frendly fire legalább.
  • CptYossarian
    #9057
    Nem. Ne büntessenek Arcade-módban friendly fire-t. Ne is számolja a szerver. Kék objektumok DM-je legyen transzparens. Teljesen felesleges és kontraproduktív feature a FF.
  • Glo
    #9056
    Esetleg írd meg az algoritmust, a változókat amikre figyelni kell. Aztán jönne a flémwar a fórumokon, hogy milyen szar dolog ez :) Tízmillió fociedző-alkotmányjogász-autószerelő-adatbázisprogramozó országában élünk :)

    Én amúgy zokszó nélkül repülnék tovább. Aki hülye haljon meg.. Még a liont se sajnálom rájuk.
  • vajakos21
    #9055
    Ennyire gyengék a bombák vagy erösek a pillboxok? Rég csináltam de Me410 2 500as bomba vitt két pill-t + az aa- kat.Ma letesztelem.
    Rengeteg dolgot kéne csinálni,de a rammolás vétlen lövés az utolsò.
    HB ben egy 20 as a barát tüz.Finoman a nevelö szándékù lelōvéssel.
  • twi452
    #9054
    És ez egyre gyakoribb és gyakoribb :)
    Pár napja volt olyan meccs ahol ment a szokásos lemmingvonat egyetlen szerencsétlen után és mögöttük jó rendesen leszakadva gondolom ilyen 1 kmre lehetett az ellenségtől egy il-2es még osztotta az áldást mint az állat mindenkire aki előtte volt lol

    vannak nagyon jó képességűek és sajnos túljutnak a reserve csatákon :)
  • Conqvistador
    #9053
    Ugyan már vazze. 2013at írunk.
    Egy algoritmus 1 ezred másodperc alatt kiszálolja egy beesési szögből egy röppályából akárhonnan, hogy az véletlen volt e vagy sem.
    Mint a hazudj ha tudsz gondolom ismeritek ha 1 mp nél tovább van meglepve hazudik.
    Itt ha 1-2 mp nél tovább van abba a pozícióban ami szándékos beállás és lő is akkor büntessék. Ha kanyarodásnál van valami gixer azt nyilván ne.
    Ha egyértelműen a megkezdett lövéssorozatodba repül be akkor ne téged büntessenek de ha berepül és akkor kezdesz lőni az ellenségre és lelövöd a sajátod akkor is büntessen.
  • Glo
    #9052
    Indulj ki abból a szituból, hogy szegeled az ellenséget, erre jön valaki, beáll mögéd, és nagy buzgalmában Téged is faszán lelő. Akkor őt büntessük, vagy ne?
  • Torzonborz
    #9051
    Mert mondjuk a játékosok egy része nem egy ostoba barom...
  • CptYossarian
    #9050
    Ugyan miért ne repülne be szándékosan ha kb. hóttotálmindegy neki hogy A: kilövi a prédádat
    B: kilövöd-e őt.

    Mindkét esetben te szívd meg, te időd/pénztárcád bánja.

    Kap a (lopva) lelőtt gépért mondjuk 1200 pénzt, ha a letékázott gépének a javítását neki kell kifizetnie (nem tudom pontosan hogy egyáltalán szuicidpistikének kell-e fizetnie a javítást, lehet hogy nem) akkor sem veri földhöz, jellemzően LaGG-3-al és hasonló farost-tákolmány taknyokkal művelik magas fokon ezt a műsort. Vígan csinálja, amíg megéri neki, és addig éri meg neki amíg nem az ő pénztárcája bánja.

    Nyilván nem lehet kimatekozni hogy az orcátlanul potenciális öngyilkost büntessék, ezért már az is eredmény lenne ha nem a vétlent büntetnék.

    HB-ben nem ennyire gyakoriak az ilyen szituk, nagyobb a tér, mondjuk rammolt már le ott is csapattag, de az más tészta.
  • Torzonborz
    #9049
    Nem a büntetésnek van visszatartó ereje hanem a sebzésnek. Magyarul ha berepül eléd a delikvens akkor sebzed/kilövöd. Na már most aki nem túl ostoba az nyilvánvalóan nem repül be szándékosan.
  • CptYossarian
    #9048
    Nincs visszatartó ereje a büntetésnek mert nem az önző öngyilkosjelölteket bünteti hanem azokat akik ártatlanok a szituban.

    Képzeld el hogy egy tűzoltó irányítja a vízsugarat egy tűzfészekre, erre random hülyegyerek eléáll a vízipisztolyával (mert hogy ő akar tüzet oltani, ezért szándékosan akadályoz), aztán a tűzoltót büntetik meg durván amiért hülyegyerek vizes lett.

    És a tűzoltónk még mindig sokkal jobb helyzetben van mert beszólhat, de mikor van időd fordulóharcban gépelni? Szépenkérni hogy ne fragwhore-kodjon? Lehetetlenség, de ha sikerülne akkor is leszarná. Plusz addigra beáll mellé még két másik.

    Nem érdekli hogy lelövöd mert nem ő fizeti a cechet, kiröhög és csinálja a következő gépével ugyanezt. Te meg bukod a tisztes vadászattal szerzett profitot. Mellékesen ma kiderült hogy dupla penalty jár ha prémium géppel ölöd le, LOL. Szar ez így, nem jó.
  • kocsilajos
    #9047
    ki nem állom mikor a szemembe világít a rohadék hajó, de akkor is ha vízszintesen repülök :(
  • Torzonborz
    #9046
    Szerintem nem kéne kiszedni az sebzést saját csapattársra mert akkor eltűnne az utolsó visszatartó erő és még inkább elharapódzna a killsteal.
    Persze van akit ez se tart vissza de a többség azért meggondolja hogy berepüljön e a társa tűzvonalába.
    Ezzel szerintem tényleg nem lehet mit csinálni , nem nagyon lehet megmondani mindig 100 %-ra hogy vki szándékosan repül be vagy sem.
    Az egy dolog hogy Te látod de a rendszer nem tudja eldönteni hogy szándékos vagy sem.
    Tegnap játszottunk 3an squadban és a saját társam lőtt ki teljesen véletlenül , ment a fordulóharc és bizony a nyavalyás kobrájából kiköpött 37 mm skulot benyeltem. Egyből pukkantam is.
    Inkább a büntetés mértékét kéne csökkenteni , az tényleg kellemetlen főleg ha vétlen vagy.
  • CptYossarian
    #9045
    Érdeklődtem hogy legalább arcade-ból kiveszik-e a kék ojjektekről a damage-számítást, másfelől meg jó lenne kivenni a megdöglés után okozott damage-t is, nyilván nem rajtam múlik ha a roncsom galibát okoz. Mondjuk lelőnek a repterem fölött vagy belezuhanok saját tankba stb., ne büntessenek már érte.
  • RiCSi1234
    #9044
    Oroszoknál megvettem a yak 9-t, meg még angolnál a Spitfire mk vb-t, és elfogytam.. nyista lion. :(
  • CptYossarian
    #9043
    Írtam én is kérdést, TK-problémára utalva. Bocs ha nyilvánvalót kérdezek de mekkora delay-el dobálod a bombákat? Fél másodperc nekem bevált, és van area effect is, pillbox+3xAAA tömböt kidobom egyetlen egytonással 10/10-szer.
  • Conqvistador
    #9042
    De ez akkor sem állapot.
    Ha berepül egy iylen esetbe tőle vnjanak le komoly összegeket.
  • bgabor
    #9041
    Ó, azt aki közém és a cél közé berepül amikor már a kivégzésnél tartunk, simán lelövöm a célpontal együtt, nevelő célzattal. Nekem megéri a pénzt. :D
  • CptYossarian
    #9040
    Nagyon remek érzés kipattintani 10k liont amiért Szovjetunió Ifjú Killtolvaj Hőse bevágódott elém. Azt sem tudom miben repült, csak betöltötte a képet egy pillanatra miközben a gépágyún tehénkedtem. Ennyit még nem kellett TK-ért fizetnem, nagyon durva. Talán ki kellene venni a FF-t Arcade-ból mert ez erősen a kibaszás kategóriája a dolgozókkal.
  • bgabor
    #9039
    Nem, a kérdéseknek leginkább egymondatosnak kéne lenniük, most így is többet írtam a kelleténél. Tudják ők a számokat, tele van a hivatalos fórum az ezeket taglaló hozzászólásokkal. Tudják ők, mi a helyzet, és miért háborgunk.
  • Conqvistador
    #9038
    És mi volna az?
    Írtál konkrét példákat számokat amire választ kérsz?

  • bgabor
    #9037
    Na, be is raktam a gazdasággal kapcsolatos kérdésemet. Persze nem a magyar, hanem az angol Q&A topikba, talán így még válaszolni is fognak rá.

    A kérdések válaszok beszélgetés a fejlesztőkkel Péntek este lesz, 22.00-tól, a War Thunder TS3 szerverén.
    5.199.133.37:9696
    pw:Spitfire
  • kocsilajos
    #9036
    villognak a hajók :S
  • vajakos21
    #9035
    Hb- nál a kiválasztott gép szintje szerint.
  • kocsilajos
    #9034
    az mitől függ h hanyas Tierben vagyok, már mint nem a nemzettel hanem amikor rányomok a csatára és ott sárgával jelöli h hanyasban vagyok
  • Holmatro
    #9033
    Ilyenek az online játékok. Csak és kizárólag szakaszban érdemes, azon kívül csak a szerencs dönt. Én nem igazán értékelem a saját 15 killemet sem, mert érezhetően balfaszok voltak. Inkább 2 kill, de abban legyen munka...