38447
  • Sith
    #9152
    Arcadeban nem jobb a joy (sőt nehezebb vele játszani) viszont full realban szerintem csak azzal érdemes.
  • rrally
    #9151
    Valaki próbálta már Joystick-al jobb játszani ezt a játékot mint maussal??? Csak mert WoWp-ben halál maussal irányítani,de itt egész tűrhető csak kérdem hogy jobb-e a Joystick???
  • rrally
    #9150
    mi a faszom van ezekkel a F-109 minden 1 es lövéstől leáll a motor ,már a faszom tele van velük tegnap óta szopok folyamatosan velük.Szaros tail gunner 1 km ről kilövi a motor utána használhatatlan.
  • Conqvistador
    #9149
    Ez hihetetlen.

    tier 3 ban életem legjobb csatáját vívtam az elöbb az angolokkal.
    Az első meccsen 4tank 7gép most 2 tank 9 gép került általam a roncstelepre. Ha az angol gépek tényleg ennyire jók maradnak akkor érdemes tenni velük egy próbát. Jelenleg nagyon jól fordulnak így T3 magasságában a T1esek viszont hulladékok voltak.
  • robi3
    #9148
    http://www.kapfeltoltes.hu/view/130403/bomber_view_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    a kapfeltoltes javítsátok logikusan kepfeltoltes-re. bocs hogy így csinálom de máshogy nem megy
  • twi452
    #9147
    Az a kis karika azt mutatja, hogy merre "halad" a géped.
    A vízszintes sávok + számok a fokokat mutatják lefelé és felfelé. Ez pedig azt mutatja, hogy milyen szögben áll épp a gép.

    Ha nem egyenesen repülsz bombázásnál akkor nem lesz pontos a bombázás. Ezt bombázó nézetben nem látod, viszont külső nézetben elkezd a bomba célkereszt szétnyílni.
  • robi3
    #9146
    éles bevetésen b-25-el 3 bombával nem találtam el egy légvédelmi löveget majd ugyanígy egy pillboxot. bementem tesztrepülésre és 400-1100 méterig repkedtem és kisebb nagyobb házak hangárok útkereszteződések voltak a céljaim de ilyen 3-5m pontossággal megvolt a legkisebb is. azt hogyan tudom eldönteni hogy a célkeresztben van az áldozat a bombám mögé elé vagy rá fog esni mert tesztrepülés közben észre vettem ilyet is illetve kis mértékű forduláskor is csak a célkeresztet kell figyelni vagy olyankor van valami szerepe annak másik kicsi kis karikának is mert az meg nem tudom mitől de egyszer a célkereszt előtt van utána mögötte ritkán pont rajta kanyarodáskor meg elcsúszik a célzószerkezet szélére.
  • kocsilajos
    #9145
    aránylag igen, dehát jól irányzott lövéssel és mákkal kilehet lőni őket persze
  • Conqvistador
    #9144
    És jól bírják a lövést?
  • kocsilajos
    #9143
    már mint nem a crew pontokra értem a kimaxolást hanem, h minden gépnél vagy egy xp limit amit elérsz az adott géppel és ha azt túl léped akkor 1/5 xp kapsz utána
  • kocsilajos
    #9142
    jah és ez a bjút kb 3 hét alatt kimaxoltam, lehet érzékelni h mennyi killt csináltam vele, sajnálni fogom lerakni
  • kocsilajos
    #9141
    jah és a beaufighternek én pl még sosem bírtam túl melegíteni a géppuskáit pedig volt má h bombázókra rá eresztettem az 1132 lőszert egybenmellé lövés nélkül szinte mert be volt lassulva meg kanyarodott is de szét nem akart esni
  • kocsilajos
    #9140
    angolok prímák, az eleje nagyon gyenge, én pl convertáltam XP-t és húztam elfogadható szintre az angolokat (mert a 7.7 mm az lószart sem ér) nekem nagyon bejönnek, alapvetően kicsik fordulékonyak, 6 szinttől már alap a 2 db 20 mm, jó nem túl sok lőszerrel, de hát akkor a vh-ban nem kellett addig lőni az ellent még szét nem robban, 11 szinttől 240 20 mm lőszer van az már elég egy ember lelövéséhez bőven, de viszont ez a szint alatt a 120 lőszerrel nagyon pontosan kell célozni, nem is rosszul emelkednek, sokszor nem tudok lelőni egy ellent, de a critet ráviszem és ha kifogyok akkor menekülök tölteni :) átfordulni nem szeret kis és nagy sebességen sem, de nem is azt kell vele csinálni.... mire vagy még kíváncsi?
  • Conqvistador
    #9139
    Tényleg miért?
    Jók az angolok?
    Az a nemzet amit eddig nagyon hanyagoltam.
    Leírnád róluk a tapasztalatod bővebben?
    Köszi.
  • kocsilajos
    #9138
    nekem lassúnak tűnnek hegyes pályákon, fordulnak igaz, de de ... angolnál ott van a beaufighter 5. szint 4 db 20 mm és nincs ami elmenekülne ha én 1x rálőnék ahhoz képest h attacker jól fordul...meg a spitfireok, azok majdnem olyan fordulékonyak mint a japók
  • Conqvistador
    #9137
    Én is javaslom az Oroszt legalább 9-10es szintig nem lesz vele problémád.
  • FishNoRba
    #9136
    Milyen okból kifolyólag?
  • kocsilajos
    #9135
    én az oroszt javaslom, nagy tűerő minden szinten elpusztíthatalanok, én is azzal kezdtem, de áttértem az angolra
  • twi452
    #9134
    a P-40hez van Repülő Tigrisek festés :D
    Az kínai :)
  • FishNoRba
    #9133
    Elírtam, Német.
  • kocsilajos
    #9132
    kínai gépet honnan szedtél?
  • FishNoRba
    #9131
    Üdv!

    Nemrégen kezdtem el a játékot, és igencsak tanácsokra szorulok. Kezdésnek, az USA zászlaja alatt indultam, de belekóstoltam a japán és kínai gépekbe is. Lehet, hogy nem kellett volna. Az amerikai gépek lehet, hogy csak szerintem, de sokkal gyengébbek a többinél, mint tűzerőben (most komolyan céltévesztés nélkül kell egy egész tárat ürítenem egy másik gépbe, hogy végre lezuhanjon?), mint fordulékonyságban. Csak ez után merült fel bennem hogy ha vannak gyengébb nációk akkor biztos, hogy vannak balanszosabbak is. Akkor mégis melyek azok?

    Így hát, szeretném kikérni a tanácsotokat az ügyben, hogy mely ország színeiben érdemes csatáznom az égen, s ha vannak, melyek azok a gépek, amelyek az országon belül, még jobbak?

    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • vajakos21
    #9130
    Jó hogy az il2 alapon nincs gpu hátrafele. Meg hogy kóvályognak egymás körül és nem segítenének egymásnak. 2 leesett mire a harmadik rájött hogy igazából csak rám kell húznia az orrát és szakad a rizspapir.(voltak vagy 6-an) Az M es már veszélyes.Azt se nagyon értem miért ment mind egy helyre. Én a távolabbi konvojt próbálom vele támadni. Álltalában lusták visszajönni értem ha átsiklom rajtuk. Mondjuk ha nem az szívás :)
  • twi452
    #9129
    Utolsó pillanatban odavágtam a tier 11es Ki-61et :( 20ezer..hogy rohadjon meg :D
    Pedig végre egy jó kört mentem japó vadásszal :)
  • Glo
    #9128
    Tudja a rossebb, lehet holnap jönnek a lelkemért :D
  • twi452
    #9127
    Biztos bekerült valami nagyonapró betűs rész :D
  • Glo
    #9126
    Meg írtak egy "End licence agreement"-et is amit le kell okézni, aztán ennyi.
  • Glo
    #9125
    Bugfix: "Mouse-Joystick" controls may switch on by default for the new players
  • twi452
    #9124
    Megint volt valami kis pötch-ölés, na mit állítgathattak most :D
  • Rue East
    #9123
    most úgy kaptunk ki, hogy ketten maradtunk utoljára a csapatból (tier 4es csata), egy gladiator meg én (I-15), szembe jött velem egy veres G.50, kikerültem, fordulok utána, locsolom ezerrel, erre jobb felülről megjelenik a gladiator és bumm
    most meg is néztem az ő szemszögéből a csatát
    be kéne vonni a pilóta jogsiját :(
  • Conqvistador
    #9122
    Tier 12es Yer 2esek.

    23darab bombát tud szállítani 3x1000kg és 20x100kg.
    De Átalakítható 3x1000kg+4x500kg ra is.
  • Glo
    #9121
    Legutóbbi meccs: 7 il2M + 1 Yer... :) A piac beállt, ezek a használható cuccok ezen a mapon :)
  • twi452
    #9120
    És az a baj, hogy gombokkal onnan is lehet manőverezgetni de 1-2 forduló után ha abbahagyod meghülyül a robotpilóta amikor átveszi és belecsapja a földbe a gépet :D
    De óvatosan lehet azért fordulgatni csak át kell ülni a pilótafülkébe egy pillanatra aztán lehet menni újra ágyúzni és fordulni :)
  • Glo
    #9119
    Nemtom én sose ülök hátra mert akkor színegyenes célt repül a robotpilóta. Ezen vesznek rajta sokan az ellenségnél. Manőverez manőverez, egyszercsak mintha zsinóron húznák... aztán megdöglend :)
  • Glo
    #9118
    Nem semmi. A Last man standing elég sokat dobott rajta :D
  • vass17
    #9117
    Nemrég volt vele egy vicces köröm (az IL-2M-el) hb-ben, 4 gépet szedtem le magam mögül a tail gunnerrel :D Először csak Hayabushák, mondom, hogy biztos gyengék, aztán jött egy prém Corsair is, ami azért elég masszív szerkezet és azt is sikerül :D
  • Ooorky
    #9116
    Még hogy nem éri meg bombázóval menni (Historical Ki-49-cel), egyedül maradtam 2 Yak ellen a végén, mind2-t 2szer kergettem vissza a repterükre manuális védelmi géppuskázással.
  • Glo
    #9115
    Az nincs is, szal tökmindegy :)

    HB-ban megyek amúgy. Elég fain, lelőttem egy japán bombert, 4800 volt érte a reward :)
  • kocsilajos
    #9114
    23 mm max a light tankot viszi, heavy tankot nem viszi a me 410 nek az 50 mm-se
  • vajakos21
    #9113
    Ruszkiknál fele csapat mindig IL2 /IL2m. Jó a lövész is és erős a gép is.Sajos a japánok nem túl erősek ágyuban. Prém Fókák előnyben :)