38447
  • Glo
    #9232
    Srácok ez a bombázó dornier iszonyatos :) 1 light tank 2,5K xp és 2K lion.

    26 db 50-essel elég szépen lehet csipegetni az oszlopokat :D
  • Glo
    #9231
    Attól függ melyik. A meszánál pl az E3 sokkal kevesebbet tölthetett a levegőben, mint a későbbiek, de így is elég volt neki sacc 1:30 órára.

  • robi3
    #9230
    messer, spitfire, mustang tehát a korszerű egyfedelűek mennyit fogyasztottak ?
  • Rue East
    #9229
    és én azt írtam, hogy nem jelentős?
    mert szerintem nem...
  • Ooorky
    #9228
    DB motorok 6000m-en 150-200 lóerővel többet adnak le, mint tengerszinten, ez elég jelentős különbség egy 1100-1500 lóerős motornál.
  • Ooorky
    #9227
    T3-on inkább az a csoda, hogy kilőttétek...
  • Rue East
    #9226
    ez nem így van
    alapvetően a dugattyús repülőgép motorok teljesítménye a magasság növekedésével arányosan csökken, minél magasabban vagy, annál kevesebb a levegő, ez tény
    igaz, hogy a turbófeltöltőkkel és kompresszorokkal különböző magasságokra lehet beállítani a motorok maximális teljesítményét, de itt se arra kell gondolni, hogy a tengerszinten mért teljesítmény sokszorosa lesz a beállított magasságbélinek, nagyságrendileg azonos
  • Conqvistador
    #9225
    Gyerekek akkor abug van néha a játékokban hogy az vicc.
    T3on 15en nem tudtuk kinyírnia pillboxot.
    Beírtam a fórumra hogy bug meg cheater gaijin erre kilőttük :D
  • Ooorky
    #9224
    Nemcsak a hűtés.
    Hideg levegő sűrűbb (német motorokba turbófeltöltő pumpálja a levegőt, így nem számít, hogy odakint ritkább), az égőtérbe juttatva jobb lesz az üzemanyag égése, a jó öreg Bosch szivattyút is egy fokozattal följebb lehet kapcsolni, hogy több üzemanyagot pumpáljon.
    Ha pedig még több teljesítmény kell (WEP) akkor pedig vizet fecskendeznek az égőtérbe, még tovább hűtve azt (még több levegő/üzemanyag pumpálható be), de ez pár perc alatt túlhevíti a motort.
    Apró érdekesség, hogy az angliai csata után az angolok is kísérleteztek injektoros motorral, de nem tudtak előállítani olyan minőségű cuccot, mint a fent említett szivattyú, anélkül meg nem igazán működött a dolog, ezért a karburátort alakítgatták addig, amíg az negatív g-nél is működőképes maradt (Historical módban hirtelen lenyomva a korai angol gépek orrát leáll a motor, mivel a karburátorban felfelé áramlik a benzin...).
    Ironikus módon, az egyetlen ország amelyik a háború alatt elő tudott állítani hasonló motorokat a Szovjetunió volt, direkt befecskendezéses gépeket FN végződéssel különböztették meg a többitől, mivel csak 95-ös benzinnel volt szabad etetni őket.
    Erről van is egy cikk a mostani Aranysasban.
  • vass17
    #9223
    Valaki nem tapasztalt változást az FW-k irányításában, HB-ben?
    Nem olyan régen még nagyon jól ment velük, most nehézkesnek tűnik a fordulás és az emelkedés sem az igazi vele. Felmegyek az AI Bfighterek közé, akik olyan 5500 m-en vannak, de ott már lehetetlenül nehezen tudok csak fordulni...Nem volt valamilyen rejtett nerf?
  • Conqvistador
    #9222
    Megvagy.

    5ös a nagyszinted és 4es az usa szinted.
    De mivel a 1/3/5/7/9/11... szintre rak be így a 4es gép is 5ösnek számít :D
  • bardocz
    #9221
    Jaja, ilyen velem is előfordult. Nem tökéletes a rendszer. Sőt:D
  • Solyom2
    #9220
    A nemzet szintre gondoltam, de igen tényleg ugyanannyi a kettő:)
  • Conqvistador
    #9219
    Lehet a rangod és a nemzet szinted ugyan az :D
    Hiszen te csak az usát próbáltad leírás szerint.
    Így nem nagyon leeht eltérés :D
  • Solyom2
    #9218
    Akkor lehet csak én nem ismertem még ki a gémet. Mert az 1-es szintű Buffaloval berakott Me109 meg ME110-esek mellé. Mindegy, akkor biztos csak véletlen.
  • twi452
    #9217
    historical-ban meg kiválasztod a géped és annak megfelelően rak be. Mindegy mik vannak a többi slotban
  • bardocz
    #9216
    Árkádban is a legnagyobb géped szintje szerint rak be. Az más kérdés, hogy néha meghülyül, és random berak ötös géppel 12esek közé akár.
  • Solyom2
    #9215
    A historical csatákba ha jól láttam igen, de az arcade csatákba a rangom szerint.
  • bardocz
    #9214
    A csatákba a legnagyobb géped szintje szerint rak be.
  • Solyom2
    #9213
    Helló!
    Most kezdtem a játékot, eddig még csak az amerikai ágat csináltam, ott tartok most a 4-es szintnél. Ezelőtt a World of Tanks-szal játszottam. Arra vagyok kíváncsi, hogy itt el lehet-e raktározni a kisebb szintű repcsiket, mert nekem például a Buffalok nagyon a szívemhez nőttek. Csak azért mert a csatákba nem a gépek, hanem a profilom szintje szerint rak be, így egyszerűen muszáj fejlődnöm vagy az ellenfél végleg leköröz.
  • kocsilajos
    #9212
    hihetetlen de tényleg így, mivel a magasban hidegebb a levegő, és ezáltal jobb a hűtése, mivel a bf-nek nagy teljesítménye van, ezért kell is a hűtés, de nem mindegy milyen hőmérsékletű levegővel hűtöd
  • Adjunktus
    #9211
    "lefordulnak, még az I-16-ot is,"
    Én Hayabusa fun vagyok.Ki is fulloztam,fölextráztam!ABS,vezető oldali légzsák,füst üveg,elektromos ablakemelők,szpojlerek,könnyűfém felnik,neon,minibár stb stb!
    Bárminek nekimegyek vele azon a szinten,csak a kis csöves Ruszki vadászokat kerülöm,mert bizony szégyen nem szégyen,leforognak.Nagy magasságban nincs gond,mert zuhanásban könnyű őket lerázni,de ha alacsonyan rámmásznak és még a pilóta is ügyes,akkor pörgök mint kurva karján a retikűr,ha nem akarok csúfsággá válni.:)
    A többi géppel nincs gondom.
  • Adjunktus
    #9210
    Vedd lejjebb a grafikát.
  • bardocz
    #9209
    "olyannyira, hogy 2-3000 méter alatt a motorjaik teljesítménye lecsökken"

    Na ez érdekelne hogyan történik a valóságban. Tudtommal magasban kisebb a levegő sűrűsége, tehát kisebb tömeg juthat a motorba egy ütem alatt,ami kevesebb üzemanyagot éget el, így a teljesítmény csökken.
  • Ooorky
    #9208
    A válaszható lőszer nagyon megdobta a németek tűzerejét, most már az 1 gépágyús messer is lekap egy rövid sorozattal bármit, amin 2 van az meg kifejezetten overkill. 30 milisből meg sokszor elég 1 találat.
    De a vadászgépeik nagy sebességre/magasságra vannak optimalizálva, olyannyira, hogy 2-3000 méter alatt a motorjaik teljesítménye lecsökken 150-200 lóerővel, és 300km/h alatt nagyon elromlik a manőverezőképességük (különösen a 109-esnek).
    Ezt érdemes észben tartani.
    Természetesen a fent leírtak HB-ra vonatkoznak.
  • Darthmushroom
    #9207
    letöltöttem a játékot, csinálnám a tutoriált de úgy remeg a gép h célozni se lehet, ez miért van?
  • gstup
    #9206
    Igen,csak Te.
  • Rue East
    #9205
    igen
  • Trabant93
    #9204
    Azért a p40-et ne írjuk le ilyen könnyedén :)
    Kezdetben nem igazán tudtam hogyan is kéne használni,de jelenleg bizony még mindig bajlódok azzal hogy ne ájuljon el a pilóta a kanyarokban :D
    A japókkal ha nem is teljes mértékben,de egész jó esélyekkel felveszi a harcot! :)
  • Novin
    #9203
    ha bombákat teszek egy fighterre mondjuk egy bf 109-re az befolyásolja a viselkedését?
  • SovereignXY
    #9202
    Csak én érzem úgy hoyg az 1.29 óta a német gépek jobbak lettek mint a ruiszkik? Ammo jobb - sokkal könnyebbene sik le vki ha rálövök mint ha a ruszkival teszem - fordulásuk egészen jó. Majdnem fordulnak úgy mint a ruszkik 1.27ben. Nagy sebességnél is képesek rá az orosz meg 400-450 felett sztem nem fordul oylsn jól mint alacsonyabb sebességen.
  • bardocz
    #9201
    köszi. Megnéztem, legtöbb joystick jobbkezes. Annyira nekem nem ideális.
  • Ooorky
    #9200
    Ratát még elkapja a Zéró, Yak-9,de különösen Yak-3 ellen már többnyire tehetetlen (1700 lóerős motor...).
    Amerikaiaknál sincs értelme lassú (p-40, f4f) gépekkel próbálkozni japók ellen, ki kell gurítani a P47-et, Corsair-t, Mustang-ot :)
  • vass17
    #9199
    Ezek szerint én rosszkor voltam mindig rossz helyen :) A japánok sajnos elég csatát vittek, az a baj velük, hogy ha nem sikerül első próbálkozásra megölni, akkor könnyedén lefordulnak, még az I-16-ot is, ami azért elég fordulékony gép. Sebességelőnyöm pedig nem volt hozzájuk képest, nyilván egy német bnz géppel egészen más lenne a helyzet.
  • vajakos21
    #9198
    Attol hogy kevesen játszanak vele még nem biztos hogy erösebbek.Ruszkiknál is tùljelentkezés volt.Mégis 10-böl 8 at hoztunk a japánoknál.Bár amcsi b-17 ellen már nem lesz vidám a dolog.Ráadásul az elöre kiválasztott g3pek tudnak jò kavarást hozni.Itt egy jòl összerakott squad sokat jelenthet.De legalább most van böven választási lehetöség.Ez már hiányzott.
  • Ooorky
    #9197
    Mondjuk elég jól mutatja az erőviszonyokat, hogy angolokkal és japókkal alig páran akarnak játszani :)
  • Novin
    #9196
    sikerült megoldani! de azért köszi!
  • twi452
    #9195
    Igazából a kis AI buffalók kegyetlenek :D
    Nagyon durván mennek, gyors is a gép és elég profin manőverez legtöbb esetben :D
    Most valahogy eltűnt az, hogy repül egyenesen mint a vak amíg el nem kezded lőni :) Simán kimanőverez és soroz aztán elhúz full gázzal.
  • Novin
    #9194
    game mode-nál se engedi elindítani!
  • twi452
    #9193
    Én örülök az amcsiknak csak az a baj, hogy mindenki azzal akar menni és ilyen 7 perceket kell várni.. úgyhogy japózok :D eddig 2-ből 2 nyert simán :)