38447
  • bgabor
    #9992
    Maradjunk annyiban, hogy nagyon tanulságos történet, itt van egy jó összefoglaló róla. Érdekes rész benne, hogy már '95-ben, a Horn kormány alatt megkezdődött az együttműködés magyarország és a SAAB között. Leginkább egy évtizedeken átívelő, politikai oldaltól független korrupciós ügynek tudnám nevezni az esetet. Olyan mint annó az olajszőkítés volt, odafönt pártállástól függetlenül mindenki benne volt, és mindenki jól járt vele.
  • vajakos21
    #9991
    Nekünk mindenből új kell. Ha egy forintért adják akkor is. Igaz így lehet sokat zsebre tenni.Ez jellemző a helikopterre is tüzér eszközökre is...és mindenre. Szakértőnek meg jó a rokon fia mert már látott ilyet a Natgeon
  • Amaymon
    #9990
    Na ja. Kenőpénz minden országban jelen van, inkább az a különbségi tényező, hogy a gazdagabb ország megengedheti és mondjuk prémiumnak nevezi a szegény meg anyázik. Emberi sajátosság.
  • stork13
    #9989
    A (nem csak magyar) beszerzést követő kenőpénz-botrányról pedig ne is beszéljünk. :D
  • Amaymon
    #9988
    Ma valamitől a szerver szarakodik. Nagyon rossz az MM pedig 3000 körül van az aktív játékos szám. Packet loss néha, nem lehet rövid sorozatokkal operálni, ami létkérdés HB-n. És nagy a ping is.
  • vass17
    #9987
    Tegyük hozzá, hogy tipikus magyar mentalitás jellemzi ezt egész ügyet.
    1. Sikerült olyan gépet választani, ami nem kompatibilis a Nato által leggyakrabban használt tipusokkal, így alkatrészellátás hiányában kevésbé lehet őket bevetni nemzetközi küldetésekben.
    2. Fegyverek nélkül szerezték be és amugy is drágább hozzá, mint ahogy mondjuk az F16osok esetében lehetett volna... tényleg nagyon jó döntés volt :)
  • vajakos21
    #9986
    Ez volt már?
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/26835-screenshot-of-the-week-weekly-contest/
  • bgabor
    #9985
    "Ha olyan kibecseszett jó gép akkor miért csak ilyen balfasz országok veszik, mint Thaiföld vagy Magyarország?"

    Magyarország amúgy sosem vásárolt Gripeneket, mert nem volt pénze rá. A nálunk lévő gépek lízingszerződés keretében vannak itt. A szerződés lejártával megvehetjük majd őket maradványértéken, ha lesz rá pénz. Ha nem (és ez a valószínűbb), akkor mennek szépen vissza a tulajdonosukhoz.

    Nem véletlenül kellett újratárgyalni a lízingszerződést tavaly, hogy csak 2020-ban járjon le.
  • vajakos21
    #9984
    Japán bomber motorja leállt az első percben. (befeketedett minden ok nélkül és nem is indult újra)Lezuhantam. Na az volt a duplázó köröm. -300lion és 20 exp...thx WT
  • bgabor
    #9983
    Szeretnék én olyan országban élni, ami akár feleilyen gépet le tud tenni az asztalra.
  • Amaymon
    #9982
    Miért kell ilyen marhaságon össze ugrani?
  • vajakos21
    #9981
    Látom meg lesz a mai téma :)
  • bgabor
    #9980
    Idestova húsz éve foglalkozom a katonai repüléssel, meg tolok repülőgépszimulátorokat(nem WT jellegűeket, hanem igazi szimulátorokat, IL-2, FSX, DCS ha ezek mondanak valamit). Így igen, ha nem is profi, de az átlagnál sokkal hozzáértőbb vagyok. Nálad egészen biztosan nagyságrendekkel.

    Barátok köztről annyit, hogy a tévémen nincsen beállítva az RTL Klub/TV2.
  • CptYossarian
    #9979
    "El lehet menni, itt lehet minket hagyni, tessék"
    Thaiföldnek remek légiereje van, hiszen Gripenjeik vannak :)
  • Conqvistador
    #9978
    http://hu.wikipedia.org/wiki/JAS_39_Gripen

    Ha olyan kibecseszett jó gép akkor miért csak ilyen balfasz országok veszik, mint Thaiföld vagy Magyarország?
  • Conqvistador
    #9977
    Azt a gagyi sorozatot nem nézem.
    összekeversz engem magaddal :D
    Mert te aztán profi vagy a témában.
    Csak cseszegetni tudod a fórumozókat ahogy szoktad.
    De ez nem meglepő tőled.
  • bgabor
    #9976
    Szarnak nevezed úgy hogy láthatóan semmit sem tudsz a mai vadászgépekről? Szép! No és milyen szempontból szar, ha szabad kérdeznem, szakikám?

    Persze mindez nem meglepő, a magyar emberek egyik hírhedt jellemvonása, hogy a témához való hozzáértés nélkül ugatnak bele mindenbe, meg van véleményük mindenről. Megagáz.

    Szerintem szakértsél inkább a Barátok Köztről, az a magyar átlagszínvonal. (értsd: béka segge alatt)
  • Conqvistador
    #9975
    A JAS 39 Gripen (Sound svédül Griff, illetve elfogás) negyedik generációs könnyű vadászbombázó repülőgép, amelyet a svéd Saab, Ericsson, Volvo és Celsius Aerotech cégekből megalakult konzorcium, az Industrigruppen JAS gyárt.
  • CptYossarian
    #9974
    Svéd szar... na sebaj, téged sem az eszedért szeretünk. :)
  • Amaymon
    #9973
    Szerintem egy DCS szim pilóta sem tudna elvezetni egy mig-et. Rengeteg szokatlan mikro erőhatás éri, az érzékszervei a nagy G-hez sincsenek hozzászokva, nem beszélve a belső fülről, még ha tudja is mit kell végigzongorázni oda kenné magát.
  • Conqvistador
    #9972
    Leszarom, hogy azt a svéd szart hogyan írják.
    Eredetileg gruppent akartam írni :D csak beugrot hogy I-s
    Tölem úgy írod azt a szart ahogy akarod egészségedre.
  • bgabor
    #9971
    Azért így tíz évnyi köztudatban forgás után nem vágni, hogy azt a tetves Gripent egy 'p'-vel írják, nagyon gáz.

    Egyébként a WT ötvenes évekbeli jetjei után hogy jönnek ide a negyedik generációs típusok? Alma és körte, ma már teljesen más a légi harc és a vadászgépek is. Egy valódi, MiG-15ön repült pilóta se tudna mit kezdeni a mai negyedik-ötödik generációs jetekkel, az alapvető repülésen kívül. Harcolni nem tudna velük.
  • Conqvistador
    #9970
    Sérült géppel ha már amúgy is le akarják lőni a leghatékonyabb módja ha egy ellenséges földi célpontba csapódik be az ember ha teheti :D
  • Conqvistador
    #9969
    Én ezt úgy fogalmaznám át, ha megfelelő technikai előnye bírtokában egy pilóta kihasználja a gép nyújtotta lehetőségek 90-95%át akkor az a döntő tényező.
    Szerintem hiába öltetnének egy top WT s pilótát egy valódi Jetbe (F16, Mig 29 Grippen) egy tapasztalt és felkészült pilóta egy sokkal gyengébb típussal is kilyuggatná a belét :D
  • Amaymon
    #9968
    Nagyon kezdem nem kedvelni a ruszki ellenfelet. Inkább bevágja magát a földbe, minthogy csatába bonyolódjon. Nem baj csinálja, ha bírja a lion készlete. Ennyire megszokták, hogy full OPok arcadeban?
  • Rue East
    #9967
    azt azért ne felejtsük el, amit az egyik német ász (Barkhorn vagy Rall) említett, egy, a számokat firtató kérdésre válaszul
    ők felszálltak és mindig volt (a háború nagy részében túlerőben lévő) ellenség a levegőben, sokból sokat is lehet lőni, emellett ők gyakorlatilag folyamatosan repülték a bevetéseket
    de szerintem a legnagyobbak, függetlenül a kokárda színétől, mind megközelítőleg azonos szintet képviseltek, csak egy kiragadott példa
    Hartmann 352 győzelem/825 légiharc/1404 bevetés
    Kozhedub 62 győzelem/126 légiharc/326 bevetés

    amúgy az ászok nagy része azt állította, hogy hiába voltak mindig technikai előnyök és hátrányok a nemzetek gépei között, azért a pilóta tudása volt a döntő tényező
  • rrally
    #9966
  • rrally
    #9965

  • rrally
    #9964
    jó ez a g-2es
    [IMG]http://www.kepfeltoltes.hu[/IMG]
  • Amaymon
    #9963
    Távvezetéknek ütközött az őt szállító Ju 88-as :o
  • vajakos21
    #9962
    110 kill éjszaka...nincs több kérdés :)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Helmut_Lent
  • CptYossarian
    #9961
    Németekkel - attól függően hogy hányan játszanak - két tierben játszok, 8-9 és 12-13.

    8-9 esetén a két F-4-es Bf 109 mellett ott figyel még a Bf 109 G-2, két tier 9-es Me 410 (B-1/U2 és B-2/U4) meg a bombás Me 410 A-1.

    12-13-ban La-5FN, Fóka A-5, Fóka F-8, He 111, Bf 109 G-2, és a végére egy Stuka vagy Me 410 B-2/U4.
  • Coral Springs
    #9960
    gstup (#9949), vass17 (#9953) > Akkor most megnyugodtam, azt hittem van valami vérdíj a fejemen.
  • Coral Springs
    #9959
    Azért a kedvencem nekem mégis amerikai.
  • Amaymon
    #9958
    "Amúgy ha szeretném fejleszteni a fighter eredményességemet érdemes inkább a németeket húznom?"

    Mit értesz eredményesség alatt? win% vagy lion? Arcadeban főleg lionra lehet gyúrni, de szvsz a meccs kimenetele teljesen véletlen. Talán egy 4-es squad növeli az esélyt, de azok sem tudnak mit csinálni, ha x*5,6 slottal retardok játszanak. :)
  • Conqvistador
    #9957
    Amúgy ha szeretném fejleszteni a fighter eredményességemet érdemes inkább a németeket húznom?
    Az oroszokkal csak a yak9 és a yak3 tűnik alkalmasnak T7 felett ilyen műveletekre.
    A németeknél úgy fest van elég gép a kísérletezgetéshez.
    Ha elérek a T11ig melyik 6 gépet javasoljátok? (6 slotom van a németeknél)
  • Conqvistador
    #9956
    Hát elég durva és nem semmi, hogy a listán a Német ászok után Finn következik a listán ráadásul 2is meg pár japán és csak utána az oroszok az angolok meg az amcsik sehol. Jó nekik gondolom a nyugati fronton kevesebb is volt a lehetőségük. De a ruszkikat kegyetlenül leszedték a németek ez egyértelműen látszik.

    Minden tekintetben a 2. világháború volt az emberiség történetének leg leg háborúja.
  • Amaymon
    #9955
    Na most énrám is hat a hétvégi kretén faktor leromlott 50%-ra 90-ről a win ratio, eddig.
  • vass17
    #9954
    Link: nyilván ebből nem lehet olyan messzemenő következtetéseket levonni, de azért jelzőértékkel bír a németek aránya, biztos szerepet játszottak a pilóták is, a gépek is és biztos van benne némi torzítás is.

    Hogy itt a játékban mi határozza meg, azt nem tudom, gondolom itt is szerepet játszik mindkét tényező, néhány csatában jól látható, hogy a német csapat nagy része felmegy nagy magasságba, az ellenfelek pedig nem is törik magukat, jól elvannak földközelben is. Pedig miért ne lehetne pl egy Corsairt felvinni, kipróbáltam és ugyanannyit bír zuhanóban, mint egy FW...
  • vass17
    #9953
    Nekem is van néha olyan érzésem, hogy mindig engem szemelnek ki. Nagy kedvencem, amikor jet is van, valahogy mindig én leszek az első célpontjuk, múltkor is egy Meteorral támadta meg valaki az FW-met, még éppen sikerült előle kifordulni...