38447
  • kocsilajos
    #10313
    nekem is olyan egerem van :P
  • CptYossarian
    #10312
    Menet közben gombbal állítható érzékenységű egérrel játszom, MS Sidewinder, a alapból kevésbé érzékenyre van belőve (400dpi, ekkor lehet vadul fordulni), lőtávban átkattintom precíziósra (2000dpi, ilyenkor finom mozdulatokkal tudok motorra, faroklövészre menni).
  • Glo
    #10311
    Pont emiatt váltogatom az egeret meg a joy-t. Fókával sztem lehetetlen jól repülni egérrel, joy-al sokkal finomabban lehet operálni. Főleg mikor a gép nem tudja merre nézzen, ugrál fel le, meg nem arra fordul amerre akarom. Plusz sztem nem is fordul olyan szűkített íveket mint joy-al.
  • kocsilajos
    #10310
    nem kell mondani h mi a TnB, játszok angollal is, 5 nemzetből 2 fordul le, az angol meg a japó :) régebben AB-n kanyarodtak a nagy attackerek meg bomberek és akkora nagy céltábla volt nekem h azt el sem hiszem, meg ha vki félig meddig jön szembe, akkor is tudom húzni rá folyamatosan a gép orrát, úgy h nem mögé lövök :)
  • kocsilajos
    #10309
    itt most az utolsó mondatodnál ellent mondtál magadnak, de értem :)
  • CptYossarian
    #10308
    Ááááádehogy... nem BnZ gépek azok szerintem cseppet sem, sokkal inkább fordulósok, TnB (turn-and-burn). Fordulgatásnál ki-be kell kapcsolgatni a flapset és nagyon nyomkodni kell a billentyűzetet is, BnZ-nél kevésbé, ott a rárepülésnél finom mozdulatokra van szükség, itt meg fordulóéknál erőből kell fordulni. BnZ hátradőlősebb játékstílus, simán elegendő félkézzel csak egérrel operálni olykor.
  • Glo
    #10307
    Tegnap 5500-on kergettem egy Corsairt a fókámmal, de a rossebbnek nem tudtam utólérni :) Aztán persze elcsűrte a lépést és sikerült lelőni, de a hibája nélkül nem ment volna..
  • kocsilajos
    #10306
    alapvetően azokkal ugyanúgy BnZ zni kell mint a Bf-kel csak lehet h nem olyan hatékonyak :D de alapvetően tűzerőben nem szenvednek...
  • kocsilajos
    #10305
    igen, mert borzasztóan belassulnak, nem is tudom van egy rajtuk combat mód?
    vagy csak landing üzemmmód...

    olyan jó lett a patch h be sem engend :(
  • CptYossarian
    #10304
    Fordulékonyak nagyon csak hajlamosak a bólintgatásra.
  • kocsilajos
    #10303
    F4U-kat f4-el nem bírtam lefordulni még takeoffba meg kisebb gázzal sem, a korszereknek nagy flapsük van mert általában hajóról indították őket...
  • vass17
    #10302
    Az lehetett a jó világ :) Az AI-k sem voltak mindig olyan hülyék, hogy lezuhanjanak maguktól...
  • Coral Springs
    #10301
    Az F4U széria számomra felejtős. Valószínűleg nálam van a probléma, de nagyon nem állnak kezemre azok a gépek.
  • Glo
    #10300
    Nem semmi, bár elég szűkös lehetett a kalap amiből válogatott az MM :D
    Az oroszok tuti beírták volna, hogy "Farm?" Leverik az ai-kat, addig elbombázgatnak a bomberek aztán hawaii :) Régen mennyi ilyen volt..

    Sőt, még emlékszek olyanra is, hogy csak ai volt az ellenségnél, nálunk meg én egyedül :D
  • vass17
    #10299
    A nap MM-je díjra jelölhetnék:
  • CptYossarian
    #10298
    Mondjuk F4U-1D-re, rokettákkal nagyon delej.
  • Coral Springs
    #10297
    A két P-39 Airacobra mellett jelenleg harmadlagos vadászom. Ha ezen is lenne ágyú, és kicsit több pénzt hozna kimaxolva is, akkor ám elsődleges lenne. A hármas crew kizárólag a Buffalo -nak van fenntartva, nem tudom mire lecserélni pedig már próbáltam, túl jó képességei vannak.
  • CptYossarian
    #10296
    szíp szíp, de az a "buy all shell racks" gomb nem kicsit veszedelmes, félrekattintasz aztán buktál százezret..
  • oxxi
    #10295
    Hát ja egy 70 megás peccsből többet is ki lehet hozni :DD
  • Glo
    #10294
    Meg jöhettek volna a hajók is, nem? :D
  • oxxi
    #10293
    Ez is kellett, de jöhetett volna valami kicsit több rewardot kapsz update is :)
    A tech tree kifejezetten szép lett szerintem, és a gép modulok menüt is végre rendezték :)
  • Glo
    #10292
    Fixed bug when kills don't count
    Performance was increased
    New Color names for playing types.
    Many fixes for loadouts (http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/24271-historically-inaccurate-loadouts/)
  • Conqvistador
    #10291
    Hmm újabb frissítés.
  • Conqvistador
    #10290
    Az igen :D
    Te továbbra is Buffalózól?
  • Coral Springs
    #10289
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van egy nagypofájú amerikai, úgy hívják hogy Drexon. A nagy pofája mellett viszont jól is játszik. Általában egy Bf 109 -el szokott lenni, kill erős csatái vannak mint nekem, tehát mindig benne van az első háromban a listán. Első találkozásunkkor nem tetszettek a beszólogatásai, meg a magasból alattomosan letámadó taktikája, elhatároztam hogy kicsit letöröm a bajszát. Erre a törekvésemre hamar rá is jött, majd kihasználva a gépe sebesség előnyét elmenekült, és 1km után vissza rám fordult. Kölcsönösen lelőttük egymást, aztán nem is kerestük egymást a csata végéig. Utána elgondolkoztam azon, hogy ketten nagyon tudnánk büntetni ha egy oldalon lennénk, rá is írtam hogy van-e kedve a squad -hoz. Elfogadta, a megérzésem pedig helyes volt, ahova ketten bemegyünk ott az ellenfélnek esélye sincsen. Olyanokat leművelünk a csávóval hogy el se hiszem, ketten hozzuk a kb 20(+-2) kill -t egy csatában, az pedig már bőven elég a nyeréshez ha a team többi tagja nem egy nagy nulla.
  • Glo
    #10288
    Arra jó, hogy a szárnygépágyúk nem csak a vízszintes, hanem függőleges tengely mentén is 500 m-en csapódtak egy pontba.
  • Glo
    #10287
    A kegyetlen égbe tiplizéshez az kell, hogy eleve magasról indulj. Magasságból csinálsz sebességet, és utána sebességből magasságot. Ez az energiaharc :)

    A vízszintes fordulók nagyon koptatják a sebességedet, így utána ha nincs lendületed már nem tudsz olyan magasra menni. Fókával kiválóan alkalmazható a taktika, de messzerre se rossz. A németek alapvetően így repültek a háborúban, ezért olyan gépeket fejlesztettek amik nagy sebességnél (rácsapásnál) is jól manőverezhetőek maradtak.
  • kocsilajos
    #10286
    vertical targeting mire jó? írja le vki a hozzá nem értőknek is :)
  • vass17
    #10285
    Csakis úgy, ha 3-4 ezer méterről érkezel és nem kezdesz túl nagyokat fordulni. Amig azt nem teszed, szinte biztos lehetsz benne, hogy a sebességelőnyöd egyenes vonalban is megmarad és persze emelkedéskor. A nagyobb kanyarok ölik meg ezt az előnyt, csak néha nehéz ellenállni a kísértésnek :D
  • Susarc
    #10284
    ez jó tipp! big thx! igaz még nem próbáltam,de jól hangzik:D jut eszembe a Joyok használhatóságát valaha fixálni fogják? annyira gáz ez az egerészés:P az oké,hogy nagyon jól lehet így irányítani a gépet,de ha a joyokat rendbe raknák nekem az nagyobb feeling lenne....
    A teamspeakes interjúban is elmondták,hogy a készítők is "joystickosak" ennek ellenére nem nagyon strapálják magukat,hogy életképessé tegyék:P
  • Susarc
    #10283
    áruljátok már el,hogy az Istenbe tudtok ilyen gyorsan "égbe tiplizni" meg elhúzni? akármilyen géppel csutkára tolva a gázt is gyök kettő ahogy gyorsulok még egy szirszar gépp és floki módon kap szét ha vízszintben próbálnék menekülni,nemhogy még emelkedni is próbálnék és teleraknám a célkeresztet a géptestel:P
  • Amaymon
    #10282
    Verticalt én sem szeretem, forduláskor-üldözéskor jobb a találati arányom, ha "kikanyarodik" a lövedék mikor felhúzom a gépet.
  • CptYossarian
    #10281
    Menségemre szóljon hogy Ta 152, G-6-ok meg K-4-ek voltak ellenem, tier16-ig, nekem meg 12-es F-8 volt a legmagasabb. Vertical-t meg kikapcsoltam, bár nekem pont 500-ra van állítva és megszoktam hogy bőven elélövök a piroskáknak. Meglássuk. Fókák sokkal fordulékonyabbak, reszponzívabbak a Bf-nél, F-8-al irdatlanul merészen lehet feszíteni/préselni szűk fordulókban is, A-5-el meg BnZ után még lehet síkban is vadászni egyet égbetipli előtt. G-2-nek a motorja jó nagyon, sokkal lassabban veszít energiát az F-4-eknél, a magasabb tierű gépeknél ez fontos lehet mert menekülésnél kevésbé tapadnak ha G-2-vel megyek.
  • vass17
    #10280
    Én inkább az A-5-re szavaznék, ma kb. 10 meccset toltam vele sorozatban HB-ben, ebből kb 3-szor halhattam meg. Nálam nagyon sokat számít az az extra lőszer, ezzel bátran merek lőnni bármilyen pozícióból, mert nem gyakran fogy ki, így a legtöbb killt különböző forduló critekből szerzem, amit ritkán vállalok be mondjuk egy 109-essel. A 109 G-6-al pedig nem is tudnám összehasonlítani, ami nekem elég nagy csalódás volt HB-re...
  • gstup
    #10279
    A-5-ös fokánál sokkal jobb az F-4-es messer.Jobban emelkedik és gyorsabb is.Amiben jobb a fóka,de ott egy álom,zuhanásnál,olyan vajpuhán lehet irányítani.Meg persze az 500-as ammo a két mg151-hez! :)
  • CptYossarian
    #10278
    E3-at én eléggé lájtosnak érzem, G-2 viszont nagyon bejön, ma is alkottam vele kellemeset, mondjuk a többi gépből kikapáltak hamat:
    [spoiler[/spoiler]
  • f24sg
    #10277
    Más:
    a vertical targetinget kapcsoljátok ki a halál fa*ára!
    A sokszor linkelt diagrammon is látszik, hogy 500m és afölötti távra állítva már szétcseszi a célzást, hiszen egy bizonyos távon belül alá kell célozni, aztán pont célra, messzebb meg fölé, de kiszámíthatatlanul. Nem lehet szépen ráhúzni a "pisát" az ellenre.

    *sz
  • f24sg
    #10276
    Az a helyzet, mióta megvan a Bf109 F4, azóta rá se akarok nézni más gépre. Valahogy a spitfire-öket (tier5 és 8) sehol nem érzem a Messerhez képest. Akkora erő van benne, pillanatok alatt emelkedik, zuhan, nagy sebességnél fordul is, a propellerben lévő MG-151 halálpontos, szóval OP, számomra. Megvolt vele az eddigi csúcs, 13 kill, 1 halál árkádban (de az az 1 is repair volt a kifutón.)

    Az E3-as is jó, de ahogy látom ,teljesítményben az F4 a G szériánál is jobb... (vagy szar a stat kiírás, ugye)

    Ezek után szeretettel várom a Fókákat is
  • twi452
    #10275
    Csak olyanon van célkereszt hb-ben amin van külön bombázó nézet is. A többinél érzésre kell :)
  • gstup
    #10274
    Me-410-nek csak én nem tudok előcsalni zuhanóbombázásnál HB-n célkeresztet?