38447
  • Zuikaku
    #35684
    Csak én érzem úgy, hogy az Xp 50 egy kicsit túl van húzva? Az a gép kész szívás. Leemelkedik és lefordul kb minden német gépet. És akkor ráragasztják a nehéz vadász jelzőt.
  • gstup
    #35683
    Nem mindegy mit criteltél.Nagyon nem.Én már nem egyszer 2 critet is adtam rb-ben angol,amerikai,orosz gépeknek és utána simán elkaptak.
  • Cobra.
    #35682
    Én tegnap egy FW-t alig tudtam lelőni a Spittel, lepattogtak a golyók a farkáról... (a 4x20mm)
  • Volfram42
    #35681

    Devszerver ma.
  • Vincenzo91
    #35680
    Csak szerintem nem sebeznek most az angol 20 mm-esek? Hivatalosan a gép szerint (meccs után kidobott statisztika) 37 Hits 2 Crit után se tudott le esni az égről a BF F4-es... Sőt utána én kerültem bajba túlerő miatt... :D Printscreen nincs, mert annyira ledöbbentem, hogy elfelejtettem megnyomni... :D
  • Eagle16
    #35679
    Jólvan, B-17-esek visszamentek terminátor üzemmódba, belelőhetem a Tempest egész lőszerkészletét a szárnyába és nem szakad le.
  • Volfram42
    #35678
    Jó is az amikor 50 ai csak rád vadászik, mert mindegyiknek csak a játékos a célpont a többi ai nem. Hihetetlen élmény.:)
  • Luciferkee
    #35677
    P-47D-vel mentem most egy kört. (újra elővettem).
    Brutális amit ez a gép művel. Nagyon erős motorja van, jól emelkedik (súlyához képest, bár még mindig oldalra emelkedek vele), és úgyvettem észre 400 felett aránylag jól is fordul és a lőszer is elegendő hozzá (tracerrel használom, valamiért azt találom a legjobb lőszernek hozzá (bug?).
    Előbb egy 850kmh-s dive-t is simán kibírt, úgy felhúzttam 500m-ről, hogy 12G-n sem szakadt szét (bug?), és meglepően jó volt a irányíthatóság is (már magamban feladtam, hogy ebből vagy szakadás, vagy bumm a földbe lesz). Érdekes mindezt 3.0 battleratingon.

    Viszont fordulása 300 körül kezd a 0-val egyenlővé válni, talán a gép súlya miatt? (vagy azért ilyen "complex" FM-eket gazsiéktól ne várjal el és csak beképzelem magamnak?)
  • rubber785
    #35676
    van néhány olyan repülőgép amivel eszembe se jutna szembe menni bárkivel, (pl. p63, japánok), de most egy fw 190 köztudomásul rosszul fordul.. ha most 1vs1 van egy spitfire -el, akkor ugye más opció nincs.. (vagy a menekülés) én speciel megpróbálok mindig légifölényt szerezni, hogy ő alacsonyabban legyen nálam, tehát nálam a sebesség, erőfölény, és megpróbálom szana széjjel lőnni (stealth lőszerrel, mert én nemtudom hogy minek nézni a lövedéket hogy esik meg minden, én mindig a célzó, és a repülőgép(ellenséges) helyzetét figyelve tüzelek.. eddigi legszebb eredményem a d9 -es fókával egyszerre 3 lelőtt repülőgép szemből (f8f, f80c, f8f) valszeg nemtudtak célozni..

    Egy kérdés: Vidókat te hogyan rögzítesz, és konvertálsz át?
  • Eagle16
    #35675
    Mai...

    Server Update

    Amount of available re-spawns in ground forces arcade have been limited to three to improve battle dynamics and increase variety of tactical situations.

    Damage Model

    Strength capacity of aircraft frameworks have been fixed

    Material capability of engines, fuel and cooling systems have been fixed. It was harder to inflict significant damage to them prior to that.

    Visual effects from different leaks (oil, water, fuel) and engine damage have been improved
    Damage effect on inner modules has been fixed
  • Serinahun
    #35674
    Szép volt fiam, ülj le 1-s. :D
  • Serinahun
    #35673
    Rajta vagyok a témán. De elsőnek egy nemzettel hagy végezzek :D
  • a.carkey
    #35672
    Ez vár rád! :)

  • Serinahun
    #35671
    Nem bonyolítom :P :) De mielőtt belevágnék a sűrűjébe csak megvizsgálnám minden aspektusból a játékot, hogy milyen irányba tereljem a dolgokat. Ne pedig össze vissza csinálja mint valami 7-8 éves vérpistike, aki csalást ordibál mindenhol, mert leszedték az anyuci-apuci által megvett prémium gépét, ő meg csak rammolni tud. Mondjuk ez már más tészta.
    Ezért is kérdeztem nálam tapasztaltabb embereket.
  • vajakos21
    #35670
    SB-re custom battle jó gyakoroloni.Tier2-3 as gép már vihető jól.2-4 es tierig visznek állt.A grafot is ott szoktam állitgatni mert van ellenfêl és a spottolás beállitáshoz.
  • Torzonborz
    #35669
    SB Single mission-ben az AI elb*szott erős . Volframmal próbáltuk valamikor párban...hát pár küldi után hagytuk a francba.
  • gstup
    #35668
    Ne bonyolítsd.Játsszál. :)
  • Serinahun
    #35667
    Maradok a japánoknál. Néha egy kis orosz, mert unokaöcsém nem szeret repkedni, viszont együtt csak RB-ben mehetünk. Ő lent "driftezik", én meg felülről bambulok. :)
    RB-ben még bombázóval nem mennék, mert 1-2 800kg-s bombát tudnak vinni a rank1-2-sek, ezért ezekkel inkább AC-ben nyomulok. Persze valamikor ezt is el kell majd kezdenem. A 6 slot csak azért van, hogy minden ágnak legyen 1 külön. Úgy gondolom így garantált, hogy a megfelelő legénység lesz a megfelelő repülőgép típushoz. Mondjuk elegendő játékkal mind ki lesz képezve. Így meg nem keverem össze, hogy na ezen már ki van fejlesztve ez meg ez. Most még annyira úgy se érdekes a legénység a kevés xp miatt.
    Szóval AC-ben csak bombázgatok, mert farmolni szerintem elég jól lehet a H6K4-l (az a 2x800-s bomba brutális, 1 bázis minusz). RB-ben a Zero ágat próbálom. Ha viszont meghozzák végre a joystickot biztos megyek SB tesztre, ahogy írtátok. Vagy esetleg nem jobb lenne SB módban csinálnom a single missions pályákat joy-l? Tudom nem olyan mint ha emberek ellen mennék de gyakorlás szempontjából megteszi nem?
  • StrikeFor
    #35666
    "Fejjel a falnak "szabad fordításban :P ez mindent el is mond a taktika hatékonyságáról :P
  • Luciferkee
    #35665
    Engem nagyon meggyőztél! Esetleg valami tanácsokat is leírsz, ha megkérlek?

    Előre is köszönöm
  • Rev Hard
    #35664
    Lehet hogy jól célzol (és persze jó a puska) és mivel a játékosok nagy része idióta mindig lesz aki szembe menjen veled, de az első olyan embernél aki nem most jött le a falvédőről elvérzel ha nem képzed magad ennél feljebb. A head on egy hiba amit a türelmetlenség hoz magával, illetve egy vészmegoldás ha tényleg nincs más. Ezeket csak azért írom mert nagyon büszkén írod hogy tolod head on -ba, de nem árt tudni hogy mi is az a head on.
  • rubber785
    #35663
    ezt pontosan eltaláltad, én az életbe is türelmetlen vagyok, nem is kicsit (van is belőle problémám), de nemtudok mit csinálni, igen megyek head on -ba.. és vagy bejön vagy nem.. fw 190 -el verhetetlen vagyok, szovjetet még tanulom, a többi meg csak úgy van.. 10-ből 8x bejön..
    Utoljára szerkesztette: rubber785, 2014.09.23. 20:32:39
  • Rev Hard
    #35662
    Ahány ember annyi féle szokás, mindenki úgy játszik ahogy jónak látja. Számomra ahogy a játékosok kb 90% -a játszik elfogadhatatlan, ha azt mondom hogy van mikor 15-20 körön át engem nem lőnek le és nem hibázok, ám mellette még eredményt is elérek minden körben szerintem ezzel mindent elmondtam. A legfontosabb dolog a türelem, a türelmetlenség pedig az emberek nagy részébe bele van kódolva. Te is például egy türelmetlen ember vagy, inkább mész head on -ba az-az elkövetsz egy hibát ahelyett hogy egy hosszabb ám biztonságosabb taktikát választanál.
    Utoljára szerkesztette: Rev Hard, 2014.09.23. 20:19:00
  • rubber785
    #35661
    nekem ebben az entak -ben az nem tetszik, hogy ha megfigyelitek, tömérdek mennyiségű lőszert pazarol.. ráadásul lehetetlen helyzetből lő...
    már ebben a videóban is.. így nemlehet játszani ahogy ez az ember játszik..
  • Rev Hard
    #35660
    Nem egyszer voltak hasonló bravúrjaim a 37mm -el nekem is, de ezek nem tudatos kill -ek. Sok gyakorlás után nagyjából ráérzel mennyit kell rátartani, azt vagy bejön vagy nem.
  • vajakos21
    #35659
    Jól írta Torzonborz.Ha meg RB SB a cêl, felesleges a sok slot csak szétszórod a crew pontokat.Egy- két slot elég.A japók jók de magas a BR jük és drága a javításuk.A ki61 is jó, abban már van lőszer is és az mg jól darál A b7a2-t is ajánlom.Jó torpedővető és bomber és ha leáll forgolódni vele valaki a vadászokat is megeszi.Ha japóval nem akarsz nagy br es ellenfeleket, javaslom az eventeket.
  • gezu1025
    #35658
    Én még anno egyszer ~1.1 km-ről lőttem el valamit a 37mm-es stukával. Lehetséges, lazán.
  • rubber785
    #35657
    ezt nemértem.. ez az entak gyerek hogy a pics*ba lőtte el a szárnyát 1 km -ről? azért ennyire jól célózni nemhiszem hogy tudna.. oké, hogy 45mm, meg minden, de ez..

    6.30 -től nézd
    Utoljára szerkesztette: rubber785, 2014.09.23. 15:43:43
  • Torzonborz
    #35656
    Azért RB-n a külső nézet is sok előnyt jelent . Viszont ha valakinek SB a célja akkor szerintem nem érdemes szarakodni AB/RB-vel , üljön be egy jobb kezdő gépbe , menjen SB teszt repülést sokat hogy szokja és a joy-t is be tudja állítani aztán hajrá bele lehet csapni a lecsóba.
  • gstup
    #35655
    RB-ben jobban lehet manőverezni joy-al.Csak a célzásnál lesz hátrányod belőle.De az is orvosolható sok játékkal. :)
  • Serinahun
    #35654
    Köszönöm! Nagyjából ezeket olvastam én is. Viszont a joystickról azt olvastam, hogy RB-ben már érdemes használni a tisztább repülés miatt. Hátránya a pontatlanabb a célzás, amit sok gyakorlással lehet kiküszöbölni. Ez viszont meg felkészít a szimulátorra. Legalább is most józan paraszti ésszel gondolkodva. Aztán majd a gyakorlat és idő megmondja jól muzsikáltak-e az agytekervényeim. :) AC-ban biztos nem is fogom használni, oda tényleg fölösleges. Akkor végül is jól kalkuláltam a Zero ággal is. Bár szerintem 1-2 heavy fightert is ki fogok próbálni, csak a lomhaságukat kell megszokni. Nincs más hátra, irány a felhők!
  • bgabor
    #35653
    Szerintem (és erről általában itt egyetértés van) a botkormány felesleges ehhez a játékhoz, mert van egy meglepően jól sikerült egeres irányítás(ún. mouse aim) benne, amivel jóval finomabban tudsz célozni mint botkormánnyal. Úgyhogy hülyén hangzik, de egérrel sokkal hatékonyabb avgy mit joyyal. Ez az Arcade és RB játékmódokra vonatkozik, Simulator módban nem lehet mouse aimet használni, oda kell a joy, de ott kevesen repülnek.

    A játék matchmakere nem a gépek tierje, hanem a battle ratingjük alapján rakja őket össze. Érdemes közel ugyanolyan battle ratingű gépeket összerakni, mert a matchmaker a legmagasabb gép BR-ja alapján sorol be.

    Egy hónap bevezető Arcadeozás után azért a többség át szokott állni Realistic Battlere, sokunk számára az élvezetesebb/valósághűbb. Arcadeban a játékmód jellegéből következően nemigen van fizika meg repülésmodell, az a játékmód a szóakozásra megy rá, így az inkább egy lövöldözős játék repülőgépekkel, kábé mint a Need For Speed autókkal.

    A japánok elég jó nemzetnek számítanak szerintem, jók a vadászgépeik. A Zero a legjobban furduló, de legkissebb végsebességű modern vadászgép a játékban, a fodulását nagyon szépen ki lehet használni. Realistic Battle ismerkedéshez talán a Zero a legjobb tanuló gép, mert a harcmodora ugyanolyan fordulóharc mint ami Arcadeban megy, a kevés gépágyúlőszere meg megtanít spórolni, és csak biztos célra lőni a gépágyúval. Javaslom hogy külön lőj a két fegyverrel, és a gépágyút csak akkor süsd el ha már szépen betaláltál géppuskával. Tüzelni is csak sokkal közelebbről érdemes mint azt az ember először gondolná, úy 0.4, 0.3 távolságról, a fegyverek szórása és a lövedékek eső röppályája miatt. A többi japán vadász, a Ki-61, Ki-84 vagy a Shiden Kai is nagyon jók. Egyedül jetekkel álnak rosszul a japánok, de a kövi peccs ezen is javít majd.
  • Serinahun
    #35652
    Sziasztok! 1 hete kezdtem el játszani. Szeretném kikérni a véleményeteket a Japán ágról. Úgy ámblok az egészről, bár most jelen pillanatban a bombázók jönnek be jobban. Emellett a Zero ágat is húzom. 6 slotom van amibe tudok gépeket rakni, ezzel kapcsolatban annyi lenne a kérdésem, hogy a battle rating-t figyeljem inkább vagy elég ha pl csak rank1-seket rakok be. Esetleg rakhatom-e vegyes rank2-sekkel, amiket nem rak fel rank3-s gépekkel. Gondolom ez csak inkább arcad módra lenne érvényes, mert realisztikusban úgy is csak 1 géppel lehet menni. Úgy szoktam csinálni, hogy arcadban kimaxolom és csak utána megyek realisztikusban. Elvileg ma már lesz egy botkormányom is hozzá. Szóval minden tanácsot és segítséget örömmel fogadnék. :D (utoljára több mint 10 éve játszottam repülőgép szimulátorral, szóval kicsit kiestem a gyakorlatból :) )
  • bgabor
    #35651
    Persze hogy nincs mögöttem semmi, éppen csak a zárt béta óta játszom a játékkal, többszáz óra tapasztalatom van RB-ben, és öt nemzetből háromból vannak meg a jetek, legtöbbjükben jónéhány csatával. Meg repültem úgy másfél évig a PUMA 101-ben, ami az eddigi legeredményesebb magyar WT klán, Squadron Battle-eztem is velük egy csomót.

    Persze ez a te fajtádnak semmi. Szerintem viszont feljogosít arra hogy elmondjam a véleményemet, aminek megvan az alapja.

    Amúgy ez a kedves "Egy nagyképű gyökér, ám nincs mögötte semmi" sokkal inkább illik rád mint rám.
  • bgabor
    #35650
    És mivel ezt én nem nézhetem meg sehol, gondolom bemondásra el kell hinnem ezt. Amúgy is 2004-ben regisztráltam ide, tíz év alatt nem hinném hogy sok lenne 21 büntetőpont.
  • rubber785
    #35649
    én nem ismerem még annyira, 1-2 hsz nemtetszett tőle, de inkább hagyjuk.. legyen béke, ne tegyük minden szarral tele a fórumot (szerintem)..
    részemről ennyi!
  • a.carkey
    #35648
    Csak nevet váltott. Szólt is, hogy fog.
  • Coral Springs
    #35647
    Egy nagyképű gyökér, ám nincs mögötte semmi. Ezen kívül semmi más. Lehet hogy van némi tudás a fejében hisz nem most kezdte az ipart, ám ebből ezidáig nem mutatott semmit azon kívül hogy a játékot szidja és balhézik mint valami veréb.
  • f24sg
    #35646
    Én csak annyit látok, hogy a srác konkrétan (továbbra is) segghülye a célzáshoz és a manőverekhez, kb. mindnhol 2-3 sec lemaradásban van.
    És ő entak, a cég reklám arca... "ez már nem arc, hanem kudarc"
    Amúgy szar még mindig a game, nem? Legutóbbi patchnél letettem a francba (tudjátok, BR-es hiszti, meg az i-15 vs B17 példa), és az 1.43 se kecsegtetett eddig semmivel.
    Ez volt a leghosszabb kihagyásom a játékban, és félő, hogy ez marad is így.
    Utoljára szerkesztette: f24sg, 2014.09.22. 20:15:55
  • Coral Springs
    #35645
    Nem mintha bizonyítanom kéne neked bármit, szokás szerint megint mellé nyúltál.