38447
  • Glo
    #10513
    Az amerikaiak ott szúrják (először b@sszák-ot akartam írni) el a dolgot, hogy nem emelkednek fel. Max 1-2 vadászuk ér be 4000 körül a csatatérre, a többi lent nyomatja a földi célokat, és azt hiszi hogy ő egy attacker.. Csoda, ha így nyerünk? Szerintem marhára nem, mert onnantól, hogy azt a 2 madarat leszorítottuk már csak BnZ az egész. Ahogy fogynak úgy lesz egyre több saját gép az egyre kevesebb enemy-re.

    Szóval akár nyerhetnének is az amcsik, ha nem tennék magukat egyből szopóágra azzal, hogy nem emelkednek.
  • twi452
    #10512
    Japóknak esélyük se lennének a németek ellen :)
    Már a nem hülye amcsi játékos ellen sincs aki nem áll le fordulózni hanem lendületből jön-megy és közben odacsap :)

    A németeknél meg a játékosok 85%-a így megy mert így kell velük menni :)
  • Conqvistador
    #10511
    Jó közben leesett, hogy HB.

    5 túlélt arcade csatára gondoltam, bár Hb-n is elég nagy szó 5 ször nem kinyíródni. :D
  • Coral Springs
    #10510
    A németeknél a Messerschmitt -el, a Focke-Wulf -al ezt egyáltalán nem nehéz összehozni HB -on, gyakorlatilag nincs ellenfelük. Amerikai oldalon esetleg a Corsair és a Mustang ami megtudja szorongatni őket, de az amerikai felhozatal szivárvány színű színskálájával szemben a németeknél az egy-két Do 217 -et vagy Junkers -t leszámítva, az összes player a felsorolt vadászok egyikével szokott lenni. Sok sikert !!! Az orosz gépek HB -on még az amerikaiaknak se ellenfelek, angolokról nincs tapasztalatom, a japánok azok akik oda tudnának verni a németeknek, ilyen HB viszont nincs. Ezen körülmények között nagy balfasznak(!) kell lenni ám ahhoz, hogy elhalálozzál. További személyes tapasztalatom pedig az, hogy ha harcba keveredsz egy német vadásszal, legtöbbször nem elég az hogy a német már egy személyként is "túlerőben" van, jönnek még a haverjai, azt itt téged hívhatnak akár Chuck Yeager -nek is, nincs esélyed. A németek ellen nyerni sok lúd disznót győz taktikával lehet, ez viszont nem mindig jön össze (team).
  • Amaymon
    #10509
    Az a baj minél magasabb szintre kerül valaki annál inkább eltűnik a skill különbség. PvP játékokban ez általános, hogy kezdetben nagyon el lehet húzni, de mikor kiegyenlítődik a mezőny pár% dönt! Olyankor pedig drága a 15 szint feletti gép javítása. 1v1 PvP játékokban 55-56%-al már a top-ban szoktak lenni a sztár(!) gamerek, ami nincs messze a fifty-fifty-től.
  • vass17
    #10508
    Az igen, a meccs vége fele volt és már nem volt igazán ellenfél, elnéztem.
    A légvédelem viszont szerintem akárhogy kilőhet, én nem vettem észre, hogy kanyarodás, nagyobb irányváltozás nagyon meghatná őket, mindig körülöttem robbannak, akárhogy csinálom, szerintem csak szerencse kérdése inkább.
  • kocsilajos
    #10507
    HB-n nem érdemes 2 mp se egy vonalban menni ha légvédelem közelében jársz, a nézelődés az már a te bajod
  • vass17
    #10506
    Általában én is hasonlóan az A-5-el, kivéve amikor nézelődés közben beleállok a domb oldalába, vagy lelő a légvédelem (tegnap történtek:D). Enyhén ideges voltam miatta, persze az első az én figyelmetlenségem volt...
  • kocsilajos
    #10505
    nekem is volt 2 rossz köröm ma de most visszahoztam az f4-el

    a vadászok azért néha hosszabb életűek :)
  • Conqvistador
    #10504
    1 géppel végig élsz 4-5 teljes csatát? :D
    Jó gondolom nem is bombázol annyit, mint én :D
  • Amaymon
    #10503
    A5, F8-al még én is elvagyok. Egyáltalán nem deficites, lassan 6m lion meglesz. 11-12-es gépek, a nemzeti lvl 15-öt ~10%-al meghaladtam. A crew xp nagyon lassan jön, mert kedv függően váltogatok mivel repülök.
  • Glo
    #10502
    Azért aki eljut a 17-es szintig attól már elvárható lenne az a gyakorlat, hogy nem lövik agyon minden körben.. Úgy meg fenntartható. Én pl a fókámmal kb 5 körönként nyúvadok ki, így simán fenntartható. De aki lemegy boxolni a kocsmába az ne csodálkozzon ha pofonverik :)
  • Amaymon
    #10501
    Valószínű ott már nem tudnám tartani a 3:1, 4:1 kill:death ratiot. És a 73% körüli win ratiot. Ahhoz már casual vagyok. Mondjuk a lökösöket nem csípem amúgy sem.
  • Amaymon
    #10500
    A tapasztalatok alapján az kevés nem?
  • Glo
    #10499
    Van arra is kitalált, jól működő verzió, úgy hívják: Prémium account ;)
  • Amaymon
    #10498
    LvL 15 felett találhatnának ki még valamit. Ott kezd szigorú lenni a javítási ktg.
  • Glo
    #10497
    Sőt, minden gépre, mint a WoT-ban..
  • CptYossarian
    #10496
    Mondjuk egy első nyert meccsre minden nemzetnél jöhetne ezüstben is egy 2x szorzó hétvégenként.
  • vass17
    #10495
    Közvetlenül a patch utáni árakhoz képest a mostaniak is nagy segítség, ne felejtsük el, hogy volt egy állandó csökkentés, ami szerintem elfogadhatóvá tette az árakat, legalábbis kevésbé reménytelen a helyzet.
  • Glo
    #10494
    Én elvagyok eventek nélkül is. Sztem aki normálisan tolja annak anyagi gondjai sincsenek, ha nem vásárol össze minden gépet amit elérhet :) Viszont akinek számít az a 20-50ezer lion egy gépre, annak jól fog jönni az engedmény, még ha "csak" 10%is.

    De Neked úgyfest tényleg nem lehet a kedvedre tenni :) Mint a FB-n nyávogók, akiknek télen hideg van és nyarat akarnak, nyáron meleg van és telet akarnak, tavasszal meg sok a víz és aszályt akarnak.. :)
  • bgabor
    #10493
    Ne mondjad nekem hogy szerinted elfogadható event 10%-ot engedni egyetlen napon keresztül két kivételével elhanyagolható, kis tierű gépekből.

    Én elvárnám, hogy egy event ne egyetlen napig tartson, legyen meg az 50% XP bónusz, és legyenek érdembeli árengedmények (minimum 30%) érdemleges gépeken. Ne olyan gépeken legyen az áraengedmény, amit amúgy is fillérekért tudsz megvenni. Na, egy ilyen eventel már el lehetne érni, hogy beloginoljanak azok a játékosok is, akik egyébként a hétvégére mást terveztek. Mert ugye ez az eventek célja, növelni a játékosszámot, fenntartani az érdeklődést.
    Ez az mostani event viszont senkit sem fog megmozgatni.
  • Glo
    #10492
    De van benne egy elírás is: A Mk10-es Beau 2x van benne. Vagy a Mk6-os vagy a Mk21-es a másik valszeg :) A Mk21-esnél már számít a 10% engedmény.
  • Glo
    #10491
    Beírhatnád az aláírásodba a Bryan élete idézetet, miszerint: "Van akinek nem lehet a kedvére tenni!" :D

    Csak úgy érdeklődésből: Neked mi lenne az elfogadható event? :)
  • CptYossarian
    #10490
    La-5 és A-5 azért távol van a jelentéktelentől, de ha valaki ilyeneket vesz annak nem oszt nem szoroz a 10% árengedmény szerintem.
  • bgabor
    #10489
    Jujj, figyeltétek a legújabb, Wargaming stílusú eventet? 10% engedmény lesz jelentéktelen gépekre, kemény egy napig. És persze akciózva van a prémium számla.

    War Thunder presents special event dedicated to the operation Calendar. From April 21st 06:00 GMT till April 22nd 06:00 GMT (April 20th 11 pm PDT — April 21st 11pm PDT):

    Single mission «Operation Calendar» is unlocked for all players
    10% discount on the following planes and their modifications:
    German planes: Bf 109 E-3, Fw 190 A-5, Me 410 A-1/U4, M.C.200 serie 7

    Soviet planes: IL-2M, Yak-1B, Yak-3, La-5FN, LaGG-3 35

    British planes: Spitfire Mk I, Spitfire Mk Vb, Beaufighter Mk X, Beaufighter Mk X, Hurricane Mk II

    25% discount on Premium account purchased for a month or longer
  • Conqvistador
    #10488
    Egyébként nem katasztrófális ez a nem lövök csak max 5öt zsinorban dolog.
    Sőt talán még jobb is lett. Sokszor túl hamar kilövöldöztem én is a skulót és várni kellett az újratöltésre. Most picit megfontoltabban marad későbbre is néhány :D
  • Amaymon
    #10487
    "a B-17 -es ám pedig zuhanóbombázik"

    Sokadszor ismételt klisé, a tömegjátékosoknak tömeg igényeket programoznak. Nem várható el attól a játékmódtól több, mert oda funolni mennek, kikapcsolódni. És a yak 9 rontotta a fun faktort. 50-es reloaddal egy darálógép. Ez nem vita kérdés szerintem egyre profibban balanszolnak lentről felfelé haladva. Ennél sokszor még a Blizzard is hülyébb a mai érában.
  • Glo
    #10486
    Olvastam orosz pilóták visszaemlékezését, az egyik írta, hogy leszálláskor túlcsúszott volna a kifutón, erre elereszttt egy sorozatot belőle, meg is állt rögtön :D
  • Susarc
    #10485
    jaja ezt néztem Youtubeon:P

  • Glo
    #10484
    Coralnak írtam. Külön gombra kell rakni őket, aztán annyi.
  • Amaymon
    #10483
    Nyugi nem kell izgulni, yak 9K 45 mm-es lesz 29 lőszerrel :)

    Azt írják akkora erőt fejtett ki lövéskor, hogy a pilótát előre-hátra lökte, aki sokszor félrekormányozta utána a gépet :)
  • Susarc
    #10482
    a YAK9T eddig sem azért volt OP,mert "sprézték" a 37 milist....mögédmegyek ZOOM ellövök 2-3at és szétszakad bármi....nem kell itt sprézni:P lásd tegnapi videóm
  • Glo
    #10481
    Pedig jó gép az a Corsair. 1v1-ben 5-ből 4-szer tuti a Corsair pilóta nyer a fókák ellen :) Lefordul, lerázni meg lehetetlen, mert jön mint a gyorsvonat az is.
  • Glo
    #10480
    Úgy érzem nem érted "besül" fogalmat. Amikor besül az ágyú akkor olyan szinten felhevül, hogy a cső deformálódik,és nem tudsz vele lőni egyet se. Még az is fura, hogy újratöltéssel megjavul, de ezt tudjuk be az Árkád könnyedségének :) A 37mm-essel sprézni nem akkora fun, ha épp Téged üldöznek.. Így egy kicsit kevésbé lett OP a Yak9.
  • Amaymon
    #10479
    Gyúrni kell a hétvégén win ratio alapján HB top 100-ra :) Kár hogy ilyenekért nem jár achi, nem sok kell.
  • f24sg
    #10478
    Amúgy szvsz a köv. patchtől fogják tudni igazán balance-olni az A-26-kat, mert eddig kb. alig lehetett játékos, aki rendelkezett velük, nem hinném,hogy túl sok statisztikájuk lenne a vasról.
  • f24sg
    #10477
    Lelőnek a az FW-k, mint a kutyát, de ha HB-n sikerül elég sokáig elvegyülni a másik 10 Invader közt (), akkor igen jól lehet rombolni a 6 12.7-essel az AAA-kat, meg a jól variálható bombateherrel a keményebb célokat.
  • vass17
    #10476
    Csak azt nem értem miért billeg néha kanyar közben. Gondolom a fura szárnyállása közrejátszik ebben, vagy én vagyok béna. Volt vele most jó köröm is, meg nagyon rossz is. Ahogy próbálkozom a gépekkel, valahogy mindig egyre jobban húzok vissza az A-5-höz, azt a precíz és nagy sebességű manőverezőképességet egyikben se érzem, persze a Corsairek és akár Typhoonok meg tudnak lepni, de azokat nem én vezetem :D
  • CptYossarian
    #10475
    Nyilván túllóg az FM-en a DM azért ragad. Autóversenyes játékoknál is megfigyelhetitek hogy amikor megjelenik a kocsid "huppan" egyet, picit a pálya felett kell lennie különben beleragadna az útba.
  • twi452
    #10474
    Az egy jó gép ha megtanul vele játszani az ember :)

    Ha kell akkor lehet vele hasítani elég gyorsan, viszont ha valaki leáll vele fordulgatni akkor csak el kell veszíteni a sebességet kidobni a fékszárnyat és szinte egyhelyben fordul :)