38447
  • Glo
    #10873
    Úgy is lehet nyerni ha senki nem hoz be bombert és lenyomjátok az összes vadászt :) Az meg úgy, hogy Te csak bombert viszel nehezen kivitelezhető :) Árkádban különben is mindenki magának játszik, nem a csapatnak.. Az a lényeg h lőjenek 6-8 gépet, aztán irány a következő meccs. Hogy Téged lelőnek-e vagy se azt pont lesz@rják :)
  • vajakos21
    #10872
    arcadot nem játszunk :)
  • Conqvistador
    #10871
    " azok ellen meg 1-2 vadásznak esélye sincs, max lekötik egy rövid időre őket.. Az meg kinek célja, hogy feláldozza magát érted :) Főleg árkádban :D"

    Hát ha én feláldozok 5-6 gépet, hogy nyerjenek Ők is legalább anynit megtehetnének amikor tényleg kell segítség levakarjanak 1-2 gépet.
    Domination pályán nyilván letojjátok de Groud pályán a bomberek hozzák nektek a lóvét. Az életbe nem szednétek ki a pillboxokat még migekkel se.
  • Glo
    #10870
    810=8-10
  • Glo
    #10869
    Akkor se lenne értelme, mert ha 800-al besuhansz az ellenség alá akkor nem 2-3, hanem 810 gépet húzol egyszerre magadra.. azok ellen meg 1-2 vadásznak esélye sincs, max lekötik egy rövid időre őket.. Az meg kinek célja, hogy feláldozza magát érted :) Főleg árkádban :D

    A bombereket nagyon meg kell fontolni. Én ezért viszek pl APIT lőszert, mert az bármire jó. Bomberre is, vadászra is. Amit eltalálok az minimum bepirosodik, és ha nem is a közvetlen találattól, de a közvetett repmodell romlástól esik le. Olyan kivéreztetős módszer, de hatásos :)

    Ja, és bomberre szigorúan BnZ, 40 fok feletti zuhanás alatt rá se megyek mert tuti meglő, és 400m-en belül nem is megyek. Meglőtt géppel szívás a további repkedés.
  • gstup
    #10868
    Jó.37 millistől :) .Viszont nekem még egy gépem sincs,aminek 37 milliméteres ágyúja lenne :) .
  • Conqvistador
    #10867
    3találat után leesett a 37milisből.
    De te is tudod a bomberek többsége papír az amcsi fortressekhez képest.
    Ju széria, Do 217, Pe3, Pe2, Blenheim, Wellington széria, Do49esek mind esélytelenek ha rájuk mászik egy kingkobra yak9t fóka akármi.
  • Conqvistador
    #10866
    Hát kérdés hogy mi lassú?
    Pl a peshkámat nem is biztos hogy tudná követni egy low tier vadász amikor 15fokos szögben 18-20 kilométerről rárepülök a destroyerre vagy cargo shipre a vizes pályákon reggel volt egy 802km/h ssebességem is épphogy ki tudtam húzni :d De elég gyakori a 680-750 es tempó.
    75%ban 2 hajó 95%ban 1 hajó tuti sűlyed a rárepüléskor. Csak utána hírtelen visszaesik a sebesség túl alacsonyra és nagyon kell táncolni amíg újratölt a bomba általában a 2. rárepülés kb 30% os sikerű.
    De ha lenne 1-1 vadász aki lefoglalja legalább az egyik támadót 75-80% lenne a 2. kör esélye. És hát hajós pályán majdhogynem tuti győzelemmel felérő lenni hisz 5 peshkát tudok bevinni. :D
  • gstup
    #10865
    "Azt még a hülye is lelövi sőt" Hmm....próbáltál már B25-t lelőni? :)
  • Conqvistador
    #10864
    Hát ha még 20%ot csökkentenének a gépárakon és a slotba betételen akkor szerintem maradhat is a jelenlegi rendszer.
  • Glo
    #10863
    Ha 500m-en belül kísérne akkor neki alapállásból reszeltek, mert ahhoz h bent maradjon a körödben lassan kell mennie. Az meg nem egészséges, mint tudjuk, főleg ha BnZ-vel támadnak :)
  • Conqvistador
    #10862
    Az a baj komoly bombaterhű gép orosznál cska a Yer2 de azoknak már elég szép a javítási költségük. Arcade ra egész jók voltak de T11-T13ba már oylan gépeket is bedobál akik ha ránéznek a gépre leesik :D
    T9en valamivel jobb az MM igaz egy két magasabb tierűt bedobál de még elviselhető.

    Viszont jó lenne ha egy bombázó lelövéséért fele xp és fele lion járna.
    Azt még a hülye is lelövi sőt azt se bánnám ha vadáskíséretnél ha tartósan 500méteren belül kísár egy vadász járjon xp vagy lion.
    Így talán a mocskos húsevők felfognák végre, hogy nem árt kíséretet biztosítania bombereknek akik megnyerik heylettük a csatát.

    Az utolsó 20 meccsből 17en nyertünk. Abból kb 9-10 alkalommal az én utolsó pillanatban kilőtt, hajó, pillbox, tank sorozataim vagy a 4 alkalommal bombázóval reptérfoglalásnak köszönhetően (mert nem foglalták vissza a balgák) :D
    És a vadászok is csak állnak amikor 1-2 cél van hátra de nem segítenének...
  • Conqvistador
    #10861
    Amúgy közbe leesett, hogy a Me410 tényleg nem mutat célkeresztet csak a do 217es de így is 4 tankot kiszedtem 150-200méter magasból :D Igaz ott már érződött a detonáció (hiába HB) de nem volt vészes.
  • Conqvistador
    #10860
    Hogy mennék Hb ra orosz gépekkel? ember.
    Arcadozok egész nap ha Hb akkor Ju 88A4 vagy Do 217 J1
  • vajakos21
    #10859
    Igen. Ha nem te vagy az usa-val :).Sikítófrászt tudnék kapni tőlük.
  • vajakos21
    #10858
    Arcadba jár..szerintem.HB ban ruszkiknál nem látok jó bombert alacsonyabb szinten ( ju88 hoz képest)
  • Glo
    #10857
    Vagy inkább azt mondom: Most lett reális a gazdaság. Eddig prém nélkül is ki lehetett húzni 2 hónap alatt egy nemzetet. Annak meg mi értelme? Tesztelni jó volt, mert hamar eljuthattál a tesztelendő gépig (más kérdés h 80% sose nézett rá a hivatalos fórumra se), de a nagy tömegeknek ez a jó rendszer.
  • Glo
    #10856
    Szeretjük az USA lemmingjeit. Csak sajna egyre gyakoribbak a magasan kódorgó Corsair-ek, amik megnehezítik a lemming vadászatot.
  • Glo
    #10855
    Miért lenne működésképtelen? Vass alul linkelt egy kört HB-n. Ha Neked ez se elég akkor mi? :)
  • vajakos21
    #10854
    de jó lenne egyszer a vadászok nem földi célpontokkal sz.rakodnának.Ha us/németen nem lenne lemming vonat( us oldal) Ha meg lehetne beszélni ha van 3 bomber 3 célpont ne egyre menjen mind...
  • bgabor
    #10853
    Sajnos minden kis pozitív változtatás ellenére a játék gazdasági rendszere még mindig működésképtelen. Egyszerűen túl messzire mentek az 1.29 peccsel ahhoz, hogy ilyen +20 meg +50% bevételekkel helyre lehessen hozni.
  • bgabor
    #10852
    Peshkákkal mész bombázni HB-ra? Nem értem, alig van bombaterhük. Tekintve hogy most a bombáknak alig van damage radiusuk, két 500 kilóssal semmire se mész HBn, csak sok kicsivel. Olyat meg nem tudnak a Peshkák.

    Meg írtad hogy Me-410el bombázol célkeresztel HB-n. Pedig annak a gépnek HB-n nincs is célkeresztje. Meg hogy 400 méterről bombázol. Hát 400 méter magasból egy 50/100 kilós bombával nem fogsz eltalálni egy mozgó célpontot.
    Vagy valamit félreértettem?
  • Conqvistador
    #10851
    Bár az is igaz, inkább liont adjanak többet, mint Xpt hiszen a lion a szűk keresztmetszet jelenleg.
  • Conqvistador
    #10850
    Hát de kevesebb pénzt ad mint kéne.
    A korrekt az lenne, ha xp-t és lion is adna awardokra.
    Most jelentősen visszaestek az Xp szezési lehetőségek :D
    Mindig tudnak olyan újítást hozni, mint a politikusok.
    Az egyik kezükkel adnak a másikkal elvesznek.
  • Conqvistador
    #10849
    Na jó az is igaz, hogy 120% meg 140% os rewardú peshkákkal. :D
  • Conqvistador
    #10848
    Méghogy megéri a HB-n bombázni.
    Prémmel 86K xp 26lelőtt cumedlire +1 gépre.
    Az elöbb kaptam 67K-t 14hajóra és 1 gépre prémmel. 9perc volt :D
  • vass17
    #10847
    Nem, ez a Dornier bombázó változata.
  • kocsilajos
    #10846
    ez az a20c invader?
  • vass17
    #10845
    Hogy megérte ez a gép? :D
    Hát nem is tudom, első köröm vele:


    Észrevettétek amúgy ezt az újítást, tetszik, hogy az Awardra nem xp-t ad, hanem pénzt:)
  • Glo
    #10844
    Hű ezt mennyiszer megjátszottuk régen il2-ben. Kicsit másképp (reálisabban) volt megoldva a légnyomás miatti sérülés, ezért mindig 1-2 másodperces késleltetéssel használtuk a bombákat, hogy alacsonytámadásnál kikerüljünk a veszélyzónából. Párszor ott is elpukkantak a minket üldözők, mert ők meg faszán pont fölé értek mikor robbant :)
    Volt h nem is tudtam h üldöznek, csak kiírta h "Enemy aircraft destroyed!"
  • Conqvistador
    #10843
    250nél már nem sérülsz.
    Néha ha nagyon kergetnek sajnos 160ra is lemegyek vagy még alább akkor amint ledobom felrántom de párszor besebez. Viszont ha rajtam vannak többen és már eleve sérült a gép rendesen akkor leviszem 40-50 méterre rárepülök a földi célra és magammal együtt berobantom 10ből 2szer tuti követ egy dilis akit be tudok robbantani és lelőtt gépnek számít :D Na az nagyon mókás.

    Ja és hogy mért megyek alacsonyan? Első körben a mozgó tankokat harckocsikat lövöm. Ráadásul az AAA kat is lehet géppuskázni repülés közben. Meg a hajókra is könnyebb rádobni 300-400m ről ha éppen 650el rájukrepüsz :D Ha már csak fix mozdulatlan célpont van akkor normál magasságból is bombázok.
  • Glo
    #10842
    az összes bomberrel az 50kg-os kombót viszem, mert az elég a medium tankokra. A Krím map kivételével mindenhol vannak tankoszlopok, azokra bőven elég. Krímen meg a hajókra kell ledobni 2-2 bombát és az is irtó sok xp-t hoz. Csak ott oda is kell érni :)

    Az E2-ben meg ott van a 20mm ágyú, azzal még lehet aprítani a puha célokat. Sajnos a többi verzióban már nincs..
  • vadbill
    #10841
    Ezt hogy csinálod? 250 méterről dobott bombától te magad is sérülsz, hacsak nem emelkedés közben dobod, akkor viszont nehezebb eltalálni valamit mint zuhanásból 1km -re. Persze jó érzékkel :)
  • vass17
    #10840
    Melyik bomba összetételt javasolod vele? Nekem most sikerült egy ilyenre szert tenni és kiváncsi vagyok melyik a legjobb. A 10k javítás nem jelent gondot?
  • Conqvistador
    #10839
    Én úgyis 250-400m ről dobálom a bombákat elég a célkereszt :D
  • Glo
    #10838
    Az a baj hogy azzal nem lehet olyan pontosan dobni, mert nincs benne bomba nézet.
  • Conqvistador
    #10837
    A T8as Me410a1 meg 280% és olcsóbb a javítása elvisz 8 bombát és elég jól leeht lőni vele az artykat is. :D
  • Conqvistador
    #10836
    De a Hb egész más.
    Voltak 5 perces ground strike csaták 50k lionért prémmel.
    12 heavy tank és 1 repülőre amit a gunner lőtt ki :D
  • Conqvistador
    #10835
    Egyedül a T7es angol Wellingtonok tudják a hasonló arcade rewardot nyújtani de összesen 2 gép van belőlük egyszerre.
    A németeknél a sparviero ág se és az amcsi bombázók se adnak ilyen jó rewardot kivéve a B17eseket de T13asok és amúgyis egy vagyon a szervízelés. T9en meg 1070-1300 as szervíz bagatel ahoz képest, hogy számottevő legyen a többi gép javításához képest.
  • Glo
    #10834
    Akkor gondolj bele a T11-es Do217E2-be, 300% HB-n ;) 1 tank 5K xp :)