38447
  • vadbill
    #11513
    Reggel még szidtam a lövészeket a bombázón, egész jól muzsikálnak :D gyengébb gépet "hurri, spit stb." még néha le is lövik. :D
  • vadbill
    #11512
    Az 3db pillbox :D
  • vadbill
    #11511
    Ja vagy úgy :D
  • Amaymon
    #11510
    Lassan orsózik eléggé, de simán lemanőverezi a ru gépeket.
  • Conqvistador
    #11509
    Vagy a T12es Yernél 3x1000Kg kapásból :D
  • Conqvistador
    #11508
    3T bomba. 2x1000Kg +2x500Kg :D
  • vadbill
    #11507
    4k-ról azért nem igen kapnak le "mondjuk nem olyan rég volt olyan" a carriert-battleship-et főleg magasból szoktam, azt nem is lehet nem eltalálni :D nem is tudtam hogy van 3t bomba :D és a kevés a carriernek? 3db 760kg- os torpedó vagy 3 4000lb bomba elég nekije :D
  • vadbill
    #11506
    Ha nem zargat senki simán eltalálom, "imént volt 6-bol 6" inkább az szokott a baj lenni, még leérkezik a bomba közben ki torpedózzák, kilövik :D tanknál picit elé kell dobni, az már jóval nehezebb, de idővel ráérzel :D
    Könnyű bombázóval szerintem úgy kell ahogy te műveled, rárepülni és usgyi onnan :D főképp ha csak kis 100-200kg bombáid vannak
  • Conqvistador
    #11505
    La-7 tesztrepülés a városban :D

    Ha szánnátok rá pár percet örülnék neki.
    Ennyire jól manőverezhető a La-7es :D Bár a fegyverzete nagyon low.
    Alig van töltény hozzá tehát HB-n életképtelen ha nem sníper a pilóta.
  • Conqvistador
    #11504
    Méghogy jók a zérók :D
    Az elöbb kipróbáltam teszt repülésen az Am5N prémium Zérót és hát penetránsan rossz az irányítása.
    Olyan nehézkesen vált irányt az orosz vadászokhoz képest, hogy már fáj.
  • Conqvistador
    #11503
    És milyen a találati hatásfokod mondjuk egy destroyer esetében?
    10 rárepülésből 8 szor sűllyed 1 szer elvétem 1 szer kilő a destroy vagy aki a nyakamba liheg :D
    A Carrier ekkel van bajom főleg, van hogy 3T bombával se fekszenek ki pedig 2 vel is néha sikerül. Ráadásul az orosz bombereket 4k ról is ugyan úgy leszedik pikk pakk tehát fentről sincs értelme szorni.
    Viszont a sűllyedéssel komoly sebességet nyerek és lendületből (500-700km/h)könnyebb kitáncolni az üldözők lövedékei elől mint amikor fent 200-300al tötymörgök. :D
  • vadbill
    #11502
    Lehet pech-es vagyok de engem általában azok lőnek le, sűrűbben mint a vadászok :D
  • vadbill
    #11501
    Kivéve torpedó, de akkor is igyekszem távolabb maradni tőlük :D
  • vadbill
    #11500
    Nem a gépet sajnálom, hanem semmi értemét nem látom a biztos vágóhídnak.
    Engem bomber-el nem kell a hajók közé kísérni, egyszerűen nem megyek oda. :D 4000-5000 magasból zutty bár igaz, nem mindig talál :D
  • Conqvistador
    #11499
    Hát az fene tudja és Peshkával a Fjords pályán egy rárepülésből általában a 6 cargoból 5 öt le szoktam bombázni és nem sűrűn találnak el. Ha meg sérült a gépem a 6. ba beledetonálok :D
  • Conqvistador
    #11498
    Én meg leszokok a vadászok megsegítéséről. Aki T11alatt sajnálja az 1000lionos szerelési költségű gépét az minek játszik?
  • vadbill
    #11497
    A cargo talán még pontosabb :D
  • vadbill
    #11496
    Jaja azok nagyon pontosak, kénytelen voltam leszokni arról hogy vadásszal segítek a bomberek-nek az enemy hajók között, mert mindig lelőttek ezek a vackok :D
  • flashpointer
    #11495
    Jha tegnap 2000m-ről leszedett egy destroyer úgy, hogy még csak mentem felé a sértetlen géppel :D
  • vadbill
    #11494
    Ez a typhoon elég gyengusznak tűnik, ez is egy olyan gép amin túl kell lépni? :D
  • vadbill
    #11493
    Össze-vissza állítgatják a játékot.
    A múltkor már majdnem írtam nekik, adjanak már inni a légvédelemnek, mert már unalmas hogy 4-5000 méterről leszednek minta sic, aztán egyik nap 2x oda-vissza repültem 2000 méter alatt a reptér felett "összes arty élt" pufogtattak össze-vissza de egy sem talált el. Most megint mintha pontosabbak lennének.

    Néhány hete a bombázom lövészei olyan szépen daráltak, csak akkor vettem át a lövést ha nagyon ráértem :D
    Most annyi a hasznuk ha lőnek tudom hogy valaki"k" a közelbe van, de ritkán találnak el valakit "az is csak hit".

    A bju rakétájával olyan nehéz lett eltalálni hátulról gépet mint régebben oldalról.

    Az f6f-3 alig sebzett valamit, mindig csak "hit hit hit" tegnap szépen daráltam vele.

    A tankok össze-vissza mászkálnak mint a hangyák.

    Megy az állítgatás minden pach-el és nem feltétlen írnak mindenről :D
  • Amaymon
    #11492
    IL2M valóban elég masszív célpont, amíg tud hátra lőni, csak nyesésekkel lehet kifektetni. Hazatérőben, sérülten töltény nélkül marad a japó csodafegyver: kamikaze. Ha én odaveszek vesszen ő is :)

    Szerencsére ellenünk még egy meccsen sem taktikáztak így.

  • flashpointer
    #11491
    Úgy roncsolódott a gép a levegőben hogy kiestek a futóművek, aztán nem volt minek kinyílni leszálláskor eddig még ilyensevót
  • vajakos21
    #11490
    Hivatalos fòrumon meg ax il2 M re panaszkodnak, hogy mindenki azzal megy, reptérnél várják a hazatéröket és lelöhetetlenek.Van akinek annyira nem megy a japò
  • Amaymon
    #11489
    Majdnem olyan mint egy instanceolt MMORPG, ugyanúgy szinteződnek a játékelemek csak más a rendszer és a környezet. Szerintem mérhető a DPS, de abban igazad van, hogy nem illik bele ilyen játékba így nevezni a dmg output-ot. Bár ha azt veszem pl. hogy a yak 9 ~három lövéssel leszedi azt, amit a másik gép másodpercekig lő, akkor lehet értelme úgy nevezni.
  • Glo
    #11488
    DPS: DoublePenetréjSön
  • bgabor
    #11487
    DPS-t? Nekem úgy tűnik, nem tudod mit jelent az. Ez nem egy vacak MMORPG. Hogy lehetne már ebben DPS-t számolni?
  • Glo
    #11486
    Jah, eléggé eltolja a meccset. Olyan mint a Ruhr az amcsiknak. A Japán ágat húzók ideje jött el :)
  • Glo
    #11485
    Ez a Tu2 tényleg állat, 3 gépet lőtt ki a lövészem :D

    Igaz hozzátartozik, hogy ezt a 3 gépet vesztette a japó oldal egész meccsen... Micsoda csapat.
  • Amaymon
    #11484
    Nem az FW-t tartom erősnek, hanem azt, hogy felborítja az egyensúlyt. Japóknak hihetetlen jó turnfighterei vannak cserébe papírból. Erre bejön pár FW190A, ami az enyhén légi fölényben levő japánoknak kellemes dps-t ad. Az amúgy majdnem 50-50-es felállást eltolja a japó irányába.
  • twi452
    #11483
    ja hát az már más kérdés :D
    én egy-egy kört szoktam mostanában játszani ezzel a jelenséggel még nem találkoztam :)

    de amikor a dorakról mondtam ugyanilyet akkor le lettem hurrogva h azzal nincs semmi gond..:D
  • Amaymon
    #11482
    "ajándék tu-2vel simán lehet szopatni a zerokat :)"

    Jah, ha a csapat 3-ada nem Fw190A-val jönne itt is már.
  • twi452
    #11481
    Azért nem sérthetetlenek :)
    ajándék tu-2vel simán lehet szopatni a zerokat :)
    jól fordul, gyors és elől ágyúk hátul lövészek :D
  • Glo
    #11480
    Kicsit tápolják a japókat :)
  • Conqvistador
    #11479
    Nem bomber. Attacker T6os meg T7es dornier nem T11es.
  • Amaymon
    #11478
    6 crit bomberrel elég masszív :)
  • vadbill
    #11477
    14 gépet lőttél meg amit valaki mások lőttek le :D
  • Amaymon
    #11476
    Úgy néz ki a fejlesztők nem kedvelik a szövetséges erőket:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.kephost.com/images4/2013/5/4/a1_2013_5_4_s87k3i3kno.jpg


    Ezen a mapon a japán megállás nélkül nyer, még ha néha neccesen is. Kíváncsi lennék US gépek ellen normális nem vizes pályán, anyahajóra leszállás még bugos kicsit. ENG nem kétséges.
  • Conqvistador
    #11475
    Lenne egy buta kérdésem mert furcsállom.

    Amikor a végén összegzik a pontokat xp/lion stb
    az assist a kill assistot akarja mutatni?
    Vagy hogy mennyi gépet találtam el legalább 1 szer ami nem kill assistnak számít?
    Stalingrad domination pályán 6tank és 3 lelőtt gép mellé (3 dornier géppel voltam :D) 14 assistot ír és 6 criticalt. Picit soknak tűnik.
  • Amaymon
    #11474
    Ez a Gol map talán az első HB olyan szempontból, hogy van értelme a bombereknek, nem csak lion-ért hozzák be.

    Egyébként ti hogy látjátok az erőviszonyokat?