38447
  • twi452
    #11593
    Én még a japán nagybombázókra vagyok kíváncsi
    egész jó bombateher
    a b-17 harmada a javítása illetve a nagyobbiknál fele annyi
    ágyúk :)
    szerintem még szépek is :D

    egy gond van vele..el kell odáig jutni :D
  • Conqvistador
    #11592
    HB= Historical Battle (Vagyis történelmileg hű csata persze a végkimenetel tölünk függ)

    Alapvetően stílus függő ki mit szeret.
    Én pl fanatikus bombázó vagyok az Oroszokkal. Állítom az orosz ág bombázói a legerősebbek a játékban ha az összhatást nézzük.
    Ár darabszám, szerelési költség, bombateher, összevetésre gondolok.
    HB-n a Német bombázók a favoritok.
    Bár kicsit paradox a legjobb bombázó jelenleg a B-17 Flying Fortress az Usa tól. Csak a bibi az vele, hogy Tier 13 tól felfelé lehet használni brutál drága ha lelövik így inkább csak hangár gépnek minősül, mint nyüstölésre való.

    Ha szereted a bombázást akkor javaslom erőteljesen az Orosz /Német ágakat. Az oroszok Arcade ban T7-T9ig eléggé erősek arcadeban a vadászakik és az attackerjeik sőt a peshka pombázók is felszerelhetők rakétával. Extra tűzerő Rs82es és Rs132es rakéták. 3rakéta kivisz egy pillboxot sőt akár egy destroyert is. Sokan dícsérik a német vadászokat is a Messzerket T7fölött elég jók :D Van akinek bejön az Amerikai ág is és páran az Angolokat is erősnek tartják ki ki vérmérséketétől függően.
    A Japán kakukktojás mert 1,5 hónapig annyira le voltak butítva hogy az már fáj és baromi kevés gép áll rendelkezésre de a múlthét óta felerősítették Őket, bár én a helyedben elsődleges nemzetnek olyat húznék ahol több a választék :D
  • Yag
    #11591
    komolyan néha szótár kell hozzátok :)) de mókásnak tartom :)

    Bocs, de nem tudtam még kiszűrni mi a HB.
    A prémet már értem. (premium-arany).
    Mindannyian EU szerveren játszunk és lehet időnként egy szerverre és etapra keveredünk csak nem vesszük észre vagy lehet direkt csapatban magyar chettel vagy speekerrel kooperatívban tolni, hogy értsük is egymást vagy hagyjuk inkább ?
    Kipróbálnám a csali üzemmód, egymás mögül levadászóst, fedezzük a bomázót megmozdulásokat.

    Mit javasoltok ? Mit érdemes még csinálni és mit nem csaták közben ?
    Bele inkább a közepébe vagy osonás a pálya szélen a bázisig és útközben tank és AAA keresés majd a bázis bombázása ? A légicsaták és egymás vadászása hoz többet a konyhára vagy a magányos földi célpontok stigulázása ?
  • Glo
    #11590
    Az jó esetben 5-6 tank. Azért mondtam, hogy jobb lenne 2x annyi 50-essel. De így se rossz :) Gyorsan oda, gyorsan vissza.

    Az il2 se volna annyira gáz, ha hagynák érvényesülni. Elszórom a 4 bombát (max 3 tank), meg a 8 rakétát (max 4 tank), és mire elkezdenék érvényesülni a 23mm-essel addigra megjelenik 3-4-5-sok vadász és lezavarnak az égről.
  • Conqvistador
    #11589
    De a peshka csak max 6 bombát tud vinni HB-n az karcsúúúú :D
  • Glo
    #11588
    Oroszoknál most a Peshka a nyerő. Alig érik utól a japók (max a prém A5-ös Fóka), ami mögé kerül annak meg kb reszeltek. Jobb lenne, ha 50-es bombákkal lenne, de a 100-asok se rosszak az előrenéző géppuskákkal. És gombokért javítják :)

    A Do217-esek létjogosultsága megkérdőjelezhetetlen :)

  • Conqvistador
    #11587
    Ez is nemzetfüggő.
    Mert Yer t hiába vinnék be az Oroszoknál HB ban gázos.
    De pl a Német Dornier simán alternatíva HB-n :D Főleg, hogy többször nyernek, mint vesztenek.
  • Glo
    #11586
    12 felett már rendesen megéri HB-ban prémmel bombázni. Simán jönnek a minimum 50k xp-s körök. Igaz csomószor lelőnek, de a 10-15k javítást fedezi a 60-80k lion :)
  • Glo
    #11585
    Extra xp-t csak a magasabb tier-ű gépekért kapsz, a játékos szintje nem számít bele a rewardba.
  • vadbill
    #11584
    Én nem HB-zok. Egyrészt azt meghagyom a menőknek, és nem rontom el a bénázásommal mások szórakozását. :D
    Spit-el arcade-ban egész jól faragtam a németeket, bevittem néhányszor HB-ra hogy majd jól megetetem őket, mit mondjak alaposan melléfogtam. :D

    A másik : nem tetszik a játékmenet, a túl hosszú sétarepülés + nekem kevés az egy tár.
    Legalább 2 vagy 3 tárat lehetne vinni, vagy valami közelebbi ponton is lehetne újratölteni. :D
    Nincs olyan elvárásom hogy az én kedvemért változtassanak rajta, a többségnek így jó, akkor jó játékot! én kihagyom :D

    Arcade-ban látom mi lett volna ha prém-em van, majdhogynem semmi!
    Bár igaz nekem nincsenek 15-20 as szintű gépeim, ott biztos más a helyzet.
  • vadbill
    #11583
    Kapsz bizony!
    Lelősz egy 10!! szinttel magasabb gépet, kapsz érte 1000 lion-t :D
    Skót a játék beállítás, magas szorzójú géppel kell menni hogy lion-t keres.
    Ezek között kell olyat keres amit kedvelsz is használni, mert hiába hoz egy gép jól, ha nem kedveled, nem csak a gépre a játékra is rá fogsz unni :(
  • Yag
    #11582
    hm ... úgy láttam a 100as az egyéni szint max.ja. Időnként meglesem a serveren lévők profil lapjait. ott láttam, ki mennyit repkedett eddig.
    így tűnt fel a 100as és a sok sok 40-50-60as színtű egyén. Már csak abban reménykedem, hogy a magasabb, szinten lévőket ha leszedem, akkor kapok érte extra xp-t :P
  • Glo
    #11581
    Rá gondoltam, nem Rád :D

    Nemtom, én sose szktam nézni h ki hányas. Én 35 vagyok, mire a németeket kitápolom 18-ra addigra meg 38 leszek legalább. Lehet életkorban is egyezni fog :))
  • Conqvistador
    #11580
    Láttam 96ost is szóval tuti nem :D
    Sőt. Mivel sokkal gyorsabban nő az össz szint a nemzeti xp hez képest akár 150es szintű is lehet.

    Én senki ellen nem érzem jól magam :D Ha mögöttem vannak akkor már készülődök az új gép behozatalára mert tuti kilőnek előbb utóbb :D
  • Glo
    #11579
    Hát nemtom, sztem kezdőként egy 25-ös szintű ellen se éreznéd jól magad :)

    Nem 75-ös szint a max amúgy?
  • Conqvistador
    #11578
    Nem tudsz mit tenni ez ellen.
    Sokan akik már akár több nemzettel is nagyon magas szintűek vissza vissza mennek alacsony tier be játszani. Nyilván valamiféle előnyben vannak a kezdőkkel szemben tapasztalat és crew képzés (például fegyverújratöltési idő) de attól még ugyan úgy lepuffanthatóak :D
  • Conqvistador
    #11577
    Az összesített szintre gondol.
  • Glo
    #11576
    50-es 100-as szint? Milyen szint? :)

    A játékban 20 szint van. A géped szintje szerint rak be csatába. Hogy kinek milyen skillűek a pilótái/gunnerjei az édeskeveset számít a repülésnél.
  • Yag
    #11575
    Sziasztok!

    most ismerkedek a gémmel, és azt keresem, hogy van-e olyan beállítás vagy lehetőség, hogy kb azonos szinten lévőkkel legyek egy szerveren, vagy bevetésen ... esetleg +/- 3-4-5 szint ... tegnap kezdtem, de időnként elszomorít és kiábrándít, hogy 50es - 100as szinten lévőkkel kell viaskodnom ... jól van ez így ? Vagy csak nekem vannak ilyen hülye elképzeléseim ?
    Köszi ...
  • Conqvistador
    #11574
    Nem tudom tudjátok e de a bomberek nagyon szépen hozzák a crew pontokat is ha szépen bombázgat velük az ember.
    Ergo egyidőben 3-4 slotot is tudsz szép lassan fejleszteni.
  • Amaymon
    #11573
    "Egyetértek, jelen állapotában a játék nem alkalmas grindelésre"

    Féligazság. Jetekkel nem alkalmas a grindelésre és néhány bomberrel.
    Kollati-nak valahol igaza van. HB-n nagyon fontos a túlélés.

    Ebben a gémben mi a skill FRB-ig? Igazából nem csak a repülési tudás, mert az bárki megtanulja elfogadható szinten, akinek van két keze. Sokkal fontosabb az aktuális trend, metagame ismerete, hogy mindig a győztes csapatban legyen az ember minimalizálva a loss-t.

    Én azt csinálom, hogy felhalmozok olyan ~10m liont, ha az megvan elkezdek kimaxolni egy gépet. Nem váltom rögtön a gépet másikra húzom a crew-t, gyűjtöm a liont. Hozzásegít, hogy ne csikorgassam a fogam, ha javítani kell vagy gépet venni. Ehhez elég hétvégente 1-2 nap prém. Az mennyi is? :)
  • Glo
    #11572
    Leptek már meg nem mondom, de tudom, hogy az is az én bénaságom miatt volt, mert nem vettem időben észre a később és feljebb beosonó ellenséget.

    Ha tehetem mindig megvárom, hogy beinduljon lent a bugi, aztán a legmagasabbat támadom elsőnek. Mivel én nem a killekre hajtok hanem a győzelemre, ezért nekem az is elég, ha mondjuk csak meglövöm, mert HB-n akkor már eléggé nyüzüge lesz a gép, és azzal már nem lehet harcolni. Más kérdés, hogy alul majd leszedik mások :)

    De ma pl nem megy a játék, sokkal veszélyesebb vagyok magamra, mint az ellenséges gépek :)))
  • Kollati
    #11571
    Túlélés > kill
  • bgabor
    #11570
    Tedd a szívedre a kezedet, és mond hogy téged még soha nem lepett meg ellenséges gép, hanem minden esetben már kilométerekről láttad hogy jön.

    Ellenséges AAA pedig nem csak az ellenséges reptér felett van.
  • bgabor
    #11569
    Egyetértek, jelen állapotában a játék nem alkalmas grindelésre, vagy magas tierű gépek kifejletsztésére, ilyen számok mellett a prémium számla nem oszt, nem szoroz. Felesleges pénzpocsékolás prémiumot venni.

    Így aztán az ember nem fejleszt már semmit tier 10 után. Ahogy Arcadeot se játszik, mióta kiölték a funt belőle. Egy ideig még elHBzgat az játékos, aztán egy idő után nem idítja el többet a WT-t. Mint én.
  • Glo
    #11568
    Ha G6-al rádesnek 3-an is magasból, akkor valamit irtó rosszul csinálsz :))

    Az AAA fölé meg nem kötelező bemenni. Én se megyek be a reptér légvédelmébe, csak nagyon indokolt esetben (ha már 3-an bent bugiznak és megosztják az AAA-t).

    Ha lelőnek az mindig egyéni hiba, akkor valamit rosszul csináltál :)
  • bgabor
    #11567
    Jah, én meg azt hittem hogy ez nem egyéni döntés kérdése, hanem ledurrant egy lövésből az AAA, vagy rádveti magát három ellenséges vadász egyszerre a felhők mökgül, nap irányából stb, és akkor meghalsz és fizetsz, nagyon sokat.

    De ha ez csak döntés és önbizelom kérdése, akkor persze nem szóltam.
  • Kollati
    #11566
    Javítási költség mellékes, aki G6-al meghal HB-n az megérdemi, hogy fizessen.
  • bgabor
    #11565
    Mire? Arcadeozni?
    Mennyiért is javítják HB-n?
  • CptYossarian
    #11564
    Megvettem a Bf 109 G6-ot, csudijó.
  • Amaymon
    #11563
    Szorozd fel egy mid tier 300% körüli géppel. HB-n nem ritka a 60-100k/menet.
  • Conqvistador
    #11562
    Azokkal megyek :D
    Kedvelem a Peshkákat és a Yer2 eseket is.
    Csak nagy tételbe kellene tolni napi 20-30 meccs vagy prémmel 2 szer 50 meccs és meglehetne. De hangulat és időfüggő a dolog.
  • vadbill
    #11561
    Hagyd ezt a grindelést.
    Olyan géppel, gépekkel menjél amit kedvelsz.
    Sajna a prémnek sem sok értelmét látni, ez a 1.5x lion, 2x xp nagyon gyengusz :(
    Nekem nincs is, minek?


  • Conqvistador
    #11560
    Nekem még 3,5 millió XP a level 18.
    Van 3 napnyi prémre goldom de nincs időm és hangulatom a grindelésre.
    Csak akkor aktiválom ha 24óra alatt legalább 40-45 meccset le tudok nyomni. A végső cél a Mig-15 lenne az még 12M XP elég húzós még bomberekkel is. nagyon nem jött jól az Xp szerzés megkurtítása de nincs mit tenni.
  • Amaymon
    #11559
    Nem veszik komolyan (én se), mert alacsony a javítási ktg. 100% mellett igyekezne mindenki kihozni magából a maxot. Túl sok gép, túl sok játékos, mindenki magas alt-on indul.

    Néha (heti 1-2x), ha bemegyek arcade-ra inkább lövök ki pár gépet, mint bármi másra figyeljek. LA7-ig kihúztam arcade-ban a ru-t, nem lenne sok a mig-ig. Beleuntam, mert a nem élvezet kilőni valakit. Ger-t 17-ig toltam csak HB-n. Most japán a soros, ha bent hagyják. Nem kapkodom el mert nem vagyok idő milliomos és menni fogok a németekkel is. :)
  • Conqvistador
    #11558
    Hát én már több 100 csatát döntöttem el az utolsó pillanatokban :D
    Sokszor ugyan vért izzadtam és 6-7 gépet is beáldoztam 5 bomber és 2 vadász van rendszeresítve és sajnos vagy szerencsére nem veszik se a kékek se a pirosak komolyan az elsődleges prioritást, miszerint a végén a pillboxok kiütése győzelmet ér. Sokszor volt már reménytelen helyzet nekünk 5 pillbox nekik 1 és az utolsó bomberrel kidobáltam Őket.
    Vagy benthagytak medium tankot az ellenfelek és pont időben kidobáltam a maradékot. Még mindig csak az air killeket tartják fontosnak pedig alig ad pénzt és xp-t. :D
  • Amaymon
    #11557
    "Néha vannak rossz szériák és idegesítő pályák."

    Arcade-ban randomisten dönt ki nyer, annyi változós a dolog. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy egy squad azt a káoszt teljesen kontrollálni tudja. A fejlődés, pedig szerintem iszonyatos lassú. Mondjuk az nekem másodlagos szempont, de aki frissen kezdi az vért izzad.

    Monoton, és könnyen elveszik a motiváció, mert elvékonyodik a különbség a gépek tudása közt. Nonstop hentelés. Néha bemegyek eng-el funolni, oda még az is kiváló. Egyedül jap-ot hanyagolnám ott.
  • Conqvistador
    #11556
    Előfordul. És van hogy nemszeretem pályát ad.
  • vadbill
    #11555
    Neked is arcade-ban azt csinálja hogy egy pályát zsinórban ad 5-6 x ? aztán másik pálya megint 5-6x, és így tovább?
  • Conqvistador
    #11554
    Most nekem is elvette a kedvem a játéktól magát a játék :D
    Hú de szép mondat.
    Néha vannak rossz szériák és idegesítő pályák.