38447
  • Glo
    #11633
    A gond azzal van, hogy sokan nem tudnak 2 gépet lelőni, csak a lövegekre jut :)

    Már gondolkodtam egy olyan viszonyszámon, hogy hány repülőt kell leszedni egy lezuhanás kitermeléséért :)
  • vadbill
    #11632
    És arcade-ban is általában 5-6 lelőtt géppel 10-ből 8-szor, top lehet lenni és a jutalmak is szépen tolják a bevételt :D
  • vadbill
    #11631
    Ha HB-ra jár 2 gép + egy-két löveg, és sínen van keresetileg :D
  • Glo
    #11630
    A csali taktika egy újabb gyöngyszeme HB-n:

    Jön az amerikai kolléga a B17-el, felszálláskor beírja chatbe, hogy neki kéne az xp a nagyobb bombateherre, hagyjuk érvényesülni. Emelkedtem szépen, 4000 környékén beírtam neki, hogy akkor 1500-on találkozunk a C-nél. 1 perc múlva 6 vadászuk volt alattam 2000m-en :D

    Végül a B17-est nem lőttem le, bombázás után hazamenekült és kilépett, de 2 vadászt leszedtem :)))
  • Conqvistador
    #11629
    Akkor nyilván nem is halads annyira jól kivéve ha rendszeresen 10+gépet kilősz :D
  • Amaymon
    #11628
    Szégyen vagy sem én nem szoktam bombázni, bontatlan nulla pontos yer2 a legjobb bomberem :)

    Japó pályán viszont a menetoszlop szétválik tisztán kivehető, mikor összecsapnak a tankok. Arty vadászat közben, hazafelé haladva látom.
  • stork13
    #11627
    Hát Ruhr-on HB-n nem vettem még észre. Szépen lehet mazsolázni az oszlopot.
  • Conqvistador
    #11626
    Bár néha túlzásba esnek túl gyorsan váltanak pozíciót és távolságot.
    Kizárt, hogy 2000méterről eltalálják Őket.
    Én 300-400 közelire lemegyek és 500kilóssal se tuti a buli :D
  • Siskafinuccsi86
    #11625
    Csak nekem tűnt fel,hogy ha bombázni akarok,akkor a földi járművek a szálrózsa minden irányába szét szélednek?!Gondolom szoktatni akarnak az igaz játékosokhoz...Őszintén ez jobban tetszik.Nagyobb kihívás lekapni őket:)
  • Amaymon
    #11624
    Huh most nézem jól megdobták a japók hétvégén a win ratiot, 77% fölé ment HB-n.
  • Amaymon
    #11623
    WT-t viszonylag kevesen játsszák nehéz kiszúrni mikor van normális pro stream. Most is onnan tűnt fel, hogy pár százan nézik.
  • Amaymon
    #11622
    Ofc twitch.tv-n. Meglehet az a legnépszerűbb gamer stream channel portál.
  • vajakos21
    #11621
    Vannak fenn videók a régebbiekről. (amúgy online-t holtaláltál? )
  • Amaymon
    #11620
    Hát erről nagyon lemaradtam, már csak azt láttam, hogy normál FRB-t játszanak.
  • Amaymon
    #11619
    Közvetítik a gladiators.wt tournamentet FRB módban. Kár, hogy ruszki a szövegelés alatta.
  • bgabor
    #11618
    Rossz gépet választottál, a Pe-3 gépek nehézvadászok, és csak másodlagosan visznek bombákat, ahhoz meg hogy felrakd rájuk, XP kell. Vegyél egy SB-2őt, azon alaból van bomba, és később rá rakhatsz extra bombát és bombatartót. Lehetőleg a MÁSODIK SB-2est kezd el fejleszteni a sok altípus közül, ne az elsőt.
  • Glo
    #11617
    A repülő erődök újságban ebben a számban Do217-es modell van. Akit érdekel :)
  • Glo
    #11616
    Sokszor akkor se lő, ha látható az ellenség. Persze ez akkor van, ha épp egy sokkal távolabbi, elérhetetlen célpontot követ. A célválasztásuk nem éppen optimális :)
  • vajakos21
    #11615
    Ha meg se nyikkan akkor holttérben van az ellen vagy reload vagy lõvést kapott a lövész.Én a kezeld magad elver vallom.Bomberrel úgyse manöverezek ki vadászt.Akkor legalább löjek pontosan.Sokszor végzik holtan. Persze joy bal kézben ha korrigálni kell a holtteret.
  • Glo
    #11614
    Lőhetsz vele Te is, de lő az Ai is. Csak az Ai szarabbul :)

    Ha raksz Crew pointot a lövészekre, akkor jobban lőnek elvileg. De a tapasztalat az, hogy akkor jobb a találati arány, ha beülsz hátra, viszont necces mert akkor egyenesen repül a géped, frankó célpontot nyújtva a támadódnak.
  • Yag
    #11613
    Értem ez így akkor kerek.
    Most már csak azt mondjátok meg, hogy az adott gép hátsó géppuska állását én (is) használhatom vagy az aftomatán van ? Valahogy nem kerek. Néha olyan érzésem van én célzok és lövök vele, máskor meg meg se nyikkan ... pedig még tárcsere sincs. Valahogy nem kerek. Vagy erre is valami külön fejlesztés kell ?
  • Glo
    #11612
    3 féle Xp van:

    Az első a profilod Xp-je, ebbe beletartozik minden nemzet minden repült csatája. Ezt megy fel 100-as szintig. Végülis semmire se jó, egyelőre :)

    A második az adott nemzetedre kapott xp. Ezt minden, adott nemzettel lejátszott csatád után megkapod, ezzel lépsz nemzeten belül szintet, amivel unlockolhatsz gépeket.

    A harmadik a repcsi xp-je. Ezt akkor látod ha ráhúzod az egeret, vagy megnézed a hangárba. Minél magasabb szintű a géped annál több xp-t tud szerválni. Ha betelik a csík az xp-nek csak az ötödét kapod meg. Na, a gép xp-jéhez van kötve a különböző, géphez kötött unlock (jobb motor, polírozott géptörzs, pylonok, lőszertípusok). Általában amúgy a free repair-es körök leteltéig össze lehet szedni annyi xp-t, hogy használhasd az első pylont legalább.
  • Conqvistador
    #11611
    Is is.
    Amelyik géppel éppen repülsz és sebzel vele annak nő az xp je.
    Tegyük fel van 3 géped a csata ideje alatt.
    A gépet lelövik rögtön nem csináltál vele semmit az xp je nem nő.
    B gép kilőttél 2 repcsit és 5 tankot lelőnek arra megkapod az xp-t a csíkjában.
    C géppel kilősz 4 tankot mást nem. erre is megkapod. De nyilván a B géped csíkja fog a legtöbbet nőni a harc alatt. A Mission rewardok elosztása szerintem arányosan van szintén sebzés/kill függvényében.
    Viszont minden azonos nemzetbeli gép Xpje beleszámít a nemzeti összesbe és a globálisba is.

    Tehát ha egy gépnek a pylonjára 40000xp kell. Akkor azt addig kell nyüstölnöd, míg össze nem jön. (más gép nem tud besegíteni)
  • Conqvistador
    #11610
    Az nekem X en van.
    És mivel kell sokszor a bill kisegítés és eleve A D n van a bal kezem X re leváltani semmiből se tart Sőt Y al meg tudok zoomolni így minden egyben és közel van. :D
  • Dragunow
    #11609
    Szerintem az új lőszertípusok bevezetésével érdemesebb külön célpontokra betárazni a fegyvereket.
    A sok lőszeres géppuskába betárazni az OMNI purpose lőszert mert ugye abban benne van minden típusú lőszer és gyorsan tüzel
    A kevés lőszeres gépágyúba pedig páncéltörő lőszert rakni a jobban páncélozott bombázók ellen.

    Vadászokra elég csak géppuskával lőni. Azokat azzal is le lehet szépen szedni.
    Bombázókra meg meg kell hagyni a páncéltörő gépágyús lőszert. Bombázóra felesleges géppuskát pazarolni. komoly sebzéshez túl sok golyót kell belelőni nem éri meg. Páncéltörő gépágyú meg hamar leszedi.
  • Yag
    #11608
    Ezeket az xp-ket általában gyűjtöm, globálisan, vagy kifejezetten azzal a géppel is kell repülni amihez az adott xp még kell, hogy upgradelni lehessen ?
  • bgabor
    #11607
    Működhet, mert a valóságban is így csinálták. Főleg olyan gépeknél, amikben a Friedrichnél még kevesebb a lőszer a gépágyúhoz. Egy Emilben, Spitfireben, Zeroban annyira kevés a gépágyúlőszer, hogy csak akkor használod, ha biztosan betalál.
  • vajakos21
    #11606
    Max állò célnál vagy bombernél ami csak baktat.De ott meg full tüzerö mert hamar bevérzik a szemed
  • vajakos21
    #11605
    Sokszor bombatartò vagy löszertipus eléréséhez bozonyos exp mennyiséget kell elérni hogy használhasd.Ha ráviszed az egeret láthatod mennyi kell az adott pylonhoz.Sárga csìk mutatja a gépnél hogy hol tartasz.Ezért se viszem e Pe sorozayot.Milyen bomber ahol 0 teherrel kezdesz majd 20-40 k exp kll pár szaros bombához.Il2 nél alap a full teher.Németnél is van.Ju88 kifejezetten erös. Vadásznál vihetsx nyugodtan Hb ra kicsit is.Inkább a használat mòdja más de lehet hatékony az is.Ráadásul nem mindegy mennyi a " tanulòpénz" .Érdemes test flighton gualorolni HB mòdon.
  • Dragunow
    #11604
    Nem értem, hogyan működik az a dolog, hogy akkor lősz gépágyúval mikor betalálsz géppuskával. Tegyük fel, hogy ráviszed a célkeresztet a gépre elkezded lőni. Mikor eltalálod, kiírja, hogy HIT. Ekkor elkezded lőni gépágyúval? Mire odaérnek a golyók már régen máshol van a gép. Működhet ez? Kicsit szkeptikus vagyok ezzel a technikával kapcsolatban.
  • Yag
    #11603
    Szeretem a véleménykülönbségeket, abból sokat tanúlságot le lehet vonni, főként azt,hogy a végén valóban azzal repül az ember ami a szíve csücske.
    Próbaképpen reptettem a bomázót egyet ... ami még nem bombáz ... tehát valami DZ-40 pylon kellene ... de azt hol lehet szerválni ?
    Felpakolnék én mindent de nem enged. miképpen lehet akkor ezeket a gépeket pylonozni ?
  • bgabor
    #11602
    Nem értetted:
    ALT:géppuska
    Bal egérgomb:géppuska+gépágyú
    Így tudom külön használni a géppuskát célmegjelölésre. És bal gombal lövök mindkettővel ha már biztos a cél. Nem gond, mert a géppuskákban bőven van lőszer.

    Azt a gyakori hibát nem követem el, hogy levegyem az ellenségkövetést a jobb egérgombról. Az az egyik legfontosabb dolog. Ha légiharcban nem tudod folyamatosan, hol jár az ellenfél, halott vagy. HB-n hatványozottan.
  • Conqvistador
    #11601
    Mért jó, hogy +alt ot is nyomsz mellé?
    Nálam a géppuska bal egérgomb a cannon jobb egérgomb.
    Így ha kell egyszerre is tudom Őket használni vagy felváltva ahogy épp jólesik :D És + gombra nem kell figyelni a lövésnél.
  • bgabor
    #11600
    HB-nak pont az az egyik érdekessége, hogy nem mindegy, hogyan osztod be a lőszert. Plusz rákényszeríti az embert, hogy külön gombokra rakja a géppuskákat és a gépágyút, mert ha egyszerre lősz velük, hamar kifogysz.
    Az "egy tár" el bizonyos gépeknél elég fájó tud lenni, kezdő játékos éppen ezért jobb ha a HB karrierjét nem kezdi BF-109E-vel, Spitfireekkel vagy Zerokkal, mert ott ugye 60 lövés van csak a gépágyúkhoz, amit pillanatok alatt el lehet lőni.

    HB vadászkarrierhez kezdésnek én a BF-109F4-et ajánlanám, mert teljesen ideális gép. Ugye 200 lőszer van a gépágyúhoz, az sok mindenre elég. És van még két géppuska is. A recept az, hogy külön gombra teszed a géppuskákat, és ha a géppuskával betalálsz az ellennek, csak akkor lősz a gépágyúval. (én egyszerűen oldottam meg: változatlanul bal egérgombra lő a géppuska és a gépágyú is, de az ALT-al tudok csak a géppuskákkal is lőni. Ha az betalál, mehet a bal egérgomb nyomogatása. így arcadet és HB-t is tudok játszani ugyanazzal a billentyűzetkiosztással)
    Plusz ugye az F4 még kiválóan emelkedik is, ami nagy kincs, mert HB-n a magassági előny döntő tényező.
  • Conqvistador
    #11599
    Pedig céltábla leszel.
    Elsődlegesen a bombázókat szeretik kilövöldözni.
    A hajók a legértékesebb célpontok aztán a pillbokok majd a tankok és végén az Artyk AAA-k.
    Én általában dive bomberként szoktam tevékenykedni illetve amelyik gép nem engedi alacsonyra lemegyek 250-500m közé és onnan szórom az ellent.
    A nagy magasságból folyamatosan a cél felé sűllyedve gépfüggően akik 550-750 km/h s sebességre is fel tudok gyorsulni ilyen tempónál cikázva akár 6-8 km-en át is visszatarthatod a mögéd kerülőket.
    Ha már sérült a géped és várhatóan ígyis úgyis lelőnek hamarosan akkor érdemes földi célba belerepülni. Heavy tank, Médium tank, AAA, Armored Car, Cargo Ship. Ezeket kiviszi ha belezuhansz és ezzel az 1 belezuhanással többet keresel, mint a bombázód/vadászgéped javítási költsége (Kivéve a Yer2 és a Tu2 széria). (tehát hasznos is)
  • vajakos21
    #11598
    Hivatalos fòrumon talàlsz sok segìtséget témára bontva.Igaz némi angol tudás kell.Van magyar alfòrum is és egyre több nyelven találhatsz infòt.Persze itt is szīvesen segìtünk de ne lepōdj meg ha ellentmondò vélemémyeket találsz hisz mondenkinek más a tapasztalata/rutinja és a szivecsücske;-).
    Egyébként és azt javaslom hogy azzal menj ami szimpatikus és élvezed.
  • Yag
    #11597
    Köszi, már kacsintgattam a bombázók felé, éppen tegnap léptem egy szintet, hogy meg tudok venni két félét. Amiből egy lesz ... ki kell próbálnom. Eleinte féltem hogy csak céltábla leszek a vadászoknak de majd magassági levegővel ellensúlyozom, ha hagyják :))
  • Conqvistador
    #11596
    "komolyan néha szótár kell hozzátok :)) de mókásnak tartom :)"

    Én így voltam amikor először kezdtem WOW ozni.
    Ez ahhoz képest semmi szleng szinten :D
  • Conqvistador
    #11595
    A bónuszokat alapból kapod tök mindegy kit lősz le.
    Bizonyos teljesítmény után jár.
    Az orosz gépek nagyok mókásak egy ideig. Bár a Vadászaik T11től felfele lyukasak a Mig ekig.
    A La7 es borzalmasan kevés lőszerrel van ellátva az Il10es Attacker hát a fene tudja más meg nincs. Viszont egy rakás bombázó áll a rendelkezésre.
    5+1 prémium Peshka 6 Yer2es és magasabb tierben még 3 Tu-2 +1 prém elérhető. Bár elkéstél kb 2 hónapot most már bombázni se anynira egyszerű elmásznak a tankok mindnefelé. eddig libasorban haladtak és könnyen ki lehetett Őket sorozatbombázni. Ez van.
    Amire az elején nagy hangsúlyt fektess az Orosz ágon az az Ishak type 18as és a Lagg 3 35ös. Zorall kis gépek aztán az Il2 es széria.
  • Yag
    #11594
    hogy döntöm el hogy egy gép magas vagy alacsony szórzójú.
    Valami miatt nekem az orosz gépek kezdtek el működni. Most a BB-1 a Su2-Mv5 és a Chaika. Viszont valóban működhet ez az xp szórzó mert csak lestem, hogy három gépet szerdtem le, az elszámolásnál meg kaptam valami 4-5000xp-t pluszban kíírta még csata végén hogy unlock meg bónusz valamikért ... valószínű, hogy egy-két magasabb szintű játékos lehetett a képben. Vagyis a roncsokban :) Talán még is működőképes ezt a game nekem, mint ahogy tegnap még az ellenkezőjét gondoltam a nagy különbségek láttán ....