38447
  • vajakos21
    #12033
    Ahogy nézem az értékeléseket a "sima" repülések nyertek nem a akció fotók. Ha elkapsz egy jó beállítást fény/háttér stb..(nem vaok szakértő)miért ne?
  • Conqvistador
    #12032
    Szerinted egy repcsi a híd alatt jó kis kép lenne? :D
  • vajakos21
    #12031
    Tessék fotózni !
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/34473-screenshot-of-the-week-may-13th-20th/page-0
    Előző etap :
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/33102-screenshot-of-the-week-may-5th-12th/page-6
  • Conqvistador
    #12030
    Egyébként nem egyszer én is beszívtam a számolást. Mert amikor ketten rajtam vannak arra is figyelni kell ne lőjjenek le hát még észben tartani melyik bombát mennyire lehet a felszín felett biztonsággal kidobni.
    És sima repülésnél si előfordul egy egy kiálló fa vagy dombféleség ami nagy meglepetést okozhat ha túl alacsonyan repülünk.
  • Conqvistador
    #12029
    Nem akarlak megbántani de tudod mi az a tengerszint feletti magasság?
    Nem egyenlő azzal a magassággal ami pl a leszállópálya környékén vagy az erdők mezők környékén található :D
    Még az olyan alföldi részek is , mint pl Szeged, Kecskemét a valóságban is 75-80méter magasan vannak a tengerszinttől.
    Vagy pl próbálj Alpen Meadows pályán menni ahol a síkrészek szintje 1500méter körüli. Ezeknél a pályáknál +ba kell rászámlnod a 100-200métert a föld szintjéhez vagy belecsapódsz a földbe illetve bombázó esetén rádrobban a kidobott bombád :D
  • vajakos21
    #12028
    tengerszinthez.ezért van az éjszakai / esös repülésnek varázsa
  • vajakos21
    #12027
    És persze a vadászok jòl forognak. Tán 1.30 ban kapnak gépeket még.Kétmotoros rombolò stb. Ami meg ugye soon :-)
  • Yag
    #12026
    No, tanulságos ez a HB-s dolog.
    Gondoltam teszek egy röpke kitérőt. Ami szembe ötlött, lassabb, megfontoltabbak a "pilóták", "kevés lőszer", nagy távolságok, 3x hosszabb egy kör, meg kell tanulni bombázni, nagyjából ennyi.

    Egyébként figyelte már valaki hogy a magassági értékek hogyan vannak beállítva ? Lehet hogy csak nekem káprázik a szemem, de amikor hazafelé vettem az irányt és próbáltam föld közelben repülni, valahogy a fák olyan 60-70 méter magasan végződnek (?)... vagy csak pár mammutfenyőt láttam véletlen ?
  • vajakos21
    #12025
    Nekem bejönnek a japòk.Nem sok a bombateher, de jó a védelmük.A legtöbb vadászt bomberrwl náluk szedtem le.( repült meccsek/ lelött gép arány) de kinek mi.:-)
  • Conqvistador
    #12024
    Hát fejlődéstanilag a japánok harmatosak. Pl bombázókból sincs túl sok se darabszámra se terhelhetőségre. Hamar kiégnek törnek a vadászok és kriminálisan kevés gépük van. Low-Mid tierbe talán elbohóckodhatsz velük de High ban már meggyűlik vele a bajod és szinthúzásra is pokoli erőfeszítést igényel.
    Előbb húzol maxra egy német-orosz ágat prém nélkül, mint egy japót prémmel :D
  • ikarus44
    #12023
    köszönöm a válaszokat!
  • vajakos21
    #12022
    Német japán.:-).kinek a a papné. Németeknél sok gép van így tudsz miböl válogatni.Vannak jó bomberek is.Japánoknál kevés a gép de azok jòk.Bár a két nemzet kûlönbözö vadásztechnikát kiván.
  • Conqvistador
    #12021
    Hát jelenleg a Német-Orosz párosításnál nem hiszem, hogy találsz jobbat.
  • ikarus44
    #12020
    manőverezhetőség, ár-érték arány, veszteségesek-e, milyen a védelmük ill. a fegyverzetük.
    és 1 kevésbé jó pilótának megéri-e, (ill. ha nem akkor melyik nemzet érheti meg?)
    (én nem tartom magam annak)
  • Yag
    #12019
    Jól van, akkor nem csak engem találnak meg ezek a vaksi pilóták.
    Hiába próbál az ember vigyázni a gépre, ha van valaki aki géppuskák helyett repülőkkel döntögetik le az embert a földre. Védhetetlen kategória.
    A leggyökerebb az amikor szemből lövök valakit, próbálok kitérni előle az meg csak jön nekem, hátulról ugyan ez. Ami a szomorú ebben az, hogy 10ből 7x csak én esem le az meg repked tovább röhögve.
  • Conqvistador
    #12018
    Ez szánalmasan kevés vazze.
    1hajó és 7 repülőgép top 1 es pontszám T9en Német gépekkel 17k lion és 14k xp igaz vesztettünk de akkor is. Kemény 25perc alatt.
    Még felvétel is készült róla.
    Cska nem merem feltenni mert kiröhögtök, hogy nem így kéne harcolni a német gépekkel :D
  • Sith
    #12017
    Ez azért tetszik :)
  • flashpointer
    #12016
    Megy egy armored car konvoj az úton, rájukrepülök, egy kijelölve géppuskázni, elkezd tépni az útról mint a meszes a legközelebbi bokorba, és mikor odaér megáll és leugrik róla a targetjel!
  • Glo
    #12015
    Amúgy azért az 1200 lionos javítási költségért megéri lent lezúzni pár bombert mielőtt agyonlövik a vadászok.
  • Glo
    #12014
    Hiába, mennyit dob a latba ha megkapja valami az FM-et :) A Beau jó volt addig, míg meg nem kapta, azóta egy féltégla. Arról nem beszélve, hogy a X-en a 12,7mm-esek helyett csak 7mm-nek kéne lennie :))
  • Conqvistador
    #12013
    Na jó én az angol ágat feladom.
    Ez kész katasztrófa. Se a Spit se a Beau fighter nem ér semmit.
    Manőverezhetetlen ócskaságok ahogy vannak.
  • Glo
    #12012
    Kicsit konkretizálnád? Mert így csak annyit tudok közölni, hogy minden használható, ha jól repüli az ember.
  • ikarus44
    #12011
    a német vadászok, és bomberek milyenek
    1. árkádban?
    2. HB-ben?

    köszönöm előre is a válaszokat!
  • Glo
    #12010
    Ezért jobb magasabb szintű gépekkel beszállni a bugiba, mert ott több a javítási költség, jobban vigyáznak a tagok, és jobban is repülnek. Igaz könnyebben is lőnek le :))
  • Conqvistador
    #12009
    Nehogy azt hidd, csak rád mennek a mockos kis hobbitkák :D
  • Susarc
    #12008
    rohattak:D
  • Conqvistador
    #12007
    :D ez jó!
  • Knabb
    #12006
    Téged :D
  • Susarc
    #12005
    délelőtti 3 HB meccsből 2x rammoltak le....faszkivan:S HB ban mit keresnek a gyökerek?
  • Conqvistador
    #12004
    Igen az nem rossz.
    Ki lehet gyújtani 1-1 gépet ha nem ficánkolnak.
    De egy komolyabb tűzerejű addig simán leszed.
    Én inkább zuhanórepülésbe és folytonos irányváltoztatásra esküszök vele, közbe a gunnerek lövik a gépet míg én kacsázok és pillanatok alatt 600fölé vihető a sebesség ha muszáj. De akkor is túl könnyen széthullanak a bombázók. A Yer2 es még rosszabb, hisz nagyobb darab (nagyobb a felülete) és sokkal lassabb is.
  • Glo
    #12003
    Nem arról volt szó, hogy mennyit bír, hanem h mennyi az esélye lelőni a vadászt :) Hiába bírja egész jól a Do217-es, ha csak meggymagokkal lövöldöz :) A Pe2-essel, sőt az il-2M-el is egész jól lehetett henteskedni a hátsó lövész pozícióból a japók ellen :)
  • Conqvistador
    #12002
    A Peshkákat hagyjuk.
    Egyetlen jól irányzott lövés és már zuhansz is vele. :D
  • vass17
    #12001
    Igen, a Dorniernek is csak annyi a fegyvere, hogy nagyon sokat bír, ezért van idő lőnni a követőt, de egyébként elég gyenge az a fegyverzet..
  • Glo
    #12000
    A német bomberek sajnos nem nevezhetőek jól felfegyverzettnek.. Bezzeg az oroszok, főleg a Pe2-esek, meg az amcsik a sündisznóhoz hasonlító gépeik, 12,7mm-es géppuskáival :)
  • Susarc
    #11999
    HB-ban azért fosnak a vadászok egy ilyen jól felfegyverzett bombertől:P
  • Glo
    #11998
    Azt nem tudom mennyivel fordul jobban, de hogy 2x olyan gyors az tuti.

    Én is 8x250-et viszek, általában egy körből 6 tank megvan. Igaz tegnap éjjel 3-t kellett fordulnom, mire kinyomtam az összes hvy-t, mert elkezdtem én is ütni boldog boldogtalant a földi célok között, mikor felvilágosítást kértem, hogy miért nem fogy az ellenfél statja.

    Mondjuk iszonyat mákom volt, volt bent egy squad F4U akik hárman lőttek 7 gépet a mieink közül, de volt bent nálunk is egy gyerek A5-ös fókával, az rendezte őket vadul. Pont úgy fordultam mindig a leszállásokkal, hogy nem voltak felettem mikor odaértem, mire visszaértek meg már a reptérnél jártam. Az utolsó felszállásnál még 6 tankot kellett kidobnom, szerencsére eközben is a fókás gyerekkel hadakozott a maradék 3 gépük, rám nem figyeltek, sunnyoghattam a fák felett, aztán ugrásból dobáltam a tankokat 6/6 találattal :) Végül lepörögtek. Izgalmas volt.
  • vajakos21
    #11997
    Hiába tudod hogy heavy tankot kell kiütni ha a többiek nem foglalkoznak vele.Beírtam tõbbször is beírtam hogy heavyre menjenek de szòrtak mindenre, reloadra meg nemigen kell visszamenni. Én most 250 eseket viszek mert fogòcska alatt nehéz robogò tankot kiûtni.Volt hogy 1 tank volt vissza( én már szurkolő üzemmòdban) de rendületlenül ölték a medeket- aaa-t.
  • Coral Springs
    #11996
    Én már bizonyítottam miért vagyok oda értük, ám azt az 50 métert nem ajánlom mindenki ellen. Lesz aki nem megy utánad, hanem meglep.
  • vass17
    #11995
    De hogy dobálod ki őket, amikor az ellenfél vadaszai a nyakadon vannak? Legalábbis nekem ugy tűnik, h nagy szerencse kell, hogy éppen békén hagyjanak, közel a bázisukhoz.
  • Conqvistador
    #11994
    Mennyivel fog jobban fordulni a Dornier E2 es egy He 111 H6 oshoz képest?