38447
  • bgabor
    #12593
    Egérrel is simán megy a HB, az sokkal életszerűbb és kevésbé hajaz egy FPSre, mint az Arcade.
  • Fellner
    #12592
    Kb 3X szorzó van rá arcade-hoz képest.
  • schossow
    #12591
    Köszi szépen. HB-t nem próbáltam még, joystickom van csak pedál nincs és úgy hallottam, hogy az kell hozzá. De ha magasabbak a javítási költségek HB-ban, akkor több xp-t meg zsetont is ad?
    Egész hangulatos kis játék, csak a japán papír sárkányokon repülni néha mazoista érzés :D
  • Fellner
    #12590
    Fent a research-ben lehet be van pipálva a historical a második arra vonatkozik, mint javítás költség.
  • bgabor
    #12589
    Arcade módban 730, Historical Battle módban 5300. Job fölül pipálhatod be hogy melyiket mutassa.
  • schossow
    #12588
    repair costnál: 730/5300 van például kiírva ezt hogy kell értelmezni?
  • bgabor
    #12587
    Fognak. Egyszer.
  • schossow
    #12586
    Japán gépekből fognak még a fejlesztők többet készíteni? mert ez így elég karcsú.
  • bgabor
    #12585
    Az lesz majd a vicces, amikor bejön a német prém B-17, és csak a német oldalon lehet majd HB-ban B-17est látni. Lehet akkor majd rájönnek az oroszok, hogy valami nem stimmel a javítási költségekkel?
  • Fellner
    #12584
    Reméljük majd lesznek, mint mission-ben. Oroszok mit vársz:d
  • bgabor
    #12583
    Bázisbombázáson kívül nem is lehet mást csinálni kötelékrepülve, ahogy Glo is mondta. Az a baj, hogy területcélok (pl:bazi nagy gyártelep)nincsenek a játékban, pedig ezeket a gépeket területcélok támadására tervezték. Ehelyett mozgó pontcélokat(pl:tank) kellene bombázniuk, ami nevetséges. Ráadásul a tehetséges fejlesztők még megfejelték ezt azzal, hogy gyakorlatilag nullára vették le a bombák területi sebzését, így pontosan kell dobálni, ami csak alacsonyról megy.

    Fejlesztők egyik kapitális hibát követik el a másik után, és hónapikig nem jönnek rá, hiába mondja nekik a community.
  • Fellner
    #12582
    4 B-17-el már bázist kell bombázni egyet láttam eddig, majdnem sikerült csak az egyiknek nem volt meg a 8 1000 Lb-s, így csak a 95% vitték le, és lelőttek vagy 5 gépet:D
  • Glo
    #12581
    Én csak elvétve látok B17-est, a javítási költsége eléggé visszaveti a lelkesedést :) De tény, hogy múltkor láttam egy csomó wellingtont nálunk, voltak vagy 6-an (egy 4-es squad meg pár random), egy körben kinyesték az összes tankot. Tartott is vagy 3 percig a kör :)) Gondold el ezt egy B17 squaddal. Elég ha 1km-es távot tartanak, aki bemegy közéjük annak reszeltek, mert akkor is eltalálnak ha 700-al zuhansz rájuk függőlegesen... :)
  • Fellner
    #12580
    Berlinben meg lehet csinálni felette-mellete mennek és kész a két sor ppillbox úgy tűnik el ahogy kell, amúgy meg ha ügyesek a meccsben minden vadász őket keresi szinte és rájuk is mennek tehát ha addig maradnak eggyüt az is jó mert utána már nem lesz ki támadja őket , majd ha lesz saját tapasztalat okosabbak leszünk :D
  • Glo
    #12579
    Hja, jó lenne, ha meg tudnák csinálni. Régebben láttam oroszoknál próbálkoztak ilyen BB meg hasonlóakkal kötelékezni, de ott nem sokat ért a dolog, mert ketten se tudták megvédeni magukat (Double strike yeah). Plusz ugye itt, ahol szinte lézeres pontossággal kell kidobni a célokat nem tudnak kötelkezni, mert csak az egyik tud dobálni, míg a másik csak kullog mellette. Szóval ez akkor lenne kivitelezhető, ha nagy területet kéne megszórni, és nem lenne bombacélzó (azaz a még hiányzó stratégiai cél támadása pl FRB-n), szal csak úgy ahogy elszórod a 20 bombádat, aztán vagy kivisz valamit, vagy sem.

    Egy szóval jelenleg nem elvárható, hogy együtt menjenek. Én amúgy akkor se támadom meg őket ha egyedül vannak, annál sajnos sokkal többet lehet veszteni mint nyerni egy benyelt crittel :) Van rá sok kamikáze úgyis.
  • Fellner
    #12578
    Hmm jól hangzik :D HB-n a B-17-esek fele vagy hülye vagy csak keveset mentek vele, vannak 3-an egy meccsben és nem ám eggyüt mennének nem külön, pedig ha eggyütt mennének ki az a bolond aki megtámadja őket? :D A kivételek meg 3-at lőnek le egy meccsen :D
  • Glo
    #12577
    Mennyivel vidámabb leszek, ha ígéretükhöz híven beteszik majd a prém B17-est a németekhez. Na azt lőjék le a kis 12,7-eseikkel, ha egyáltalán közel merészkednek >o] Sajnos a német bomberek géppuskavédelme elég vézna, aminek meg van (B17) annak meg olyan ellenségei vannak amik leszedik (FW, Bf109G6 stb) :)
  • Fellner
    #12576
    a meccseim 100%-ban ezek a szerencsétlenek lőnek le :D persze túl kéne őket élni, de azért a one-shot szárny vagy tail control állandóan befigyel sajnos, viszont erre van kitalálva fóka:D
  • Glo
    #12575
    Meg lehet azt is úszni, ha már ellövöldözik a nagykaliberüket. Csak ki kell várni, míg elpocsékolják :)
    Ezért jobb a HB, ott a csata kezdete után 3-4 perccel már nem nagyon van nekik, ritkán kell félni tőlük, míg árkádban egy reload aztán újra szörnyű bestiákká válnak.
  • Fellner
    #12574
    Igen K-1-es volt az elkövető:D rutin kérdése az egész 2-3 kör altt látod hogy mennek a kis tankok aztán, én mondjuk 100-200 méterről picit elé dobom és általában belerobbanak a oroszok, de biztos van más módszer, nekem így vált be henkelnél is ennél is,Do-nál csak a pilóta kill játszik az ha 3 sec alatt nincs akkor kalap-kabát van, legalábbis a yak9/cobrák ellen ez van.
  • Glo
    #12573
    Én hajót hossztengelyben dobom, a haladási irányára mindig rátartva (azaz ha szembe jön akkor rövidet dobok, ha elfele megy akkor hosszút). 2x50kg kiviszi a Cargo-t, másra meg HB-ban nem megyek mert kinyír :)

    Hajók ellen van még a "pattintott" dobás, azaz lemész 30m körülre, és felrántáskor oldasz. Emiatt a bomba kacsázni fog a vizen, jó esetben el is pattog a hajóig, ahol közvetlen mellette fog robbanni. Ehhez viszont kell 3-5mp-s késleltetést állítani, különben alattad fog robbanni :)
  • Yag
    #12572
    Nekem a külső nézet, zoom, kicsit rábuktat majd célkeresztben dob jött be.
    Ha légvédelem akkor pontosan a "célkeresztben" ha tank akkor kicsit eléje.
    A hajókkal nem nagyon boldogulok. Ti hogy csináljátok ?
    Hajó hosszanti tengelyéről támadtok célkeresztben szór ami van, vagy éppen ellenkezőleg, a hosszanti tengelyével merőleges támadás, hogy a bomba esetleg az oldalát találja el ?
  • Glo
    #12571
    Vagy 2 kört ment :)
  • vadbill
    #12570
    Közelről, gondolom :D
  • vadbill
    #12569
    Ha nem lő akkor vszeg kilőtték vagy nincs az ellenség lövésszögében!
    Az enyémek lőnek," általában hit, ritkán critical hit,elvétve kill" jelezve át kell venni. :D
    A probléma az hogy max.-ra húzva sem ügyesebbek semmivel sem, mint alapon.
    Legalábbis én így vettem észre.
    Ha van még 5-10mp a bomba dobásig, akkor is átveszem a lövészt,és hagyom a célt, mert ha nem ,jön az az idegesítő momentum, hogy épp dobnám, mikor ketté szakad a gép.
  • vass17
    #12568
    Gratula, ez csakis Dornier lehet, habár nem írja. :-D
    Nem akarjátok elárulni, hogy lehet minden kis bombával telibe találni egu tankot? én csak 250el merek dobálózni Berlinben, de már nagyon meg kellene tanulnom bombával is célozni, nemcsak lőszerrel :)
  • Yag
    #12567
    Ez a forgatókönyv kísértetiesen hasonlít a Red Tails (2012) c.film első jelenetéhez. Vadászok mennek vadászni a vadászokra, skalpért a bomberek meg kíséret nélkül maradnak és hullanak. Gondolom itt sokan láttátok már ezt a filmet,de aki esetleg még nem akkor kötelező darab a palettán főként ennek a játéknak az ismeretében :)
    Lucasfilm Ltd. megint szépet alkotott ,)
  • Coral Springs
    #12566
    Engem se sok bomber szeret, nekem egy B-17 -es két lövés. Bemegyek elé, kilövöm a pilótát, nem fogok én hátul lavírozni a géppuskások tüzében. Ebből kifolyólag nagyon ráálltam a bomber vadászatra az utóbbi időkben, hullanak is mint a legyek. Sokat számít a csata végkimenetelében. Persze mindig jön a chat -en a nyavalygás hogy a P-39 az op, de ugyan ezt megcsinálom a Buffalo -val is.
  • Petyula79
    #12565
    Ne is mond...a fritzeknél felhúztam az összes gépen fullra mindent,de szinte semmi nem változott,vagy alig láthatóan..van hogy a turetem alszik miközben hemzsegnek az ellenséges gépek körülöttem pl.
  • vadbill
    #12564
    Ezeknek a skillek-ek van bármi értelműk? Én úgy vettem észre semmi, kivéve a javítási szint és jav. sebesség.
    A láthatóságot jól felnyomtam mégis jönnek értem 7-8 km-ről, a felhők fölé.
    a látótávolság is azonosnak tűnik alap és 50% fölé tolt legénységgel.
    Töltésidő : rátoltam 1500-at a tamponra 8mp volt eddig, most is annyi
    g-tolarens, vitality 75% felett még mindig feketében fordulok mint kezdetben.
    Bomber lövészek max. szerintem akkor lőnek le valakit ha beleszalad, mint mikor még alapon voltak.
    Van ezeknek értelme?


  • f24sg
    #12563
    Érdekesch módon bemegyek árkádba 109 f4-gyel, és egyből ott (is) übermensch asloch schwanz vagyok. Kurvára imba az egész 109 széria, ezt mondom
  • bgabor
    #12562
    Más kérdés, hogy ki és minek húzna Japánt? Alig van gépük, semmi perpektíva nincs benne. Miért múlatná az időt velük valaki, a 4 percig repülni tudó Shushui-ért? Időpocsékolás.
  • Amaymon
    #12561
    Arcadeban továbbra is bármivel lehet győzni. Jap-al HB-n olyan win streakeket lehet csinálni, hogy lapozva sem fér ki a log-ban (szó szerint). Egy GER defeat szakította meg. Nem is értem hogy kaphattunk ki. 7vs7 2 TA, 2 dora, 1 attacker, 1 bomber, én 109G. 3 killt lőttem igaz abból az egyik egy béna tájfun volt, aki szó szerint épp átesett előttem a levegőben majd nulla IAS-al. A többiek nulla killel behaltak. Nem is értem hogy csinálták.
  • Glo
    #12560
    Most h mondod engem is mindig azok nyomtak le.. érdekes :)
  • Glo
    #12559
    Szerintem az árkád FM/DM-je még mindig vicc a HB-hez képest, szal sztem csak épp peched volt. Amúgy sokan használnak ott is Stealth lőszert, ami roppant kellemetlen, mert nem tudod mikor térj ki és merre, csak lerobbansz aztán szevasz :) De HB-n tuti nem irányítasz olyan gépet aminek 1 fekete szárnya van, míg árkádban lehet mindkettő fekete. Én ilyennel lőttem még 3 gépet mielőtt az egészségesnél közelebb ért a föld :))
  • f24sg
    #12558
    Másik,: már itt is tele van minden Bf109-esekkel, azok űberkednek mindenütt.
    Szeretem én a német hÁditekknikát, de már mással nem is lehet győzni?
  • f24sg
    #12557
    Kihagytam 2 hetet, mi történt azóta?
    Az árkád teljesen kaotikussá vált, sehonnan előkerülő gépek, még az eddiginél is röhejesebb damage model: rám néznek, már szétesek! Még HB is toleránsabb a sebzéssel szemben, és ott legalább érvényesül az adott gép rep. karaktere...

    Szóval nem tudom, ennyire nem lehetek béna!
    Amúgy az utóbbi időben prem acc.-os HB-n voltam, mert jött a $. Gondoltam visszanézek árkádba, a felhőtlen bohoockodásba, erre ez fogad.
  • Glo
    #12556
    Szép volt :)

    Kár, hogy ritkán hagyják dolgozni az embert..

    Más: Fáradt voltam este, szóval HB-n nem akartam rontani a levegőt, bevittem a fókát árkádba (sic). Hát ott se csak lúzerek repkednek, ott se hagyják operálni az embert kedve szerint, pár mókus mindig felmászik csesztetni :) Persze a bokszolók nyilván lent vannak, de szar úgy szemezni közülük, hogy oda kell figyelni a túloldali BnZ emberekre is. Szal inkább lefekszek, már a pedofília se a régi :)))
  • Susarc
    #12555
    JESSZUSMÁRIA! GRATS!!
  • Fellner
    #12554
    Na ha hagyják az embert dolgozni [IMG]http://[/IMG]