38447
  • vajakos21
    #12553
    gyanítom fából vannak :)
  • Amaymon
    #12552
    Nem kell sokat játszani hozzá, HB-n 2-3x annyija lenne. Bár nem tudom azt mennyit tolja, mindenesetre én csak azt játszom, most 11m lion van tartalékban. Több is lehetne, ha nem akarnék néha gépet venni vagy javítani.
  • Susarc
    #12551
    pazmeg 5 misi? mennyit játszol te egy nap?:P:)
  • oxxi
    #12550
    Egy kis érdekesség :)
    http://goo.gl/maps/dbbtQ
  • vajakos21
    #12549
    Mondjuk ha majd mindenki elmegy a bomberek után és a sajátokat otthagyják akkor lesz pár vesztes meccs. Bár most kértem őket hogy a bombereket vigyázzák és lám..segítettek. (én DO217Jvel mentem). Egy 110es ment a 17esekre csak. De végül nyertünk . Igaz láttam HE51 est 2 km ről tüzelni...
  • vajakos21
    #12548
    Ez a régi A20 ai He111 ai ellen . Csak most 12 B17 van. .
  • Coral Springs
    #12547
    Ez tapasztalati kérdés only. Az én taktikám arra ha szembe jön valaki, hogy körkörösen kimanőverezem. Ezzel gyakorlatilag megzavarod, nem fogja tudni hova lőjön. A másik amit szoktam alkalmazni, hogy elfordulsz az egyik irányba, az ellenség követni fog, adott távolságnál pedig visszarántod az ellenséges gép alá. Ha nagyon erős a fegyvered, akkor megpróbálhatod szemből lelőni.
  • bgabor
    #12546
    Szerintem menj néhány tíz kört HBn a Corsair D-vel vagy C-vel. Méltó ellenfeleik bármelyik Bf-nek.
  • vajakos21
    #12545
    Első meccs be is rakott..na megnézzük DO-val
  • vajakos21
    #12544
    Valaki ment ezen a Bulge mapon? Valami b17 es ai-k vannak a szövetségeseknél. Elő kell venni a brutál 410 est?(tán 50 mm -st is lehet próbálni)
  • vadbill
    #12543
    Mondok jobbat. Igaz ilyen még csak egyszer fordult elő velem.
    Lelőttek, rakom a másik gépet, 3-4 másodperc 2 vadász oldalról már be is támadt. bimm bumm lelőttek. rakom a következőt, már óvatosan, figyeltem nagyon, ahogy beléptem megláttam ua. a párost, már fordultam is feléjük, de csak mögém tudtak jönni, bim-bum kész.
    Ráálltak a teleport pontra, legalábbis a közelébe.
    Ezt még reportolni sem lehet, elküldesz egy képet amin lelőnek, és? hol mikor azt már nem tudod bizonyítani.
  • vajakos21
    #12542
    Japon ráadásul elsőnek ér oda a bomber (jómagam is) így direkt jelezni szoktam aki akar könnyü killt kisérjen. Volt hogy öten másztak rám . Aztán 2 lelövés tőlem meg egy a kisérőtöl és megunták :). Szeretem a japán bomberek védelmét.
  • Cimbi
    #12541
    HB-n pedig a legujabb szokas:
    -kilépünk a csata elején
    -ha valaki mögénk jönn direkt földhöz vágjuk a gépet vagy kilépünk

    Ez mind azért van mert a játékos bázis rinya király nullinger szarháziakból áll 90%-ban.Ha nincs Dora vagy Saber akkor kicsi lesz az E-pénisz egyébként marha nagy az arc.900 ezer történész és szakértő repül itt aki mind tudja hogy milyenek kéne lenni az FM-nek és erről papol egész nap a fórumon közben meg az instructor ott figyel a sarokban.:)
  • Amaymon
    #12540
    Ez szerintem a mapkészítők hibája, JAP mapon kifejezetten megéri védeni a bombert, mert sokszor élet-halál kérdése a fennmaradásuk. Amelyiken látom, hogy nem tard grinder-leecher azt védem, sokszor még akkor is ha retard :)
  • vadbill
    #12539
    Az előbb mentem corsar a1-el arkad-an, egy tragédia az a gép, "nem sebez, csak hit" . Még az a1 tampon is jobb nála, pedig annak csak meggymag köpködői vannak :D
  • Coral Springs
    #12538
    Arcade -ban új keletű dolog hogy nem csak az ellenséget kell figyelni, hanem a gyanúsan a hátadba mászó csapattársakat is. Az utóbbi időben már többször előfordult hogy egy csapattárs megpróbált lelőni, pedig nem szokásom se kill -t lopni, se felelőtlenül lövöldözni. Ezek csak úgy rám jönnek, amikor pedig az ember a Survivor -on dolgozik, ez roppant idegesítő tud lenni. Eddig egyszer fordul elő hogy ilyenből lelőttek, általában az a jellemző hogy kimanőverezem az illetőt, majd én lövöm le. Utána még nekik áll feljebb, meg hogy report -olnak, etc ! De olyan is volt aki megkérdezte hogy ki lőtte le, mert hogy ő csak a fegyverzetét próbálgatta. Igen, valószínűleg véletlen volt hogy egy percig velem fordulózott. No comment...
  • Amaymon
    #12537
    Én ezért hagytam abba a GER-t. Boldog boldogtalan elkezdett ott játszani, mert tudvalevő lett, hogy OP. Emiatt felhígult a német játékosbázis. Baromira utálok kikapni, ezért amikor van időm only JAP egy ideig, azokkal 80%+ win-t lehet csinálni per pill.
  • vadbill
    #12536
    Én nem értem ezt a "felmenős" dolgot. Felmész az F4fU-al jön veled szembe a bf-109, és mit csinálsz? Nem hülye hogy alád menjen. Szembe mész vele pikk-pukk véged, megpróbálsz mögé kerülni? befordítja a gépet a kerülés irányába , pikk pukk fekete lesz a géped "hacsak nem törik azonnal ketté" megint csak véged. Azokat a bf-et tudod kilőni aki valakit üldöz, vagy valamiért nem figyel rád, és mögé tudsz kerülni, persze jó sokat kell csiklandozni őket, és e közben gyakran kap segítséget.Fent jön egy bf-109 és rád figyel, te lehetsz, fent lent akárhol neked nem sok esélyed van f4-el.
    Azonos képességű játékosokra gondolok!
    Az hogy coral tudott vele eredményes lenni, ahhoz annyit tennék hozzá, ő buffalo-al is kaszálta őket :D
  • twi452
    #12535
    ti szoktatok találkozni mostanában
    Freeze detected. [8111000A] típusú hibával?

    az utóbbi pár napban egy rakás ilyet kapok.. marha jó kis dolog lefagy az egész a retekbe 10 mp múlva kidobja ezt a hibaablakot addig meg a háttérben ugye megy tovább a géped.. ha épp rázuhansz valakire akkor szopás..:)
    ha meg leokézod a hibaablakot bezár mindent és elküldi a reportot

    most épp ezt sikerült eldobni emiatt..azt a tetves Yak 9T-t üldöztem és már rendesen kilyuggattam előtte erre lefagy és hallom a becsapódást
  • Amaymon
    #12534
    "Erről a prém gépeknél XP csík resetről van már valami új infó? Elég viccesnek érzem, hogy prém gépeknél is visszaesik a bevétel az XP csíknál."

    Unbalanced és lenne, ha pillanatok alatt felbombázná vki magát top gépekig. Még most is (1.29) el lehet jutni jetekig 10-12-es fighterekkel miután betelt az xp csíkjuk.
  • twi452
    #12533
    Akkor én vagyok peches.
    10ből ha kétszer van olyan kör amikor normális vadászok vannak a csapatban.
    Általában il 2-ket dobál be meg yak 9T hősöket azokkal meg nem sokra megy a csapat :)
  • Glo
    #12532
    Ja, egy kivétel van: Mikor nálunk 8 bomber volt, abból 6 prém Wellington. Na ott volt szőnyegbombázás, 1 hosszirányú ráúszásból elfogytak a heavy tankjaik, meg szinte az összes med is :))
  • Glo
    #12531
    Na, ja, ez is egy eset ami bosszantó :) De ezek a taktikai analfabéták mindkét oldalon ott vannak.. Viszont tény, hogy 10-ből 9-szer nem a bombereken múlik a siker, hanem azon h kinek fogy el előbb az összes gépe. Én pl azt szeretem ha a mi oldalunkon max 1-2 bomber van, vagy annyi se. Ha meg én is azzal megyek akkor nem várom el, h megvédjenek, mert gyakorlatilag minden rám vadászik: a vadászaik, a bombereik, az AAA.. szal bombázni elég szopóág a Berlin mapon :)
  • Torzonborz
    #12530
    azért amikor az emberen 2 cobra liheg - ami azért egy tapasztalt vadásznak nem túl nehéz célpont - a kedves vadász társak meg a földi célpontokkal vannak elfoglalva...hát nem túl priceless az biztos :D
  • Glo
    #12529
    A bombereknek sajnos ez a sorsa. A vadászfedezet akkor ér valamit, ha a másik csapat fölé tud kerülni és onnan henteli le az ellenséges vadászokat. Itt az nyer, aki magassági fölénybe kerül. A bomberek sorsa sajnos az, hogy kicsapnak pár célt, aztán valami kóbor vadász rá akad, és lelövi (más kérdés, hogy ugyanez a vadász még kb 2 percig él, mert rá is ráesik valaki magasról és kinyoffantja, de a bombert sajnos ez nem hatja meg). Ha ez vígasztal az ellenség bombereinek is ez a sorsa :)
  • bgabor
    #12528
    És meglepően sok kezd lenni az idióta HB-ban is. Elkezdődik a meccs, vadászaink fel a felhők közé. Mi, a két bombázó meg megkapjuk a nyakunkba az ellenséges vadászokat, és egy vadász se jönne le segíteni a magasból. Nemhogy nem kísérnek minket, de végignézik közönyösen, ahogy lemészárolnak minket. Na ilyenkor szoktam beírni, hogy sok szerencsét a nehéztankok elpusztításához géppuskával, barmok. Az is nevetséges, amikor ellenséges bombázók vannak még a pályán, és a saját vadászok az AAA teherkocsik szétgéppuskázásával vannak elfoglalva.
  • Glo
    #12527
    Hoznak be ne félj, sőt van hogy 3-4 is fent köröz. Amúgy a németek meg ellustultak úgy láttam, nem mennek 4ezer fölé, csak max 2-en, ott meg szívás van ha a nyakadba esik 2 F4U, egy XP-38 meg eselteg egy Spit XVI. Olyankor megvan az adrenalin. A többiek persze lent hentelik az alacsonyan vergődő amcsikat meg a bombereket, míg mi fent tartjuk a frontot. Szoktam izgulni, hogy mi lesz a vége :)
  • twi452
    #12526
    De legalább akkor hoznak be a csatába gépet. Aztán idővel rájönnek h fel kell vele menni.
    De amíg 2-3 corsair jut 8-10 109,190-re addig az szopóág akárhogy nézi az ember :)
    P-51et meg csak akkor látok ha én hozom be..:)

  • Glo
    #12525
    Szerintem 6K felett már bajnok, 10K-nál meg minden lóerő számít, mert Fókával is kb 10km sugarú körben tudok csak megfordulni, annyira lomha :)

    Hiába adsz nekik F8F-et prémben, annyi lesz a különbség, hogy nem kell elszenvedniük magukat érte semeddig, megveszik agyba főbe, aztán ugyanúgy vérpistiznek majd vele ezer méteren, és a csúnya gonosz OP németek őket is halomra lövik a prém gépeikben.

    Láthattad, Coral bajtárs is megmondta, hogy jó az F4U, ha felmennek vele magasra. De nem mennek fel, szal hiába tök jó gép, ha hülyék vezetik őket..
  • twi452
    #12524
    És hol van az magasság? 10k?
    Érzésre gyatrábban kúszik felfelé mint bármelyik corsair.

    De az igazi gond a számokkal van ezért kéne valami jó kis prémium pack amcsi oldalra is vagy valami nagyobb szintű új gép mondjuk F8F :)
  • Glo
    #12523
    Magasságiban a P51 verhetetlen, mert ott kezd el ereje lenni ahol a többinek elfogy.

    Az F4U meg az USA FW. Ha lenne pont ugyanúgy használnám, mint a fókát.
  • bgabor
    #12522
    Csak hát ugye az amcsinál az egy Corsair D a jó vadászgép, a németeknek meg majdnem mindgyik az.
  • twi452
    #12521
    Meg adogat ilyen ground unit/ship rescuer-t ha bombázót lősz :)
  • Glo
    #12520
    Azt vettem észre, hogy a földi célokra is adott assistot :) Végigszórtam egy kovojt 50-esekkel, utánam jött egy másik srác, ő is végigszórta a maradékot, én meg kaptam az assistokat sorban.
  • Fellner
    #12519
    Nem kell hozzá telitalálat, kb 3 méteres körbe akárhova odadobod felrobban akármelyik tank.
  • Glo
    #12518
    Hány killt kaptam már ilyenből, mikor critre tettem egy gépet, aztán kilebegtetésnél átpördült és leesett... :))
  • Glo
    #12517
    Ugye ugye.. aztán még a német gépeket mondjátok OP-nak, pedig csak tudni kéne az USA gépekkel repülni :) Bár ugye egy fecske nem csinál nyarat.

    Viszont a D verzió valóban fasza, egyszer felkergetett 12K-ig, ahol végre elfogyott a húzóereje, de lelőni nem tudtam. Az tud roppant bosszantó lenni, ha odafent meg megjelenik egy P51 a szinteden :)) Vagy a későbbiekben majd egy Mig3-as :)
  • V43 1105
    #12516
    Sajnos sokszor bugos a leszállás, felszállás.. én is összetörtem a Beaufightert ma.. nem is egyszer Arcadeben pont az ilyen idióta, szalomozó, cikázó idióták miatt ! :((
  • bgabor
    #12515
    Azt vágod hogy ebben a játékban a kifutópályán nem tudsz összeütközni másik géppel? Nyugodtan dekkolhat a kifutó közepén, egyszerűen átgurulsz rajta. Nem is lehetne megoldani másképpen, túl sok a gép, és kicsik a kifutópályák. Arcadone, HBn egyaránt.

    Az igazi vadálag egyébként a Corsair D verziója, annak még erősebb a motorja, fejlesztett motorral nagyon brutálisan húz.
  • Coral Springs
    #12514
    Gondoltam kipróbálom a Corsair -t egy kicsit mélyebben is a HB -n, nehézkesen indult, de 2-3 menet után kiismertem. Alaposan meg lehet viccelni vele a német csodabogarakat, és bizony vicces amikor egy Bf 109 menekülni próbál.

    Egy tárból 2db Bf 109, 1db Fw 190, ebből kettő egyszerre esett rám amikor már a társaim elfogytak.


    Majd pedig jött a lejtmenet, vagy egyszerre húszan estek rám segítség meg sehol, vagy 1vs1 volt ugyan, de be kellett érnem az assist -al.


    A pohár pedig ott telt be, amikor Koreában egy kiadós harc után egy nehezen manőverezhető géppel visszamentem javítani, egy idióta pedig parkolt a kifutó közepén. Örültem ha éppen vízszintbe tudtam hozni a gépet, nem hogy még egy faszt is kerülgetni. Miközben próbáltam kivédeni az ütközést földbe csapódtam, miután pedig szóvá tettem a dolgot, még a másiknak állt feljebb. Vissza is mentem Arcade -ba, nekem a szopás nem hiányzik.