38447
  • schossow
    #12633
    Néha nem lehet elkerülni, mikor 300 méteren mindenki keresztül repked a másik lövedékein.
    Ki-61-b-vel egy karikában lelőttem egy wellingtont, egy A-20-ast, meg egy Ju-88-at. Állati mákom volt.
  • Coral Springs
    #12632
    Lehet hogy véletlenül eltaláltad egy társad, és az pont végzetes sérülés volt, te meg nem vetted észre a nagy lövöldözésben a kiírást. Például sérült vezérsíkkal is percekig lehet még repülni, előfordulhat hogy az illető ennyi ideig próbált korrigálni mielőtt katapultált vagy lezuhant.
  • Conqvistador
    #12631
    De van hogy ellenséges gépet lősz le mégis frendly nek írja pedig előtte pl percekig nem lőttél gépet amire ráfoghatná a rendszer...
  • Coral Springs
    #12630
    Ha ezt kivennék, akkor még nagyon sok dolgot ki kéne venni, mert "úgy lenne" fair. Ennyire árkádosítani pedig nem kéne. Lőjél tudatosan.
  • Coral Springs
    #12629
    Erről van ám szó. Amíg a világháborúban lézeres automata technikák híján a kötelékben repülés jelentette az életveszélyt a leselkedő vadászokra, addig itt a játékban akár már egy darab komolyabb bomber életveszélyt jelenthet. Talán még egy B-52 "faroklövésze" is megirigyelne néhány dolgot.

    Miről beszélünk ?
  • f24sg
    #12628
    A G-tolerance másik kiemelt hatása, hogy "mouse aim" módban pontosabban fordul a gép. (leírás szerint)
  • Knabb
    #12627
    Szerintem a g-tolerance, abban testesül meg, hogy hamarabb jön vissza a látás egy-egy terhelőbb fordulásnál. Lényegtelen, hogy 600nál vagy 300nál rántassz bele a 6-9G-be ugyanúgy kiszáll a vér, csak hamarabb jön vissza véleményem szerint.
  • Susarc
    #12626
    jaja a lövészek minor segitséget adnak ne gondolja azt senki,hogy majd faszán leszednek minden vadászt amig te bombázgatsz:P
    ha nagy a gáz bizony be kell huppanni a gunner ülésbe úgy jobban lehet az ellenfél gépeit szedegetni
  • Susarc
    #12625
    a skillek is bugosak 70-es G toleranciával 500 nél feketedik a kép HB ban....a visibility meg tsai is gyíkul műküdnek....
  • schossow
    #12624
    De azért ezt a baráti tüzet igazán kivehetnék a játékból. Olyan jó mikor meglövöd véletlen a társad, az meg átesik, a -4000 kreditet meg számlázzák neked....
  • Coral Springs
    #12623
    Ezzel szintén vitatkoznék, én pont hogy az ellenkezőjét tapasztaltam. A bombázóknak kialakított crew -ben anno aranyból felfejlesztettem a lövészek számát mert fontos, majd a többit bombázásból befolyt pontokból termeltem ki. Ám a PBY-5A -nak megvoltak a maga korlátai, főleg hogy soha sem a saját szintjén használtam, így a fejlesztés is lassan történt. Miután kimaxoltam, az A-20G Havoc -ot kezdtem el használni, eredményessége révén pedig több pont is folyt be. Kifejlesztettem szinte teljesen a lövészek pontosságát, tűzerejét, és itt még hozzáteszem hogy nagyon fontos a lövészek tűrőképességét is(!) fejleszteni a G erőkkel szemben. Ezek után egyre inkább azt vettem észre, hogy sokkal több kill -t hoznak össze a lövészek mint korábban. Historical -ban pedig ez a dolog talán jobban számíthat, a pro bomber -ek erről talán többet tudnának mesélni, akiknél az összesítésben ott figyel a kill is. Ennek ellenére azt tudom mondani, hogy felesleges a lövészektől nagyvonalú dolgokat elvárni, főleg ha az ellenség taktikázik.
  • vajakos21
    #12622
    Nem. Érezhetően fogynak a skill pontjaid. Irányozz inkább sk. Hatékonyabb
  • mabbak
    #12621
    Érdemes rámenni bombázókon a gunnerökre? Van vmi érezhető különbség ha több a szkilles gunner?
  • Glo
    #12620
    A Do217-esé pl zöldet meg pirosat is lő. Tiszta nemzeti színek :))
  • flashpointer
    #12619
    Nahát a bombázó lövészei színes lövedékeket lőttek, ilyet se láttam még, valami fullos legénység volt?
  • Coral Springs
    #12618
    Ezzel én nem értek egyet, ez max a te egyéni negatív tapasztalatod. Az "egyetlen" nehézséget abból kifolyólag találtam, hogy tegnap a fejembe ötlött, ha már fan -ja vagyok az orosz kezdő gépeknek, akkor ki kéne maxolni az amerikai társaikat is. Faszán bedobott a játék nálamnál akár 9-10 szinttel magasabb gépek ellen, azt kezdjél valamit a 7mm -es géppuskáddal. Valamit sikerült azért alkotnom, mert jött a Balancer meg a Punisher felváltva, de ezt tudjuk be az ellenség bevállalt hülyeségeinek. Vicces volt ám amikor például kiírta a játék, XYZ (Beaufighter) shot down by SnakeF66 (P-26). Elkezdtem lőni a csávót, az meg csinált egy olyan dugóhúzót hogy földbe csapódott.

    Lényeg a lényeg én ajánlom az amerikai gépeket kezdőknek is, egyetlen dolgot érdemes megtanulni, hogy HB -n az Airacobra -val ne szállj harcba egy német vadásszal. Ettől függetlenül a legtöbb gépük egy kis gyakorlás után nagyon jól irányítható, a lőszert pedig úgy szórod ahogy kedved tartja. Az angolokat osztom, de hogy a Japán emelt szint lenne azzal megint vitatkoznék, ugyan is aki megtanulja kihasználni a fordulékonyságukat, annak gyakorlatilag nem lesz ellenfele. A törékenységük pedig mit számít, ha nincs ember a talpán aki eltalál ?
  • bgabor
    #12617
    A bombák sebzését teljesen kinyírták 1.29-ben, azóta esik meg hogy nem viszi ki néha az 500kg-os bomba a destroyert. Ami vicces, mert az 500-as a második legnagyobb bomba a játékban, a destroyer meg a legkisebb hadihajó.
  • vajakos21
    #12616
    http://warthunder.com/en/news/153/current/
  • schossow
    #12615
    A játékot pont japánnal meg amcsival kezdtem :D
    Persze csak arcadeban tolom, de nem panaszkodok végül is. Egy-egy meccsen 2-6 gépet szedek le bármely nemzettel a kettő közül.
    Az SBD-3 nekem nagyon be jön, jobban tetszik mint a D3A2 Val. P-40-l meg 2500-3000 méteren bombázókra támadok, hatásos a 6x 0.50-es géppuska. Vadászok ellen meg magasról lecsapok, megszórom őket, aztán uzsgyi vissza 1000-2000 méterre, így kevesebbszer lőnek le.
    Japán gépeket persze savazza mindenki rendesen. Én is azért húzom őket mint, Amaymon. Egyszerűen szeretem őket, már Pacific Fightersben is rongyá játszottam őket. Meghát a feeling, hogy szinte bárkit körberepülsz 4-500 méteren Ki-43-al. És a Ki-61 se rossz mert elég gyors és jól is fordulózik(szerintem). Viszont a sérülés tűrésük katasztrófális.
  • Conqvistador
    #12614
    De a legjobb 300ról. Szépen kidobálsz egy sort hagy örüljenek azt pá :D
  • Susarc
    #12613
    bakki ez az f6f geccijó kis gép!
  • vajakos21
    #12612
    Amíg betöltésre vársz...némi messzer
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/35987-messzer-highlight-reel/
  • vadbill
    #12611
    Csináld inkább orosszal,vagy némettel, igaza van Gábornak. Az US nagyon pro, a p-40 után kezdődnek az igazi problémák.
  • vadbill
    #12610
    A kedvenc gépem volt, igaz fordulásban nem igen lehet vele lőni, marha erős a tűzereje! Persze ha azóta nem faragtak azon is.
  • vadbill
    #12609
    De azt megtudná valaki mondani miért még mindig az USA gépeket nerfelik?
    MA azt vettem észre egy 454kg-os bomba nem visz ki egy szaros destroyert, ami eddig sima ügy volt :D
    B-25j is szar lett ami még jó volt eddig. a vadászok meg, hagyjuk.
  • Glo
    #12608
    Vedd majd meg hozzá a jobb motort, az sokat javít rajta, egy állat lesz a tierjében :)
  • bgabor
    #12607
    Amcsi nemzet az nem kezdőknek való. Orosszal érdemes kezdeni, némettel folytatni. Az amcsi, angol, japán pedig már az emelt szint. :D
  • Amaymon
    #12606
    "Más kérdés, hogy ki és minek húzna Japánt? Alig van gépük, semmi perpektíva nincs benne. Miért múlatná az időt velük valaki, a 4 percig repülni tudó Shushui-ért? Időpocsékolás."

    Nem nagyon izgat mennyi benne a perspektíva, ha egy adott gépet kedvelek. Nem azért játszom, hogy kihúzzak egy nemzetet, bár nem hátrány. Ki tudja milyen gépet tesznek majd be amihez kell a lvl req.

    Jeteket pedig kifejezetten nem tartom ebbe a játékba valónak. Szimpla E-Peen :)
  • Amaymon
    #12605
    "A probléma az hogy max.-ra húzva sem ügyesebbek semmivel sem, mint alapon."

    Nem lehet jobb az AI soha csak akkor, ha úgy paraméterezik a játékot, hogy néhány hit 100% találat. Az nem lenne fair, mert akkor értelmetlen lenne manőverezgetni. A gép pedig nem tudja hatékonyan kiszámolni hol leszel azon idő alatt amíg a lövedék úton van. Előrelátni jó százalékkal csak ember képes. Kivéve ha nyílegyenesen megy a célgép, vagy épp beleszalad amibe nem kellene.
  • flashpointer
    #12604
    Hát, a tűzerőnek ára van :)
    A hellcat a legjobb gép szerintem arcade-be az összes nemzet küzöl, két 500kilós bomba, 6 rakéta, és vadászként is jók a képességei.
    Meg jópofa a géppuska hangja is :]
  • vajakos21
    #12603
    Lehet játszani HB-t joyal. Nem te leszel az egek ura (legalábbis nem olyan könnyen mint egérrel) de el lehet vele lenni. Bombázni könnyü vele.Valóban célzás nehezebb (főleg ha fülkéből vezetsz).Én joyal megyek és elvagyok. Nem dőlök a kardomba ha nem ölök meg valakit minden meccsen. Ez egy játék.Próbáld ki hogy mi a szimaptikusabb.
  • schossow
    #12602
    Huh megvettem a P-40-et, hogy az milyen egy balta gép...lefő a kávé mire megfordul(gondolom ez is Hit'n'Run gép). A többi amcsi gép is ilyen? A haditengerészeti vonal is(wildcat, Hellcat,Corsair)?
  • vadbill
    #12601
    Hajókat magasról is élvezetes bombázni 3000 méter + -ról, 1000kg vagy még nagyobb bombákkal. :D Ezekkel a bombákkal mindegy elől, oldalt hol találsz.
    Csak ne jöjjenek fel vadászok, amik az utóbbi időben egyre gyakrabban és egyre többen jönnek. :D
  • bgabor
    #12600
    Semennyire, az egérrel sokkal jobban lehet célozni.
  • XenHai
    #12599
    Arcadba meg HB mennyire lehet érvényesülni joystickal ? Vagy totális ott az egér fölény ?
  • vajakos21
    #12598
    nyomják egérrel is sokn( ezek mindenhol ott vannak)
  • bgabor
    #12597
    Hajaz, de annál azért sokkal lightosabb. Van egy harmadik játékmód is, az FRB, az a vérszimulátor mód, amit csak joystickal lehet.
  • schossow
    #12596
    Ezek szerint a HB a régi IL-2 sturmovikra hajaz?
  • Cimbi
    #12595
    Egérel kb minden:D
  • Glo
    #12594
    Bakker egérrel (illetve klavival) olyan sebességgel pörög a hossztengelye körül a FW mint az állat :D Mondjuk Joy-al közel se, de meglepődtem :D