38447
  • Kollati
    #12713
    A Spit egyátalán nem volt kiemelkedő gép, a háború elején párban voltak teljesítményben a német képekkel (sokszor hátrányban is a fegyverzet miatt). A FW190 meg egyértelműen jobb gép volt a Spitfirenél.
  • Coral Springs
    #12712
    twi452 (#12699) > Írhatsz ezeknek bármit, a legtöbbjük sötét, idióta orosz. Te beírsz angolul, az meg visszaír oroszul valami zöldséget.

    bgabor (#12700) > Olyan elgondolásból, hogy ki akarom őket maxolni. Jobban növekszik az XP csík egy HB -s két kill után, mint Arcade -ban. Amúgy nehogy azt hidd hogy kúrvára nehéz dolgom van, rengeteg az eszetlen pilóta. Például egy 200km/h -val lent köröző Bf 109 -et, még egy tálib lázadó is kigéppuskázna az AK-47 -esével a földről. A nehézség inkább abban rejlik, hogy kevés a 7mm -es géppuska. Tehát nem két lövés egy gép, és mire lefaragom rendszerint már ott van valaki mögöttem, hogy behúzza a kill -t.

    Holmatro (#12701) > Igaza van ? A következő gépemmel meggyötörtem volna a csávót. Lett volna egy kiadós mínuszom, de az embernek épp gépe nem marad, csak mert igaza van. Nehogy már egy noname gyökér döntse el, mivel is kell repülni. lol
  • V43 1105
    #12711
    Spit Mk. I-II. van még csak meg, motorral meg a másik fejlesztéssel nagyon is jó gépek, BnZ-zni kell velük kis fordulózás belefér, és itt kifújt.. de múltkor is 9 gépet lőttem le a két géppel.
  • vajakos21
    #12710
    A történelmet a győztesek írják...Nem nehéz keménynek lenni az ellen gépeinek arra van elég üzája hogy körülnézzen aztán mehet haza. A BF110 meg kisérőként azért nem egy kegória. Kijön a fegyverbeli erőkülönbség.(persze én is csalódtam benne. A magasabb szintűek konkrétan egy tégla rep tulajdonságaival bírnak.) BF el is lehet velük fordulózni mert hamar átesnek (persze ha az illető nem használ instructort).
    Buffalónak meg van mit csinálni az fm -jével. Sokan mennek vele HB-t nem véletlenül.Aki ment ellenük mikor AIban vannak...na azok kemények.
    Az előbb IL2M el leszedtem egy 109 est hátsó kollégával mire megkaptam hogy OP. Igaz hogy ő repült mögöttem folyamatosan vízszintesen...de akkor is.(meg is említettem neki tán nem én vagyok OP hanem ő a ..) Meg hát ennek azért jó ágyuja van hátul is és nem köpi ki a golyót 1 sec alatt.
    És most következzen valami egészen más:
    http://www.youtube.com/watch?v=xfvQnlYB3IE
  • soulhunter85
    #12709
    Sziasztok.

    Engem egyenesen felhúz amit csináltak a spit-el.
    A második WH egyik legkiemelkedőbb gépe volt az európai hadszinttéren.
    A későbbi modellek már nem is voltak lomhák. Az igazság az hogy emlékszek, bétán mindenkinek sírt a szája, hogy nerfeljék, és most tessék, egy kalapszar, célkörrel az oldalán.
  • Amaymon
    #12708
    "... onnan látni fogod az új irányt, így megint nagyobb energiával csaphatsz rá, szóval nem kell attól félni, hogy nem érnéd utol (ő a kanyar miatt amúgy elvesztette az energiája nagy részét)"

    Az a baj a német gépek erőből vissza nyerhetik az energiát, ha nem fogyasztották el teljesen, de az egyébként is fatális hiba minden gépnél/nemzetnél.
  • Amaymon
    #12707
    ENG szerintem felejtős jelenleg HB-n. Szerintem ott ne bosszantsd magad tovább velük. Árkádra nem rossz.
  • vadbill
    #12706
    Tampon a1-el HB-ra? a 7.7 mm pisztolyaival? nem semmi kihívást vállalsz :D
    Inkább próbáld a 6-8-as spit-el, "ha már annyira HB-ra vágysz" aratni azzal se igen fogsz, "hacsak nem nagyon ügyes vagy" :D de legalább valamit tudsz, ha sikerül egy bombert becserkészned, vagy valakit keringőbe csábítanod :D

    Arra ügyelj brittel, sose mutasd az oldalad, pláne a hátad, néhány másodpercre sem ellen gépnek "nem szabad egy rövid sorozatnak sem hogy eltaláljon, mint wot-nál a TD :D"

    Ha bármi kecsegtető célpont van előtted, de fent áll a veszélye hogy az oldaladba, hátadba kerülnek mondj inkább le róla, keres másik célt.
    Ez mondjuk minden nemzet gépére vonatkozik, de az Angolra különösen!
    Egy két lövés és olyan szinten sérül a gép hogy használhatatlan, ha nem esik egyből szét :(
  • schossow
    #12705
    Igen imádom. Zero-val kergetem az ellent, erre a lelkes csapattárs nem elég, hogy behúzza a killemet a rohadt messzerjével, de emelkedésbe kezd és belém jön alulról(jól láthatóan és kiszámíthatóan repültem nyíl egyenesen tovább, még nem is kezdtem zuhanásba), aztán még engem fikáz, meg reporttal fenyeget, merhogy nem vagyok T7-be való meg hogy megszakítottam a killstreak-jét. Ilyenkor mit érez az ilyen?
  • vass17
    #12704
    Próbáld úgy csinálni, hogy felszállás után emelkedsz, ameddig tudsz és eszedbe ne jusson lent nyírni a füvet :)
    Ha fent vagy, akkor nem lesz a németeknek energiafölényük, nem lesznek se magasabban, se gyorsabbak (annyival azért nem jobbak az emelkedési képességeik..). Fentről pedig úgy csapsz le a lenti gépekre, hogy ne essen szét a gép a nagy sebességtől, de ne is veszítsd el az energiát, ezért nem javasolnám huzamosabb ideig visszavenni a gázt, inkább be kell iktatni egy köztes vízszintes lépcsőt, ahol veszítesz egy kis sebességet és rá tudsz fordulni az ellenfél irányára. Szóval ráereszkedsz és lövöd, ha esetleg nagyot fordul ne kövesd, mert elveszíted az energiát, inkább függőlegesen húzd fel (gyakorlatilag mintha vízszintesen kanyarodnál, csak felfele) és onnan látni fogod az új irányt, így megint nagyobb energiával csaphatsz rá, szóval nem kell attól félni, hogy nem érnéd utol (ő a kanyar miatt amúgy elvesztette az energiája nagy részét).
  • Koridor
    #12703
    Még csak a tutorialt csinálom, kéne egy kis segitség. Nem tudok rendesen célratartani mert a függöleg vezérsik magátol kimozgatja a gépet jobbra-balra, mintha a gép segiteni akarna célozni. Valamit ki kell kapcsolni?
  • Madi92
    #12702
    Na sírok kicsit! :D
    Wot mellett néha beülök kicsit repkedni is, ez annyit jelent, hogy bemegyek Hb-b, aztán 10 perc múlva alt+f4.
    Jelenleg Brittekkel járok legelőrébb T7ben. Írtátok, hogy ez nem kezdő nemzet, de már mindegy! :D
    Tehát legmagasabb gépem a Wellington meg a Typhoon Mk1. Bombázni nem szeretek, marad a Typhoon.
    Arra már rájöttem, hogy ez egy szar gép.. :D
    Viszont arra nem, hogy németek ellen, úgy ámblokk mit kell kezdeni HB-n.
    Német gépek ugye elég gyorsak, jól emelkednek, erős gun.
    Néha bemegyek T6Spitel, meg Búúúgihterrel, de egy-egy lövés szoktam lenni egy BF vagy FW-nek.
    So mi a német gépek elleni taktika? Ha nem akarja nem éred utol, fordulózni nem szoktak, mindig feletted van. :D
    Azt sem bánnám, ha valaki lenne olyan kedves, és Ts-en(tudok biztosítani) kicsit beavatna a rejtelmekbe esetleg még szakaszban is tolhatnánk, hátha jobb lenne.
  • Holmatro
    #12701
    Ne csodálkozz ha lelőnek a csapattársaid. Nekem már 100X volt olyan, hogy küzdök az ellenséggel, leharcoltam, már csak egy jól irányzott lövés kellene. Nos ilyenkor bekapcsolódik egy idióta, beáll 3.-nak és lelövi az ellenséges gépet a tiéddel együtt. A másik divatos dolog: lelőni a saját jak-9t-ket. Engem már legalább 5X lőtt le saját gép, volt aki közölte hogy azért, mert OP gép. Mondjuk ebben igaza van, mert simán tier 14 fölé kellene tenni...árkádban legalábbis.

    Van amikor azért veszít egy csapat mert nyolcan üldöznek egy szerencsétlent, addig a többiek megnyerik a csatát.
  • bgabor
    #12700
    No de milyen elgondolásból tolod reserve gépekkel a HB-t? Sokan funolnak reserve gépekkel, elsősorban oroszokkal, de Arcadeban, ahol ugye van matchmaker, és csak reverve és tier1-gépekkel kerülnek össze. No de HB-ban, ahol alig működik némi matchmaking jelenleg? Mazohizmus.
  • twi452
    #12699
    Hülyék mindig lesznek ezzel nem lehet mit csinálni :) Mint ahogy sok más helyzetben is az embereken múlik a dolog nem a játékon.

    Nálam is rengetegszer előfordul, hogy leküzdök valakit vért izzadva percek alatt 5ezerről és már füstölve próbál visszakullogni a reptérre erre megjelenik 2 "segítőkész" társ akik eddig odalent táncikáltak és lövöldöznek mindenfelé, hogy kiszedjék hiába tapadok rá 300-400 méteren :)

    Ha lelövöm szépen az ellent utána elküldöm őket a *****ba, hogy köszi amiért megpróbálták ellopni és hol voltak 10 perccel ezelőtt amikor kellettek volna odafent. Vagy tanul belőle vagy nem.

    Ezek még egy fokkal jobbak azoknál akik felszállnak és emelkedésnél aki előtte van azt lelövi :) Kettőnél már mondom a srácoknak h nyomják a reportot. Hb-ban ilyenért gyorsan össze lehet kapni 10-20 complaint, ott beírod all chatbe kultúráltan és mindenki reportolja a gyíkot. Csak kap valamit.
  • vadbill
    #12698
    Engem egyszer egy oszu etetett meg, én 6-os spit-el voltam, "ami ugye jól fordul".
    Nem tulajdonítottam nagy veszélynek, ezért nem vittem a társak felé, mikor ráeszméltem hogy baj van már késő volt, sehogy sem tudtam lerázni.
    Néhány perc alatt lefaragott szépen :D
    BF-109 mögé kerülsz szinte bármivel, nem igen tud menekülni, aztán szép lassan lefaragod.:D
  • vadbill
    #12697
    Nem igen tudtam megfejteni én sem, talán bombert kísérni. Bele a buliba nem nagyon éri meg bele menni, de még head to head sem jó mert nehezen fordul.
    Sem menekülni, sem üldözni nem igazán alkalmas.
    Az viszont nagy előnye hogy rá lehet tenni 2db 500lb-és bombát, a végén mikor már csak egy-két tank vagy destroyer, vagy light pillbox van, ezzel csatákat dönthetsz el.
    Csak nagyon pontosan kell dobni, ami a korlátozott bombanézete miatt elég nehéz. Gyakorlás és simán kiüti a destroyer-t. :D
    Nekem általában utolsó gépem,
  • Coral Springs
    #12696
    Amióta reserve gépekkel hajtom az amerikai ágat, sűrűbben nyerek a német pályákon mint korábban. Bár nem tudom hogy mi is a különbség, mert ugyanúgy megkapom a 10+ szintű Bf 109 -eket, bár nem túl eszes pilótákkal. Balancer az ott figyel majdnem minden csata végén az összesítésben, szerintem én elbújnák szégyenemben ha egy G-6 -al repülvén leszedne egy Peashooter.
  • Coral Springs
    #12695
    Most már kezd full kilenni a faszom a HB -val ! Ellopják a kill -jeimet, mindeközben le van szarva a hátulról közeledő ellenség. Amikor nincs szükség csapattársa rendszerint ott lohol mögöttem valaki, nem számít hogy engem is szitává lő, fő hogy behúzza előlem a prédát. Amikor pedig szükséges lenne, a segítség az sehol, akár percekig is menekülhetek, a kutyát sem érdekli. De ez még hagyján, az egyik csatában hosszas keringőt követően critical -t lőttem egy Yak-9T -be, majd az egy elbaszott manőver után földbe csapódott, és nem kaptam meg érte a kill -t, ez crashed. Mindeközben a jóval magasabb szintű gépek a biplane -eket lőtték, de nem gond, lelövök én bármit a Peashooter -el is, fő ha tudják hogy pro vagyok.

    Azt most tegyünk egy kis habot is a tortára. A kedves csapattárs valószínűleg kivédhette volna ha akarja, de ő inkább megmutatta a tutit. Ezeknek ám nem számít semmi, a fairplay az még hagyján, de a csapattársakkal szembeni tisztelet sem ismeri egyik sem. Ez pedig mindaddig így is lesz, amíg nem aktiválódik néhány szankció.


    Hatalmas itt a káosz emberek, néhány dolgot nagyon gyorsan meg kéne változtatni a rendszerben, a grafikai feature -ök helyett.
  • Madi92
    #12694
    Emberek, Typhoon Mk1 az mire való?:D
  • pmg
    #12693
    Szerintem nem rossz bombázó. Igaz nem próbáltam de láttam eleget és szépen tolta, bár a H6K4 után más. Árkádban 3 motorját szétlőttem de egy motorral is lehagyta a Hurricánom. Árkád az ami...

    Ha már bombázóknál tartunk, HB és FrB módban nagyon megéri, főleg FrB ami szuper. Teljesen más mint az árkád hülyeség, tényleg van idő bombázni. Viszont igaz az is, hogy elég egy komolyabb találat a farokra és annyi volt a célzás.

    A lövészekről.... Írták már páran, hogy ilyen meg olyan szar. Épp most volt egy HB menetem B-25J gépemmel. Ledobálom a terhet, indulok haza, erre egy Bf 109E rámugrik és HE-vel szétlövi a vezérsíkot. Kábé 3 másodperc alatt szedte le a tetőlövészem. Öröm volt nézni, mint egy üstökös, zzzzzzzzzzzzzii.... bumm...

    Amcsiknál egy, oroszoknál 3 vonalon fejlesztettem bombázókat (TU-2 és Pe-2-205-öt kaptam Peshka csomagban). A személyzet durván 75%-on áll mindegyiknél, és szerintem befolyásolja a teljesítményüket. Volt alap személyzettel szerencsés killem persze, azt sem láttam mi van csak az ismétlésben. De mint írtam főleg Full real Battle aminél nagyon szuper mind.

    Az oroszoknál a Peshka gép az állat nagyon, gyak. ezzel farmolok. 4 torony és szinte heavy fighter képességekkel plusz a bombák. Egy halom Xp és Lions jön be minden körnél. Gyors, jól fordul és sok variációja van a bombákhoz.
  • schossow
    #12692
    Japánoknál G4M Betty bombázóra érdemes elherdálni 100.000 kreditet? Vagy ez a gép az abszolút nem éri meg kategória?
  • stork13
    #12691
    HB-n kezdéskor német oldalról kilépett egy 5 fős csapat. Sajnos ennyi hátránnyal is megnyerték a meccset. :D
  • twi452
    #12690
    El lehet vele játszogatni de egy idő után nem foglalkozol ilyennel :)

    Csak játszol aztán úgyis ráérzel idővel, hogy mikor hova kell célozni.
  • polluxware
    #12689
    közben ráleltem én is;)

    rá kell feküdni ezekere a beállításokra
  • twi452
    #12688
    Egy kis szóismétlés.. késő van már :)
    A wiki-t meg megtaláltad, onnan akartam belinkelni az ábrát :)
  • twi452
    #12687
    oké akkor elmondom illetve megmutatom mi van a szavak mögött :)

    Ha nincs bekapcsolva akkor nyíl egyenesen lő előre a fegyverzet és ahogy halad előre értelemszerűen esik lefelé a lőszer ahogy halad előre

    Ha be van kapcsolva akkor felfelé van állítva a fegyverzet annyira, hogy x távolság múlva pontosan oda csapódjon a lövedék ahova céloztál. Belekalkulálja a lövedék esését.
    Az x távolságot pedig ugyanaz állítja a játékban ami a fegyverek összetartását is. Alapból 500m ha jól emlékszem.
  • vajakos21
    #12686


    Egy kis éjszakai videó éjszakai vadászoknak :)
    (jó látni néha nem csak szövetséges pilótákkal készítenek videót)
    http://www.youtube.com/watch?v=8gi6UOoKItY
  • polluxware
    #12685
    vertical targetting
  • polluxware
    #12684
    "mit jelent"

    arra értem hogy toronylövésznél segít, vagy vadásznál mondjuk rángatja a célkeresztet?

    on/off állásban is próbáltam és nem vettem észre túl sok különbséget

    ezért érdekel, tud e valki erre "hivatalos álláspontot"
  • twi452
    #12683
    ha érted mire való akkor én nem értem a kérdésed :)
  • polluxware
    #12682
    Kérdés!

    opsön azondja: vertical targetting

    azo túl hogy értem mit jelent..., miben segít vagy akadályoztat engem ez a lehetőség? (full mouse arcade aim mode-t használok csak)
  • flashpointer
    #12681
    Leszállás közben kilőtték alólam a futót de sikerült behúzni a repteret : )))
  • Amaymon
    #12680
    Elrandítja a liba :))))
  • Coral Springs
    #12679
    Valaki tudja hogy a mentést hol tárolja a játék ? Vagy a szerveren van a cucc ?
  • schossow
    #12678
    Értem, akkor van még remény :D
  • Fellner
    #12677
    Yak 15p-vel is csak missionbe találkoztam aradoval, és ugye most hozzák be a játékosoknak a yakot.
  • Koridor
    #12676
    Probáltam beregelni a játékra de nem fogadja el egyik email cimemet sem.
  • vajakos21
    #12675
    A hurrit akarom! A hurrit akarom! :-)
  • flashpointer
    #12674
    Na ezen még sose voltam, bezzek a fosadék peleliu minden másodikra jön