38447
  • Holmatro
    #12833
    Inkább azt mondanám: akármi lehet akármikor. Az eredmény, mindig a sok ismeretlenes egyenlet az adott időszakára vonatkoztatott eseményeiből alakul. Ami az egyik körben ment, az a következőben már nem biztos...
  • vass17
    #12832
    Kerülőt most is lehet tenni, én szoktam. Ki kényszeríti a bombázókat, hogy rögtön bemenjenek a darálóba? meg kell várni, mire odaér a csapat vadász fele is, és egymással vannak elfoglalva. Persze sajnálom, ha a várakozás ellenére csak lelőnnek, de sokszor bizonyul eredményesnek is.
  • bgabor
    #12831
    Ez Arcade.
  • Holmatro
    #12830
    Az SB-2M orosz repülővel mit műveltek? Ekkora cheater gépet. Jobban fordul mint akármelyik vadász, sőt még vadászként is jobban szerepel. Már tegnap is feltűnt, hogy egy srác 10+ repülőt lőtt le vele... Ki-61 nem képes lefordulózni... no comment. A védőgéppuskása meg halomra lövi aki előtte van. Mindkét motorja égett és képes volt vissza repülni a bázisára úgy, hogy 3 ellenséges vadász folyamatosan lőtte... EZ MI??????
  • Holmatro
    #12829
    Ez így van!
  • stork13
    #12828
    Fogalmazzunk inkább úgy, hogy aki utálja az arcade nem létező FM-jét, a jó pénzért megvásárolható plusz életeket és az eszetlen harcot, az válassza a HB-t.
    A bevétellel semmi gond és kis géppel is lehet alkotni (talán a legjobb példa a legismertebb: F-4 Messzer ).
    Egyszerűen vannak emberek akiknek nem fekszik a HB, másoknak az Arcade. Mindenki azt válassza ami neki bejön, de ettől még nem jobb vagy rosszabb a másik játékmód, csak más.
  • Holmatro
    #12827
    Ha meg egyedül nyomod, ne várj sokat a sok retek orosztól. Többen csak az figyelik, mikor lövöd rommá a másikat, és akkor felülről rázuhannak a killért. Én ezért nem HB-zek. 15-30 perc, és időarányosan nem keresek vele annyit mint arcade-ban. Mondjuk a HB feelingesebb, de jelenleg annak való, aki csak repkedni akar bevételek nélkül. Persze lehet mák is, de többségében szívás az egész.
  • bgabor
    #12826
    Egy biztos, a jelenlegi rendszer HB-n úgy szar ahogy van. Meg az economy is. Vadászokkal van esélyed életben maradni ha jó vagy, cserébe alig kapsz rewardot, azokkal nem lehet most grindelni 12-es tier fölött. Bomberekkel lehetne, de azokat meg a kutya nem védi, és pillanatok alatt halnak. Erre csa rátesz egy lapáttal a 7-8 tier különbség a gépek között.
  • Glo
    #12825
    Akkor mit mondjanak a többiek? A németeknél T5 felett mindenki 20-asokkal kolbászol, a 30-asok is bejönnek T11-en :) Kissé esélytelen ott bomberkedni ellenük, mert ha valaki feléd tartja a csövet akkor ott valami szakadni fog :)
  • Glo
    #12824
    Mi köze az MM-nek a magasan kolbászoló vadászokhoz?

    A megoldás amúgy az lenne, hogy fix idő állna rendelkezésre a meccsre (mondjuk 30 perc), akkor a bombázók nem lennének rákényszerítve, hogy minden gondolkodás nélkül bezúzzanak a mészárszékbe. Lenne esély taktikázni, a vadászok lemeccselnék a dolgot amíg a bomberek valami kerülőútra mennének, aztán ha megvan a légifölény (elfogy az összes ellenség) akkor elkezdhetnék irtani a földi célokat, akár 2x is leszállva.
  • bgabor
    #12823
    Hát igen, csak a tizenkettes Yerekből kellene, azokat meg megszerezni. Mire odáig elvásárolja magát az ember, az legalább hárommillió kredit. Aztán ha megvan, lehet kezdeni szórakozni a 100 kilós bombákkal, miközben Dorák vadásznak rád.

    Én már annak is örülnék, ha lenne valamiféle matchmaking HB-ban, és nem az lenne, hogy a tier7-es prém Wellingtonomat egy gépágyús Typhoon lövi szénné, miközben a saját vadászgépeink ötezer méter magasan csodálják a táj szépségét. :D
  • Glo
    #12822
    Akkor jól csinálták, ha eljutottak odáig (?), mert ugye arra is készültek a He111-esek. Kicsit vicces, hogy a Startégiai bombázókat CAS bomberekként kell alkalmazni :) Oroszokkal is lehetne ezt játszani, de ott szvsz elég lenne 4 Yer2-es a max bombateherrel :)
  • bgabor
    #12821
    Tankokra menni lehetetlen formációban, mert nincs a bombáknak területi sebzése. Repülőteret támadtak természetesen, ami az egyetlen területcél a játékban jelenleg. És ugye a bombázóformációkat területcélok pusztítására találták ki, ahol mindegy hogy a bomba most tíz-húsz méterrel balra vagy jobbra megy.
  • Holmatro
    #12820
    Jó reggelt! Leírhatnátok a War Thunder-es neveteket ha nem gond, mert én szívesen felvennélek benneteket barátnak. Onnan már csak egy lépés lenne egy platoon összehozása :) ...TS van. Látom sokan küzdünk ugyanazzal a problémával, miszerint sz ég világon semmi taktika nincs ha random csapatban vagyunk... pedig egységben az erő :)

    A nickem: HTO_Holmatro
  • Glo
    #12819
    Juthatna, ha nem 1km-re repülnének egymástól, hanem rendes zárt formációkban mint a valóságban. De erre elég kevés az esély, pedig egérrel még megvalósítható is lenne :) Csak ugye pont a célterület felett találkoznak a vadászokkal, ahol már szét kell szóródniuk a tankokra. Plusz ahogy nézem volt 5 védővadászuk (amiből az egyik egy Mc202) a 14 ellenséges vadászra.
    Szerény véleményem szerint mind hősi halált haltak, hacsak nem osztották szét a célokat úgy, hogy 1 hosszirányú körből kicsapják az összes heavy tankot.
  • bgabor
    #12818
    Inkább látványos, mint eredményes, mert ahogy mondtad, a He-111 védőfegyverzete nem megfelelő. Nincsenek rajta rendes tornyok, csak kicsit kitéríthetőek a fegyverek és nevetséges kaliberűek. És az egész gép lassú és nehézkes.

    Egyszer részese voltam, amikor a nyolc Heinkeles formációra rávetette magát öt darab P-39/63/Yak-9T. Hát nem volt szép látvány, két perc alatt leszedték a bombázókat.

    Sajnos a játék jelenlegi rendszerében a bombázóformációknak nem sok szerep jut.
  • Glo
    #12817
    Pedig csak szépek, de nem veszélyesek. A He111 védőfegyverzetének egy esélye van, ha kilövik vele a pilótát. Cserébe ha meglövik megdöglend :)

    Tényleg Dragunov, az eredményekről nincs Printscreen? Hányan éltétek túl? :)
  • Glo
    #12816
    Ezért kell a legfelső géppel lenni. Akkor csak egy irányból van hülyékkel körülvéve az ember :))
  • vajakos21
    #12815
    Repülö tehenet vinni Hb-ra van akkora ötlet mint katát.50 kgst elvisz ennyit a 7 es szimtü japò bomber.És az legalább halad is.Hogy a hidat meg kiütik nem meglepö.Mindennki a drága célokra megu.Én elöször megnézem milyen bomberek vannak, ugy választok célt.
  • pmg
    #12814
    A meccs méker ilyeneket dob folyamatosan:

    Egyedül vagyok bombázó, az is dive bomber 2 szaros bombával. És le kéne bombázni 2 hídat, egy valag tankot, plusz a repteret, hogy az aprólékot ne is számoljam. A társak: 1 kezdéskor kilép, 1 alap géppel van!, 1 induláskor lezuhan, 3 AfK. Kénytelen vagyok Pe-205-tel menni ha pénzt is akarok látni. 250+250% HB üzemben bagatel javítással, plusz prémium, de csak így lehet ilyen meccs méker mellet játszani.

    FRB-vel meg az a baj, hogy vagy nincs elég ember vagy Saitek 52 + IrTrack kombóval tolják és esély sincs egérrel meg billentyűvel. Igaz így sem nagyon.
  • Coral Springs
    #12813
    Azzal egyet értek hogy némi plusz még nem ártana a vadászoknak a bevételt illetően, de az a 15 ezer lion per 3db gép az nem minden esetben igaz.
  • pmg
    #12812
    Na, kb ilyen tudatlan vadászokkal vagyok állandóan :D

    Folyamatosan olyan agyatlanok közé tesz be, hogy a tankokat lövöldözik vadászgéppel, meg ilyenek és 2 percet nem élnek. Én meg ha le akarok dobni egy bombát sutyiban, körbe kell repülnöm a térképet mert 1000-5000 méterig csak ellenség van. Arról nem is beszélve, hogy mindenki 2x gyorsabb mint én, mire akció közelbe kerülök a csapatunk már rég elhullott. Ilyenkor van az, hogy vagy sunnyogok a térkép szélén vhol (leszállok vmi eldugott helyen és kávézgatok), vagy berongyolok középre és imádkozom, hogy leglább 1-2 pillboxot kiszedjek mielőtt lelőnek.

    Nem vagyok meglepve különösebben, hisz az életben is mindent ellepnek az ilyen korlátoltak, ez itt csak egy minta belőlük.
  • Susarc
    #12811
    széép:D


    amúgy most vettem egy Corsairt első körben 750 nél leszakadt a szárnyam egy bukórepülsé közben:D
  • pmg
    #12810
    Az én köröm sem volt semmi...

    Korea map, szépen ellavírozok a vadászok közt 3 km magasan, ráfordulok a hídra, ledobom mind a 4 bombám és már előre örülök a pontoknak mikor érkezik egy Pe-2 és 500 méteren lebombázza hídat. Na akkor haza, feltöltés, van még egy híd, az az enyém lesz. Visszamegyek, bombák ledob, és kb félúton lehettek mikor azt mondja.... victory is ours, let's go home...

    Kaptam 57 pontot a részvételért, vagy talán noob vagyok?
  • Susarc
    #12809
    eszem megáll! 2 vs 2 HB ban.... én il2m haver f6hellcat....enemy wellington és bf109....17 földi cél 4 repcsi killem van....megyek töltök erre a faxkalap társam beirja ő felmegy 22000 méterre és kilép......mondanom sem kell a wellington elkezdte 6-8 ezerről kiszedegetni a maradék tankunkat a kis geci BF meg 3000 ezren kőrözött felettem és nem engedett ki a repterem területéről.....pár rámtámadással szarrá lőtte a szárnyam és meghaltam...igy is 50000 lionos kanyar lett ha nem ilyen balfasz a társam mi pénzt húztam volna be a 2x-es szórzóval.....
  • stork13
    #12808
    Felmész TS-re (ts3.warthunder.hu) és megmondják. Az oldalon mindenképp regisztrálni kell.
  • robi3
    #12807
    nem tudom mit szoktál a spitekkel gondolom dogfighterkedni, próbálj meg velük energifighterkedni
  • robi3
    #12806
    én kezdőknek mindenképpen amit el is kezdtél tehát a briteket ajánlom fordulékony gépek erős fegyverekkel. német semmi esetre sem, a bf109-ig szerintem reménytelen faj onnan viszont gyilkos csak bele kell tanulni a bnz-be, szerintem amerika sem rossz f4f nekem nagyon bejött
  • Yag
    #12805
    Keresem én ... hajjaj ... annyit még súgjatok meg, hogy reggelés után hol lehet jelentkezni ... mert valahogy egyetlen erre utaló jelzést nem találok ... thnx
  • Madi92
    #12804
    Help me:D Melyik nemezettel menjek akkor, hogy HBn is legyen valami sikerélményem? Átálltam oroszra brittől, itt még csak T3ban járok(britnél T7) Lagg3-al próbálok ügyeskedni, de ja.. egyszer berakott egy japán elleni Hb-ra, na mondom király nincs német Bf109, na találjátok ki milyen prém jármű szedett ki...
    So milyen nemzettel, melyik vonalon érdemes menni, egy hozzám hasonló kezdőnek?
    Lehet, hogy brittel már T7ben vagyok, de úgy érzem, még a legalapvetőbb dolgokkal sem vagyok tisztában HB taktika szempontból!
  • robi3
    #12803
    helyes várom már azt a rakétát. lehet hogy jó gép de valami nagy dög mint a b17/b24/Lancaster/vagy azok a nagy japán dögök, nem mintha olyan sokat bombáznék de ha a németeknek lenne valami nagyobb lehet hogy bombáznék.
    H6K4-ről véleményetek? sztem a szintjén jó mert bírja a kis puskákat csak azok az 50 kilósok sztem vicc arra a nagy gépre, amúgy szerintem egy úszó/repülő banán. :)
  • vajakos21
    #12802
    Rakétát igértek a németeknek....soon.A DO217es elég kemény :)
  • robi3
    #12801
    elfelejtettem mondani hogy nekem is tetszik a kép, nem szívesen támadtam volna rátok. :)
  • robi3
    #12800
    megéri egy vadászgépet expertre fejleszteni?
    nem tudom volt-e egyáltalán mert prototípusokról tudok de németeknek lesz valami komolyabb bombázójuk? vagy p47-hez hasonló gépük tehát ilyen vadászgép de jó földi célok ellen is mert sztem a bombás stukák nem egy nagy durranás és igazából a g-sek sem valami jók.
    illetve messerek kapnak majd rakétát vagy a fw190-ek torpedót?
    azért tőletek kérdezem mert nem nagyon tudok angolul meg ti biztos több hírt olvastok erről.
  • vajakos21
    #12799
    Szép kötelék. Mehettek a hét képe pályázatra :)
  • stork13
    #12798
    Jelenleg majdnem 30-an vannak TS-en és ebből 19 játszik. :P
  • Amaymon
    #12797
    Azt nem teljesen értem miért gyengék. ENG vs JAP-ban esélytelenek voltunk. GER vs ENG-ben esélytelenek voltak sicily-n.

    Az érdekes az, hogy a RU vs JAP hasonló a GER vs ENG-hez. Mert a ruszki gépek gyorsak. A japán lassú, papír, de fordulékony. Mégis 90%-ban a japán nyer. Hasonló feltételek mellett teljesen más a végkifejlet.
  • stork13
    #12796
    Keresd a PUMA-t.

    #12792

    :D
  • Madi92
    #12795
    Csatlakozom, engem is érdekelne egy kisebb röpködös társaság! :)
  • Yag
    #12794
    A "csináltok" miatt kérdem. Attól hogy én csinálnék egyet attól még nem leszek többen és csapatban hogy repkedjek. Akkor másképpen közelítem meg.
    Van olyan squad ahova be lehet csatlakozni ? Mert kezdem unni én is az agyatlan röpködést zéró csapatmunkával.