38447
  • vajakos21
    #13153
    És az FM:
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/36303-fm-update-131xxxx/
  • vajakos21
    #13152
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/37984-devserver131xx-changes/
  • plu604
    #13151
    Srácok nincs valami... kézikönyv vagy leírás vagy guide a gépirányításhoz? :D HB módban némi manőverezés után alig bírok helyreállni, rángat, dobál, szenved, süllyed, csakazértse azt csinálja amit akarok. Tutorialokat végigvittem, megértettem.
  • vajakos21
    #13150

    Asszem nem sok boldog ember lesz .Videó az újdonságokról.:


    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/37990-war-thunder-13-tech-trees-and-menu-look/
  • Coral Springs
    #13149
    Azt mondjuk nem értem, hogy a Battle gombot miért rakták szélre középről. Ott nagyon ocsmány, ilyen elrendezésben szebb lenne a menü.

  • bgabor
    #13148
    Igazad van, de a magyar repülési terminológiában akkor is így nevezik. Annyi igazság van benne, hogy a teljesen kiegedett flaps lassítja a gép sebességét, nem véletlenül engedjük ki tökig leszállás előtt.
  • bgabor
    #13147
    Fékszárny
  • Susarc
    #13146
    hát az airbrake a fékszárny nem?:P a combat meg raised állitgatás nem fékez:P csak a repülséi karakterét változtatja a gépnek
  • bgabor
    #13145
    De igen, van.
    A Flaps-et a magyarban fékszárnynak fordítják. Amire te gondolsz, az az Airbrake, amit sután légféknek, profibban talán áramlásrontó lapnak lehetne fordítani.
  • vadbill
    #13144
    Mikor legutóbb HB-ra mentem japcsi bomberrel 5 perc még összeszedte a csapatot aztán sétarepülés, félperc ledobáltam a legközelebbi célokra a bombákat, vissza a reptérre bombákért készülők leszállni game over hurrá! nyertünk :D
    Bármelyik arcade meccsem jobb, hacsak nem lőnek le mielőtt egyetlen bombát ledobnák.
    Nekem a HB nem tetszik adhat bármennyi lion-t és XP-ét.
    Személyes véleményem persze kinek ez kinek az :D
  • vadbill
    #13143
    A gyengébb gépek motorját lődd (pl spit, typhoon) a páncélozottabb gépeknél pl (bju, bf-109) a pilótát :D tudom könnyű azt mondani de nagyon nincs más :(
  • Susarc
    #13142
    nincs fékszárny a Wellin:P
  • Susarc
    #13141
    jaja b17-re hajtok:P csak mindig elakadok:D most pl. vettem 2 8-11-es Spitfiret és imádom őket:D
  • bgabor
    #13140
    Ja és ne legyünk restek rendesen gombokra konfigurálni a flapset, hogy mind a négy állását használhassuk. Mert ugye a normál 'F' billentyű harcban csak a raised és a combat állásokban állítgatja, miközben van neki még kettő, ami bizonyos szitukban jól jöhet. Nálam az 'F'-en van a 'flaps egy állással feljebb' és a 'V'-n a 'flaps egy állással lejjebb' funkció, így teljesen jó.
  • Susarc
    #13139
    mondjuk kussolok,mert tegnap óta pár óra alatt 1 millát kaszáltam:P

    Corsair kiszedte a 2 hajtóművet,de szerencsémre kifogyott a lőszerből és pont jó helyen voltam:D

    no motor landin:P
  • bgabor
    #13138
    Ez tény, nem véletlenül csak tier7-es gép, a nincs védelme és törékeny, ezért kéne már egy jobb matchmaking HB-ban.

    Amúgy azért a wellinél is működik az a bombázós trükk, hogy mikor mögötted jön a vadász, te beülsz F6 nézetbe, lekapod nullára a gázt és kitolod a fékszárnyakat. Ennek hatására a nálad jóval nagyobb sebességű vadász gyorsan a bombázód fenekében találja magát, ahol már a 7.7-esek is kárt tudnak tenni benne. Így vagy megsérül és kiválik, vagy túlszalad rajtad.

    Komolyabb védőfegyverzetű bombázógép (Tu-2/B-25/B-17) lövészei ilyenkor miszlikbe aprítják a túl közel jutott ellenséges vadászt.
  • Susarc
    #13137
    rájöttem mi a hátránya a premium Wellingtonnak: a 7.7-es géppuskák dísznek vannak rajta....300 méterről zoomolva lövöm az ellent 20-30 secen át és pattognak le a golyók még találatra se ad pontot:D
  • bgabor
    #13136
    Tök más a koncepció, mint a Wotban, és ezért elsőre nagyon szokatlan, ennyi. Majd megszokod. Élvezetesebb, technikailag jóval fejlettebb játék ez, mint a Wot, és garantálom, hogy idegeskedni is sokkal kevesebbet fogsz miatta, mert itt nem nulla rewardot kapsz, ha hülye volt a random csapat.
  • flashpointer
    #13135
    A hátsó lövészeket lehet újratöltésre utasítani vagy csak akkor megy mikor kifogynak?
  • bgabor
    #13134
    De majd amikor abba a slotba/legénységbe gunneres gépet teszel, milyen jól fonak majd jönni azok a pontok. :D
  • Amaymon
    #13133
    Csak mint megállapítás írom. A célkeresztes dolgot már előttem leírták a WT fórumon, ott is olyan hatása van kb. mintha Szibériában üvöltözne valaki :D
  • Pares
    #13132
    Igen, a WoT régebbi fejlesztés. Csak azért írtam, mert Te írtad, hogyha a WoT-ban el tudok igazodni... Nem ezzel a gond, el tudok igazodni itt is, csak kicsit kényelmetlen. Lehetne egyszerűbb.
  • Amaymon
    #13131
    Egyetértek, középgagyi :)
    De nem a menüért játszunk.
  • ikarus44
    #13130
    nos nekem is egy kicsit furcsa volt, de gyorsan hozzászoksz majd.
  • Glo
    #13129
    Asszem ha egyszer megforgatod a gépet a hangárban (jobb klikk) akkor utána nem forog míg el nem váltasz. De ezeket nyugodtan posztold a hivatalos fórumra. Vagy ordítsd a Dunába a Lánchídról, mert annak is ugyanennyi haszna van mintha ide írod :)
  • ikarus44
    #13128
    hogy öszinte legyek ennek azért magától értetődőnek kellene lenni.
  • Pares
    #13127
    Nem is tudom itt igazán mi zavar, az összképe az interfacenek olyan mintha átgondolatlan lenne. A WoT kifinomultabb menükkel rendelkezik. Szerintem.
  • Glo
    #13126
    Amúgy sztem jó lenne ha önmaguktól is fejlődnének a skilljeik, nem eloszani kéne őket. Sose tudom, hogy csóró lövészeket mennyi G terhelés éri, mennyire kell őket erre képezni :)
  • Amaymon
    #13125
    A grafikus interfész idegesítő. Hangárban állandóan forog a háttér, a játékban nem lehet változtatni pl. a célkereszt színét. Fehér felhő előtt fehér kör nagyon zavaró.
  • Pares
    #13124
    Vagy tehettek volna a crew skill kiosztásnál valami kibaszott jelzőt, hogy te hatökör, neked ide nem kell pontot tenned, mert nincs gunnered... áh.
  • ikarus44
    #13123
    ha a WOT-ban el tudtál boldogulni a menüvel akkor itt sem lesz baj.
  • Glo
    #13122
    Később ez majd opció lesz. Goldért amúgy tudsz venni crew pontokat ha akarsz, az majdnem ugyanaz :)
  • ikarus44
    #13121
    az már megvan hozzá.
    kösz
  • Pares
    #13120
    Kapják be akkor. Legalább goldért lehetne.
  • Glo
    #13119
    NEm, az már ment a levesbe.
  • Pares
    #13118
    A crew skilleket nem lehet resetelni? Néhányat rossz helyre nyomtam...
  • Kollati
    #13117
    Update: Teszt nyitva mehet aki akar.
  • Amaymon
    #13116
    HB-n sokkal jobban lehet fejlődni, gyorsabban, de némi rutin kell hozzá.
  • Glo
    #13115
    Ezen a fórumon még ez se hangzott el :D
  • Pares
    #13114
    Jó játék ez, csak hulladék a menü.