38447
  • Glo
    #13433
    Ahogy szimpatikus. 250 felett már stabilak a gépek. Sokan követik el viszont azt a hibát, hogy 180-210 táján felhúzzák a levegőbe a vasat, betépik valamelyik irányba, aztán már fordulnak is le a földbe, mert még nem elég a felhajtóerő egy ilyen kanyarhoz :)
  • twi452
    #13432
    hm.. így tényleg talán egyszerűbb xD
  • mabbak
    #13431
    És mi célszerűbb kifutópályát kihasználni teljes hosszúságában gyorsuláshoz, vagy elemelkedni, amilyen hamar csak lehet? Eddig úgy csináltam, hogy 300-ig futú, aztán fel...
  • Glo
    #13430
    Van olyan a controls-ban, hogy "Push to WEP" vagy mi a fene, azzal lehet beállítani, hogy csak akkor tolja neki ha nyomod :) Azaz ha ezt kilövöd, akkor elég felnyomni WEP-ig, és ha elengeded nem veszi le.
  • mabbak
    #13429
    Egen ott próbáltam ki, hogy mekkora terhelésnél, sebbességnél törnek le különböző dolgok, szárny, futúmű, flaps, stb. :D
  • twi452
    #13428
    Én azt szoktam, hogy berakom egy kis kerülő irányba a gépet felszállás után megvárom míg megvan 280 körüli sebesség emelkedésnél aztán wep mellet megnyitom a statisztikát (N) és alt-tab olvasgatás stb így nyomja neki folyamatosan :)
  • Glo
    #13427
    Amúgy Free flight-ban kipróbálhatod, hogy mit bír a motor, annak nincsenek következményei :) Állítsd be HB difficulty-ra, aztán mehet a tesztelés.
  • Glo
    #13426
    Jah, lehet neki kenni, ha bírod a remegést :D
  • vadbill
    #13425
    Én szerintem ez csak frb-én fordul elő. Igaz nem sokat mentem HB-én, de szinte folyamatosan wep-ek. Arcad-ba főleg még nem égettem ki motort azt hiszem :D
  • mabbak
    #13424
    Remek, akkor teljesen felesleges volt finomkodni vele eddig, még a gázt is néha visszavetem 60-70%-ra, mondom nehogy valami megpukkanjon. -.-

    Mindenesetre köszönöm a tanácsokat. :)
  • twi452
    #13423
    Én kezdetnél az amcsi gépeknek 6 percig folyamatosan nyomom h valamennyire próbáljak versenyben lenni.
    Aztán üldözés közben sem szégyellem nyomni úgyhogy elég sokat használom.

    úgy kb 20 perc játék után kezdi kiírni h túlmelegszik a motor, onnantól ha visszahűtöd is már gyakrabban fog melegedni, de olyankor én már hazafelé szoktam tartani lőszerért, javításért :)
  • Glo
    #13422
    Kiírja ha Overheat van. Először Engine, aztán Oil overheating lesz. Én a magasabb szintű gépeknél nem tudtam még túlmelegíteni a motort. Pár peccsel ezelőtt még sikerült, de akkor se halt meg.
  • mabbak
    #13421
    Másik kérdésem ha már itt tartunk: WEP-et mennyire kell túlzásba vinni, hogy károsodjon a motor?
  • vass17
    #13420
    Nemrég én is láttam egy hasonlót, már halott voltam, de akivel szakaszban voltam és még egy csapattárs percekig üldöztek egy kétfedelű AI-t, aki Besenyeit megszégyenítő mutatványokkal cselezte ki őket folyamatosan, én konkrétan sírtam a nevetéstől, ahogy néztem őket :)
  • Glo
    #13419
    Jaja. A légiharcban a jó taktika többet jelent, mint a jó gép :) Múltkor csináltam egy Printscreent, ahol [ai] Tetsuto kolléga lelőtt egy La5-öt meg egy P-39-et egymás után :D
  • vadbill
    #13418
    Ja azt kéne, micsoda hülyeség már hogy a 4-es szintű hidroplán gépnek "ami saját tierjében is szar" ugyan tulajdonságai vannak mint a 7-es testvérének fegyverzett, lőszermennyiség minden.
    Nerf-et neki má miért nem rosszabb?
  • vass17
    #13417
    A Corsair pont egy olyan gép, ami ellen nem sokat tudsz tenni, gyorsabb is, jobban is fordul.

    Én is próbálkoztam már mindenféle menekülési taktikával és azt kell mondjam, az utóbbi időben talán az alacsony repüléssel értem el a legtöbb sikert, akármennyire is primitíven hangzik, nemrég két üldözőtől menekültem meg így, az egyik lefordult rólam, a másik (egy Typhoon) pedig fennakadt egy fán :) De ehhez tényleg nagyon alacsonyan kell repülni, leginkább súrolni a fákat és néha be is menni közéjük keresztbe állítva, ha pedig éppen nem fák vannak, akkor a földtől néhány centire, esetleg házak között. Tudom nem egy kifinomult taktika, de hihetetlen módon, eddig nekem ez vált be a legjobban.
  • mabbak
    #13416
    Világos. :) Amúgy ez a lecsapásos dolog eddig működött, csak az előző esetben lent maradtam valahogy és azon kaptam magam, hogy nem vagyok valami jó helyzetben. :D

    Egyre jobban tetszik a hábé mellesleg, ég és föld árkádhoz képest, sokkal izgalmasabb...
  • Glo
    #13415
    Kb 10 évvel ezelőtt amikor elkezdtem az il2 Sturmovikot az első kérdésem nekem is ez volt: Mit kell tenni, ha mögéd ül az ellenfél? A válaszuk röviden ez volt: Akkor 95%-ban csak meghalni tudsz :) Inkább arra helyezd a hangsúlyt, hogy NE tudjanak mögéd kerülni :)

    Amúgy viszonylag jó taktika pl kevés lőszeres (La5, La7) ellen, ha a magasságiddal játszol, és fel-le nyomod a gépet apró mozdulatokkal. De egy Corsair-ben 2000+ lőszer van, szal leforgácsol lassanként. Annyit tudsz tenni, hogy behúzod a saját gépek alá, hátha valaki a segítségedre siet.
  • mabbak
    #13414
    Hb-n Bf-el voltam, mögém került egy Corsair gyorsabb is volt, mint én meg jobban is fordult, nem tudtam kicselezni. Ilyen esetben mi a stratégia? Kis irányváltoztatásokkal menekülni ahogy a csövön kifér vagy forgolódni és várni, amíg vét egy hibát és alkalom nyílik a menekülésre vagy az esetleges visszatámadásra? Vagy csak szimplán nem szabad elveszíteni az enerdzsit? :D
  • vass17
    #13413
    Nem kizárólag oroszok vezetik, de tény, hogy nagyobb az arányuk ott. Nekem azért feltűnt különbség az orosz és eu szerver között, nyilván nem akarok általánosítani, szóval inkább ne menjünk bele.
    Az orosz csapatok szinte mindig mindenkitől kikapnak, pedig egy hozzáértő LA-5 és LA-7 még a németeknek is elég komoly fejfájást tud okozni, én pl. a LA-7-eket szinte mindig 1-2 km-el magam fölött veszem észre, pedig soha nem állok meg az emelkedésben :)
    Egyébként igazatok van abban, hogy vannak gyors japán gépek, igaz egyelőre keveset lehet látni belőlük a csatákban, de az a helyzet, hogy a többség még a Zero-kal is leáll fordulóharcolni, addig biztos nem fog nyerni más:)
  • Glo
    #13412
    Az amcsikat a japók úgy lépték le a Midway HB-n, hogy csak lestek :) Az USA-Brit vs Japó HB-n is csak néztek mint a lukinyúl, mert bénáztak, próbáltak fordulóharcolni, pedig azt pont nem kellett volna. Nagyjából az volt a győzelmek aránya mint most a Rus-Jap meccseken. Lehet, hogy a Japókat kéne nerfelni, mert túl OP-k, mindenkit legyaláznak :)))
  • vajakos21
    #13411
    "Az N1K1, N1K2, Ki-84 széria bőven fel tudja venni az amerikai gépekkel a versenyt. Az A7MX iscsak kicsit volt lassabb. Elég csak megnézni a release treet."Ùgyhogy beeee. :-).Más kérdés mennyit számitott a tulerö a stratégia ..stb.És ugye a történelmet a gyöztesek ìrják.Meg egy játék sok ezer különbözö szintü játékossal.
    Az oroszokkal sem csak oroszok játszanak.Nem hiszem hogy a játékos tudása országfüggö lenne.Nagyon sokszor örülnél ha nem orosz vezetné...észre se veszer és leszednek
  • Kollati
    #13410
    Az N1K1, N1K2, Ki-84 széria bőven fel tudja venni az amerikai gépekkel a versenyt. Az A7MX is csak kicsit volt lassabb. Elég csak megnézni a release treet.
  • vass17
    #13409
    A japánokkal szemben vannak kétségeim. Oké, most a gyenge és főleg tudatlanul játszó oroszokkal harcolnak (mert leginkább ez a gond az oroszokkal, nem a gépek).

    De mi lesz, ha végre valahára váltás történik és megkapják USA-t is? Nem tudom, hogy milyen japán gép tud bármit is kezdeni egy Corsairrel, P-51-el és P-47-el, feltéve, hogy megfelelően (Bnz) használják őket. Felőlem akármilyen jól forduljon egy gép, még akár Chaika is lehet, ami szinte helyben megfordul, ha nem tud mit kezdeni a sebességemmel. Lehet, hogy az 1., 2. de akár a harmadik lecsapás sem sikeres, mert kifordul, de egyszer úgyis hibázik.

    Kicsit olyannak érzem, mint egy jet vs propelleres csatát, ki lehet előlük fordulni nagyon sokszor, de idővel összeszedek annyi sérülést, hogy már ne tudjak. Egy nehéz, energiára épülő gép ellen egyszerűen nem veheti fel a harcot egy könnyebb, fordulásra építő gép, ez elég egyértelmű, csak ugye a pilóták okoznak néha meglepetést a tudatlanságukkal...:)
  • bgabor
    #13408
    Szerintem akkor vette, amikor még a slotokat a HB-hoz is lehetett használni.
  • Amaymon
    #13407
    Legnagyobb valószínűséggel az a háttérképük :)

    Egy apró különbség van. WT-ben német, japán a befutó eddig, nem a RU. Arcadeban természetesen minden nemzet kiváló. Bár talán lehet a japán nem annyira, nem mentem még velük ott magasabb tierben reserve gépek óta.
  • Susarc
    #13406
    a németek viszont HB-ban csítesek.....szinte sosem vesztek velük:P gondolom ez a FAIL MM /match making/miatt lehetséges....
  • Susarc
    #13405
    ez mekkora már:D az uccsó killnél pont úgy szakad a szárny,hogy a gyerek átfér a 2 széteső darab között:D

  • Amaymon
    #13404
    Szvsz az egyik RU gép, ami használható HB-n pont a fegyverzet miatt. Tény hogy célozni kell vele, de melyik nehezebb hosszan rátartani egy célra zuhanó 109-el vagy pár destruktív pofont adni egy jól forduló LA-val? Jó gép az csak a team roll általában borzalmas szórású, mert soha nem fog az MM kizárólag LA-t és pár bombert beadni egy csapatnak, mint a németeknél ahol 80-90% 109 vagy jobb, a maradék egyéb gép.
  • Susarc
    #13403
    minek veszi meg minden nemzettel a 9 slotot? sztem tök felesleges.....én 5-el megyek és 99% ban bőven elég
  • vajakos21
    #13402
    japók ellen mégse megy... :)
  • Pares
    #13401
    Gaijin... Lemerném fogadni, hogy ezeknek is a vörös csillag a háttérképük, mint a Wargamingeseknek...
  • CptYossarian
    #13400
    Szoktam La-5-el csapatni, szerintem egy kalap fos a fegyverzete és baromi sérülékeny a motorja.
  • Susarc
    #13399
    az I16 egy Badass kis gép:P
  • Amaymon
    #13398
    Bár ha átgondolom a dolgot az I16 az csítes, nála 10 szinttel magasabb gépet is kivégez. Látom őket, mikor napi egyszer 2x-ért megyek RU-val.
  • Amaymon
    #13397
    "szánalmas az mennyire csites nyomoroncok az oroszok:P"

    Még nem majd a patch után az új fighterek :)

    HB-n szerintem LA7 talán LA5 az elfogadható kompromisszum. Migeket nem veszem még komoly kockázatnak, annak ellenére, hogy a legjobb jetek kevesen szeretik fizetni a repair bill-t.

    LA5-t is jó lenne, de alacsony tierű és sok low gépet oszt mellé az MM így nem jön ki sarkosan annyira az ereje.
  • Susarc
    #13396
    tudom.....Orosz vadászokkal 2-3 rövid sorozat és minden 4 darabba esik szlt vagy robban 8 fele...szánalmas az mennyire csites nyomoroncok az oroszok:P
  • CptYossarian
    #13395
    Ez történik ha nem orosz géppel támadsz orosz gépet.
  • Susarc
    #13394
    új rekord: 16!!! hit + 3 crit egy Yer 2 re és kilőtt....ő meg megy tovább!! MI A FAXXX????